FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
30. srp 2010

ahojík holči,tobě to ale utíká.. 😵 no já nic zatim ,snažim se dořešit domácí dusno

marcajda
30. srp 2010

ahoj holky, přeji krásný den..Petuli a je opravdu pěkně studeny, tak zítra něco teplého, má být ještě hůř. at si nenachladíš tělíčko, když se chystá tak veliká chvíle!!
jejda, to budu napnutá s tebou 😉 moooc ti držím pěsti! teda a toho zubaře vůbec nezávidím..ale něco vydržíš, musíš trénovat na porod 😀

Leni, tak stále řešíš? to je na dlouho. usmíření může být rychlovka, ale hojí se to dlouho. je fajn, že jsi tu s námi zůstala a doufejme, že se brzy i znovu zapojíš do těch našich nadějí 🙂

a co @any10 ? jak pokračuješ? co je nového? pochlub se nám.
holky, pomalinku se to tu rozjíždí, to je super, to se tu začnou snad i brzy objevovat i termíny porodu 😀 to bude úžasné.
já nervozně vyhlížím mršku a pořád tiše doufám, že na pár měsícu někam zabloudí.. navrhovala bych těch měsíců 9!!
no,myslím, že se to ráno rozhodne..
paraplíčko, doktor tě honí? ale je fajn, že jsi trpělivá, at má tělo čas bojovat, že? jé a teď si krásně odpočineš, je to někam k moři? po tom ochlazení tady si to budeš užívat,, skoro závidím. mě už je tři dny zima a začínám přemýšlet, že brzy zatopím 🙂

dyny
30. srp 2010

Ahoj holky,
Peti tak to budu držet palce ať se pěkně rozmrazí nanuci a ať se pěkně zabydlí - hlavně ať nenastydneš ty frajerko v šatičkách v takové kose 😉No to musel být mazec dneska v té FN!

Leni to je blbý - ti chlapi - jak kdyby nestačily ty starosti okolo ještě chlap bude blbnout ☹ ale tak snad to bude jen lepší a lepší...

Marci tak uvidíš - třeba bude překvápko 😉

Já jedu ve středu na UTZ tak jsem zvědavá, jak dopadnem...

Mějte pěkný začátek pracovního týdne 🙂

marcajda
31. srp 2010

ahojik, tak jen na skok.. překvápko se opět nekonalo. já nevím, že vždycky těm předmenstruačním stavům naletím..
no, snad se jednou dočkám a budou to stavy jiné a krásné...

Petuli, zítra ti držím pěsti a doufám v nejlepší!!!

a Dyny, ny tebe jsem taky zvědavá, jak to bude pokračovat!§ holky, tak samé dobré zprávy!!

mějte se pěkně, dobrou noc

petulka22
1. zář 2010

Ahoj babulky, dobré ránko! 🙂
Zima trvá, teď říkali v rádiu, že je dnes o 20stupňů míň než loni 1.září. To je mazec..
Marci, to mě mrzí, že mrcha dorazila, Já jsem si taky kolikrát byla jistá, že mám stoprocentní těhu příznaky a opak byl pravdou... ale hlavu vzhůru, dočkáš se určitě! Věřím tomu, že se dočkáme všechny! 🙂 A BRZY! 😉
Dyny, Tobě držím moc pěstičky na dnešní ultrazvuk, ať je to tak, jak má! 😎
Holky, díky, že na mě myslíte, už jsem pěkně nervózní, aby se nám ti bobíšci pěkně probrali a co teprve zítra, až budu volat. 🙂 Tak zatím papa, jdu něco dělat, ať se zabavím.

dyny
1. zář 2010

ahoj holky 🙂
Marci to je škoda, ale tak zase se Ti aspoň blíží další šance 🙂
Peti zítra budou určitě dobré zprávy - dej pak určitě vědět
Já jsem dopadla myslím docela dobře - mám zatím 12 folikulů, ode dneška jsem vyfasovala ke Gonalu ještě 3 Merionaly - ta injekce se mi teda moc nelíbí - to pero je lepší, ale tak nedá se... V sobotu další UTZ, tak jsem zvědavá na kdy vyjde OPU...
Holky doufám, že nám to všem vyjde, po tom všem, co si musíme proskákat...
Dobrou noc a mějte se 🙂

monali
1. zář 2010

ahojky 😉 😉
v práci toho teď máme hodně, tak ani nestíhám koníka.
Dyny, slušná úroda a na příští kontrole to bude určitě ještě lepší.
Petulka, taky čekám na zprávičku co mražáčci. A souhlasím, v pondělí to byl děs. Tolik lidí, aspoň že doktor začal
relativně včas. No já jsem seděla vedle manželů a paní vypisovala dotazník na takové tvrdé podložce, nebylas to
náhodou ty?
Marci, škoda ale hlavní je vydržet, taky pořád věřím, že by se mohlo zadařit normálně.

