FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

nana.76
5. pro 2010

@lenkacar nerozčiluj se jsou to blbci.Kdybych nahodou zustala v nemocnici písnu ti a daš prosím vědět holkam i na te diskuzy IVF 2010-2011 jsi tam taky v clubu 🙂
@dyny jo,jo Terezce se moc nechce do te zimy 🙂 Ty se opatruj 🙂

lenkacar
5. pro 2010

@nana.76 dam vědět 😉

nana.76
6. pro 2010

@lenkacar takže mi pořad vyhrožovali jak předčasně porodím a nakonec budu přenašet jako slonice.Dnes tam byla zase uplně jina doktorka tlak jsem měla dobrej ,Terezka se teda vubec ven nechysta takže kontrola až za tyden což jsem nechapala.Už jsem si myslela že ji budu mít tento tyden u sebe ach jo ☹ no neda se nic dělat musím trpělivě čekat 😉 Všechny moc zdravím 🙂

marcajda
8. pro 2010

ahojik, Leni, ty jsi divoška 😀 😀
a jak dopadla Peťka? já tu kontrolu příští týden zrušila a objednala se až na duben. jsem pořádně nachcípaná, tak na nějaké IVF vůbec ani nemyslím. je to tělo škaredě rozhozené z těch hormonů..

Leni, tak to máš aspon za sebou a ted si už pěkně v klidu těhotnit 😀 jejda a rovnou s dvojčátky, ta je divočina! to jsem zvědavá co se vám podařilo. holky, kluci nebo páreček? to je krásně napínavé 😀

dnes jsem volala do té Olomouce, tak mi sestra hned hlásila, že tam Oborná není. už se ví co se tam dělo?

dyny, napsalas to moc pěkně. ja poprvé tajila a akorát jsem z toho byla hotová a nervní, tak jsem to podruhé rozhlásila a byla v klidu. je mi uplně jedno jak to miminko počneme, hlavně když bude naše a zdravé 😉 jejda a kdyby tak dvojčátka, to je můj sen 😀

marcajda
8. pro 2010

nani, jen si užívej poslední dny v klidu, pak to začne, to bude veselo 😉
sestřenka většinu těhotenství proležela a pak nakonec i přenášela 😉 až měla jít mladá ven, tak se jí nechtělo

lenkacar
8. pro 2010

@marcajda zatim si v klidu netěhotnim..zase mě dneska uháněla ta pipina z práce a to prej se mnou skončila ..husa jedna ..nezvedam jí už telefon.. 😝

petulka22
8. pro 2010

Ahojky holky,
já se hlásím po výletu do zachumelené Plzně. 🙂 Takže v pondělí byl pohovor u paní profesorky, byla moc hodná a taková lidská, úplně jiný přístup než ve FN.. Pak si nabrali krev, v úterý ráno ještě naklusal manžílek a pro výsledky si jedeme 17/1. Jsem na to mooooc zvědavá, prý je z toho 40 výsledků.. Hlavně paní profesorka říkala omezit pracovní tempo a stres - to jsem si říkala, že bych asi musela dát výpověď. A prý si musím vybrat a jedno upřednostnit.. A prý bych měla něco dělat s tlakem, že ho mám vyšší, takže ještě musím navštívit internistu. No, uvidíme. Výlet to byl krásný, ale hodně drahý.. 🙂
Nani, jak píše Marci, ještě si užívej klidu a pohody, pak už toho moc nenaodpočíváš.. 🙂 Pod stromečkem už bude veselo... 🙂
Leni, Ty se nezdáš... napřed nic nic a pak dvojčátka.. 🙂 Moc blahopřeju a ať to probíhá tak, jak má. 😉
Dyny, kdy jedete na to imuno vy, už jsi objednaná?
Marci, tak možná někdy v dubnu do toho půjdem spolu.. Já to taky na dřív nevidím. S tou Obornou taky nevím, co bylo. I paní profesorka v Plzni se moc divila, co se tam děje, Oborná je její kamarádka. Ale prý se tam docenti nemají moc v lásce - ti dva naši včetně přednosty, tak nevím..
Holky, jak to tak venku sleduju, nejraděj bych zalezla do postele, usnula zimním spánkem a probudila se až na jaře.. Jo, kdyby to tak šlo..🙂

lenkacar
8. pro 2010

@petulka22 já bych se nejradši probudila až 14dní po porodu 😀 😝 až to nebude tak bolet 😝 ,tak je dobře ,že to máte za sebou a výsledky ti pošlou dom?

petulka22
8. pro 2010

Leni, to je dobrý, 14 dní po porodu... 😀 Jen si to těhu pěkně a hlavně v pohodě užívej.. 😉
Pro výsledky se tam musí jet a hned naordinují případně léčbu. Proto i ve FN nechtějí moc posílat do té Prahy..

lenkacar
8. pro 2010

@petulka22 aha nám to poslala domů 😕 tak si uděláte další výlet 😵

marcajda
8. pro 2010

peti, jsem na ty tvé výsledky moc zvědavá. já nad tím přemýšlela taky, ale nechce se mi 😉 ještě pořád jsem přesvědčenám, že to nakonec vyjde samo.. někdy se té své víře až divím, po těch letech a neúspěších.

