Embryotransfer v listopadu 2012

go
24. lis 2012

Ahoj vsem, rada bych sdilela pocity a zkusenosti s nekym koho ceka to same 😉 .
Mam hned otazku - muze po OPU pred ET virivka, sauna nebo horka vana?

majka43
27. lis 2012

@soniela Tak a teď jsem ještě rozšlápla zrcátko, který jsem dala na zem papouchovi na hraní. 7 let neštěstí, já už se na to fakt vys.....

soniela
27. lis 2012

@majka43 Nestraš!!! Střepy přinášejí štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

majka43
27. lis 2012

@soniela No, ale u zrcátka je to asi jinak?????

danaho
27. lis 2012

@majka43 Ahoj,tak to máš toho za sebou požehnaně. Jen mě udivuježe tě na tu imunologii neposlaly dřív,ale až po 7 transferu???

soniela
27. lis 2012

@majka43 To neřeš a mysli pozitivně 😉

majka43
27. lis 2012

@danaho Asi by mě neposlali, ale já řekla, že bez toho už do ničeho nejdu a že to chci.

go
autor
27. lis 2012

@majka43 pekny seznam, v kazdem pripade to znamena, ze ted te stesticko nemine 🙂 . Za Tvou trpelivost urcite.
Jak snasis hormony? Pribrala jsi neco za celou tu dobu dopovani?

go
autor
27. lis 2012

@majka43 strepy jako strepy 🙂

go
autor
27. lis 2012

@majka43 to bych na ne byla pekne nastvana. Nechtela jsem do niceho jit bez vsech vysetreni. Nam jsou bohuzel k nicemu, protoze jsme oba celkem v poradku a stejne netehotnime.

majka43
27. lis 2012

@go Přibrala, asi 12 kg, koukni do alba na fotky, jak je ta poslední tak vypadám teď. A prsa z jedniček trojky.

majka43
27. lis 2012

@go A imuno máš dělaný kde?

go
autor
27. lis 2012

@majka43 imuno a genetika Podoli Praha

majka43
27. lis 2012

@go Já taky v Praze, ale jinde, u doktorky Malíčkový.

majka43
27. lis 2012

@go Nevím, jestli jsi to už nepsala, kolikátý ty máš transfer?

go
autor
27. lis 2012

muj pribeh:
1.IVF - r.2000 - s byvalym partnerem - hyperstimulak, zavedeno 1 embryo - neuspesne, rozjel se hyperstimulak - 20t.
dlouha prestavka, zajimala mne pouze kariera☹

2010 svatba se soucastnym manzelem
1.IVF - r.2010 - zavedena 3 embrya - neuspesne - cca 35t.
2.IVF - r. 2011 - zavedena 3 embrya - tehotenstvi, 10tt samovolny potrat. - cca 60t.
3. IVF - nyni - zavedena 1 holcicka - musi to vybojovat, verim ji - cca 60t.

majka43
27. lis 2012

@go Tak taky nejsi začátečnice a už máš něco za sebou. Určitě ti to vyjde.

majka43
27. lis 2012

A kde se dneska flákaj holky?

go
autor
27. lis 2012

@majka43 taky si rikam, ze je tu nejak mrtvo 🙂

danaho
27. lis 2012

Přišel mi domů přítel tak jsme si chvilku povídali 🙂
@majka43 to mě na imunologii poslali ještě před 1 IVF. Byla jsem v Praze na Karlíne v Imunii. Ta Malíčková je prý dobrá.A genetiku nám taky udělali hned. A ty střepy neřeš,ty jsou pro štěstí 🙂
@go a tobě doporučili to PGD?

danaho
27. lis 2012

a tady je něco o mě

přirozené snažení s přestávkami od roku 2000 do 2011
3/2011 laparoskopie,hys­teroskopie – endometrioza,ne­průchodný levý vejcovod
10/2011 genetika o.k.
imunologie – autoimunitní hyperteryóza, zvýšené NK buňky
1/2012 1 IVF - 7 oplodněných vajíček, zavedeno 1 emryo - negat., mrazák 0
5/2012 2 IVF - 8 oplodněnýchvajíček, zavedena 1 blastocysta, 1.6.// HCG 1244, 15.6.SP revize dělohy - mrazák 4
KET 26.11.2012 2 emryjka - ???