U nás je přímo příšerně. Už od včera jenom pořád lije a fouká vítr. Dneska jsem měla oblečené tričko, svetr a bundu a nebylo mi nějak zvlášť teplo. Mám nejradši podzim tak snad ještě bude nějaké babí léto.
V pondělí jsem byla na kontrole, folíky zatím nic moc, jenom 8mm a asi jenom dva 😒. Dostál se tvářil jako že dobrý,
ale já z toho moc nadšená nejsem. Mám sice nižší dávky hormonů než minule, ale i tak se mi to zdá málo. Další
kontrolu mám v pátek, tak snad to bude lepší.
zatím pa a dobrou

petulka22
2. zář 2010

Ahojky holčiny! 🙂
Tak já hlásím, že naši 4 bojovníčci se všichni dělí a zítra šup s nima ke mně. Musím se přiznat, že jsem se moc bála, že se rozpadnou, takže mám velikou radost! 🙂🙂🙂
Jo a holky nevíte, jestli tam pracuje ještě ta paní embryoložka Svobodová? Už jsem ji tam nějak dlouho neviděla a i dnes jsem mluvila s dr.Březinovou, takže nevím. Jen tak pro zajímavost.
Dyny, Merional je na co? Já jsem měla ke Gonalu ještě Luveris a po tom jsem teda měla pěkné modřiny. Byly to jen tři injekce, ale břicho jsem měla pak modré celé. Jinak máš koukám už folíků plno, mně říkali 9 a pak jich při punkci bylo 21. 🙂 Takže držím pěstičky!! 😎
Monali v to pondělí tam vypisovalo dotazník plno lidí, já jsem šla na řadu nějak kolem 10 a ten dotazník jsem pak vypisovala s manželem úplně bokem-skoro až před tím skleněným okýnkem. Vím, že vedle mě seděla holčina, ale vůbec jsem si nevšimla, jak vypadala, takže nevím.. Tys šla na řadu v kolik? Folíci určitě ještě porostou a když budou kvalitní, tak i dva ti postačí! Ale doktor to pohlídá, neboj. 😉 Zítra máš kontrolu, tak třeba Tě tam ještě zastihnu - i když Ti to teda nepřeju, abys tam byla tak dlouho, já jdu až na později.🙂
Holky přeju krásný den, musím ještě makat, zítra mám dovču, kromě manži nikdo neví, že pojedem pro bobísky. 🙂

any10
2. zář 2010

Ahojte holky, tak u mne to vypada celkem dobre. Po neprijemnosti s cystou uz uspesne stimuluji a zatim mam 13 foliku 🙂 V sobotu UTZ a pak OPU 🙂, tak to se asi s Dyny potkame...akorat mne od vcerejska trochu boli bricho a chvilema je mi i nevolno..tak doufam, ze vse bude ok...verim, ze srpen a zari bude pro nas vsechny uspesny 😎 preji hezky zbytek dne

lenkacar
2. zář 2010

holky jenm tak dál ,moni oni je stejně nevidí všechny ..peti držim palečky na zítra

s9480
3. zář 2010

Ahoj holčiny, moc nepřizpívám, ale čtu celkem pravidelně 🙂
Hlásím se ke stimulantkám, ve středu jsem byla ve FN - 2. den cyklu, KO byla ok takže od včerejška píchám Gonal atd.
Jsem moc natěšená, a doufám, že se už konečně po 6 letech snažení konečně dočkáme toho vysněného piškotka(první IVF+5x IUI jsem absolvovala asi před 2 roky ve Fertimedu neúspěšně + 1x cca před 3 roky přirozené otěhotnění ale v 5tt potrat) od té doby nic, tak doufám, že teď bude štěstí konečně na naší straně, patříme s přítelem k idiopatům 😒 , oba ok ale mimi nikde
v úterý další KO jak reaguju na stimulaci
četla jsem, že jste probírali vyšetření imuno, teď jsem se na to ptala dr. Březinové, na imuno se posílá po 2 nezdařeném IVF, FN posílá na imuno do Plzně, protože prý tam mají nejlepší zkušenosti - z Plzně přijdou i přesné instrukce jaké léky se mají nasadit, kdežto Praha nebo Brno jen pošle výsledky ale už ne jaké léky předepsat
všem čekatelkám držím palečky a doufám, že září bude 100% úspěšné!!!
třeba se s některýma potkám v čekárně FN 😉

