FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

paraple98
27. zář 2010

Nani - držím palce, ať už tam jdeš jen rodit, opatrujte se holky 🙂

s9480
27. zář 2010

Any10 supeeer, moc gratuluju a držím pěsti aby to bylo dalších 40tt OK,
podle HCG bych to typla na jednoho piškotka, ale UTZ to jistí 😉 ,fakt super zpráva ty tajnůstkářko jedna 🙂

chápu že dr.Oborná to vidí z lékařského hlediska ale ta poznámka od ní by mě teda zamrzela, nevím no, všechny bohužel moc dobře víme že pozitní test nebo HCG v krvi je jen začátek ale asi bych čekala trošku pozitiva, za to co musíme podstoupit za kolotoč a mnohdy ne jednou než se dočkáme zaslouženého ovoce........hm no nenechám si tím zkazit náladu 😝

lenkacar
27. zář 2010

též moc gratuluji... 😵

any10
27. zář 2010

Paraple a Esicko, diky za prani. Musim na obhajobu dr. rict, ze tu poznamku rekla jenom okrajove. Pogratulovala mi a mela radost, ze se povedlo a byla velice prijemna..Moc jsem tomu neverila, protoze mi vkladali pouze 6bunecna embrya..na zamrazeni ani nic nezbylo, a to jsem mela tolik vajicek..musim verit, ze to jeden nebo mozna dva piskoti dotahnou do konce. 🙂

dyny
27. zář 2010

Ahoj holky
Any strašně moc Ti gratuluju - vidíš, říkala jsem, že někomu to přece vyjít musí 🙂 Tak hlavně ať je všecko tak, jak má a zvládnete to bez potíží až do konce - stačily starosti kolem toho jak bobka dostat tam, kam je 🙂

Peti já si myslím, že tou imuno ztratíme docela dost času - přesně jak píšeš: čekačka na objednání, pak na výsledky, pak event. nějaká léčba a je tu.... léto 😅 - ne to snad ne 🙂

Jinak my jak jsme už víceméně věděli - nic. Akorát holky víte co mě štve - ten systém, že teď člověka objednají až za měsíc na rozebrání celého toho pokusu. Já bych to potřebovala rozebrat dřív, prostě mít před sebou už zase nějaký plán co dál - mně je pak líp, když vím, co mě čeká a třeba se na něco zase těšit. Toto mi připadá víc na depkaření...
Teď zase budu mít rozházené cykly jak minule - koupila jsem si proto hned dneska Sarapis s tím, že jsem četla, že upravuje cyklus - nezkoušely jste to někdy? Zabralo?

Mony a teď ještě Ty - jsem zvědavá, jestli se přidáš k Any - držím palce 🙂

s9480
27. zář 2010

Dyny sakra co napsat - hurá do dalších pokusů
jak píšeš ty objednací doby jsou hrozné, jsem na to stejně , my jsme ani k ET nedošly, stopla se stimulka a bylo je IUI a když jsem se objenala tak to bylo taky víc jak za měsíc, tak jsem začala žadonit, že mám doma zbytek léků atd tak jdu nakonec 14.10. no ale taky žáná výhra, jsem zvědavá co si na mě vymyslí, když jsem na Munupor atd vůbec nereagovala 😒
jo holky já když jsem se dr. Březinové ptala na to imuno v Plzni tak říkala že je to na jeden den teda tak nevím, jen říkala že se tam musí jet 2x, jednou aby vzali vzorky a podruhé pro výsledky, no pro nás Olomoučačky a okolí je Plzeň dost z ruky ale co se dá dělat, prej v Praze dají FN jen výsledky ale neporadí jaké léky nasadit, pokud se najde problém, ale Plzeň prý i předepíše konkrétní léky tak nevím, no kéž by jsme tam nemuseli, ale vzhledem k tomu, že jsme idiopati tak bych řekla že u nás bude asi problém právě v imunu

s9480
27. zář 2010

já chodila přes rok k jenomu vietnamci, je to fakt machr a hrozně hodnej a pozitivní člověk, léčí všechny neduhy a vše jen masáží, jezdí k němu lidi z celé ČR a hodně ženským už pomohl k mimču,dokonce i takovým které měli papír od doktorů, že děti mít nemůžou 😨 , u mě ani u partnera nenašel jedinej problém proč se nedaří, dokonce jsem i 2x otěhotněla ale MS nakonec vždycky přišla tak si se mnou chudák už neví rady, prej jsem typ ženské co se podívá na čůrajícího chlapa a otěhotní, no jenže zase tak pravda to není, i podle něj si prostě s partnerem nějak nesedíme ☹

