Embryotransfer 2012

lokiska
29. led 2012

Ahoj Holky, je tu některá, co podstoupila ET v lednu nebo v brzské době ji čeká?

go
3. únor 2012

@twininky 🙂 , ja jsem po dnesnich nakupech, uplne mrtva, vse me boli. Uz si to vycitam, tak jdu radeji spinkat. Navic jsem si ted precetla o redukci, kdyz si das tri a vsechny se chytnou. Hruza ☹

go
3. únor 2012

Holky, budouci mamci, krasne sny, pro dnesek se loucim. Dobrou 🙂

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
twininky
3. únor 2012

@go http://www.originalnitehotenskamoda.cz/vyprodej... tady jsou ty tričíčka, jupí,....už se těšim 😉

lokiska
autor
3. únor 2012

@twininky anoooo

twininky
3. únor 2012

@lokiska teď mi odpovídáš na ty embryjka???? já myslela že už tady nejsi.... poslala jsem odkaz Go na trička, mrkni na stránky ....jupííí budem nosit nožičky na bříšku... 😉

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky jojo, jsem, ale v týdnu vždycky večer až. Embryjka mám tři!! doufám 🙂

twininky
4. únor 2012

@lokiska a @go holky já sem taková kr..va, dnes jsem šla ráno nakoupit a sjela jsem ze schodů, dopadla jsem na prdel...teď mám strach o maličký.....já sem takovej debil pitomej... 😖

twininky
4. únor 2012

@lokiska jo a te\Ď už by to mělo být plodové vejce to naše stadium... 😉

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky neee, neboj, to je moc malinké aby se tomu něco stalo

lokiska
autor
4. únor 2012

plodové vejce? Snažím se na netu najít nějaká fota vývojových stádií embryí a nic tady není. Já to chcuuuuu viděěěěět 🙂

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky Teď jsem dělala test a je to zase stejné

lokiska
autor
4. únor 2012

A počítáš dobu od oplodnění v misce nebo po ET? dnes jsem 13.den po ET ale mimi má 17 dní. Tvoje 18dní, že?

go
4. únor 2012

@twininky neboj, dopadla jsi na zadek, tak do mekkeho 🙂 . Mimi jsou nebo je v poradku. A vubec , je mraz, nemas nikam chodit 😉

go
4. únor 2012

@lokiska nechala jsi si dat tri embryjka? Take o tom uvazuji, ale doktor me to rozmlouva, pry pokud by se chytla vsechna musela bych na redukci, coz nechci. Jak to, ze jsi se rozhodla pro tri? 🙂

twininky
4. únor 2012

@go já sli šla nakoupit, dyť sem tady furt sama, chlap jel včera na stavbu....já sem fakt blbý tele, celou dobu myslím ať neuklouznu a dneska sem na to úplně zapomněla, sem zbrklá 😖 , koukala jsi na trička?? 🙂

twininky
4. únor 2012

@lokiska já měla embryjka oplodněna 17.1. takže jim je dnes 18dní.....jj a po ET jsem dnes 14 dní...ale koukala jsem na net že 15 dní po oplodnění už je stadium plodové vejce...až to najdu tak ti pošlu odkaz ... 😉

twininky
4. únor 2012

@go no tý redukce bych se bála taky..chudinky, jedno by sis musela vybrat a teď které že??? ☹

lokiska
autor
4. únor 2012

Protože to bylo už 6.IVF, manža moc nechtěl, ale nakonec jsem ho i pány doktory přemluvila. Nechtěl mi dát 3 jedničkové, tak mám 2kompaktní morulky a jedno 10ti buněčné. Na redukci bych nešla ani za nic., rozhodnout které umře a riskovat že stáhne s sebou i ostatní. To nééééé. Raději mít 3, než prázdný dům 🙂

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky jooo hrůza

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky jooo tričko krásné, ale na mě je moc u krku, mám ráda výstřih lehce.

