FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
21. lis 2010

nani četla jsem na jiné diskuzi ,že se chystáš do nemocnice 😕

nana.76
21. lis 2010

@lenkacar maš pravdu myslím že to už neobkecam ten tlak doma si ho měřím a taky nic moc.Raději si beru kabelu sebou.Jedu ve středu už na kontrolu na porodni sal čeka mě ultrazvuk a potom ozvy no a ten tlak jsem třeba dnes měla 150/90 a to jsem v klidu doma natož až budu tam.Ale co, když tak si tam chvilečku poležím,myslím že to ani oni nebudou dlouho protahovat kvuli tomu tlaku 😉

lenkacar
21. lis 2010

tak nani holčička už je velká ,tak to vadit nebude 😉 to jsem moc zvědavá jak dopadneš a kdy malinkou uvidíš

s9480
21. lis 2010

Leni koukám na tvůj profil jako blázen 😲 😲 zřejmě mi něco velkého ušlo???? tak nakonec má gumysex výsledek??? a jakej?? no já jsem teda v šoku!!! ale jako v příjemným!!! źasvěť mě prosím 😉

lenkacar
21. lis 2010

proběhlo ivf 😉 akorát jsem to nechtěla psát ,aby mě to zase nebolelo ,že to nevyšlo..a stejně ani ted neni nic jistého ..28.10 jsem měla transfer 2 embryí a 1 mimís se chytil..potvrzen na utz..ale ještě ten den jsem začla marodit a je mi prachbídně ,takže zítra musim k doktoru at mi něco dá ..sama se z toho nedostanu..pak se má člověk radovat.. 😉

s9480
21. lis 2010

Leni ty jedna tajnůstkářko 😠 moc ti gratuluju a držím pěsti aby to vydrželo ještě 8 měsíců, ježiš já mám radost 😀 , to bylo kolikáté IVF poslední ne? tak hlavně aby ses teď brzy vykurýrovala a vše bylo ok, jsi mi hned slepšila neděli, a co manža? ten musí mít radost

s9480
21. lis 2010

teď to čtu znovu jsem to asi blbě pochopila ty nejsi jakože nemocná ale je ti zle jakože s těhu co? no ale to je jen dobře aspoň víš že se mimíš zavrtává, co bysme mi věčné čekatelky za to daly 😉

lenkacar
21. lis 2010

nene čteš to dobře ,jsem nemocná ,bolí mi v krku a zadní rýma a je mi celkově bléé.. 😝 nevolnosti ty mám pořád 😀 😝 ty nepočítam..

s9480
21. lis 2010

aha tak to je ta horší varianta, tak šup zítra k dr. aby ses z toho rychle dostala, kolikátý to teda bylo IVF? a co stimulka a jaká byla úroda, tak už netajnůstkaři 😉
ty bláho já jsem z toho fakt úplně paf 🙂

s9480
21. lis 2010

počkej až sem zítra přijdou holky to bude lavina přízpěvků 😵

lenkacar
21. lis 2010

byla to 3stimulka ,ale 1 byla stoplá před odběrem..byl to 4 transfer 😉 ,celou stimulku jsem chodila do práce a od odběru jsem doma ,ale v práci to neví ..s čím jsem doma,zatim,chci až po srdíčku,měla jsem 21vajec a hyperstimulák jako prase který se po ET zhoršil ..bylo to strašný ,doted mě hodně bolej vaječníky ,ale výsledek se dostavil,byla jsem celou dobu strašně klidná .. 😵 8den test negat. a teprve 11den tam byl duch .. 😉

lenkacar
21. lis 2010

22den po ET jsem měla HCG 1875 a zjištěn 1 mimís v děloze 😉 .. asi jak mi potom povolily nervy tak jsem z toho onemocněla ..já všechny nervíky odmarodim..jinak mi před odběrem a et napíchali injekce na imunitu ,od jara nebyl sex.. a povedlo se ..tak to nevzdávejte .. 😉 ty tt do pasu jsem si dala ,abych se je užila ,nemusí to dobře dopadnout ,to víme ,tak at si je užiju 😵

any10
21. lis 2010

Leni, tak to je vyborna zprava, konecne mne nekdo nasleduje 🙂 Mooooc gratuluji. Opatruj se a setri se a hlavne at Te brzy prejde to marodeni..to je super, mam z toho radost 😀

nana.76
21. lis 2010

@lenkacar vidíš ani jsem ti s tím mým tlakem nepogratulovala.Jsem rada že ti to vyšlo 🙂 🙂

