FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
22. lis 2010

😵 pravda
@s9480

dyny
22. lis 2010

Leni ještě by mě tak zajímalo jestli jsi tentokrát dělala "něco jinak" nebo myslíš, že to bylo čistě na té přeléčené imunitě?

esíčko to je ale fakt bordel ☹

Jani vítám tě 🙂 My měli základní genetiku taky ještě ve Zlíně, ale na genetiku, kterou nám dodělávali v OL jsem manžela objednávala telefonem já - dostali jsme od Dostála žádanku a já tam zavolala...objednali ho asi tak za týden a za dalších 14 dní jsme měli v poště výsledky 🙂

lenkacar
23. lis 2010

@dyny ahoj jo myslím si ,že to bylo kvůli přeléčené imunitě a taky mi prostě nesedla prodloužená kultivace,o tom jsem byla přesvědčená od samého začátku,že to neni dobré,nevim takovej pocit,jinak ted to vše proběhlo fakt v klidu věděla to mamka ,která mi píchala injekce,brácha a vladís,nikdo jinej ,že jsem ve stimulaci ,normálně jsem to odchodila do práce a šla jsem marodit ke dni odběru a měla jsem v nose ,protože se mi rozjel hyperstimulák,už jsem odjížděla z car z velkýma bolestma a doma to bylo docela hustý,nepomáhaly ani léky,ani změna polohy nic ,3dny bylo peklo ,vůbec jsem nespala,chvilku přes den..a 4den na transfer se mi udělalo líp a byla jsem v naprostém klidu,hlavně jsem se poprvé u transferu hrozně uvolnila,protože jsem byla pokaždé stažená a oni mi 2řekli at se uvolnim a šlo to..ani jsem si to neuvědomila ,že jsem tak napnutá a pak hned nohy nahoru a domu jsem jela v leže a doma druhý den se hyperstimulák rozjel nanovo a zase kýbl k posteli ,litry čaje a bolesti v břiše,špatný dýchání..to bylo asi tak 6dní a pak to začlo ustupovat ,jako doted mi bolí v břiše ,protože ty vaječníky jsou pořád veliké,ale ty bolesti to už je paráda ..a tak nějak jsem vnitřně byla děsně v klidu ,nic jsem neřešila ,řešit nechtěla ..doma jsme se o tom vůbec nebavili..jenom jsem ležela a fnukala a četla knížky ..a sem tam zašla na net ..nějak jsem neměla potřebu se svěřovat jako jindy s každým krokem co dělám..já jsem řekla vladísovi naposled to zkusíme,on mě ani do toho nenutil..ale věřím ,že byl zakopanej pes u nás v tý alergii na sperma a trofoblast a v tý kultivaci především.. 😉

petulka22
23. lis 2010

Dobré ránko holky,
mě dnes čeká revmatologie - jdu tam kvůli té trombofilní mutaci, doporučila to Oborná, že tam jsou nějaké revmatoidní faktory, tak jsem zvědavá, co mi paní doktorka řekne. Hlavně se jí musím zeptat, jak to spolu všechno souvisí, protože jsem z toho jelen.
Jinak Marci mražáčci nejsou žádní, takže příště všechno znovu. A Dostál hned po tom transferu-netransferu říkal, že mi to nebudou vykazovat na pojišťovnu jako pokus, takže to bylo asi hodně zmršené. Musím se na to pro jistotu ještě zítra zeptat, jak tam půjdu.
Jani s tou genetikou je to tam trošku na delší dobu, já jsem dostala žádanku v červnu a byli jsme tam až v srpnu, tak uvidíš, třeba to nebude trvat dlouho.
Nani na Tebe myslím a držím pěstičky, ať je tlak a vše ostatní v pořádku. 🙂
Holky a dík všem, že na mě myslíte. 🙂

lenkacar
23. lis 2010

@petulka22 peti to by bylo jedině dobře ,kdyby tu chybu uznali 😉 a ty mutace je určitě třeba vyšetřit ,na všechno se vyptej ..

petulka22
23. lis 2010

Leňuli, co Ty tu dnes tak brzy? Nemůžeš spát? 🙂 Koukala jsem, žes psala už po páté.. To já jsem vstávala do práce..