lenkacar
3. zář 2010

zdravím tě po delší pauzičce a držím palečky 😵

petulka22
4. zář 2010

Ahojky holčiny, 🙂
moc díky, že na mě myslíte, od včerejška mám u sebe dva bobísky, tak doufám, že to jsou praví bojovníci! 😀
Transfer dělal pan docent, za chvilku to bylo hotovo, pak mi ukázal to svítící místečko na ultrazvuku, byla to nádhera. Culila jsem se jak blázen. 🙂
Byla tam se mnou jedna holčina, moc dobře jsme pokecaly, byla na odsátí cysty, která se jí udělala po zastavovací injekci a od středy začíná stimulovat na 1.IVF. Od 20let bojuje s endometriózou, operací nepočítaně, dokonce 3x přirozeně otehotněla, ale nikdy nebyla srdeční akce.. Jojo, mají toho holky za sebou spoustu. Snad už jí to vyjde..
Monali jak Ty jsi včera dopadla? Když jsem šla, sedělo tam ještě hodně lidí co čekali na ultrazvuky.. Zase tam bylo plno?
Any, Dyny držím pěstičky, folíků máte plno, tak to jistě bude dobré.🙂
A kdepak se nám toulá Marci? A Nanuš?
Leni, jak Ty se máš, taky je u vás taková zima? Tady zrovna teď i leje, já mám náběh na rýmu, paráda.. Ani svařák nebo čaj s rumem nemůžu. 😀
s9480 taky zdravím a držím pěstičky, koukám, že se nám to tu pěkně rozjíždí, tak doufám, že brzy tu bude plno těhulí!!
😎
Holky pěkný víkend a podávejte hlášení, ať se můžem radovat společně. 😀

dyny
4. zář 2010

Ahoj holky 🙂

Peti moc držím palce ať se pěkně zabydlí 🙂

Ve FN bylo dnes pěkně narváno...UTZ 14 folíků, zítra pregnyl a v úterý OPU no jsem zvědavá...
Holky píchali jste Pregnyl do břicha nebo jste si ho nechaly píchnout do zadku - do svalu? My jsme minule píchali do břicha, ale do zprávy mi napsala Mudr. pregnyl i.m. tak ale doufám, že břicho neva...Nechce se mi lítat o půl deváté v neděli po pohotovosti...

Any urřitě jsme se tam dneska viděly - kdy jdeš na OPU Ty?

petulka22
4. zář 2010

Dyny já Pregnyl vždycky do zadku a zvládal to manžel, tak taky miláčka zaúkoluj.😉
V úterý na Tebe budu myslet!

dyny
4. zář 2010

Peti fakt? Já jsem myslela, že do svalu může píchat jen sestra nebo doktor, ale tak vidím, že i šikovný manžel 🙂 ten můj už bodá na jedničku, tak že bychom zkusili i toto....
A dík, že na mně budeš myslet 🙂

marcajda
4. zář 2010

ahoj děvčata, tak sem vám psala psaní a když jsem ho chtěla odeslat, tak přišla paní, že jdeme telit a ja to v zmatku vymazala 😉 a ted jsem se vrátila a vy jste mi tu mezitím vlastně odpověděly 😀 takže je tu na světě telecí kluk a já se jdu znovu pokusit něco napsat

marcajda
4. zář 2010

petulko, takže jsi zkusila dvě? to je úžasné.a vyvíjely se všechny čtyři, nebo to příroda vyřešila za vás a byla nakonec dvě? jejda, třeba budou dvojčátka. to by byl můj tajný sen. ja myslela, že máš net jen v práci, to jsem ráda, že můžeš psát i z domu, teď určitě pracovat nebudeš, že? a co pak, zůstaneš doma, nebo zkusíš pracovat dál?

dyny, mě to taky přítel doma píchnul do zadku. a že ho mám docela naducaný, tak jsem to ani necítila 🙂
teda, ale máš v bříšku pěknou nadílku, to je nádhera, to se bude oplodňovat. tak na tebe budeme moooc myslet. i zítra i v úterý!

