Embryotransfer 2012

lokiska
29. led 2012

Ahoj Holky, je tu některá, co podstoupila ET v lednu nebo v brzské době ji čeká?

go
14. lis 2012

@jahodnice jeste mas cas 🙂 . Ty mas jeste jeden hrazeny cyklus?

twininky
14. lis 2012

@go no sláva že taky žiješ, myslela sem žes tady na všechny zanevřela... ☹
Jj Kristýnku a taky máme te´d doma veselo 😀 brečí a brečí a brečí, ale já sem šťastná 😉
Je mi jasný že situace asi není ideální, a je mi jasný že si tuto větu slyšela několikrát, ale prosím nevzdávej to.... 🙂
já to taky nevzdala, pořád je mi líto že holčička nebude mít nic po mně, ale mám jí, a je to to nejkrásnější, tím sem ti chtěla dodat odvahu a říct, že vždycky je nějaká naděje, a sem hrozně ráda že ses do toho opět opřela, moooc držíme palečky, i s Kristýnkou 😉

jahodnice
14. lis 2012

@go
ještě mám nárok na dva hrazené pokusy

go
14. lis 2012

@twininky holky, to je uzasny. Opravdu jsem uprimne stastna, zemas zdravou holcicku a jsi stastna. Tobe to preji proste ze srdce. Ja jsem v pohode, mozna vic nez bych mela byt...mam uzasneho manzela, krasny domecek, uzivame zivota, tak proste ani nestiham smutnit. 🙂
Maminko, posles nejakou fotecku vymodlene Kristynky? 😉

go
14. lis 2012

@jahodnice tak uvidis, jak se budes citit, ale skoda dvou pokusu 😉

majka43
14. lis 2012

Ahoj holčiny, můžu se přidat, zítra mám transfer.

go
15. lis 2012

@majka43 ahoj, drzim pesti a preji hodne stesticka 🙂

majka43
15. lis 2012

@go Tak nic, ambryotransfer odložen na zítra nebo sobotu, že se embryjka špatně vyvíjí. Buď to prý doženou a nebo rozmrazí jiný, mám tam zítra ráno volat.

twininky
15. lis 2012

@go mám jí v albu, tak koukni 😉

go
15. lis 2012

@twininky teeeeda, to je nadherna holcicka, ja to rikam porad....holcicky jsou super 😀 . Holky at se Vam dari a jste zdrave 🙂

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jahodnice
18. lis 2012

@twininky
ahojky, jukla jsem do tvého alba, Kristýnka je prostě nááádherná, tiše závidím

jahodnice
18. lis 2012

@go
kdy máš OPU?

harley26
18. lis 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Já měla OPU v pátek, ted je předemnou ET. V jaké fázi jste vy?

petriska
18. lis 2012

@harley26 Ahojky, já jsem dnes přesně týden od OPU a 2 dny od ET 1 krásné "hatchující" blastocysty. ;) Kdy máš v plánu transfer?

harley26
18. lis 2012

@petriska tak to gratuluju! ted uz zbyva jen malickost - pozitivni TT 😀 jak se citis? Kolik si mela po stimulaci folikulu a kolik z toho vajicek? A máš nějaké mrazáčky? A to je tvoje prvni IVF? A hlavne, kdy ses dala po OPU dokupy? Jakoze kdyz si uz necitila zadnou bolest? 🙂 Já bych měla na transfer jít ve středu - pokud vse pujde jak ma ... vcera sem volala embryolozce a rekla, ze mam dojit ve stredu v pul jedne. hatchujici - tim myslis, ze jste si dali asistovany hatching?

petriska
18. lis 2012

@harley26 :D To je otázek!!! :D Mám za sebou 3x klasické IVF. 2x negativní, 1x pozitivní, ale se špatným koncem. Toto je můj 4. cyklus, ale s minimální stimulací. (Clostilbegyt) Ale měla jsem 5 vajíček!!!;), 4 zralá, 3 oplodněná, z toho 3 blastocysty, 1 krasavici mi zaváděli v pátek a zítra uvidím, jak jsou na tom zbývající dvě, jestli je zamrazili. ;) Ta otázka na punkci je dobrá. Zdá se mi, že čím jsem starší tím hůř to snáším a delší dobu se dávám do pořádku. Sice jsem šla tentokrát na druhý den do práce, ale břicho mě pěkně pobolívalo. Byla jsem ráda, že byl ET až v pátek, protože to už jsem byla fit. ;) Jaké máš ty výsledky, pochval se? Když jdeš na ET ve středu, tak to máš prodlouženou kultivaci. ;) Z vlastní zkušenosti si myslím, že je to lepší! Při prvních dvou pokusech jsem byla na ET po 72 hodinách a nic a po blastocystách //. ;) Právěže hatching jsme si neplatili, to ona sama byla tak šikovná. :D Měla jsem transfer taky v půl jedné;)

