FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
3. únor 2009

hele a kdo psal o posteli s nebesy??? ta postel ve Ferťasu se právě ničim neliší od té nemocniční ☹ a snídani ti v nemocnici taky dají, navíc pokud jsem to dobře pochopila tak po ET jdeš po 2 hoďkách domů, a myslím že v nemocnici nejsou pokoje po 5 lidech 😕

mufy
3. únor 2009

Holky v nemocnici je to pohodička.Při Opu se přijde hned ráno na 7.hodin, pak se vezmě na sál, udělají narkozu, poleží se na posteli tak 2-3 hodinky, mezitím vám změří asi 5x tlak,jak psala Olm a můžete jít s doprovodem domů. Mě poprvé bylo zle,tak jsem byla za doprovod ráda. Na ET se chodí kolem 12. hodiny nebo po a je to v celku rychlé. Něco jako při IUI.Jen vám dají embryjka do bříška a za 5 minut vás odvezou na pokojíček,kde si poležíte 2 hodinky a pak jdete ležet domů. Péče je tam velmi dobrá. Nemějte strach.

s9480
3. únor 2009

Mufy já se nebojím , já jen psala jak to chodí jinde pro srovnání víš, bát se není čeho to je jasnačka 😉

s9480
3. únor 2009

Hrozně jsem na sebe naštvaná a biju se do hlavy, že jsem do FN měla jít rovnou ne ztrácet 3 roky ve Fertimedu, no ale kdo to mohl vědět sakra, kde už jsme dneska mohli být 😠

sara.max
autor
3. únor 2009

Když jsem viděla letáky tuším ze Zlína z CARu, tak tam byla krásné dřevěné postýlky s povlečením tak hezkým, že ani doma takové nemám. Možná jen reklama a jinak to není, ale myslela jsem, že to ve Ferťasu bude stejné. Proto to přirovnání s postelí s nebesy. Jinak jsem to nemyslela zle.

sara.max
autor
3. únor 2009

s9480 , to je těžké, možná by sis to samé říkala, kdyby to bylo opačně.

sara.max
autor
3. únor 2009

Tak ja pádím na nákup , stavim se večer. Pěkný den. 🙂

ilci
3. únor 2009

jen ze zvědavosti nakukuju, s9480, já si taky myslela, že ve Ferťasu je to komfortnější
já ve FN vždycky měla pokoj sama pro sebe, šla jsem na zákrok jediná

mufy
3. únor 2009

S9480 to nikdo nemohl vědět, někdo je ve Ferťasu spokojenej. Snad ti FN přinese štěstí. 🙂

s9480
3. únor 2009

Saro to těžko - opačně by to tak nebylo to už vím na 100%, nejde o to, že se tam IUI ani IVF nepovedlo ale tak vůbec přístup, tohle co jsem napsala, je jen jedna z historek 😒
Ilci to já taky
Mufy jasný, já to holkám co jsou spokojené ve Ferťasu neberu, každému vyhovuje něco jiného

olm
3. únor 2009

Holky, me klepne 😒 Prispevek jak roman a odpojil se mi kabel 😠

Tak teda uz jen kratce = chvalila jsem vas, ze rozebrat postele na jednu stranku potrebuje umeni 😀 😀 😀

Taky jsem rikala, ze se uz nemuzu dockat vychazek, ta predstava, ze nesmim ven je hrozna. Tak se vetram aspon na balkone 😀 😀

Mufy, tvoje testovani je dobry 😀 , taky bych to rada vedela, jak to s tim pregnylem je. Ja dostala tentokrat 10000j v sobotu a dnes Ovitrelle - coz je dost podobne, ze. Preji ti, at je ta carka stejna dnes, za 10 dni, za 20...................

A o cem jsem jeste psala uz ted nevim................... 😉

sukubka
3. únor 2009

olm ty jsi měla včera červenou kabelku přes rameno vím která jsi úplně to byl instinkt"""""hodně štěstí kočko.jdu vás dočíst.jj já měla bílou bundu a ještě v 11h sem tvrdla u okínka 😀

sukubka
3. únor 2009

monali a nebyla jsi včera taky ve FN olomouc?já tam kecala s holčinou s ostravy

S 9480 máš s tím Fertasem pravdu mě tam řekli na rovinu at po ET zůstanu přes noc tak sem zůstala i s manželem takže nás nocleh vyšel na 600kč.A s tou cystou mi řekli že neuspávají takže mi cystu odsávali bez narkozy paráda kdybych věděla že se dá něco připlatit dala bych cokoli pěkně to bolelo 😠 a mě při ET ani jednou tlak neměřili

sukubka
3. únor 2009

mufy a po tom ET se ve FN leží po jedné na pokoji mě by vyhovovalo tak po 2holčinách abych mohla plkat 😀

ilci
3. únor 2009

sukub, na pokoji jsou 4 postele

s9480
3. únor 2009

Sukubko mě to řekli taky ale jsem řekla že pojedu domů, máme to jen necelých 20 km autem tak se to dalo, no mě cystu nedělali ale vím, že to dělají za vědomí, co máš z toho já zase byla na HSG v nemocnici ve Šternberku a to mi dělali taky za vědomí a ještě mladá neskušená doktorka - alias řeznice,děs, jsem myslela že ju pokoušu, no ale přežila jsem,když mě pak propouštěli tak už tam byla jiná starší dr. a to si četla zápis ze zákroku aříká mi paní doktorka Vám tady zapoměla napsat, že jste byla pod narkózou nabo že Vám dali utišující léky a já na to ale já neměla ani jedno?!!! Tak se málem vyvrátila 😖

mufy
3. únor 2009

Olm pokud jsi dostala v sobotu Pregnyl, a ještě k tomu 10.000j tak to jsi na tom stejně jak já. A Ovitrelle je stejný jako Pregnyl,takže být tebou tak testím až tak za 12 dní, dřív to nemá cenu,ať nejsi zklamaná.Mě se to stalo několikrát. Však já vám budu dávat vědět,jak čárka po Pregnylu mizí.

