FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ili5
16. kvě 2009

Ahoj holky, dnes je počasí co? Holky od nás z diskuze mají szaz v OV, já nejela jsem 5 den po ET a já a cestování, tak pojedu příště. Včera to ušlo, ale baba předváděla MErino a kecala 2 hodiny. Ale za ty dárky to stálo za to. Taťka si z ní dělal prdel, tak jsme se nachlamali... 😀 . Ametod, tys šla na srazík, Určitě jj, že? Pak dejte hlášení a vyfoťte se do albumku. Já dnes poprvé po 5 dnech ležím, píchá mě v pravo dole, asi vaječníky, bojím se, že jsem to přehnala jak trajdám od Etu, abych o to nepřišla. Měla jste některá taky píchání dole po Et? Já už si nepamatuji moc, ale toto asi ne. Jinak v noci furt lítám co hodinu čůrat, nebo přesně za hodinu mě zbudí bolest bachora dole. Nemůžu ležet na boku, jen na zádech, tak mě to zbudí jak pochopitelně se v noci točím. Já totiž nespím nna zádech.
Leni, co ty?

lenkacar
16. kvě 2009

ili ahoj no jasně mě taky bolel podbřišek po ET 😉 ,jinak já tak týden mám pocit jako na zánět močáku nebo pipky já nevim ,měla jsem i bolesti ,ne pálení při čurkání ..jakoby mi mělo něco odtud vypadnout ,jsem nějaká rozhozená po tom IVF,snad to nebude bránit Ketu..přijeli jsme z chaty páč jde manža ráno zase na chvíli do práce ..stejně počasí se honí to je hrůza ..jinak jak jsem tu sháněla ten výraz tak už to vim našla jsem to v slovníku nářečí je to ,,ponašimu,,trpaslík ,mrnous

sajmona
16. kvě 2009

ahoj Leni,už jsi mě jednou dala radu🙂 a tak jdu pro druhou🙂 nevíš jak je to když bych byla jako dárce vajíček jestli to je zdarma a nebo je za to nějaká odměna??

lenkacar
16. kvě 2009

sajmon určo za to něco dávaj ,ale musíš mít věk a nějaké testy a tak...kolik to fakt nevím 😉

ili5
16. kvě 2009

Sajmon, většinou 5 000 dávají.

lenkacar
16. kvě 2009

a jinak ili to píchání mám dodnes jako vaječníky .. 😒

sajmona
16. kvě 2009

no jen že mám jít v po na iui a na obiln kam chodím tak dr mi navrhla vzhledem k tomu že se mi prý urodilo hodně vaj...a stejně mit o doporučuje prý kvůli tomu aby nedošlo k mnohočet těh.nejdřív jsem z toho měla smíšený pocity.Mám jí to říct zítra a už se na to dívám trošku jinak ale asi kdyby za to něco bylo,kdyby nám to nevyšlo a čekalo by nás ivf tak at to trošku pomůže..

ili5
16. kvě 2009

To ani nevím, že navrhují při IUI něco takového, já měla při IVF hodně vajuch 16, někdo tady i 30 ale nic takového nenabídli. To budeš asi první, ne? Bych taky ze 2 prodala, měla bych levnější IVf, určitě tu nabídku vem, každá kačka se hodí a stejně ty vajucha by šly v niveč. U nás se totiž nezamrazují neoplodněná vajíčka, jen oplodněná.

sajmona
16. kvě 2009

ili5: no právě si říkám že by to bodlo. no dr říkala,že jsem vzorový příklad toho,jak mám dobrý výsledky,já tomu moc nerozumím kolik vaj má být norm..🙂

lenkacar
16. kvě 2009

já bych taky do toho šla proč ne ...ale já nemám věk,vim že to dělaj dárkyně záměrně a prochází stimulací ,OPU jako obyč ..ale fakt částku nevim,ty máš i všechny testy? vim že to nějak hlídaj

lenkacar
16. kvě 2009

jakpak nám dopadne ta Moni to jsem zvědavá ,chudák ta musí mít nervy ...tak mizim ,má přijít brácha na pokeca pak zajdem s manžou na pivko

sajmona
16. kvě 2009

no to právě že nemám nebo nevim jestli je dělali,aniž by mi to žekli,myslím že jsou na hiv,sif a hepatitidu,je možný že to dělají z krve automaticky..
zase na druhou stranu oni mě odsají nějaký vaj a udělají iui a nevyjde to a já si budu vyčítat že jsem si tam měla nechat všechny.Ale dr prý že mě nechce přemlouvat že jich mám moc ,že takhle se jim stalo že měli 6-terčata.No ale to u mě určitě s mou smůlou nehrozí:(

lenkacar
16. kvě 2009

sajmon já tomu nerozumim,oni tě nějak stimulovali že se tak urodilo? ono to IUI taky málokomu vyjde

lenkacar
16. kvě 2009

jako já už řikam že ta možnost mnohačetnýho těhu ,je tak malá když vidim kolik holek vůbec otěhulí ,dyt to je tak malá šance ..já teda nevim ..

