Embryotransfer 2012

lokiska
29. led 2012

Ahoj Holky, je tu některá, co podstoupila ET v lednu nebo v brzské době ji čeká?

jahodnice
29. dub 2012

@twininky
@lokiska
tento měsíc jsem se chystala na iui, ale blbka doktorka nepoznala, že se blíží ovulace a za 2 dny na dalším utz už bylo po ní, takže nic.A protože jsem překročila limit utz na čtvrtletí, tak mě to stálo 350,- .Tak snad příští měsíc...jinak se mám fajn, tak nějak se začínám smiřovat s myšlenkou, že dítě mít prostě nebudu. ..

dancaa
29. dub 2012

@jahodnice ahojky, proč už by jsi mimi neměla? I když já to znám, jsem po druhym IVF a zase nic 😢
Říkám si, že jednou to přeci musí vyjít 🙂

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jahodnice
29. dub 2012

@twininky
ta doktorka je mladá holka,když jsem pak byla za 3 dny na kontrole, byl tam můj doktor, takže jsem se s ním domluvila, že příště mu zavolám na soukromé číslo a na utz půjdu k němu do ordinace a on jen zavolá výsledky do caru. Je to hrůza, že v caru člověk pokaždé narazí na jiného doktora.
Nevím, kolik utz může člověk za čtvrtletí absolvovat, ale já byla 2krát před ketem, jednou po ketu a teď 2krát a ten druhý už jsem musela platit.

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lokiska
autor
30. dub 2012

@twininky ahoj, když je problém, tak jsou na pojišťovnu, jinak se platí, já jich měla také mooooc, skrz ten hematom. V předešlém CAR jsem to také párkrát přešvihla a musela platit
@jahodnice vůbec to nevzdávej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dívej na mě, až po 6.IVF a také jsme to mohli vzdát už dávno, hlavu vzhůru!

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jahodnice
12. čer 2012

Ahojky, zatím nic nového. O prázdninách zkusím IUI, do dalšího IVF už ale nepůjdu. A co ty, jak je mamino?

twininky
12. čer 2012

@jahodnice no budu moc držet palce ať to IUI už tedy vyjde... taky už bych ti přála, aby to konečně bylo.. 😉
u nás zatím dobrý, malá mě kopká, tak je to takový hezký 😉 , jinak jsem nejvíc teď nervozní ze zkoušek v pátek mě čeká psychopatologie, a té se teda hooodně bojím, často přemýšlím, že se na o vyfláknu, a říkám si jestli se zbytečně nenervuju... ☹ no uvidim, ještě mě pak chybí zkouška z psychologie, ale jinak bych měla mít druhák skoro hotovej
stejně si říkám, že nejdůležitější pro mě je teď mimčo.. 😉
Tak se pak ozvi jak si na tom 😉 Držím palečky 😉

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
jasně,miminko je přednější, škola se dá vždy přerušit.Ale utíká to, koukám, že už jsi ve 23.týdnu. Kristýnka je moc hezké jméno a přiznám se, že je to jedno z mála jmen, které nemám ve svém okolí.
Mně teď čeká závěr školního roku, vysvědčení a pak hlavně prázdniny a možná i moře 😉

twininky
12. čer 2012

@jahodnice jůů no tak to bude taky krásný, tak třeba se u moře zadaří i přirozeně, jo a děkuji, taky sem vybírala dlouho i sem musela mýho přemluvit, až nakonec mi to jméno schválil 😀
hele ale nenech se odradit, a běž do toho, stojí to za to, myslím to IVF... třeba si měla jen smůlu na blbý doktory... byla by to škoda.. 😉

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
u IVF jsem měla svého doktora, takže tím to není. Prostě to beru tak, že IVF je sázka do loterie a na to,abych celý ten kolotoč vyšetření absolvovala znovu se opravdu necítím.
Vybrala jsi i krásný kočárek, takový jednoduchý,prostě super

twininky
12. čer 2012

@jahodnice tak to je fakt škoda, já jsem případ jiný, mě nic jiného než darované vajíčko nezbylo, takže i proto možná bych šla do toho zas a zas, ale chápu, a respektuju Tě, ale přeju Ti aby Ti to vyšlo 😉