lenkacar
23. lis 2010

já nespim od 3hod.jak jsem nemocná ,nemůžu dýchyt .. a jak lehnu tak kašlu .. 😠 snad to doženu přes den,motorovka odešla do práce 😀

petulka22
23. lis 2010

Tak to já bych spala, až bych se neviděla. Včera jsme lehli hned v 9 večer, bolela mě palice a ráno jsem se vzbudila v 5:10 a nevěřila jsem, že už je tolik. 🙂 Motorovka. 😀 Leni, odpočívej, teď musíš za dva. 🙂

janaol
23. lis 2010

tak jste měli holky pravdu, je to s tou genetikou fakt na dýl. Dnes jsem tam volala, tak že nás ještě pozvou. Ale paní doktorka, byla milá, tak že nás pozve ještě do vánoc, tak 13.12., protože 6.12. jsem na školení a to jsem nemohla já. Alespoň budu mít zahojené modřiny od krve s horm.odběrů - mám nebo spíš nemám žíly, a jsem vždycky strašně rozpíchaná. ☹

petulka22
23. lis 2010

Jani, tak to je celkem dobrý termín. 🙂 Já jsem byla dnes na té revmatologii, byla tam moc příjemná paní doktorka, zkontrolovala všechny klouby, ty jsou v pořádku, prý to může být jen v krvi a může to tam i zůstat, jakože se to nerozšíří. Takže příští týden jdu na krev, na výsledky se ale čeká dlouho, jsem pak objednaná až na 19/1. Ale stejně teď žádné IVF podnikat nemůžu, tak aspoň absolvuju tohle..

janaol
23. lis 2010

petulko22, a to jsi objednaná na tu revmatologii nebo do CAR? Ptám se jen proto, kdy můžu čeka t že mě objednají, když se budu objednávat až ten 21DC, tj 2.12.? 😒

marcajda
23. lis 2010

jé, Jani, skoro jsme se mohly potkat, já jdu 14.12. ale jen se domluvíme, protože do dalšího pokusu zatím jít nechci. třeba mi navrhne nějaké další vyšetření. a aspon koukne jestli třeba nemám cystu.. ani nevím v jaké fázi cyklu vlastně budu..

Peti, to jsem ráda, že ti to nebudou počítat, aspon jsou solidní. no a holt budeme bojovat dál spolu.. někdy v tom příštím roce.. ale ještě trošku pořád doufám, že masáž zabere a ...

Leni, ty marode, rychle se z toho vyklep!! at si to těhulkování můžeš krásně užívat!!

marcajda
23. lis 2010

jani, to jsem popleta, to vlastně jdes na tu genetiku..
myslim si, ze ted te uz budou zvát rychle.. to už bude podle menzes na ultrazvuky.

janaol
23. lis 2010

Marci, no jsem zvědavá. Roky utíkají a po mém prvním IVF jsems e z toho otřepala až za 2 roky, psychicky jsem to nějak nezvládla. Tak doufám, že už jsem připravená i na nezdar, a jít co nejdřív do dalšího pokusu. 🙂

marcajda
23. lis 2010

no,ja jsem zacala po doktorech taky v 35, ale zkoušeli jsme IUI a nepovedlo se. strašně jsem se toho IVF bála. tech hormonů. no a po roce jsme se pustili i do IVF. a mám poslední pokus.. a do dalších jít nechci, tak nevím co bude.. třeba mi to poví v ten čtvrtek na numerologii. objednala jsem si výklad a tak mi ho dělá a ve čtvrtek to probereme.
ale čekala jsem, že to se mnou bude klepat víc. ale já se vždycky vrhnu na očistu těla a jeho srovnání a myšlenky od nezdaru přesměruji. stejně s tím nic nenadělám.ale do dalšího kola se mi fakt vůbec nechce..

lenkacar
24. lis 2010

marci mě se taky nechtělo a byl to tak nějak momentální nápad..přišla jednou kámoška,že se objednala do car a že bude píchat ,jestli jí můžu domluvit s naší mámou injekce a jak jsme o tom mluvily tak si řikam a co teda ještě i my ..nejdřív jsem to řekla vladísovi ,ten na mě čuměl jak péro z gauče ,že ještě chci ,když jsem tam dělala minulej rok dílo jak nejdu ,ale řikam ,zkusíme a pak fakt už ne ..a brali jsem to oba dost střízlivě..já už na ty euforie nějak nejsem ..u toho ivf nejen ,že trpí tělo ,ale hlavně ta psychika .. 😒 někomu je manžel oporou ,u nás by to skončilo rozvodem.. 😖

janaol
24. lis 2010

Ahoj holky, teď jsem dočetla diskusi holek z reprofitu, a prý Oborná už není ve FN? Nevíte o tom něco? ☹

nana.76
25. lis 2010

@janaol Oborna ve FN je včera měla službu v poradně na porodním byla jsem přímo u ní.Dopadla jsem tak že mě kvuli špatnemu tlaku pozvala v sobotu rano na 10hod a zvažuje moje přijeti na hospitalizaci ☹

nana.76
25. lis 2010

@lenkacar nemužeš v noci spavat že jsi tak brzo u netu?To budeš mít jako ja taky jsem nenohla a nemužu spavat 🙂 🙂

lenkacar
25. lis 2010

@nana.76 jojo nemůžu spát 😠 spala bych ráno když čekam návštěvu a nebo musim k doktoru 😠

