Embryotransfer v listopadu 2012

go
24. lis 2012

Ahoj vsem, rada bych sdilela pocity a zkusenosti s nekym koho ceka to same 😉 .
Mam hned otazku - muze po OPU pred ET virivka, sauna nebo horka vana?

danaho
26. lis 2012

@harley26 u 1 IVF jsem měla 7 vajíček,ale do druhého dne se přestaly vyvíjet a na 3 den mi zbylo 1 8b,ale to se neuchytilo. V květnu jsem byla na 2 IVF,to jsme měli PISCI a 5 denní PK. Z 8 vajíček mi na 5 den zbyla 1 blastocysta,která se uchytila jen na chvíli a pak mi zamrazili 4 moruly. Dneska mi rozmrazili 2 a obě to zvládly. Jen mě trochu trápí,že 5 den PK už to měly být blasty. Tak se bojím jestli to není špatně.

harley26
26. lis 2012

@soniela my meli taky prodlouzenou kultivaci pet dni. Jestli se muzu zeptat, mas nejake mrazacky? Me docela prekvapilo, ze se oplodnilo 12 vajicek, ale do te finalni faze vydrzely pouhe dve embryjka :( cekala sem trosku vic

danaho
26. lis 2012

@majka43 tobě už se to pěkně krátí,tak to moc držím palce ať tam ty // najdeš 😵

soniela
26. lis 2012

@majka43 Jo, to věřím, to čekání je opravdu hrůza děs, ale všechny to vydržíme!!!!
@go No bude to kruté, ale ráda bych vydržela co nejdéle. No uvidíme, jak to půjde 🙂
@harley26 Pokud se teda odhodlám testovat, tak snad nám Mikuláš nadělí tu nejlepší nadílku 😉

soniela
26. lis 2012

@harley26 my měli taky prodlouženou kultivaci pět dní. Mrazáčci mě nezůstali žádní. Odebrali mi 16 folikulů, z toho 7 vajíček, 4 vhodná k oplodnění, 2 se oplodnila a 1 bylo vhodné k zavedení.

go
autor
26. lis 2012

@danaho tentokrat mam bohuzel ne moc pozitivni naladu. Snad se to zlepsi 🙂 . Stale premyslim jak moc se setrit a polehavat.

go
autor
26. lis 2012

@harley26 a to budes kolikaty den?

majka43
26. lis 2012

@danaho Díky. Mám zavedený tři embryjka, tak snad se u mě aspoň jednomu zalíbí.

harley26
26. lis 2012

@majka43 ty jo, 9 transfer, tak o to víc ti fandim!!! Jak to zvladas? A jestli se muzu zeptat, z jakeho duvodu mas vajicka od darkyne?

go
autor
26. lis 2012

@harley26 ja jsem zase silene nervozni a otravena, neprijemna, tedy hlavne na manzu. Lituji ho 😉

harley26
26. lis 2012

@majka43 prala bych ti, aby se uchytily 2 a nakonec jste byli jedna velka rodina 🙂 a cele tehu bylo bezproblemove, za ty nervy a zklamani co jsi uz prozila by sis to moc zaslouzila!

harley26
26. lis 2012

@go musi to ti nasi chlapi zvladnou, ja taky nejsem zrovna reklama na roztomilost 🙂)

go
autor
26. lis 2012

@majka43 tentokrat to musi vyjit , uz si to sakra zaslouzis 🙂 . Ja minule testila 7 den , mela jsem PK a byl tam krasny duch. Bohuzel to nakonec stejne skoncilo spatne ☹

harley26
26. lis 2012

Holky, po jake dobe jste se rozhodly pro IVF? a jake jsou u vas problemy? My se snazime cca 1,5 roku. Manzel ma pomalejsi spermie, ale nic dramatickeho a já mám PCO, bez leku vůbec neovuluju a nemam ani menstruaci. S lekama vzdycky prijde, ale je hrozne slaba, tak 2 dny ... Nevysly nam 2 IUI a ke třetímu nedošlo kvůli cystě ... takze sem tak nejak ztratila trpelivost a rozhodli sme se pro IVF

danaho
26. lis 2012

@go Koukám,že jsme na tom obě stejně. Ty dneska ET a já KET. Snaž se myslet na hezký věci. A předtavuj si,že máš svoji holčičku už u sebe v náručí. 😵 U 2 IVF jsem byla neskutečně v pohodě a to jsem nervák a povedlo se,jenže jsem se pořád bála potratu až se to stalo. Minulý měsíc jsem měla jít na KET,pořád jsem se nemohla uklidnit a říkala jsem si,že něco není v pořádku a pak jsem zapomněla zavádět Utrogestan.Taková školácká chyba. Vůbec jsem nechápala jak se to mohlo stát. Naštěstí se to stačilo stopnout. A najednou jsem se zase dostala do pohody. Jen řeším to že mám 5 den moruly a ne blastocysty. Ale prý mají známku 1. Tak nevím co to znamená 🙂

danaho
26. lis 2012

@majka43 jsi statečná máš toho za sebou opravdu hodně.Teď už to štěstí musí dorazit konečně i k tobě 😵

