FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

dasule
23. zář 2009

já mám pořád teplotu v podpaží 37 už od prvního dne ET.Jinde si neměřím.

ametob
23. zář 2009

Ahoj Lenkacar: tak já od včera ležím doma s nohama nahoře, mám zkrácený čípek, takže hrozí předčasný porod, naštěstí se neotvírám a mimi je OK, za 14 dní kontrola, tak se uvidí 😖 Ale celkem šok teda, ze dne na den doma..... Co ty? Máš se?

lenkacar
23. zář 2009

ametob ty brdo holka tak se na vše vyprdni a fakt nic nedělej ,ještě je moc brzy na porod ..mám se blbě ,domácí krize ..

ametob
23. zář 2009

jj, Leni, nedělám vůbec nic ☹ Domácí krize je na prd, je nějak často, co? ☹ Hledáš teď práci? Ono by to snad trošku pomohlo.... Ale i s ní to teď není snadný, žádná není...

lenkacar
23. zář 2009

ametob ,hledam ,ale ted mě čekaj kurzy a byla bych ráda docela aby se mi ta práce ted nepovedla ,páč jinak by mi kurzy padly a ty se mi hodí navždy ,dostanu certifikát,jo holka mojer krize ta má u nás stálé místo ,je to vše z neůspěchů a leze mu to na mozek a já občas bouchnu ..

ametob
24. zář 2009

Leni, kurzy využij, to je dobrá věc, ono už na těch kurzech přijdeš na jiný myšlenky, bude to prostě změna 😉
A že ti to leze na mozek se není co divit, komu by nelezlo, já jsem včera taky vybouchla, nějak to na mě spadlo, ale dneska už je líp... Hlavně že si ty naše stavy ještě uvědomujeme, to na tom nejsme ještě nejhůř 😀

lenkacar
24. zář 2009

asi jo vid ,tak blázni ještě nejsme ,drobet se vyčistil vzduch a je fakt líp ... 😉 ty se moc opatruj

monali
24. zář 2009

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla , nějak jsem neměla náladu 😒 😉
Leni, vyčistit vzduch rozhodně neškodí, a kurzy se hodí vždycky a navíc je zaplatí pracák, tak byb bylo škoda
jich nevyužít
Ametob,tak pěkně lež a odpočívej ať jste oba v pohodě.

Já jsem byla v úterý na KETu, teď mám do konce týdne dovču a pak se vracím do práce, aspoň nebudu
mít čas na nějaké pesimistické myšlenky.

lenkacar
24. zář 2009

moni tak dej vědět jak ti je ..tak máš plůdky u sebe jo ..to je paráda ,my máme o víkendu pout tak lehce opoklízim ,já to nehrotim ,moje mamka ta už umírá týden dopředu a plány a mě to nebralo nikdy ,uvařit musim tak jako tak a vše v klídku ...ty jo asi mi zmokne prádlo tak mizim ,to by mi nasralo cíchy ..

ametob
29. zář 2009

Ahoj holky, tak jak jste se měly přes prodloužený víkend?
Monali, jak je?
Lenkacar, co pouť, ty jo, na pouti jsem nebyla 100 let....
Já jsem to krásný počasí proležela, jak jinak taky☹ Za chvíli vyrážím do práce, ale jen na chvilku, něco vyřídit a zase šupky do postele☹

lenkacar
29. zář 2009

čus ametob ,pouť no celkem ušla ,ale koupila jsem si jen 2kapesníky a 2tašky přes rameno sportovní a to je asi vše,letos to byla nějaká bída samé jídlo .. 🙄 i ty atrakce neznámé ,já nebyla na ničem ,už na to nemám kufr ..vladís remcal že jsem nešla s nim na nic ,ale fakt na to už nemám.. 😝 😝 😝

lenkacar
29. zář 2009

od neděle jsme byli na chatě a opravovali jsme fasádu a o víkendu budem asi natírat,takže nuda nebyla akorát mi hrozně brali záda

monali
29. zář 2009

ahoj holky 🙂
tak ode dneška jsem už zase normálně v práci 😒 sice nic moc, ale zase si říkám lepší než sedět doma, navíc
nedělám nic těžkého, tak jestli se to má podařit, tak se podaří.
Leni, teda tomu se říká pracovní víkend. a další před váma. 😉 my jsme byli u našich - ti pro změnu malovali,
já jsem teda dělala jenom poradce, ale i tak to byla dřina 😀
Ametob, to je správně, jenom šup zpátkÿ do postele a šetřit se.

