Embryjka jsou trochu zpožděná, jít do ET?

verulix
10. bře 2014

Ahoj, prosím potřebuji vaše rady a zkušenosti. Ve středu mi dělali OPU,měla jsem 16 vajíček, asi 10 kvalitních, k tomu exkluziv spermie od dárce. a teď mi každý den volá embryoložka a straší mě. Dnes jsem měla jít na ET po prodloužené kultivaci. Mám asi 10buněčné embryjka,ale embryoložka mi je nechce zavést a že ještě počkáme do zítřka a prý když nebude blastocysta tak nic- prostě je vyhodí a můžu to celé opakovat znovu. Nemůžu a nechci se s tím smířit- vím že zaváděli i menší embryjka a byly z toho krásné děti. Co byste dělaly vy? Díky za odpověď.

sofie333
10. bře 2014

Záleží na tom, co Ti nabídli. Pokud by ET neproběhl, nechali by Ti proplatit jen léky a pokus by se nepočítal, nebo by Ti ho započítali jako platný pokus IVF? Pokud bych měla uhradit jen léky a pokus by mi zůstal, nešla bych do toho, šance asi nějaká je, ale malá. Jak jsou na tom embryjka? Dnes by měli být ve stadiu blastocysta, pokud jsou zpožděná o víc jak den, tak to asi cenu moc nemá 😒

ginalenroy
10. bře 2014

Ahoj. Chápu, že se ti to nelíbí, ale dnes by to fakt měla být blastocysta. 10buněčné jsou 3. den, taky bych do toho asi nešla, bude to pak ještě další zklamání....
Ale blbý je, že pokus se počítá, protože proběhlo OPU.....

verulix
autor
10. bře 2014

Díky za názory, ještě jsem z toho v šoku, tak neuvažuju úplně. Počkám do zítřka, říkala,že bych nebyla první komu je zavedli až 6 den. A říkala,že zpožděná jsou asi o den. (Nevím, možná je kvůlli výběru dárce nezačali míchat hned- protože jsme do poslední chvíle nevěděli jestli manželovi něco nenajdou na mesa/tese- byl na tom těsně před OPU. ) o peníze mi nejde, odložili jsme si na to předem dost a navíc v nemocnici v Olomouci je to dost levné oproti jiným. Kdybych zítra nešla tak říkala že se to jako pokus nepočítá,ale stejně bychom platili léky,dárce, prodlouženou kultivaci a mesa_tese.

sofie333
10. bře 2014

@verulix
Tak přeji hodně štěstí na zítra, 🙂 dej vědět výsledek 😉

kvakuska
10. bře 2014

@verulix ahoj, v jakém centru jsi byla?

verulix
autor
10. bře 2014

@sofie333 děkuju, dám vědět. Naděje umírá poslední 🙂
@kvakuska chodíme do fakultní nemocnice v Olomouci

berusia
10. bře 2014

to fakt slyším poprvé,že se zavádějí jen blastocysta.Mám tříletého chlapečka z IVF a zaváděli jsme čtvrtý den desetibuněčné embryjko. 😉

verulix
autor
10. bře 2014

@berusia - to je právě to o co mi jde, je tu plno maminek kterým zavedli úspěšně embryjka v nižším stadiu- asi se jim to nehodí do tabulek. Zavedou jen to co má podle nich největší šanci - copak při normálním početí má to embryjko ideální podmínky a vždycky se dělí podle tabulek? Pochybuju, to už bychom dávno vymřeli kdyby to tak bylo.

berusia
10. bře 2014

@verulix tak tak,příroda je mocná čarodějka a jsou tu maminky ,,které otěhotněly i s horší kvalitou embryjek.

verulix
autor
10. bře 2014

@berusia Jsi zlatá, díky za povzbuzení.

berusia
11. bře 2014

@verulix snad to trošku pomůže,každopádně přeji moc štěstíčka 🙂

verulix
autor
11. bře 2014

@sofie333 @berusia tak štěstí se usmálo a jeden drobek to dotáhl na pěknou blastocystu a už jí mám v bříšku 🙂 Ale celou noc jsem nespala jak jsem byla nervózní jestli to vyjde. 😖 Teď jen aby se embryjku u mě líbilo 🙂

sofie333
11. bře 2014

@verulix
Tak to je super zpráva. 🙂 Teď pěkně relaxuj a snaž se zabavit hlavu, aby jsi nad tím pořád nepřemýšlela, máš krásné počasí, tak hurá do přírody!!!!! 😀