harley26
18. lis 2012

@petriska tak kdyz je to takova samostatná šikulka, tak to uz konecne musi byt // a poradne se zavrta a pusti az za 9 mesicu 🙂 A co sliznice, tu mas v pohode? No já sem ze všeho zatím vykulená, je to moje prvni IVF. Mám PCO a zareagovala sem teda hodne, pres 20 folikulu, z toho 14 vajicek, 13 bylo zralych a 12 se oplodnilo, vic nevim ... v nasem centru se bohuzel neinformuje kazdy den, jak na tom ty embrya jsou ... Budu ti drzet palce! Me to prave vyslo hezky, ze sem byla na punkcni v patek, takze sem vikend uvitala na zbrchani ... Ale uz je to o dost lepsi ... A jak ti zjistili, ze ta blastocysta je hatchujici? 🙂

petriska
18. lis 2012

@harley26 Doufám. ;) Jo, sliznice je v pořádku. Měla jsem velké zdravotní problémy, ale to už je x let zpět. Teď je ze mě vlastně zdravá ženská, jen nemám vejcovody. :( Vykulená nebuď, to zvládneš. Teď jsem někde slyšela, že každé 7.dítě, které se narodí, je ze zkumavky... Co dodat. Ještě že tu medicínu máme. 12 oplodněných vajíček je krásný výsledek. To budou taky blastocysty. ;) To se vsaď, z takového počtu to vyjde. Vždyť si vem, že já měla 3 blastocysty ze 4 oplodněných vajíček! ;) Takže klid.:D Zbytek ti zamrazí a každý rok si dojdeš pro jednoho cvrčka. :D Kolik embyjek budete zavádět? Respektive, kolik dětí chcete? Palce si můžeme držet vzájemně. ;) Zaváděli mi blastocystu, která měla známku 1 a při transferu, když nám ji ukazovali, bylo vidět, že je hatchující... Říkala paní embryoložka.;)

harley26
18. lis 2012

@petriska jj, o tom každém 7 dítěti jsem taky slyšela .. je to holt tou divnou dobou, ve ktere žijeme ... Já si takhle plození dětí fakt nepředstavovala, je mi 27, manzelovi taky a já bláhová myslela, že budu do dvou měsíců od vysazení těhotná 🙂 Na druhou stranu sem štastná, že žijeme ve 21. století 🙂 Já se hrozně bála, aby ty moje vajíčka byly kvalitní. Ted kdyz vim, ze byly zrale, tak verim, ze se par do toho nejvyššího stadia určitě dostane. No a pak už zbývá jen věřit, že nás čekají ty nejkrásnější Vánoce 🙂 Já bych dětí chtěla radši víc jak mín 🙂 takze klidne tři. Ale embryo si nechám zavést jen jedno. Přece jen na rozjezd dvojčata by byl asi velký fičák 🙂) ikdyž to by se nějak zvládlo. Ale doktor mi říkal, že je to vždycky rizikovější, že máme zkusit zatím jen 1. Tak ho poslechnu. Já sem v tomhle svědomitý pacient 🙂 Kdy se chystáš testovat? kolikátý den po transferu? To budou pro mě největší muka. Seš na neschopence? Já budu doma v den transferu a pak ještě čt, pa, so, ne. Dělám v kanclu, takže si rikam, ze v pondeli pujdu normálně do práce ... Co si o tom myslis?