Někde jsem tady vyčetla, že dneska jde Dašule na krev a že má pozitivní testy, tak snad nám písne jak dopadla 😉

ametob
29. zář 2009

Lenkacar, tak aspoň sis nákupem udělala radost, to je dobře, já kolotoče vždycky milovala, hlavně ty hlavou dolů 😀
Monali, my doma taky malovali, teda manža, já jsem jen kontrolovala - když jsem vylezla z postele na záchod, chudák to všechno i uklízel, takže měl dost.... No další víkend bude asi pokračovat.... Ale jsem ráda, už to bylo potřeba, akorát to blbě vyšlo, že já nepomůžu ☹
Dasule snad napíše pozitivní zprávičku🙂

dasule
29. zář 2009

Ahoj holky,tak nevím jestli mám dobré zprávy,krev mám sice pozitivní,ale hladina hcg je nízká...90!V pátek jdu znovu na krev,tak uvidíme!Je mi hrozně.Ale máme prý mražáčky.

ametob
30. zář 2009

Dasule, my se neznáme, ale držím moc pěsti aby to vyšlo 🙂 🙂 🙂

paraple98
30. zář 2009

Čusík dámy, dlouho jsem tu nebyla, dala jsem si od koníka oraz, ale teď se chystáme na další pokus, tak jsem přišla nahlídnout 😉

Leni - jak je holka??

Dasul - já se koukala kdysi na tabulky hodnot hCG a je tam dost rozptyl, tak drzim palce at je to ok a roste to 😉

lenkacar
30. zář 2009

čauka para je dobře ,dnes došel z car papír který povezem na imuno a dál se uvidí ..kdyby tak člověk rozumněl těm hodnotám co tam písají ..

paraple98
30. zář 2009

Leni - a kam jedete? Do Plzně? My chtěli taky, ale ještě prubnem jeden pokus a pak až kdyžtak tam....a těm hodnotám je možná někdy lépe nerozumět, víš jak se říká, že doktorů se nejvíc bojí sám doktor, protože ví co a jak 😉 😀

petulka22
5. říj 2009

Ahojky holčiny, už sem k vám nakukuju delší dobu, taky jezdíme od června do FN Olomouc, chodím k dr.Dostálovi, byla jsem s ním moc spokojená i s mladou paní doktorkou, u které jsem byla na jednom ultrazvuku, ale po čtvrteční OPU mám z toho centra takové docela rozporuplné pocity.. Já vím, že medici jsou medici, ale přece jen.. Když jsem došla na sál, bylo tam kromě sestřičky asi 6 dalších lidí (všechno mladičké holčiny), to, že mě tam nechali ležet polonahou u otevřených dveří asi 10minut než došla paní doktorka, která výkon dělala, vem čert, ale pak došly ještě dvě další medičky, začaly se tam navzájem představovat a podávaly si nademnou ruce, povídaly si, kdo kde pařil a tak, no, docela síla. Pak mi jedna z nich dávala kapačku do žíly (nadvakrát a modřinu mám doteď), druhá zase brala krev z jiné žíly, taky jí to nějak moc nešlo (a to říkaly,jak mám krásné žíly..), pak už naštěstí nevím nic, ale ten pocit byl fakt děsný.. Byla jsem po minimální stimulaci, měla to být jen IUI, ale měla jsem 9 vajíček, takže to muselo jít takhle. Po probrání došla paní embryoložka, řekla, že je 9 vajíček, spermiogram byl dobrý, tak, že to asi budeme chtít oplodnit klasicky, tak jsem kývla. Netušila jsem, že když je spermio dobré, může být ještě jiná překážka v oplození - to mi nikdo nevysvětlil, a že bych mohla chtít oplodnit aspoň část vajíček metodou ICSI. Prostě když to navrhla, tak jsem to odkývala a když jsem pak po dvou dnech volala, jak to dopadlo, tak mi jen sděllila, že se bohužel nepodařilo oplodnit ani jedno vajíčko a tím pádem je konec, není co zavádět, co mrazit a ještě když to dopadlo takhle, tak jsme to museli celé zaplatit. Nejsem zvyklá si nějak stěžovat, ale tohle mě prostě mrzí, tak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti - nemyslím v ambulanci, ale právě při nějakých výkonech, jestli je to tam normální nebo jsem prostě jen natrefila na nějakou blbou konstelaci.. a v to doufám. 🙂

dasule
5. říj 2009

Ahoj Peti,tak to víš,to je prostě FN 😀.No a s tím oplodněním,to máš těžký no.Já jsem raději chtěla vše,protože jsme měli horší spermio,ale z 19 nám zůstala jen jedna blastocysta a biochemické těhu a ještě máme 2 mrazáčky,takže nevím no.