verulix
autor
11. bře 2014

🙂 Na zítřek jsem ukecala manžela do zoo- máme tam adoptované čápy- marabu africké- je třeba jim koupit trochu papání aby nám miminko donesli 😀

berusia
11. bře 2014

@verulix tak to jsme na tom stejně,jsem čtvrtý den po ET a čekám a čekám až ty dny utečou a dozvím se kladnou zprávičku.Takže jsi berete mustr z čápů 😀 my by jsme chtěli nějakou tu vránu. 🙂

verulix
autor
11. bře 2014

@berusia Taky bych brala radši vránu,ale zdá se ,že už potvory uletěly 🙂 Čtvrtý den- no to je ještě čekání- nám říkala ať se testujem nejdřív 11 den. Kdy ješ na krev? Já až 24.3. Aspoň,že je venku krásně a člověk má hned dobrou náladu sám od sebe a všechno vypadá pozitivně. A pak se vyklube skoro vánoční miminko- kéž by 😉 Držím palce a všechny ostatní prsty 🙂

berusia
12. bře 2014

@verulix mám dělat test až 21.3 a pak se objednat na krev,takže nejspíš mi to vyjde taky 24.3.,to mám narozky tak snad to bude velký dáreček.No já určitě testnu dříve,já to nikdy 14 nevydržím 😀 Počasí si nám moc pomáhá,tak hlavně pozitivní myšlení 🙂

luhace1
12. bře 2014

Mne vkladali jedno 4 bunecne a jedno 5 bunecne, jedno lepsia, druhe horsia kvalita...a mam krasne dvojicky 🙂 Drzim prsty.

verulix
autor
12. bře 2014

@berusia já jsem si právě radši nekoupila testy abych se zbytečně nezdeptala, někomu se objeví čárky až později. Ale než půjdu na krev tak taky testnu, ať tam pak nejsem moc v šoku. Tak to by byl vážně krásný dáreček.
@luhace1 Díky, právě já si taky myslím, že je potřeba dát šanci i těm embryjkům které podle doktorů neodpovídají přesně tabulkám- příroda je chytřejší než tisíc doktorů. Žádné méně kvalitní embryo není - jsi jasný důkaz když máš i z "horšího" krásné mimi. 🙂

janice_opice
29. bře 2014

@verulix podivej zlomovy je treti den ve vyvoji....ja mela 8 x IVF ..z toho 6x mi davali blastocysty a nic...2x jsem.dostala tridenni osmibunky a jedne bude v cervenci 13 a druha se nam.ma narodit v cervnu 🙂))

verulix
autor
31. bře 2014

@berusia , @luhace1 , @janice_opice , @sofie333 , @lucishek Ahojky, tak jsem se minulý týden dozvěděla v nemocnici že embryjka byly spožděné z důvodu výpadku proudu (i záložního) v nemocnici v průběhu kultivace. Takže asi neměly moc šance na přežití ☹ Ale aspoň to přiznali- vrátili nám peníze, pořešili s pojišťovnou a pokus se nepočítá. Ale kdo mi nahradí ten měsíc zbytečného píchání hormonů? No coment. Za pár měsíců budem pokračovat v boji.

luhace1
31. bře 2014

Je mi to luto, no nevesaj hlavu....trochu si oddychni a pozitivne sa nalad na dalsi pokus 🙂

janice_opice
31. bře 2014

@verulix no to je teda dobry,ale hele vem to z te pozitivni stranky....ze tvoje vajicka jsou kvalitni a za normalnich podminek by se kraaasne vyvijela 🙂)))))takze drzim.palce do noveho boje....🙂

verulix
autor
31. bře 2014

@luhace1 @janice_opice naštěstí to vidím z té pozitivní stránky,ale jak mi to řekli tak to byl teda celkem šok. Teď si trochu odpočinem a někdy v létě to zkusíme znovu. Aspoň už budu vědět do čeho jdu. Díky za podporu. 😉

sofie333
1. dub 2014

@verulix
Tak to máš na jednu stranu štěstí, že jsi se to dozvěděla. 😉 To přiznali sami??

verulix
autor
1. dub 2014

@sofie333 Kupodivu to přiznali sami a bylo vidět, že jim to je fakt líto. A pro ten přístup jim to člověk odpustí. (A asi taky hraje roli,že oni neví jestli třeba v nemocnici nemáš známé - a kdyby se to člověk dozvěděl bokem a oni to účtovali- tak by z nich mohl vytřískat pořádné prachy a to by se jim hodně nevyplatilo.)