petriska
18. lis 2012

@harley26 Přesně, buďme rády za 21.století. ;) Ty strachy znám. Pokud jsi měla tolik vajíček, tak to bude určitě dobré. Jak píšeš, musíme věřit.;) Dětí bych chtěla taky víc. Taky klidně 3. Takže uvidíme, jak to půjde. S tím jedním embryem souhlasím. Já po 3. IVF čekala dvojčátka a ve 23.týdnu jsem o ně přišla. Určitě jsou maminky, které dvojčetné těhotenství zvládly, ale i tak je to velké riziko a už bych jej nechtěla znovu podstupovat. Raději půjdu na více pokusů s jedním embryem a těhotenství bude klidnější. Jsem o tom přesvědčená. Naposled jsem testovala 8.den. Den transferu se nepočítá a byly tam //. Takže to vidím tak na sobotu, neděli. ;) Já byla doma taky den transferu, takže pátek od odpoledne, (po transferu jsme si zašli na obídek;)) a včera. Dnes jsme byli nakoupit a teď sedíme v kanceláři. Na každou ženu funguje něco jiného, ale při prvních dvou pokusech jsem ležela doma 14 dní a nic. Takže od zítřka hurá naplno do práce. Alespoň mi to čekání rychleji uteče!!! A tobě taky. Věř mi. Nebudeš mít tolik času na pročítání kdečeho a nebudeš se tolik pozorovat. :D

harley26
18. lis 2012

@petriska tak to mě moc mrzi, 23. tyden :( Obcas je zivot strasne kruty a nespravedlivy, muselo to byt tezke obdobi, ale podle toho co pises, tak si rozeny optimista a to je dobre! Urcite se ti to oplatí 🙂 tentokrát z toho bude bezproblémové těhotenství, uvidíš, že jo 🙂 O víkendu mi napiš, jak dopadlo testování 🙂 Já sem sama na sebe zvědavá, jak to vydrzim. Testovat - netestovat... nerada bych se zklamala falesne pozitivnim testem po pregnylu. Ale zase chci vedet vysledek, nez pujdu na krev, at sem pripravena. Já to taky nemíním hrotit, bych se zbláznila, kdybych ležela doma s nohama nahore. Ja sem aktivni a netrpelivy clovek 🙂 takze se musim nejak zabavit, jinak by to byly dva nekonecne tydny 🙂 Co vanoce? Uz vymyslis darky?

petriska
18. lis 2012

@harley26 jj byla to obrovská bolest a bezmoc, bolí to stále, ale "naučila jsem se s tím žít". Díky práci. Ta mě zachránila. Jsem stejně aktivní jako ty. Takže práce je všelék na zahnání chmurů a všemožných myšlenek. Pokud budeš mít prodlouženou kultivaci a budeš testovat po 8 dnech od ET, test už falešně pozitivní nebude!;) To mi věř. Test jsem dostala v centru, ale 20. Říkám si, že ale raději koupim Mamatesty, to jsou 10 a citlivější. Ať se zbytečně nevystresuju hned na začátku. Takže konec listopadu bude pro nás obě ve znamení testování.;) Vánoce se nezadržitelně blíží. Už zase. :D Něco maliličko mám pro neteře a synovce. Ale asi začnu objednávat přes internet. Ať mám náskok a nemusím se nikde hnát. Kdybys měla tip na cokoliv, určitě dej vědět. ;)

go
19. lis 2012

@jahodnice mela jsem mit dnes, ale posunuto na stredu☹. Uz jsem jak balonek, no spise balon ☹

adelinkkaa
19. lis 2012

@petriska Jee to jsi musela byt stejně na OPU a ET jako já.🙂Testovat budu taky v sobotu bo v neděli čily 8 či 9 den🙂Jsem zvědavá.Držím mooooc palce a pěsti🙂

petriska
19. lis 2012

@adelinkkaa Taky jsem zvědavá. ;) Ještě aby ne. Mám u sebe 1 blastocystu. Jak jsi na tom ty? Pocity? ;)

adelinkkaa
19. lis 2012

Já mám 1 4denní morulku vynikající kvality.Pocity se střídají,chvíly jsem v pohodě pak mám zase strach že to nevyjde:-/trošku mě pobolívá bříško ale jinak asi nic.Uvidím to čekání je šílení,nejradši bych testovala už teď😀Kam chodíš do CARu?

petriska
19. lis 2012

@adelinkkaa Morulka je vsázka na jistotu;) Minule mi zaváděli blastocystu i morulku a zvládly to obě. ;) Já chodím do Reprofitu, ty? Jo, čekání... To mi povídej. Naštěstí jsem v práci, doma bych se zbláznila. Alespoň se tak nepozoruju. :D

adelinkkaa
19. lis 2012

@petriska Holka ty umíš dobře povzbudit🙂ja jsem z Gennetu.

jahodnice
20. lis 2012

@go
držím alce,ať je ve středu pěkná úrodička