lenkacar
21. lis 2010

díky holky první krok je za mnou ..mimís je tam..a ted milion dalších 😀

monali
22. lis 2010

Dobré ráno, 🙂
Leni, teda lepší zpráva mě v pondělí ráno v práci snad ani nemohla potkat 😀 Ty si tajnůstkářka, ale neva
chápu a hlavně držím palce. Je to bomba po tom všem. Tak teď už nás snad budeš informovat pravidelně 😉

petulka22
22. lis 2010

Taky přeju dobré ránko a přidávám se ke gratulantům Leňuli!! 🙂 To je optimistická zprávička pro nás pro všechny! 🙂

lenkacar
22. lis 2010

ahoj dneska to jdu oznámit na gyndu odkud mám neschopenku ,že se marodí dál,pak si skočim na obvod ,pro něco na chřipku ..asi tim jak jsem napíchaná všim možným na imunitu ,aby se to chytlo ,tak se mě chytaj i nemoce..bych řekla ,že já moc nemarodim a zrovna ted .. 😠 jo jinak dámy to je odměna za to ,že jsem od jara neviděla semeno a od léta ani nic z chlapa 😔 😀 😝

s9480
22. lis 2010

Leni ale krásná odměna, však sis stejně nic jiného nepřála 😀
ty jo 21 vajec tak je teda úroda - no ale on když je hyperstimulák tak to většinou aspoň vyjde 😉
takže ti přeju aby ti v profilu týdny naskakovali směrem vzhůru 😉

s9480
22. lis 2010

Leni teď chvilku počkejte až se mimíš uhnízdí a pak na to s manžou můžete vletět až bude peří lítat 😀 - si to můžete pořádně vynahradit, žádný nervy z gumy ani z plodných dnů prostě JEN SEX 😉

lenkacar
22. lis 2010

ty si blázen ,ten se mě nedotkne do příštího podzima 😀 ,to řekl sám 😕 ,jo jinak jsem doma od doktorky a co mi dlaa za léky ,je na internetu ,že se vůbec nesmí ,tak jsem z toho silně udivená a jdu si dát místo toho cibuli s cukrem..jsem z toho zhnusená ,vyloženě je tam napsáno ..nesmí se ,poškozuje plod ,no chápete to? 😠

s9480
22. lis 2010

jee tak v tom případě Vám oběma uděluji metál, být skoro 2 roky bez sexu je teda pro mě nepředstavitelné 😲 , no ale zase kdyby to mělo být za mimi tak se o tom dá uvažovat 😉
ta dr je asi padlá na hlavu 😠 , no teď si fakt dávej bacha na to co do sebe nacpeš, nechceš si radši zavolat do FN, by ti určitě poradili

lenkacar
22. lis 2010

jaký 2roky simtě .. 😀 od letošního jara 😀 co jsem byla v podolí na imunu 😉

lenkacar
22. lis 2010

jo ty to bereš i s tim podzimem? tak to jo..no mě spíš chybí takový to přitulení a pohlazení ..mě spíš přijde že mám lepru ,že se mě ani nedotkne .. 😕 ,myslim že to zase moc přehání .. 🙄 ale aspon že se stará ..

dyny
22. lis 2010

Ahoj holky - člověk se tu chvilku neobjeví a tady se zatím dějí takový věci.... 😕

Leni: 😵 super zpráva mám velikou radost 😀 VELIKÁ gratulace, hlavně ať se uzdravíš a už si můžeš užívat ten zasloužený pocit štěstí

Nani: Terinka už je velká holka neboj - je to nepříjemný ta nemocnice, ale malá už bude za chvilku s váma a ani si na ty útrapy okolo nevzpomenete 😉

Peti: mrzí mě, jak Ti dopadl ten transfer - je to škoda, ale tak nějaká naděje tam přece pořád je ne...možná by se šlo domluvit, že by se to nepočítalo jako platný pokus, když neví, jestli vlastně teda k transferu došlo....ale tak na krev máš jít teď ve středu, jestli to nepletu, tak třeba nás ještě překvapíš 😉

Mony: a jak vy? Na kdy Ti teda vychází začátek stimulace?

Marci: tak my jsme se nakonec vrhli s mojím na to aloe - kámoška se zaregistrovala jako dealer, tak to máme za nákupku. No zatím popíjíme od minulé středy, takže nemůžu nic posuzovat - pak dám vědět, jaký mám z toho pocit 🙂

marcajda
22. lis 2010

ahoj holky, Leničko sluníčko, to jě kráááása!! hlavně at se prďolka pořádně zavrtá a dělá jen samou radost!!
jen si ty tt krásně počítej a užívej, to je radosti!