petulka22
25. lis 2010

Ahoj holky, Marci jojo, příští rok budeme zase bojovat spolu. Já pořeším imunologii a revmatologii a uvidíme, co dál.. A Tobě se třeba zadaří přirozeně a bude to. 🙂
Jani, ve FN objednávají tak asi za měsíc.. S tou Obornou jsem si říkala, co to je zase za zprávu. Nedávno se tu probíralo, že IVF ve FN se už nebude dělat a teď tohle... Holky z Reprofitu asi nemají FN rády. 😀
Jinak Nanuš držím pěstičky, aby do nemocnice nemusela. Mně jak změřila tlak teď nedávno revmatoložka, tak jsem měla 160 na 90 a ona, že jsem asi měla strach z toho vyšetření. 🙂 Což je pravda a taky to, že u jakéhokoliv doktora mám tlak jak blázen... No jo, no. Takže ať je vše dobré.
Leni, co Ty... Už se nemoc umoudřuje ať si můžeš v klidu těhulit? 😉

mimco
25. lis 2010

Omlouvám se, že Vám sem lezu, Monali mě zná 🙂.
Oborná byla skutečně přeřazená na jiné pracoviště, to jsem psala já.
V úterý jsme přijeli do poradny a šoupli nás k Dr. Dostálovi.
Ve FN je pořád, ale už nedělá v CAR.
Pro mě velké zklamání a nepříjemné překvapení. Nedá se s tím nic dělat.
Na telefonu Vám to určitě potvrdí.
Sestřičky so nechtěly k důvodu vyjadřovat. Prý personální zmšny nařízené vedením.
Teď jsou tam Dostál a myslím Dr. Micková (Michnová) nevím přesně její jméno.
Bohužel, je to fakt.

mimco
25. lis 2010

Omlouvám se za chyby 🙂.

nana.76
25. lis 2010

jo ta Michnova byla v srpnu často na porodním tak jestli je přehodily těžko říct.Takže kdyby jste ji hledali je na porodním 🙂 aspon ted ve středu jsem byla u ní v poradně 🙂

marcajda
25. lis 2010

ahoj holky, tak to jsou změny.. ale ono se to vyvrbí. mě byla Michnová hodně sympatická, tak to třeba bude k lepšímu. no a třeba zavede trošku změněný přístup a konečně i my začneme těhulkovat 😉
celý podzim tam pro změnu skoro vůbec nebyl Dostál, tak třeba dělají nějaké kolečko, aby u nich neřádila profesionální slepota..když se ůkony stále opakují, tak se otupí..

Jejda Leni, tak máš možnost spát do sytosti a řádíš po nocích. teda, nevím jestli by se mi mohlo stát, že bych o půl 4ráno řádila u netu 🙂 ale když jsem byla poprve těhu, tak jsem úplně ztratila chut na sladké a to bych taky nevěřila, že by se mi mohlo stát.jsem strašně mlsná.
byla jsem na té numerologii, docela mě rozebrala, na doktory jsem si prý vybrala špatnou dobu, prý mám počkat na příští rok na květen. no, to jsme se skoro i shodly, chtěla jsem to nechat na jaro. ale taky, že máme s přítelem napřed důkladně probrat náš vztah..aby se miminku u nás líbilo 🙂
takže mi stejně zas tak moc neřekla. čekala jsem, že v číslech vyčte, že tehdy a tehdy bude to a to..ale asi je to v pořádku, upínala bych se na určité datum a pak bych byla třeba neštastná.

nani, takže nejsi v nemocnici? prohlédla te a pustila domů?a že tě zve zrovna na sobotu? no asi má službu.

@mimco, jak dlouho už bojuješ? a jen ve FN, nebo jsi napřed zkusila i jinde? máš to asi náročné s dojížděním.

s9480
26. lis 2010

Ahoj holky, co to tu čtu? Oborná už není? no hlavně že k ní jdu 09.12. do poradny 😉
a Michnová je ta mladá holčina? jestli jo tak ta je v pohodě, už jsem u ní byla - když jsem byla 2DC na konrole jestli můžu začít se stimulkou a potom mi dělala IUI a byla moc příjemná, jsem možná i radši že už tam Oborná není třeba mi Michnová naordinuje stimulju po které budu v lednu těhu 😉 kéééééž by 😎
Leni jak pokračuješ v léčbě - doufám že nemoc ustupuje

lenkacar
26. lis 2010

@s9480 nepokračuji v ničem ..prý nemám brát nic a čekat ,až mě to přejde 😝

nana.76
26. lis 2010

@marcajda jedu zítra na 10hod.Jo holky ta Michnova je super a mimochodem mě zavaděla embryjka a jak se ji to povedlo 🙂 🙂

petulka22
26. lis 2010

Já jsem byla u Michnové (je to ta mladá) ve středu na výsledek té krvi a taky v pohodě. Napsala mi hned i to doporučení na imuno, tak jsem byla ráda. 🙂

lenkacar
26. lis 2010

@petulka22 už ses objednala?