dyny
27. zář 2010

esíčko tak třeba si na Tebe vymyslí nějakou specialitku - no něco naplánuje určitě - Dostál nebo Oborná? Aspoň už mají tu zkušenost, že to touto cestou nešlo, tak se bude líp plánovat. To byl kolikátej pokus? ...Je to blbý pocit že, taková bezmocnost hnusná - ale neuděláme nic, kdybysme to mohly ovlivnit, tak tu nečumákujeme na koníkovi a řešíme jiný věci - ale tak věřme, že to všecko přijde...
Víš já nevím, ale právě proto, že vám nic nenašli, tak bych se na to imuno asi hrnula - vím, že se to zase protáhne, ale zase ať zbytečně neztratíte pokus... Já jsem četla, že ta Plzeň je lepší než Praha - to by sice bylo blíž, ale zase když už to budem absolvovat, tak ať je to to k něčemu. A na genetice taky nic?
S tím masérem to je zajímavá věc - mně takové alternativy taky zajímají - jako doplněk klasické léčby. Teď jsem ještě vyčetla, že v Německu se při IVF a IUI terapiích aplikuje akupunktura - tak asi pohledám nějakého akupunkturistu v okolí 🙂 Manžel si už občas klepe na čelo, když mu tyto postřehy hlásím, ale tak co - za zkoušku se nic nedá, když je to člověk, který ví, co dělá, ne? 🙂

nana.76
27. zář 2010

paraplíčko děkuji snad už to bude jen dobre ještě to musím nějaky ten tyden vydržet 🙂
any gratuluji 😉

monali
27. zář 2010

ahoj holky,
tak jsem dneska testila - na testu pusto, prázdno, sněhobílo - ach jo ☹ Bylo to moje třetí IVF, tak zatím vůbec nevím co bude dál. Navíc se mi začíná rozjíždět MS. Na krev jedu ve středu.
děkuju že jste na mě myslely a ddržely mi palce. 😉

Any , moc gratuluju, to je super , že aspoň někomu se to povedlo 😉

zbytek si teprve musím dočíst, teď jsem trošku mimo.

dyny
27. zář 2010

Mony ☹ je mi to moc líto - vím jak Ti je - cítím se stejně... Drž se ....

s9480
28. zář 2010

Mony je mi to líto, ale nic není ztraceno teď uděláte minimálku a mimi bude a hotovo
😉

Dyny s tou specialitkou nevím nevím, to bylo 2IVF ale jelikož nedošlo k ET tak mám pořád ještě 2 pokusy, ale....
já jsem právě na to imuno chtěla jít ještě teď před tou druhou nevydařenou stimulací, proto jsem se na to ptala, ale bylo mi řečeno že se tam posílá až po 2 nevydařené IVF, nemůžu se zbavit pocitu, že je to všechno o penězích, sakra pokud to pojišťovna hradí tak nechápu proč na to nemůže jít člověk když si řekne a ne až jim pasuje do nějakých blbých tabulek, obzvlášť v takových idiopatických případech jako jsme my, když jsme oba dle všech vyšetření ok i genetika - tu mi dělali po 1 IVF, ale mimi jaksi nikde, řekla bych že se dost zapomíná na psychiku těhle párů
popravdě já moc na nějaké zázraky nevěřím, i když už jsem byla několikrát přesvědčena, že něco mezi nebem a zemí doopravdy je, např. mě kámoška už 2x přemluvila jít k věštkyni (mimochodem ta kámoška nemohla taky otěhotnět, tak jsem jí objednala k tomu vietnamci a ten jí řekl že letos v dubnu otěhotní - a ona je momentálně v 6 měsíci,čeká holčičku takže😎 )
no a věštkyně se mě poprvé zeptala kolik mám dětí - poprvé u mě viděla 1 a podruhé 2 a u partnera to stejné, máme za sebou 2 nevydařené těhu)
no ten vietnamec to je kouzelník, na jaře jsem udělala pokus taky abych si trošku prověřila ho, on jen masáží dosáhl toho, že mi v cyklu dozrávalo několik vajíček, tedy trvdil to tak abych se přesvědčila tak jsem se objednala ve stejný den k němu a taky do FN, byla jsem 9DC cyklu u mě těsně před ovulací, tak on mi řekl že mám 5 krásných vajíček a ve FN na mě dr. Oborná při UTZ hleděla a nevěřila mi že neberu žádné léky , hned mě chtěla vzít na IUI což jsem odmítla to jsem ještě pořád věřila že vietnamec udělá zázrak i u mě, no ale já jsem vždycky ta černá ovce i když velmi nerada - no nic méně jsem dr. neřekla že chodím na nějaké masáže a ona si asi do teď myslí že jsem jí lhala