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
a za jak dlouho si půjdeš pro sourozence pro Kristýnku?Třeba za rok změním názor a vrhnu se do toho kolotoče znova, ale teď se na to opravdu necítím

twininky
12. čer 2012

😀 hele já bych šla hned, ale moje doktorka řekla že by to chtělo počkat aspoň rok, takže uvidim, jak to se mnou bude vypadat a zda budu OK, ale dlouho čekat nebudu, budu chtít co nejdřív minimálně ten rok, protože kdyby se nedařilo, abych měla aspoň nějaký náskok, ráda bych dětičky nejdéle 3 roky od sebe 😉 ale to je ještě daleko, hlavně teď musím porodit vpořádku zdravou Kristýnku...
Hele přesně tak, teď možná to tak necejtíš, ale kdoví, třeba se ještě opravdu rozhodneš jinak, byla by škoda a roky Ti ubíhají, nechce to moc dlouho nechávat.. 😉

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
já vím, že už nejsem nejmladší, právě proto ani nemám chuť zkoušet další IVF.Začínám si zařizovat život tak, abych měla co nejmíň času myslet na to, že nemám děti - chci si udělat státnici z francouzštiny a zkusit změnit práci. Ve školství jsem zůstávala kvůli tomu, že až budu mít děti, tak budu mít prázdniny a spoustu volného času...

twininky
12. čer 2012

@jahodnice to nemělo špatně vyznít, jen že starší ženy mívají větší problém počít i když jsou úplně zdravé, ale je to na Tvém přesvědčení, hele je to těžký a vim, že to žádná sranda není, každopádně pokud to nejde, zkus zapřemýšlet i nad darovanými vajíčky, ta šance je totiž hodně veliká, to jen říkám v případě posledním, přece jen lepší, než dítě nemít vůbec... 😉

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
já jsem v pořádku, problémy má partner. Vím, že jsi to nemyslela špatně.

twininky
12. čer 2012

@jahodnice no chlapi jsou ješitnější a to by bylo horší co ho přesvědčit?, je to škoda, pokud si zdravá ženská, zřejmě bys otěhotněla vpohodě, ale pokud je nějaká chyba ve spermii, no asi i proto se nemusí pořád dařit, stačilo by možná jen tu spermii vyměnit za nějakou bezproblémovou 🙂 já vím ono se to lehko píše,ale realita je jiná, já to všechno chápu, ale třeba k tomu taky dospějete... 😉 já bych v tomhle ohledu na tvém místě asi byla malinko sobec, já bych dítě chtěla za každou cenu 🙂

jahodnice
12. čer 2012

@twininky
do dárcovské spermie ho nedonutím...prostě ne každému se poštěstí mít miminko, tak to prostě beru. Hlavní je, že jsem zdravá, to je pro mě nejdůležitější.Už nakupuješ výbavičku?

twininky
12. čer 2012

@jahodnice jo něco už jo, dneska sem byla objednat ten kočárek co mám v albu, už se na něj těším 😀
ale nechám ho u našich na půdě, přece jen jsem trochu pověrčivá 🙂 ale ještě mi toho spoustu zbývá dkoupit, ale nechávám to na léto až po zkouškách, nemůžu se na nákupy pořádně soustředit 🙂

jahodnice
12. čer 2012

držím palečky na zkoušky a pak už jen pohodové těhulkování

twininky
12. čer 2012

@jahodnice moc děkuji, ale bojím se že v klidu nebudu ani tak, měla bych začít psát bakalářku 😀
a já Přeju hezkou dovolenou a moře, a držíme s Kristýnkou všechny palce co máme.... 😉

papuchalk
12. čer 2012

@twininky Ahoj Twini, reaguju na IP - já jsem v pohodě, dle velkého UTZ čekáme zase chlapečka 😀 , jsem ráda, že bude mít Vojtík k sobě parťáka, já kluka chtěla. Koukám, že Vy čekáte holčičku, doufám, že se máš dobře a je vše OK. Jak se má @go ?