lenkacar
16. kvě 2009

poprvý jsem furt řešila a co když dvojky a ted řešim jestli vůbec někdy něco bude ..věřit je jedna věc ,asle přeci jen to neni přirozený proces a top tělo to nemusí přijmout

ili5
16. kvě 2009

To je zajímavé, žes stimulovala na IUI? Tam se přeci nic nepíchá. Cos brala, že máš tolik vajuch? Zeptám se na keliškách na diskuzích, mám tam kámošku, teď byla na IUI jak to probíhalo u ní.

lenkacar
16. kvě 2009

ili říká jedna holčinka že můžu mít mikozu po utroši asi jo teda

ili5
16. kvě 2009

Co je to mikoza, Leni? Psala jsem na Kelišky kámošce, ať tady dojde a poradí, ona šla na iui a hned na poprvé. To já ji poradila jít do OL. 😀

zdenule30
16. kvě 2009

ahoj holky, tak mám za sebou iui, včera jsem byla ráno na utz a odpoledne jsem měla iui, Dostál říkal, že šance tam nějaká je, manža to spg má dobrý a já jsem taky v poho, co se týká vejcovodů a tak, byl to ale mazec, strávili jsme tam půl dne od půl osmé do půl druhé, bylo tam hodně lidí, tak jsem zvědavá, jestli to výjde, Dostál říkal, že iui zkusíme ještě dva cykly a když to nevýjde tak pak ivf
mám ještě dvě otázky- včera a dneska ráno jsem trochu špinila, je to normální po tom zákroku? a jak dlouho se drží v těle pregny?

zdenule30
16. kvě 2009

jo a ještě jsme odhlásili poradnu z 1.6., tak kdyby někdo chtěl, tak je tam volno

ametob
16. kvě 2009

Zdenule30, tak budu držet pěsti🙂 Třeba už IVF nebude potřeba 😉 Ili5, na srazíku jsem nebyla, ani o žádném nevím 😲 😲 😲

ili5
16. kvě 2009

Zdenule, kámoška byla na iui a hned poprvé se povedlo. Byla 1 den, pak na druhý den taky na iui a doma měli taky ještě přitopit a vyšlo. Katrin na Keliškách je na diskuzi. Hodně štěstí.

zdenule30
17. kvě 2009

tak jsem tady dneska první 🙂 , kdo dál? dneska to u nás vypadá, že bude hezky,
ili5 my jsme to měli jen v pátek a včera jsme se měli snažit doma, ale neřekl nám jestli můžeme mít sex i pak, v manulálu je napsané, že se to nedoporučuje, ale asi jen kvůli tomu vícečetnému těhu, a jak je to s tím pregnylem, testovat se stejně budu asi až za tři týdny, vzhledem k tomu že mám nepravidelnou ms, tak je to takový nahouby

ametob
17. kvě 2009

Ahoj🙂 Dál jsem tady já 😉 Právě jsem douklízela, uff a odpoledne možná pojedu s mamkou na nákupy, ale ještě uvidím, jak se mi bude chtít, u nás je venku taky moc pěkně, sluníčko svítí.....

s9480
17. kvě 2009

Děvčátka tak přípravy vrcholí využívám volnou chvilku abych se s Váma na 14 dní rozloučila, všem co jsou po ET ´držíma palečky a až sem po dovči mrknu tak ť čtu samé dobré zprávy 😉 , Monali ty se drž - bude líp, tak se tu mějte zatím čau 😎

sajmona
17. kvě 2009

No holky brala jsem fostimon,a dr říkala taky že kouká,že se tak urodilo.Prý musí jít některé pryč ale nechají mě tam 4 na tu iui.

zdenule30
17. kvě 2009

s9480 přejí hezkou dovču a až přijedete, tak ať jste už tři 😉

lenkacar
17. kvě 2009

dobrej den vespolek ,mám kocovinu jsem nepoužitelná prozatim 😀 😝

ili5
17. kvě 2009

dobré poledne, Leni 😀 . To znám, dej si vývar silný a do toho 2 strožky česneku namačkej a pij magnezii, mě pomáhá.

lenkacar
17. kvě 2009

uvařila jsem ili česněčku a je mi fakt líp 😉