Dyny, tak budeme zelené každá trošku jinak 😉 já od patku míchám ten ječmen. hlavně at nám to pomůže. ve čtvrtek začla menzes, tak popíjím s novým cyklem. a taky mi otěhotněla malým zázrakem další známá, tak se naděje opět posílila. snažili se kolik let a nic, ale na IVF neměli korunky, tak se smířili, že budou mít doma jedináčka a najednou šupa ono se to povedlo. další důkaz, jak je dobré odbourat hlavu..
já jsem zvědava ted na čtvrtek. jdu si udělat numerologii. a když jsem si ji dělala jen tak podle knížky, tak mi děti teda moc nevycházely, tak uvidím co mi poví odbornice. když mi řekne to samé, tak mi to třeba pomůže tu hlavu vygumovat a třeba to bude zrovna dobře. no a nebo mi dá příjemnou naději a to bude taky fajn 😉

leni, jak ti mohla dát mudr takové blbé léky, to je pitomá. ty se tak dlouho snažíš a ona by ti to ještě zmršila.. s tou cibulí vřele doporučuji čaj - rozkrojit ji na čtvrtky, chvíli povařit a pak pít s medem. já to mám ráda a i mi to chutná. a taky na kašel je dobrý jitrocel. sirup. taky je neškodný. asi nejlíp zajit do lekarny a léy si domluvit rovnou tam, říct jim, že žádné dryjáky nechceš a oni něco vymyslí.

holky, je moc pěkné, že i když nepíšete, že tu jste s námi,

Peti, moc na tebe myslím, jak se cítíš? Dyny má pravdu, ten transfer by ti neměli počítat.. a jak jsi dopadla s těmi mrazáčk, mělas nějaké? a stejně budu ve středu hodně napnutá jestli třeba.. bylo by to úžasné!

Nani, takže nemocnice? aspon si tě pohlídají. já to moc nepochopila, myslíš, že ti budou vyvolávat porod? nebo spíš nějaké kapačky na snížení toho tlaku? a nevíš co Magda? jestli už má miminko?

nana.76
22. lis 2010

@marcajda o Magdě nic nevim,ale určitě už mimi ma.Ja nevím jak to bude s tím tlakem začinam 37tyden tak možna se budou snažit to snížit těžko říct.No třeba se tlak ještě umoudří ale ja pochybuji.drží se mi pořad kolem 145/95 což si myslím že je dost na to že beru 3xdenně prašek na snížení.Nevím kolik bych měla kdybych nic nebrala ☹ možna to děla i to počasí ☹

janaol
22. lis 2010

Ahoj holky, zatím u nás žádné novinky takže nemám co psát, ale pročítám. Nové těhulce samozřejmně moc gratuluji. Já čekám na 21DC na odběry, a potom konzultace, tak jsem zvědavá jestli to vánoc ještě stihnem, ale vidím to bledě. 2.12. jdu na odběr, tak to by musel být zázrak, aby jsme to stihli. Jo jinak mám dotaz: nemáte některá zkušenost s genetikou, ve FN? Byli jsme 22.10. na konzultaci, s tím že nám přijde pozvánka na krev, ale zatím nedošla, takže se jim budu muset připomenout, že? zatím se mějte. 🙂

marcajda
22. lis 2010

janaol, já byla na genetice ještě z fertimedu a to mi dali telefon a já se tam objednávala sama.

s9480
22. lis 2010

Holky s tím neplatným transferem to vidím bohužel bledě, kámoška (je zdravotní sestřička na JIPce přímo ve FN) taky nemůže otěhotnět, cca před rokem šli do druhého IVF ve FN a když ráno přišli na transfer tak žádnej nebyl protože se jim v noci pokazilo kultivační zařízení co vněm jsou embrya, no a normálně jim to počítali jako pokus - jsme to tak všechny podepsaly , oni ví jak se pojistit 😠 je to sviňárna, no ale samozřejmě Peti za zeptání nic nedáš, ale zatím vyčkej třeba to zrovna vyjde 😉 ,ono když se vůbec nedoufá tak........ 😉
že by byl dr. tak levej?!
Leni jojo tulení je kolikrát mnohem víc potřeba, to chápu, no lepra nelepra, bůh ví jak by to dopadlo, kdyby byl náruživej a celou dobu co jste měli mít gumsex tě otravoval a nedbal rady lékaře, to by jsme teď všechny z tebe neměly takovou radost 😉