@jahodnice Ahoj, reaguju na Tvé příspěvky pro Twini, chtěla jsem Ti "vyseknout poklonu", připadá mi, že jsi silná ženská a že to máš v hlavě správně srovnané, Tvůj vztah k partnerovi, k sobě, ke zdraví, k životu apod. Fakt smekám a budu Vám přát, aby Vám vyšlo to IUI, pokud se pro ně rozhodnete. 🙂 A státnice z Fj? Půjdeš na základní nebo obecnou (nevím, jestli se to tak teď ještě jmenuje), já dělala kdysi Fj (dělala jsem bilingvní gympl), dneska už umím kulový - hrozný... 😠

twininky
13. čer 2012

@papuchalk go se mi vůbec neozývá,psala sem jí už 2x ☹ ☹ , hele to je dobře, že Ti to nakonec takhle dobře dopadlo.... já si zase přála holčičku, takže se nám oboum splnil sen co??? 😉

jahodnice
13. čer 2012

@papuchalk
zatím si chci udělat základní státnici, k práci ji nepotřebuju, ale tak pro sebe a třeba pak změním práci, co já vím...nebudu ze sebe dělat siláka, trvala mi dost dlouho, než jsem si v hlavě srovnala myšlenky, ale nechci trávit život mezi utz,narkozou,embryotransferem a nekonečným čekáním nad počůraným proužkem papíru...
A co Vojtík, jak se na brášku těší?

papuchalk
13. čer 2012

@jahodnice Jahůdko, právě si myslím, že to pro Tebe musel být boj, taky jsem si prošla takových několik vnitřních bojů. Předně ten, že přítel je o dost starší než já - takže než se s tím srovnala rodina a okolí a tak. Za další, že bylo jasné, že nebudeme mít děti přirozeně (on je po rakovině varlat v mládí, musel na odběr spermií MESA/TESE, nevěděli jsme, jestli se zadaří, já mám PCO). Za další, že pořád byla i varianta dárcovských spermií, se kterou já jsem nebyla srovnaná a asi bychom v tom případě dítě neměli. Prostě bylo toho hodně co rozhodovat a nad čím přemýšlet. Taky jsem si několikrát říkala, že se nenechám fyzicky i psychicky zruinovat v procesu zvaném IVF. Nakonec u nás byla cesta "relativně" snadná, proti tomu, co tu někdy čtu. Anebo jsme měli víc štěstí než rozumu, nevím. Každopádně Ti přeji moc štěstí, hlavně ať jste šťastní s přítelem, je hrozně fajn, že to nepoložilo Váš vztah, je to taková zkouška ohněm a zdá se mi, žes obstála 🙂. Jinak Vojtíka to bere úměrně svému věku 2 let, ví, že je mimi v bříšku a že je to brácha, ale dopady podle mě pocítí až naživo, občas mu vyprávím, co dělají mimi nebo co dělal on, když byl mimi, ale jde to jaksi mimo něj 😀. Spíš jsem zvědavá na sebe, jak to dokopu až do října, už teď mám břuch jak meloun (hlavně takhle po večerech), ani energií tolik nesrším jako s Vojtou, tak jsem na sebe zvědavá.

jahodnice
14. čer 2012

@papuchalk
jak tak koukám, taky sis prošla nelehkou cestu. Co všechno musí člověk vytrpět, aby měl miminko a když pak vidím, jak najdou dítě v příkopu u silnice, je mi do breku.Do dárcovské spermie taky nejdeme, chceme společné dítě a pokud to nepůjde, tak to prostě nepůjde.O adopci ani neuvažuju a na pěstounskou péči se necítím- nedovedu si představit, že bych si na dítě zvykla a po nějaké době ho musela vrátit biologické matce.
Přeju ti krásné těhulkování a určitě se někdy ozvi. Můžu vědět, odkud jsi?

twininky
23. črc 2012

@jahodnice týjo koukám nové foto, tak to bych tě ani nepoznala, moc sluší 😉

jahodnice
24. črc 2012

@twininky
no, řekla jsem si, že musím nějak inovovat na léto účes a mám moc šikovnou kadeřnici, jsem fakt spokojená. Koukám, jak ten čas letí, už jsi v 29.tt, přehoupnou se prázdniny a Kristýnka se bude pomalu chystat na svět. Minulý týden jsem viděla naživo tvůj vybraný kočárek, vypadá fakt úžasně.