dnes tu mám docela klid, tak jsem počítala, že by mi dvanáctý den cyklu vycházel na neděli, takže mě hodně láká zkusit IUI. holky, to tam probíhá stejně jako v pracovní dny? musím se nějak dopředu domlouvat, nevíte? a nebo to mám nechat az na 13den na ponděli? poraďte mi. já byla na IUI 5, ale jen ve fertimedu. do FN jsme začali chodit rovnou kolem IVF. a 24.9. už mám schůzku s doktorem a pojede se další kolo, tak si říkám, zkusit to mezi tím ještě skoro přirozeně 🙂

s480, taky jsi vedla svou cestu od soukromníků ke státní? na IUi jsou dobří, teda nevím ve výsledkách, ale pěkně to tam odsýpá..výsledek byl u mě nulovy.. no, já už bojuji se dvěma potraty, tal nic moc. člověk se těší na otěhotnění a do toho ten strach, že se to bude zase opakovat.. br. ale slibuji si, že se tentokrát bát nebudu.. pak to způsobí ty hrozné nervy.. tak jsi na stimulaci měsíc přede mnou, aspon mohu vzpomínat, co mě bude zase čekat. tak za námi chod častěji, budeš mi dělat radost 🙂 .

tak ještě dobré zprávy od Monali a je to supr.

Leni, ty jsi vzorná, jak si nás tu hlídáš. měj pěkný víkend. i když je potvora propršený. más na něj nějaké plány? já jdu večer na chvíli za známýma na chatu, upekla jsem jim vanilk. rohlíčky, tak snad budou spokojení. ale ráno zase vstávám do práce a jedu 42km autem, takže žádný alkohol ani žádné ponocování. tak budu vzorně spěchat domů. a tam mám smutek, protože jsem dnes odvezla poslední kotě, tak mě nikdo nepřivítá. měla jsem tři a toto byl mazel. včera se mnou žehlil..honil šňůru, pak mi shazoval komínky vyžehleného, šplhal mi po nohách..no, byl úžasný 😉 ale bude mi smutno, tak se i doufám vrátí domů staré kočky. ty se vždycky, jak jsou koťata větší vystěhují 🙂
je to na nic, prázdný barák.

dyny
4. zář 2010

Marci nech to na 13. den - já na UTZ před IUI byla taky 13. a je to napsaný i v těch "inseminačních papírech"- 😀 (v tom poučení) a moc díky 🙂

Pěkný víkend všem 🙂

lenkacar
4. zář 2010

peti jak se to vidělo na utz tak se to většinou povedlo ,mě to tam neviděl ani jednou při transferu a nadával u toho ..hm a výsledek stál taky za to .. 🙄 tobě a těm dvěma držím vše co mám ..marci jasně že vás hlídám..třeba mě ještě navnadíte .. 😕

marcajda
5. zář 2010

ahojik, tak dnes je krásně. už at jedu domů. dnes budu pomáhat v lese se dřevem, tak se snad moc nestrhnu..

holky, tak včera večer bylo supr. krásně jsem se pobavila a nasmála. když jsem tam za nima přijela, tak přestalo pršet a pak už byla krásná noc. ani nejsem unavená..

dyny, no, budu muset ty papíry najít a doplnit menst. kalendář.. jak to nevyšlo, tak jsem je založila a ani se na ně nepodívala 😉 ale jestli až 13, tak to je supr. a o víkendu at se miláček snaží 😉 to on bude jen rád 🙂
a jak dopadlo vaše píchání? nebo to je až večer? já to už zapomněla.. a mám doma zbylý pregnyl, tak to bych ho myslím měla vzít sebou, že? vím, že ve fertimedu mi ho píchali hodku před inseminací..

leni, určo navnadíme a pak si tě taky budeme pořádně hlídat!! já myslela, že jsou ty bublinky vidět pokaždé..zas něco nového.
jé a muselo to být úžasné, když jich tam bylo tolik, to mě až rozněžňuje..hlavně at se pořádně bobíšci zakousnou!!! at tu máme čekatelku těhulku 🙂

marcajda
5. zář 2010

a copak Any10? jestlipak už má OPU dnes za sebou? a teď už se asi oplodňuje..
a co to bolení, že by OHSS, tak at je jen slabý, ona je prý pak veliká šance na otěhotnění, to se pak podaří!!

s9480
6. zář 2010

Ahoj holky díky za přivítání,
no dnes jsem 7 den stimulky, píchám Gonal atd. jak o život ale vůbec nic necítím, žádný tlak v podbřišku nebo tak, jako by se ve mě nic nedělo, doufám, že na stimulku reaguju nebo by mě už fakt švihlo, při minulém IVF jsem reagovala celkem špatně, měla jsem teda jiné léky, ale vajucha byly jen 4 a ještě špatné kvality jestli se to bude opakovat 😢 ach jo
no uvidím co mi zítra řeknou na KO
holky jak dlouho se leží ve FN po odběru vajuch? po ET jdeš domů hned to vím (ve Ferťasu se totiž i po ET zůstávalo do dalšího dne)
a kolikátý den stimulky asi tak se jde na OPU?
a dávají po ET neschopenku nebo ne?¨
při minulém IVF jsem měla neschopenku už od stimulky ale to bylo naprosto zbytečný, a nevím jestli si ji teď mám vůbec brát, práci fyzicky namáhavou nemám, jsem v kanceláři, spíš jen nervy s klienty