lenkacar
28. zář 2010

moni 😔 .dej se do kupy a nativ 😉,achjo 🤐

petulka22
28. zář 2010

Ahojky holky, jak užíváte sváteček? 🙂 Já jsem si udělala radost a koupila si takový podzimní kabátek - aspoň něco, když KET nic..
Mony, to mě mrzí, ale ono to jednou přijde.. Musíme věřit a hlavně se nevzdávat..
Jinak já už zase sbírám síly na další pokus, bude to 2.IVF, tentokrát mám dlouhý protokol - puregon a menopur, máte s tím někdo zkušenosti? Já měla u minimálky fostimon a u IVF gonal a luveris, tak jsem zvědavá. Jinak mi paní docentka navrhovala právě to imuno - protože jsme měli jednu minimálku (bez ET),pak IVF a KET a nic, ale byla jsem raděj pro druhé IVF a uvidíme.. Fakt to čekání nějakého půl roku... to bych nedala. Jo, kdyby mi bylo 30, tak v poho, ale takhle.. Víte někdo, za jak dlouho třeba do té Plzně objednávají?
Jo holky a dělali mi aspoň odběry na trombofilie - asi 5zkumavek krve, modras na ruce jak blázen 🙂, až půjdu na zastavovačku, tak bude výsledek. Dělaly vám to některé? No a Prednison nemám, paní docentka tam nechala místo na léky, kdyby se něco na těch trombofiliích našlo, tak nevím..
Esíčko, mě věštkyně říkala, že tento rok se to určitě povede a zatím nic, tak nevím, nevím. Mělo by to teda být do mých narozek, což bude v únoru. A jinak mám předpovězeny 2 děti už od víc lidí... Jo a ten vietnamec, to je teda něco! 🙂
Dyny, kdybys na někoho s tou akupunkturou narazila, tak napiš, já už o tom uvažuju dělší dobu, ale nikoho nemůžu sehnat.. ☹
Para, takže pěkně zrelaxovaná a jdeš do dalšího boje? 🙂
Marci, co Ty? Jak jsi dopadla? Zítra podej podrobné hlášení! Jsem zvědavá! 😉

lenkacar
28. zář 2010

ahoj mě ty mutace nabírali na genetice,jinak do prahy je imuno tak na 2 měsíce objednání..ta kontrola je v poho ..objednáváš se hned po výsledkách

any10
29. zář 2010

Ahoj holky,
diky vsem za tichou gratulaci. Snad vas to aspon trochu povzbudilo jit do dalsiho boje..ale jak rikam, jeste neni vyhrano..
Monali, skoda ze to nevyslo..vim, jak neuspechy boli, tak preji hodne sil..silne holky, co jsme tady prekonaji vsechno..
Esicko..mam taky par kamaradek, kterym k tehu pomohla jedna velmi moc sikovna maserka. Ja taky par lecitelu a maseru navstivila, ale bohuzel mi vsichni tvrdili, ze jsem zdrava..a skutecnost byla bohuzel jina..Nicmene, zkusit se ma vsechno a uvolneni panevniho dna a nejake bylinky mohou jedine pomoci 😉
Peti..ja jsem mela ted taky dlouhy protokol s menopurem a puregonem..a musim rict, ze jsem na nej reagovala daleko lepe nez pri kratkem (menopur, puregon, orgalutran). Pri kratkem jsem mela malo vajicek a navic byly skoro vsechny nezrale.. Zatimco nyni jsem mela 22, ale nakonec mi stejne zbyly pouze dve embyjka, ktere mam v brisku..Druhy den jsem dostala zastavovaci injekci, pak po 14 dnech kontrola ..bohuzel jsem mela cystu, takze nasledovala punkce a po 5 dnech pak dalsi kontrola..no a pak jsem zacala stimulovat cca 10-12 dni..drzim palce..
Marci, dej zpravu, jak to s Tebou ted vypada..
Preji vsem hezky den..ja se jeste valim v pelechu 🙂