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky A 18.den je tam to srdíčko nee? Jak jsme si psaly už, které není vidět na UZ.

twininky
4. únor 2012

@lokiska no jo, ale víš co hlavně prostě aby byly všechny zdravý a vyvíjeli se, no budu ti držet palečky, je to riziko ale...no snad to něja příroda zařídí, aby dobře bylo 🙂

twininky
4. únor 2012

@lokiska ono jich tam na těch stránkách je víc, jasný to je jen inspirativní, když budeš prolízat net, tak určo narazíš i na trička s výstřihem 🙂

twininky
4. únor 2012

@lokiska já nevim, ještě to budu muset prostudovat s tim srdíčkem 😀 , prolezu net... 😉

lokiska
autor
4. únor 2012

@twininky jooo je riziko, ale při odebírání je větší

twininky
4. únor 2012

@lokiska Vývoj plodového vejce po nidaci
Na povrchu blastocysty se kolem 11 .-13. dne po ovulaci začnou tvořit nitkovité výběžky - primární klky, kterých je v ter­mínu měsíčků na celém povrchu asi 400. Od 15. dne po oplodnění se začí­nají vytvářet základy nervového systému, kůže, oči a uši, trávicí trakt s játry, žlučníkem, žlučovými cestami, pankreas, štítná žláza a plíce.

twininky
4. únor 2012

@lokiska Popisované období vývoje, nazývané blastogenezí, je obdobím, kdy se vytvořily tři zárodečné listy (ektoderm – ektoblast, entoderm – entoblast a mezoderm – mezo-blast). Plodové vejce nemá dosud vlastní výživový systém. Při migraci získávalo dělící se vajíčko výživné látky vstřebáváním sekretu žlázek sliznice vystýlající vejcovod, potom sekretu žlázek děložní sliznice. Po nidaci byly výživné látky získávány z rozpuštěné děložní sliznice – deciduy, po nahlodání cév děložní sliznice z krevních výronů v okolí blastocysty, z krve, která omývala primární klky na povrchu blastocysty. Takový je stav té fáze embryogeneze, která se nazývá blastogeneze, kolem 15. dne po oplodnění vajíčka, kdy se již mluví o plodovém vejci .

twininky
4. únor 2012

@lokiska 5. týden
3. týden po oplodnění
Zárodek
Vytváří se budoucí placenta, objevují se první náznaky krevního řečiště a pohlaví, vzniká třetí zárodečný list.
Vzniká třetí zárodečný list. Z každého ze zárodečných listů vzniknou specializované tkáně, z nichž se vyvinou všechny další buňky, později základy všech orgánů a tkání.
Vnější zárodečný list (odborně ektoderm) je základem pro nervový systém, kůži, oči a uši.
Vnitřní zárodečný list (odborně endoderm), je základem pro trávicí ústrojí s játry, žlučníkem a žlučovými cestami, pro slinivku břišní, štítnou žlázu, plíce a další vnitřní orgány.
Prostřední zárodečný list (odborně mezoderm), je základem pro kosti, svaly, vazivo, cévy, močové a pohlavní orgány.
Placenta postupně přebírá nejen výživu zárodku, ale je i hormonálně aktivní orgánem. Tvoří celou řadu hormonů, zejména estrogeny a progesteron, které dosud produkovalo žluté tělísko. Když placenta převezme funkci tvorby hormonů, žluté tělísko ve vaječníku zaniká a změní se ve vazivovou jizvu.
Na konci třetího týdne po oplodnění má zárodek plachý a oválný tvar, je na něm patrný objemný konec, budoucí hlava a ocasní konec. V té době je již vytvořen i základ srdce.

twininky
4. únor 2012

@lokiska 6. týden
4. týden po oplodnění
Zárodek
Nastává období přechodu od vzniku zárodku k vytváření orgánů (odborně organogeneze) plodu. První údery srdce se objevují kolem 23. dne. Zárodek nabývá tvaru, který se podobá fazoli s výběžky, z nichž se později stanou končetiny. Vyvíjí se náznaky většiny orgánů. Zárodek se vznáší v plodovém vejci a s jeho povrchem je spojen vznikající pupeční šňůrou. Na konci prvního měsíce měří zárodek 5 mm.
Zárodek se začíná výrazně měnit. Z plochého, trojvrstevnatého tvaru vzniká válcovitý úvar se stále více zřetelným koncem hlavy. Srdce zárodku má tvar písmene S, začínají se tvořit srdeční komory a síně a zahajuje svoji činnost. První údery srdce se objevují zhruba za tři týdny po oplození. Jsou vytvořeny základy všech struktur mozku a míchy, těmto orgánů, se říká centrální nervová soustava. Na spodině mozku se začíná tvořit přívěsek mozkový, odborně hypofýza. Tvoří se základy sluchového aparátu. Je založen pruhovitý shluk buněk, ze kterého postupně vznikne jak vylučovací systém, ledviny, močovody, močový měchýř a močová trubice, tak i velká část pohlavních orgánů. Takže pohlavní orgány a močový aparát se u muže i ženy vyvíjí ze stejného základu buněk.