Marcajdo tak ty do toho jdeš za měsíc?

lenkacar
6. zář 2010

S9480 já jsem měla po gonalu stopku a přitom většina holek po něm naprosto v pohodě ..,máte někdo zkušenosti z fostimonem?to je to z té moče?,snad budeš mít více štěstí ..puregon to byla jiná .. 😎

s9480
6. zář 2010

Leni já Forstimonem stimulovala při prvním IVF, napřed jsem si do nosu stříkala Synarel a potom píchala Fostimon, ale úroda špatná, jen 4 vajucha a kvalita nic moc, a výsledek 0, ale to je asi mnou a ne lékama

petulka22
6. zář 2010

Ahoj holčiny, to jste tady toho napovídaly, to je paráda. 🙂
Já na sobě nepociťuju zatím vůbec nic, jen mám pěknou rýmu, hledala jsem to na netu, snad by to nemělo mít vliv. Horší by bylo, kdyby byla teplota, ale to nemám, tak pořád doufám v zázrak.. 🙂
Marci, ve FN se mě neptali ani posledně a vkládali dvě. Asi u starších to tak je. Jinak se nám stejně ty dvě zastavily asi na 4 buňkách, takže to bylo vyřešeno.. Do práce chodím, nemám nějakou náročnou práci, spíš psychicky, ale uvidíme, co bude. Kdyby to vyšlo, tak budu o nemocenské přemýšlet určitě. 🙂 Jinak jak jsem byla v pátek na tom transferu, tak tam zrovna 3 holky šly odpoledne na IUI, je to fofr, poležíš 10minut a valíš pryč. Být Tebou, tak to zkusím.😉
Leni, já myslela, že to na ultrazvuku ukazují vždycky, ne? Teda je fakt, že minule se mi to doktorka snažila ukázat, ale neviděla jsem nic a teď fakt nádherně svítící bod. Tak nevím. Necháme se překvapit. 🙂
Jinak jsem Fostimonem stimulovala na minimální stimulaci, měla jsem nejnižší dávky a k tomu už nic a mělo z toho být IUI, ale nakonec jsem měla 9vajuch, takže klasika OPU. Blbé je, že jsem to musela píchat do zadku, ale činil se opět manžel, tak jsem na bodance nikam chodit nemusela. 😀
s940 po punkci i po transferu se ve FN leží 2hoďky. OPU asi kolem 12,13DC. Záleží asi, jak rostou folíci. A neschopenku Ti pokud chceš vystaví. Já jsem taky v kanclu, tak jak Ty, tak jsem se na to vykašlala. Říkám si, že pokud se to povést má, tak se to povede. 🙂
Holky, je bezva, že se to tady tak rozjíždí, fakt pořád věřím, že toto období pro nás bude šťastné, tak se snažme!! 😉 Myslím na Vás na všechny. 🙂

dyny
6. zář 2010

Ahoj holky 🙂
s9480 já jsem měla dlouhý protokol: 2. dc zastavovací injekce, od 18.dc gonal, ten jsme píchali 11 dní, poslední 4 dny ještě s merionalem. Na OPU jdu zítra tzn. 14. den od začátku píchání gonalu, ale 31. dc.
Vím - Ty máš krátký, ale tak stejně jsem tu délku bodání měla i při krátkém (+,- 1 den a samozřejmě bez zastavovací injekce s bodancama od 2. dc) Ať rostou 🙂

Jinak Pregnyl jsme včera úspěšně vyřešili a už jsem zvědavá na zítřek...

Peti i nadále držím palce a cpi se vitamínama 🙂

petulka22
6. zář 2010

Dyny taky drzim pesticky na zitra, at je to v pohode a at se vse pekne oplodni! A Pregnyl teda zvladnul manza? 🙂
Valim spat, tak zatim dobrou! 🙂

lenkacar
7. zář 2010

dyny koukám co ústav to jiný postup já měla zastavovačku tuším26 DC,ale pak byla menses a pak cysta a pak teprve stimulka ani nevím který den to vycházelo..ale při krátkém jsem začla puregonem 2DC..koukám na to jako blázen jak se to dá všelijak posunovat kombinovat ..no ono při tom dlouhém je to asi fuk jak to nastartujou ,řídí si tu činnost vaječníků sami ..

petulka22
7. zář 2010

Leni ahoj, co Ty dnes tak brzy? Už jsi v práci? 🙂