marcajda
29. zář 2010

ahoj holky, tak všechny příznaky byly opět jen v hlavě.. klasika. ale jinak docela frmol, takže si od neděle píchám. a zítra kontrola a jsem docela napnutá. teda byla jsem hodně nervozní, protože měsíčky byly slaboučké, tak jsem nevěděla jestli opravdu už začaly. no, ale v tu neděli se rozjely pořádně a ještě mě trápí.. tak uvidím co zítra docentka. vaječníky už nějak cítím. Takže krátký protokol - 3dny merional(nejsem si jistá) a puregon a dnes k tomu přidán orgalutran a večer začnu píchat fraxiparin na krev. to bude rozpíchané břicho.. prednison mi tentokrát nedali. já budu zítra nervozní jestli rostou.. po dlouhém protokolu s gonalem toho moc nenarostlo, tak udělali změnu.

@any10 to je krásná zpráva, to mám radost, že se podařilo. a doufám, že se i udrží!! drobečci malilinkatí 😀
jsem za tebe a s tebou tolik šťastná, taková zpráva nám tu dodá spoustu nadějí, to je moc dobře.

holky, mám kolem sebe dvě děvčata co nemely ani malou šanci, dle doktorů,a jedna má 2kluky a druhá je těhotná. ono něco mezi nebem a zemí je, jen musíme být trpělivé. to si opakuji pořád dokola. já tomu věřím, že mi to aspon jednou vyjde. ta dušička kolem nás poletuje, jen ještě není ten pravý okamžik.
na věštění věřit nechci. člověk se nemá někomu takto otevírat a zpřístupňovat své podvědomí. je to moc nebezpečné. já s tím taky zlobila a pak jsem měla i problémy, nejsou všichni lidé dobří, musí se hodně vybírat komu se otevřít.

any máš pravdu- uvolnit pánevní dno a bylinky a hlavně odbourat hlavu 😀

petulka22
30. zář 2010

Marci, Tys to ale vzala hopem.. 🙂 Bezva, další těhule na obzoru. 😉 Já tentokrát taky nemám Prednison, ale mám dlouhý protokol a zastavovačka bude kolem 15/10, takže čekám.. Jinak v pátek jsme byly spolu, seděla jsem v té druhé části a byla jsem s Tebou i v lékárně. 😉 Takže na dnes moc držím pěstičky, ať je to tak, jak má!
Takže Marci nám rozjíždí další kolo, když ten srpen/září nic..
Moni a co Ty včera? Nebylo třeba příjemné překvápko? 🙂
Marci hlavně asi odbourat tu hlavu... ALE JAK NA TO???????

marcajda
30. zář 2010

jejda, my se potkaly, to ses měla přihlásit 😀 já tam seděla s kamarádkou, tak jsem moc nekoukala, spíš hlavně po hodinách 😀 škoda, že tu nemáte fotečky, pak bychom se líp poznaly 🙂 no, každá máme jiný protokol, tak se ted asi dlouho nepotkáme, ale třeba v porodnici? já to trošku protáhnu, ty urychlíš.. 🙂
no kolem toho 15 tam snad budeš potkávat naše esíčko, takže tentokrát budete ve dvojici spolu.a doufám, že v úspěšné!!

tak folíků napočítala 11 a vypadaly docela veliké. 13, 2x 12 a pak kolem 10. takže píchám dál a v pondělí kontrola. to jsem ráda, že tentokrát reaguji, aspon vidím, že tělo ještě funguje. kéž by se to všechno dotáhlo do zdárného konce.

leni a kde mají ted děvčata diskuzi? chodila jsem nakukovat a ted už nevím. změnily název? vždycky jsem obdivovala smirles s trojčátky, to je nápor na tělo i hlavu a ona to tak zvládá.. a co ty, jak pokračuješ? ted nechodís ani na kontroly? a jak telo po hormonech, samo se to všechno vyplavi? a nevis, když jsem poprve přibrala, ted určitě přiberu zase.. doktorka říkala, že je to z velké části voda, myslíš, že se začne sama vstřebávat? že pak třeba začnu zase hubnout? teda, pokud nezačnu tloustnout z mnohem krásnějšího důvodu..

