Embryotransfer 2012

lokiska
29. led 2012

Ahoj Holky, je tu některá, co podstoupila ET v lednu nebo v brzské době ji čeká?

lokiska
autor
8. únor 2012

@twininky neeeee počkeeej ještě 🙂 , pořád se chci zeptat, kolik stojí darovaná vaja?

darazv
8. únor 2012

@lokiska jaj ja som myslela že si bola na 14 den v CARU 🙂

jahodnice
8. únor 2012

@darazv
každopádně budu držet pěsti

lokiska
autor
8. únor 2012

@darazv neee, my máme dělat 14.den test a pokud je pozitivní, tak za 14dní kontrola. Teď je kontrola zbytečná, není tam skoro nic vidět, ale potom snad............ 🙂 to jsou hrozné nervy, já už nechci trpět, toho bylo už tolik ach jo. A tobě to třeba fakt vyskočí ještě!!!! Psaly tady holky že to tak může být 🙂

darazv
8. únor 2012

idem aj ja holky off tak sa držte a dobru nocku prajem 🙂

lokiska
autor
8. únor 2012

já také paaaa

annie29
8. únor 2012

@go ja pila fakt minimalne 3 litry, jinak se to muze zhorsit..

koudelinda
8. únor 2012

Zdravim Vás, jsem tu poprvé a ráda bych se podělila o nové pocity.
Chodim do Gennet Archa - jsem dnes po ET - dve embryjka ve stadiu blastocysty 5.den.
Ted cekat 14 dni do testu ,to bude napinavy ...... 😲
Zvažovala ,přemýšlela a nevěděla jsem jestli transferovat jedno či dvě ,ale nakonec jsem šla do dvou, přeci jen je větší šance že se aspoň jedno chytne 🙂 Ale na druhou stranu se přiznám, že mám obavy z dvojčátek jestli to zvládnu ,když se vyvedou 😎 ? Mám smíšené pocity radosti ,strachu i obav .Moc zkušeností s dětičkama nemám .
Doufám že nejsem sama .... ☹ Říkám si , když to ale zvládly jiný, tak já taky 😉 Pište ,ráda si přečtu jiné názory,zkušenosti a zážitky . Díky Lucie K.

papuchalk
8. únor 2012

@koudelinda
Ahoj Luci, já psací tempo holek nestíhám 🙂 .
Já už mám chlapečka z IVF (ale z KETu), ET se u mě kvůli HSSS vůbec nekonal. Teď jsme chtěli zkusit druhé mimi (měli jsme zamražená ještě dvě embya - bohužel společně). Hodně jsem se rozhodovala, zda vložit jedno nebo dvě (u Vojtíška jsme vkládali také dvě a jedno se neudrželo), dvojčata mít nemůžu (resp. na mé přání bych asi mohla, ale dr. nedoporučuje - Vojtíšek byl velké mimi, obává se, že bych je nedonosila a narodila se předčasně). A i sama se dvojčátek "bojím" - nejvíc právě z důvodu předčasného porodu a jejich možných komplikací. Jako znám krásná dvojčátka po IVF, ale znám také nedonošená postižená dvojčátka... ☹ samozřejmě i u jednoho dítěte se to může stát, ale u těch dvojčátek je riziko o dost větší (právě proto se pořád do legislativy prosazuje transfer jen jednoho embrya). Jinak pokud jde o statistiku, šance dvojčátek po ET se dnes pohybuje okolo 20%, po KETu okolo 5%. Jinak myslím, že je teď předčasné to řešit a dělat si starosti, uvidíme, co bude dál. Já se právě u Vojtíška taky stresovala, co kdyby to byla dvojčátka, a pak jsem brečela jak želva, když to jedno odešlo... ☹

reni0602
9. únor 2012

@koudelinda Ahoj Koudelinko, tak držím palce, Gennet Archa? To neznám já chodím do Gennetu v Praze na Letné, jsem dnes desátý den po ET.

reni0602
9. únor 2012

@go Go, tak to jsme na tom byly včera dost stejně 😢 Ve 20h večer jsem dostala strašný křeče do podbřišku, jako na MS, ale tak 100 x horší, měla jsem nafouklý a horký břicho, teplotu jsem si neměřila, ale jen proto, že jsem neměla sílu si pro ten teploměr dojít. Bylo mi tak blbě, že jsem si říkala, jestli se vůbec dožiju toho testování 😀 Ale pak jsem si šla v deset lehnout a už to bylo dobrý. A dnes jen slabé bolesti podbřišku, prsa sstále nebolí ☹ Ach jo

annie29
9. únor 2012

@reni0602 mne bylo takhle zle od pondeli ale 24 hodin v kuse 😒

annie29
9. únor 2012

@reni0602 jeste netestujes??

reni0602
9. únor 2012

@annie29 Ne, já se hrozně bojím že tam nic nebude a na krev mám jít až v pondělí a to bych přes víkend asi nevydržela ☹

annie29
9. únor 2012

A to budes testovat v pondeli nebo cekat az na vysledky krve?