harley26
26. lis 2012

@soniela ze je zvlastni, ze je takovy jakoby "odpad" tech vajicek ... ja sem uplne cumela ... cekala sem fakt vic. Normalne se mnou byla na pokoji holka, co si pichla pregnyl o den pozdej ... takze cely cyklus sel do haje ... pri opu nic neodebraly, muselo to byt strasne ... tak mi ji bylo lito

majka43
26. lis 2012

@harley26 Já už žádný svoje nemám. Po sedmým transferu jsem si řekla o imuno v Praze a tam mě řekli, že mám moc vysokou srážlivost krve a že jsem mohla otěhotnět maximálně tak na čtyři dny, Dvakrát jsem měla slabě pozitivní testy, ale nic z toho nebylo, tak teď píchám Clexane na ředění krve. Po osmým transferu jsem dostala šílenou chřipku a teď uvidím.

harley26
26. lis 2012

@danaho tak jestli je to morulka 1, tak je to urcite dobre 🙂 neboj, uchyti se to. musi 🙂 budeme mit vsechny ty nej vanoce!

danaho
26. lis 2012

@harley26 jé děkuju. Jsem pitomá,vždycky začnu hledat na intenetu informace a vydeptám se. Ale už to dělat nebudu. Prostě jim věřím. 😉 A ty jsi měla dlouhý nebo krátky protokol?

harley26
26. lis 2012

@majka43 ja sem slysela, ze IMUNO v praze je pry nejlepsi, ze tam delaji jeste uplne jine testy nez v jinyych laboratorich. Je to pravda? Predtim si na imunologii nebyla? Ze tri bojovnicku se minimalne jeden zahnizdi!!!

harley26
26. lis 2012

@danaho vítej v klubu, já to mám dost podobne ... ten net je na jednu stranu uplne na prd ... já měla super krátký protokol bych rekla 🙂) zacala sem stimulovat gonalem 112,5 jednotek od 2 dne cyklu, 7DC sem byla na prvni kontrole a jako reakce velka, pres dvacet folikulu, jeden mel 19 mm ... ostatni tak kolem 14. Doktor mel strach z OHSS, nakonec sem sla na OPU uz 11 DC. Takze sem to mela trosku zkracene, ale bali sme se, aby foliky nepopraskali .. tys to mela jak?

danaho
26. lis 2012

@harley26 já měla krátký taky asi 10 nebo 11 dní u obou pokusů. U prvního odsáto 10 oocytů a u dalšího 14. Oplodněno vždy kolem poloviny a pak nedám dopustit na to PISCI. Jinak já mám endometriozu,neprůchodný levý vejcovod, zvýšené NK buňky a neprojevený chronický zánět štítné žlázy tak na to beru léky jen preventivně. Ale než jsem šla do CAR tak jsem byla zdravá jako řípa 😀
DO CAR jsme šli poprvé loni v září,jinak o mimčo se snažíme asi 5 let,ale před tím ještě s bývalým manželem. Takže celkem s přestávkami asi 12 let ☹

majka43
26. lis 2012

@danaho Proto já se radši neptala jaký mám embryjka, pak bych se taky nervovala, že už měly být třeba blasty a nejsou. Tentokrát jsem to nechala osudu, ale předtím, jsem to vždycky taky chtěla vědět.
Zítra vám napíšu o sobě víc, je to na deší povídání a teď už se my vrací přítel z odpolední, tak budu končit.

harley26
26. lis 2012

@majka43 uzijte si s pritelem hezky vecer! 🙂

go
autor
26. lis 2012

@danaho znamka jedna je super, to jsou ukazkova embryjka. Ty dnes lezis? Jak to planujes dal, budes polehavat nebo spise vse s mirou normalne? 😉

majka43
26. lis 2012

@harley26 Byla jsem v Jihlavě a tam mě řekli, že jsem v pořádku, tak jsem jim věřila.

danaho
26. lis 2012

@majka43 Taky píchám ode dneška Clexane.Mám to jako prevenci na lepší uhnízdění. Je to hnus ty injekce. Mě dneska dali obrázek a ještě mi MUDr. ukazovala jak jsou pěkný. 😀 Tak hezký večer.

harley26
26. lis 2012

@danaho tak ted si me rozesmala 😀 s tim jak si napsala, ze pred navstevou CARu jsi byla zdrava jako repa 🙂) Je fakt, ze nam doktor rekl: Mate nejake zdravotni problemy - rikam, ne a on: Nikdy neni uplne zdravy, je jen špatně vyšetřený 😀 My si dali taky PISCI, je fakt lepsi si to priplatit. Pak bych si to treba vycitala .. takze uz cekas zatracene dlouho ... taky si predstavujes, jak krasny vanoce by to byly, kdyby se nam to povedlo? 🙂

go
autor
26. lis 2012

@harley26 Snazime se asi 3 roky. Prvni IVF se nepovedlo, druhe ano, ale dopadlo spatne. ☹
Manzel ma pomalejsi spermie a take tam hraje sve nas vek, bohuzel. Sice se na ten vek necitime a nikdo nam ho neveri, ale priroda vi sve 😒