kacza.b
5. říj 2009

ahojky dasule uz od patku te vyhlizim jak si dopadla (jsme ze stejneho meste)
takze to dopadlo blbe jestli jsem to dobre pochopila tak slo o biochemicke tehotenstvi ☹ moc me to mrzi a to jsem ti mocinky drzela palecky
mas jeste mrazacky takze dalsi sance a nadeje,jen nabrat novou silu a muzes jit na to 🙂

dasule
5. říj 2009

jj přesně tak 🙂 Do třetího pokusu se mi moc nechce, asi to budeme zkoušet zase přirozeně, nejspíše se na to už fakt vykašlu 😀 Jinak máme 2 mrazáčky, v příštím cyklu mám KET.
JJ bylo to biochemické těhu.
Jsi hodná.
Taky se dívám, že sis prošla svým ☹
Ty mimoděložní, to je pech teda!

petulka22
5. říj 2009

Dasule asi máš pravdu - prostě FN.. 🙂 Jak vás tady tak čtu, tak jste všechny zkušené bojovnice, to já jsem úplně na začátku. A naivně jsem si myslela, že by to třeba mohlo vyjít hned.. no nic, zkusíme to znova..

lenkacar
5. říj 2009

čus holky ,para jedem do prahy do podolí ,už na mě manžel zase zkoušel přeobjednání ,to už by bylo podruhé ,musí se přizpůsobit ,čekačka je 2měsíce ..nejsem blázen...dasi tak to je mi líto ,myslela jsem ,že to dobře dopadne ,jinak peti ,málokomu to vyjde napoprvé ,nevěš hlavu 😉

paraple98
5. říj 2009

Lenka - aha, nojo, ty čekačky jsou u imuna děsně dlouhý,ale třeba konečně něco zjstí, něco nasadí a bude to 😉

Dasul - Moc mně to mrzí, strašně jsem ti držela palce...já vím, že to není útěcha, ale aspoň že to není mimoděložní 😒 Tak aspoň že máte mražáčky, minule nebyly, pokud si dobře vzpomínám. Tak te´d si tělo chvilku spočně od léků a bobci se po KETu chytnou, to by bylo aby konečně nebylo 🙂 Drž se holka zlatá... 😉

Petul - no to víš, státní nemocnice a ještě s medikama. No já jim to taky podepsala, že můžou u mně být a někdy mně to trochu štve, ale co nadělám 😉 S tím ICSI je to blbý, že ti to nepřipoměli. Oni si myslí, že když dají nějaké papíry na začátku, že to stačí a každý bude dostatečně informovaný 😒 Já si jinak stěžovat nemůžu, ve srovnání s Fertimedem je to nebe a dudy. tam sice byli všichni příjemní až na doc. Sobka, ale zas neudělali jediné vyšetření navíc a na vše co mám přišli až ve FN 😉

petista
5. říj 2009

Ahojík starým známým a novým rovněž. Dasulko, moc mě mrzí, že to nevyšlo, měla jsem z tebe ohromnou radost, říkala jsem si, konečně zase někdo ze stará gardy ☹ Parapli, to imuno doporučuje ještě před dalším pokusem, my jsme na tu Plzeň jinak moc nečekali a výsledky můžou být celkem zásadní. Petulko, já jsem jim souhlas s medikama nepodepsala, nijak moc se nemracili, ten tvůj souhlas klidně můžeš pro další pokusy odvolat. Já sama si vždycky vyžádám soukromí, zavření dveří apod. Jsem asi trochu přidrzlá, ale myslím, že se jedná o dosta intimní věci na to, aby mě každý viděl. Dostál se z počátku divil, ale teď si zvykl a naopak říkal, ať všechny námitky napíšu a dám jim to, že to dá vedení k připomínkám. Jinak já mám po lázních, které vřele doporučuje, jsou úžasné, a teď to zkoušíme přiro, je to příjemné a třeba to vyjde. Tak pá

petulka22
6. říj 2009

Já jsem právě podepsala jen nahlížení do dokumentace, ale aby byli i u vyšetření tak to ne. Ale nikdo se mě na nic neptal, jestli je tam chci nebo ne. No, už je to fuk.. Jen jsem si chtěla trošku vylít srdíčko "mezi svýma". 🙂 Jsem ráda, že tady ty diskuze existují, protože žádné kámošce jsem o tom co podstupuju, neřekla a někdy je potřeba pustit to ven a s manžou to probírat donekonečna taky nechci. Takže jsem ráda, že tu jste. 😎

dasule
7. říj 2009

Ahoj holky, potřebuji nutně vědět, kolik stojí ve FN KET, mooooc děkuji!A přemýšlím, že bych KET nechalala na prosinec, protože jestli půjdu zase v listopadu a na PN, což půjdu, tak budu mít úplně rozdrbanou výplatu a nebudu mít na Vánoce žádné penízee! 🙄 ☹ Myslíte, že tam přes prosinec budou fungovat????????Na KET přece můžu jít, kdy já chci, stačí potom jen zavolat a domluvit se...?!Děkuji

dasule
7. říj 2009

hlavně mě zajímá cena 🙂