nana.76
30. zář 2010

@marcajda taky jdu v pondělí do fakultky tak se tam třeba potkame 🙂 ja tam budu kolem 9hod 🙂 🙂 jdu na krev a tlak a pak tam k vam do te rizikove poradny tak se třeba potkame 🙂 🙂 a pozname 🙂

nana.76
30. zář 2010

jinak gratuluji urodička je pěkna 🙂 🙂

marcajda
30. zář 2010

vyborně, tak já tě budu vyhlížet 😀 já musím ještě ráno do práce, tak se tam dostanu taky až na 9, tak budu pořádně uhoněná 😀

no, už máš určitě pěkné bříško. krásně ti ty týdny ubíhají. a doufám, že už je vše v pořádku, že se nemocnici obloukem vyhýbáš!!

nana.76
30. zář 2010

Marci to se uvidí v pondělí snad to bude vše v pořadku.Jo bříško už mam pořadny ja sama od sebe jsem čím dal větší 🙂 🙂 tak snad se pozname

marcajda
30. zář 2010

budu od tebe chytat těhu bacily 😉

to je dobře, že se zvětšuješ, od toho to těhotenství je 😅 však při kojení se kila ztratí jedna radost..a pár probdělých nocí, to půjde dolů samo.

lenkacar
30. zář 2010

marci smil chodí na tu diskuzi olmíku .. 😵 holky jí nádherně rostou 😵

petulka22
1. říj 2010

Dobré ránko holky! 🙂
Marci, folíků plno, to je paráda. 🙂 Já jsem viděla, že tam jsi s kamarádkou, čekala i před tou lékárnou, tak jsem nechtěla otravovat. Držím moc moc pěstičky!
Nani, děsně to letí.. 🙂 Do té rizikové chodí všechny těhulky po IVF? Tak hlavně, ať je vše v pořádku. 🙂
Holky, konečně pátek, tento týden, i když byl jeden den volno, mi nějak neubíhá.. Od včerejška mě zase bolí hlava, tak si to užívám. O víkendu má být pěkně, tak se možná pojedeme vykoupat na Slovensko do termálů, aspoň nějaký relax si dopřejeme. 🙂
Takže přeju krásný pátek a celý víkend, Marci Ty pěkně pěstuj 🙂, jinak holky odpočiňte a zatím papa

marcajda
1. říj 2010

peti, tak krásný výlet. já tam byla minulý týden a je to úžasný odpočinek. jen pozor na pokuty, měří za každým rohem, já už dostala 2x a to si to opravdu hlídám..

jejda, už mě docela tlačí vaječníky, ale to asi má. jen doufám, že ovulka neproběhne nějak dřív, že do toho pondělí folíci vydrží. může se to stát, že?

nana.76
1. říj 2010

@petulka22 ne každa do rizikove nechodí jen mě tam šupli protože jsem byla v nemocnici ☹

petulka22
3. říj 2010

Ahoj holky, tak nakonec včera Slovensko nebylo, prý až příští týden, že má být tepleji, ale byli jsme na výletě v Luhačovicích, takže taky paráda. 🙂
Marci, s tím prasknutím folíků - vím, že u minimálky se to stát může, tam ovulka není regulovatelná, u dlouhého protokolu se to stát nemůže, ale jak u krátkého, to nevím.. Určitě to bude dobré, uvidíš. A ten fraxiparin máš vlastně na co? Jinak zítra pozdravuj Nanuš. 🙂
Já jdu zítra ráno k svému gyndaři, na kontrolu na cytolku, tak snad bude vše OK..
Nani, taky držím pěstičky, ať kontrola dopadne dobře.
Holčiny, pěknou neděli přeji, zatím ahojky

marcajda
3. říj 2010

nani, tak nakonec do práce nejdu, tak to tam budu už určitě od půl 9 sedět, tak tě budu vyhlížet. a doufám, že jsi si trošku podobná, jak na fotce 😀 jsem zvědavá na to tvé bříško 😉

aspon mi tam to čekání rychleji uteče, jsem z toho pořádně nervozní. břicho mám nafouklé, tak snad se jich tam vytvořilo dost. a snad už bude brzy OPU. at už mám jednu věc za sebou. to mi zas bude blbě..

peti, jak bylo na Slovensku? určitě krásně. termály jsou úžasné. ale snad tě přestala ta hlava trápit, protože to by sis jinak v autě pěkně užila 😒 nevím, jestli to dělají ty hormony, ale taky mám v hlavě jakési tlaky a pořád zalehlé uši, br.

@any10, jak se cítíš? není ti špatně? a vnímáš nějaké pocity? a třeba bolavá prsa? jsem zvědavá 😉 na těhulku 😉

a co ostatní děvčata, jak vám je? sbíráte síly do dalšího boje? do vítězného boje? držte mi pěsti 😀