Embryo darované svobodné ženě, je to v ČR možné?

aleiga
27. bře 2014

Hallo,

chci se vás zeptat, zda je mozné, aby moje kamarádka mohla v Ceské Republice dostat Embryo darování.

V Némecku prodélala uz hodné IVF.
Ted je jí pres 40 let a potrebuje proto Embryo darováni.
Její partner jí nechce v tomto zákroku podporit, je proti tomu a proto chce tento zákrok podstoupit sama.

Je to v Ceske Republice mozné?

Pokud ano, v které klinice?

Pokud to mozné není máte typ, nebo muzete poradit kde v eizine a ve které klinice muze svobodná `zena Embryo darování dostat?

Mnoho díku predem.

Mnoho pozdravu
Aleiga

lv
28. bře 2014

myslím, že to nejde.

martiina_k
28. bře 2014

Hmmm, to je prekérka, musela by si asi najít chlapa - který by ji jako dělal partnera, který má špatný spermiogram aby jako museli do darovaného celého embrya - ne jen vajíčka. No a potom by se "jako" rozešli, a u porodu by prostě neuvedla otce a bylo by... ale nevím, co by na to řekl ten její současný partner...

saminomimino
28. bře 2014

myslím že na to musejí být dva......

tarra27
28. bře 2014

@aleiga asi by kamarádka měla zvážit, zda vůbec chce přivestt na svět mimi za každou cenu....zda spíše nezažádat o osvojení....embryo se nemusí uchytit a hormonální maraton....já jsme spíše proto, že když to nejde, zažádat si o adopci sourozenců...do roka máte testy a vše okolo za sebou a brzy vám děti přidělí....dala bych si podmínku sourozenci...a nebo alespon děti do pěstounské péče....zatím než by vyšla adopce.

Chápu, že každá chce svoje mimi, že každá chce donosit atd atd....ale je spousta dětí, kterým takový rodiče pomůžou a než hormony, navíc když jí je přes 40 a opakovaně otěhotnětt nemohla, nejspíš to nějaký důvod má.....

jjaanca
5. čer 2014

Ahoj, nechci zakládat novou diskuzi, nevíte někdo, jestli je možné jít na IVF s jiným partnerem, když mám v OP zapsaného manžela? Nebo můžu přeložit jiný doklad totožnosti (pas, řidičák).