go
autor
27. lis 2012

@danaho po minulem zamlklem tehu v cca 10tt jsem musela na cisteni. Nasledne udelali histologii embrya. Zjisten jeden chromozom navic, jeden z tech vzacnych. Nasledne nam bylo doporuceno PGD.

majka43
27. lis 2012

@danaho Tobě to určitě vyjde, když už se ti zadařilo. Genetiku mě taky dělali už před prvním IVF, jinak nic, ale ta mě je stejně na nic, když chodím na darovaná.

soniela
27. lis 2012

Také přidám svůj příběh:
1.IVF - r. 2008 s bývalým manželem; zavedena 2x blastocysta; zamrazení 0; Neuspěšné - 20tis.
r. 2009 - laparoskopie, hysteroskopie - endometrioza, PCO

2.IVF - r. 2012 s nynějším přítelem, 14 folikul, z toho 7 vajíček, 4 vhodná k oplodnění, 2 oplodněná, 1x ranná blastocysta vhodná k zavedení, mám ji teď u sebe a dál se uvidí... - 35tis.

danaho
27. lis 2012

@go jo to mě vlastně taky dělali histologii a na nic tam nepřišli. Mudr.mě pak chtěla poslat na hysteroskopii. Ale tu jsem letos v září odmítla. Nějak jsem neměla sílu na další narkozu a moje obvodní gynekoložka mi říkala,že když už mi ji jednou dělali,tak je málo pravděpodobné abych měla po potratu srůsty. Protože MS mi přišla normálně v termínu a byla bez komplikací.Takže teď je to o náhodě. Buď a nebo.

danaho
27. lis 2012

@majka43 věřím,že už to u tebe taky vyjde. Když konečně máš zjištěný problém. Držím ti moc moc palce a nevzdávej to! 😵

danaho
27. lis 2012

Holky a máte už nějaké děti? Já bohužel ještě žádné nemám. ☹

go
autor
27. lis 2012

@danaho prave, ze u nas zadny problem neni. Ten chromozom co byl navic, tak to se pry stava vic nez casto. Nerozhoduje vek, zda je to priroda nebo IVF, proste je to jedno. Stava se v hodne pripadech , ze to mimi do 12tt vzda. priroda to tak zaridi. Ja byla jen na tom cisteni, bez komplikaci. Vsechna vysetreno OK. Gyneklog rika , ze ovuluji jak dvacitka. Problem tedy neodhalen. Jednou mel manzel pomalejsi spermie, ale podruhe uz to zase bylo ukazkove. Proste pricina neodhalena, takze je to vekem a asi tedy kvalitou vajicek. Embryolozka ted rikala, ze od 30 ma zena jen polovinu jednickovych vajicek a od 40 jen ctvrtinu. ☹

go
autor
27. lis 2012

@danaho ja take ne ☹

majka43
27. lis 2012

@danaho Já taky ne, bývalý měl holku a další děti nechtěl, vlastně nechtěl podstupovat IVF, protože já mám neprůchodný vejcovody, tak když se holka osamostatnila, tak jsem od něj odešla a teď jsem 7 let s novým přítelem.

danaho
27. lis 2012

@go to mě taky říkala Mudr.,že se nám nějak špatně mohly spojit chromozomy,ale že mi to nikdo neřekne,protože se to detailně zkoumá až po 3 potratu.Docela drsný. Takže to máme obě opravdu asi věkem. Ptala jsem se na AMH,to je číslo na zásobu vajíček. Řekla mi že e jí to divný,že to mám jak mladice. Tak jestli nemám PCO,ale to mi pak nikdy nepotvrdila. Taky mě štve,že mi bývalý doktor pěkně zanedbal endometriozu. Prý to nic není jste zdravá a že to je psychiky. Přitom jsem špinila neustále,při sexu jsem měla bolesti a před operací už jsem nemohla jít při MS ani na velkou jaká to byla bolest. Já bych mu dala psychiku. Šel do důchodu,přišla nová mladá doktorka a ještě ten měsíc jsem šla na laparoskopii.