reni0602
9. únor 2012

@annie29 Ráno testovat a pak hned na krev, ať tak či tak, stejně tam prý musím 🙂

go
9. únor 2012

@reni0602 tak fakt uplne stejne. Take jsem si lehla a bylo to lepsi. Mela jsem taky silene bolesti zad nebo ledvin, nevim. Manzel me udelal urologicky caj a bylo me trochu lepe. Dnes uz lepsi, prsa take nic , ale jsem silene unavena, fakt uz od rana.

go
9. únor 2012

@reni0602 kam, ze to chodis do centra, ze mas jit po 14dnech na krev. U nas se na krev nechodi vubec a mam jen testit, dle doporuceni centra az 18den.

reni0602
9. únor 2012

@go Do Gennetu v Praze, já bych (v případě negativního testu) tam taky raději nešla, asi to budu špatně snášet.

go
9. únor 2012

@reni0602 tak pocit jestli to v nasem centru neberou moc sportovne 😒 . Ja byt tebou, tak bych to nevydrzela a zkusila test dnes. 🙂

reni0602
9. únor 2012

@go Taky o tom přemýšlím, doma mám už dva testy, no uvidíme, možná tedy zítra ráno. A ty budeš testovat kdy?

go
9. únor 2012

@reni0602 ja bych chtela v utery, 9 den 🙂

twininky
9. únor 2012

Ahojte holky, tak nevím, trochu mě bolí v zádech jakoby v kříži ale níž, taková slabounká tupá bolest...no nevim... 🙂
@go...to jsem ráda že jsi tady a že je Ti lépe....ÚNAVA je taky příznak těhu.... 😉 a ty už jsi dnes 4 den po ET, tak to už je mimiskům 9 dní...no to můžeš už v neděli testovat, to jim bude 11 dní a to už by mělo být něco vidět 😉

twininky
9. únor 2012

@lokiska DV jsme platili 95.000 a z toho nám pojišťovna zaplatila 32.000....pálka slušná.... 😕 hlavně aby bylo aspoň to jedno... 🙂 moc se bojím....penízky se rozkutálí...a nevyděláváme miliony...tak se bojim moc, aby se povedlo... 🙂

go
9. únor 2012

@twininky ja se budu snazit vydrzet testikovani az do utery, ale nevim. Sileny vzdy jsem byla zdrava a ted stale neco 😠 . Dnes me od rana silene berou zuby ☹ . Doufam, ze se za to vse dockam dvou carecek 🙂

go
9. únor 2012

@twininky moc ti drzim pesti, zaslouzis si minimalne dvojcatka 🙂

twininky
9. únor 2012

@go to už musí něco znamenat, sakriš....když Ti pořád něco je......Ona je taky taková blbá doba roční...venku pořád taková zima....lepší nikam nechodit....já pojedu zítra do školy na test a vlakem...no to si dam.....hodinu tam a zpátky a pak pěšky od vlaku a k vlaku...ale půjdu pěkně langsam .....žádný chvátání....
No go ještě doufám, v ty dvojčičky, ale kdyby snad měly být pak z toho nějaké komplikace, tak ať je raději jen jedno a pořádné 😉 ...od včera se cítím nějak divně...ty záda mě trochu trápí...a bolí mě žaludek...snad to patří k tomu....
jsem taky pořád unavená...a často mě zebou nohy....
Jsem ráda že nemusím chodit do práce, jen ať si to tam za mě užijou... 🙂 zasloužíme si taky mateřský "odpočinek" viď?...
Go už aby by ten říjen...to bude k nevydržení a toho strachu ještě co budem mít.... vidíš cigánky to neřeší...množej se jak myši, těch se to drží jak klíště....potvory... 😝

twininky
9. únor 2012

@darazv ahojky...myslím na Tebe jak si dopadla....snad napíšeš také pozitivní zprávičku 😕

go
9. únor 2012

@twininky tak preci jen zitra jedes zkusit stesti? Koukej se, ale fakt opatrovat, venku je silena zima a vlaky pry maji pekna zpozdeni. Vis , ze jsou mimi na prvnim miste 🙂 . U nas dnes cely den krasne a dost vydatne snezi. Nadhera, bydlime tady od Vanoc a citim se tady krasne, podivam se z okna a hned mam lepsi naladu 🙂 Presne, nekdo pije, kouri a kasle na vse , pak se takove matce rodi jedno zdrave ditko za druhym. Nechapu, to je nejaka spravedlnost 😠

twininky
9. únor 2012

@go Ale jo, zkusim, ale nervy si dělat nebudu, prostě pojedu do Budějovic a zpátky....snad to nějak dopadne.... 😉
neřikam že se mi dvakrát chce, prostě zkusim jet....ve vlaku by mělo být teplo, pojedu v 9 a vrátim se do půl 4....a kdyby mi náhodou nebylo dobře, prostě pojedu dřív... 😉 .... A to si ještě musim držet palce, aby tu hodinu ráno nepřišla kontrola, mám vycházky od 10 do 16h.... ☹ hrozný co?? už tři týdny jsem nebyla u našich, už se po mně ptají i babičky.... a taky ještě asi dlouho domů nepojedu...na jednu stranu hrozný, ale zas na druhou stranu dobrý... 😅 , znamenalo by to že bude mimi...stejně se s tím nic nedá dělat...od června bych si začala vybírat dovolenou....takže prázdniny bych měla už mít teoreticky volno 😉