Sukubko na pokoji jsou 4 postele jak píše Ilci. Někdy jsem tam byla sama, jindy nás tam bylo víc. Záleží zrovna na tom,kolik výkonů dělají.

olm
3. únor 2009

Mufy, abych se k nejakym testum vubec dostala, vis. Zitra budu moudrejsi, ale moc nadeje na ET si nedelam. Jeste ted slysim v usich, jak mi minule rikala DR. Brezinova do telefonu - bohuzel se nam neoplodnilo ani jedno vajicko....................... No jestli to uslysim znova, tak nevim 😒

sukubka
3. únor 2009

S 9480 cp je to HSG?vůbec nevím co ti v té nemocnici dělali???
mufynko to ten pregnyl tak ovlivnuje jo???to je hrůza pak tak dlouho čekat!!!dávej vědět ale držím moooc pěstičky aby čárka nezmizela!!!!

olm měla jsi červenou kabelku včera že jo???

s9480
3. únor 2009

to se zjišťuje průchodnost vejcovodů a tvar dělohy pomocí kontrastní látky, pomocí kleští ti chytí čípek a strkají do tebe hadičku kterou vpouští tu tekutinu
olm žádné pesimistické myšlenky 😠

mufy
3. únor 2009

Olm to jsem si už taky zažila a musím říct, že poprvé když mi řekla, že nevydrželo ani jedno,tak jsem brečela snad 3 dny. Když jsem si měla volat po druhém IVF, tak jsem byla v to ráno tak šíleně nervózní,že jsem myslela,že snad zkolabuji.U telefonu se mi šíleně třásly ruce.Pak mi dr.Březinová řekla, že jsem si mohla klidně zavolat o den dřív.Ale co by to pomohlo,že? No naštěstí jsem se k IVF dostala, tak se Olm neboj, taky se k tomu dostaneš.

Sukubko no jo, ten Pregnyl je svinstvo.Drží se v těle tak dlouho.Takže testovat opravdu až za delší dobu.
Mě bolí už od začátku břicho jako na MS,tak jsem nějaká skeptická.....Jestli to nevyjde,tak nevím....Mám strach,že toho bude mít šéf dost a půjde mi o místo v této krizové době. ☹

olm
3. únor 2009

jojo, sukub mela 😀

olm
3. únor 2009

Holky, na me snad poprve pusobi ty tehotensky hormony pregnylu. Nevim, co bych splacala dohromady - myslim na jidlo 😀

s9480
3. únor 2009

olm třeba to nejsou hormony pregnylu ale těhu hormony 😉

olm
3. únor 2009

Mufy - jak zavolat driv, to nechapu. Ja tam ma jasne napsany, ze volat zitra v 10,00. Dneska musim jit spúat hodne pozde, at spim zitra aspon do 9. 😀 Vcera odpo jsem si byla lehnout a pak jsem nemohla spat. Tak nevim co dneska. sla bych se celkem natahnout, no ale abych vecer usla, ze. Jeste se naucim spavat odpo a pak v praci usnu 😀 😀

olm
3. únor 2009

s9480 to asi neeeeee. Bojovnici jsou teprve v misce 😀 A doufam, ze se poctive deli. 😀

Tohle je Pregnyl a Ovitrelle 😒

beras
3. únor 2009

Ahojky holky.Sem tam si vás čtu.Codila jsem do Fertasu a už nikdy více.Ted jsem přešla do Reprofitu a jsem jako ve snu.Dr. Machač je zlatíčko a úplně nejkrásnější byl transfer embrijka.Na sálek jsem šla spolu s manželem.Ve Fertasu to byl děs na tom pokoji.Ležela jsem na takovém pěkném lehátku a hrála tam příjemná hudba.Před náma na obrazovce se z laboratoře objevilo embrijko a dr. říká hele tohle je vaše miminko.Transfer se dělal pod ultrazvukem takže dr. přesně věděl kam ho dává.Další vzpomínka na Fertas když došel k ET Sobek a ani nezabučel jen vlezl mezi nohy vrznul tam embrijko a bez řečí odešel k druhé postely.BRRR.Pak jsem deset minut zůstala ležet a tradá domůJeště jsme jely na kávičku do Olympie v Brně a pak domů.Celou dobu se chovám ,že se nic nestalo a čekám jakej bude výsledek.Jinak při Opu manžel byl celou dobu se mnou na pokoji.Jen jsem odskočila na sálek na odběr.Fakt jsem tam moc spokojená a Fertas bych nedoporučila ani největšímu nepříteli.

s9480
3. únor 2009

olm to jsem psala jako že je to předzvěst víš že se tělo chystá 😉
Beras o Ferťasu přesně jak píšeš ☹ , já teda měla na transfer Vodičku ale žádná sláva, všem 5 nám to tam vrznul beze slova a až odcházel tak nám popřál hodně štěstí

beras
3. únor 2009

s9480 já měla transfery tři.První Sobek,druhej Vodička a třetí Koutná.Já jsem byla taky na vyšetření pod rentgenem.Taky jsem nedostala nic proti bolesti .Tohle vyšetření se dělá bez narkozy.Dělal mi to ve fakultce Vodička.

sara.max
autor
3. únor 2009

Tedy s tím Ferťasem je to fakt už asi jen od deseti k pěti. Je to škoda, je nás čím dál víc, co potřebujem pomoc k mimísku.

Olmi, po OPU se nesmí vůbec ven? A to protože nechceš nebo ti to zakázali?