Leni a co po tobě pořád chce? abys šla makat? to nemá rozum. a kór, když čekáš dvojčátka. já tenkrát, když jsem byla poprve těhotná a trošku dýl, tak jsem si hrozně myslela, že nemohu zůstat doma, že by to bylo divné a podobně. a dnes si říkám, že tady už mohl běhat 4letý prďolka.. takže bud na ně tvrdá a na sebe opatrná 😉

holky, oni zase hlásí sníh, to mě teda děsí.. už at je jaro. mám sníh ráda, ale tím že pracuji skoro pořád venku a že dojíždím přes dva veliké kopce, tak se toho sněžení už bojím.. a letos mě to pořádně vytrestalo, tu noční kolonu si budu dlouho pamatovat.

s9480
10. pro 2010

Ahoj holky tak se hlásím i já
Leni tobě gratulace k dvojičkám 😉
Marci ty máš můj obdiv , tvoje víra je až šokující, to já už jsem teda na přirozené těhotnění dávno zapoměla, po skoro 7 letech marného snažení už mi to přijde dost nereálné
jinak holky včera jsem byla objednaná do poradny do FN na 9.30 k Oborné
přiletěla jsem tam v 9.10 - na chodbě ani noha, v čekárničce před kabinkama seděla jen jedna paní, tak mi srdce zaplesalo jak rychle vypadnu a hádejte co - z FN jsem odcházela v 11.20 😠 no děs - včera byl den mediků v ordinaci jich bylo průběžně tak po 10 ,šílený naštěstí teda když jsem přišla na řadu po 2 hodinách já tak už tam seděla jen jedna holčina
byla jsem objednaná k Oborné ale byla tam Michnová - super jsem z ní nadšená
v lednu začínám stimulku, teda pokud bude všechno ok, napřed se zdráhala, chtěla mi to dát až v únoru že mezi stimulkama musí být min.3 měsíce ale nakonec si dala říct, musela by mi totiž napsat ještě další antiko na měsíc a to už jsem teda nechtěla no a tak jsme se domluvili na dlouhém protokolu a tokovém co jsem ještě neměla, 1 DC ko pokud vše ok tak nějaký tlumící injekce vaječníků a potom cca za 10 dní začínám píchat Gonal (ten jsem taky ještě neměla) atd, napsala mi znovu ten Frafiparyn a dokonce i Pregnizon na tu imunitu
akorát teda jsem se jí ptala jestli mám začít brát znovu ten Dostinax a prej proč jsem přestala - no když mi Oborná řekla abych to brala jen při stimulce že, no a tak prej ať ho zase začnu brát ale pak se mě zeptala jestli mám všechny nutné výsledky (RTG hlavy, UTZ srdce a oční vyšetření prej se to při tom musí) a to já nemám tak se hrozně divila jak mi to Oborná mohla bez těhle vyšetření napsat no tak mi sestřička vzala krev (podařilo se jí to tentokrát už napodruhé 😒 ) a v pondělí si mám volat na výsledky když to bude v normě tam na ty vyšetření nemusím když ne tak bych to měla podstoupit ale já na to asi kašlu, si říkám že snad ta Oborná není tak blbá aby mi napsala nějaké léky aniž bych měla nějaké důleužité vyšetření co? poraďte, když jsem se dívala na diskuse o Dostinaxu tak jsem teda nikde nečetla že by takový vyšetření někdo podstupoval
dneska trošku slohovka 😉

lenkacar
10. pro 2010

@s9480 slohovka na jednušu 😉 ,no hlavně že bude změna v protokolu ,fakt ti tamten nemusel sednout 😉 já to měla taky tak ..2dc jsem měla na utlumení vaječníků 😉 gonalem jsem stimulovala 😉 ,moc ti přeju ,aby ti to taky vyšlo ..Marci co po mě šéfová chce? chce po mě přiznání ,že jsem byla na umělku 😝

lijank
10. pro 2010

Ahoj spolubojovnice z FN,
s9480, mě taky nasazovali Dostinex, než jsem ho začala brát, musela jsme oběhnout kolečko RTG hlavy (jestli zvýšený prolaktin nezpůsobuje nádorek u hypofýzy), pak i sono srdce a oční vyšetření. Bylo mi vysvětleno, že Dostinex způsobuje srdeční problémy, prý i nějaké úmrtí bylo, proto se nasazuje, jen když je srdce v pořádku. Potvrdil mi to i můj gynek., když jsem si mu postěžovala, kam zas to musím. Loni v totu dobu mi to říkal, prý se to tak rok už dělá.

Taky jsem byla nečekaně u Michnové (ale je mi sympatičtější než Oborná), navrhla dlouhý protokol, zatím jsem nezkoumala, jak bude probíhat, můžete mi to prosím některá vysvětlit? - tedy hlavně kolikrát budu muset jet na kontroly. Díky.

s9480
10. pro 2010

Lijank to jsi mě teda vůbec nepotěšila ☹ - sakryš tak já nevím, napřed to může brát jako nic a když v tom mám za čas pokračovat tak takové trable no zvážím to, hlavní důvod proč se tak bráním je, že teď před vánocema nevím v práci kam dřív skočit a lítat ještě nejmíň na 3 vyšetření to si fakt nemůžu dovolit 😖
s protokolem ti nepomůžu zjistila jsem totiž že existuje i několik typů dlouhých protokolů, ale cca bych to viděla tak na 5 návštěv- kontorla velikosti folikulů cca 3x no a potom už odběr vajuch a nakonec to nejlepší transfer 😉

lenkacar
10. pro 2010

@lijank taky bych to odhadla tak na 5-6 ,pokud to bude vše ok..

marcajda
10. pro 2010

ahojik, Leni, tak ty tu svoji šefovou tak trápíš a napínáš 😀 jen ji potrap, když nemá žádné jiné starosti, tak ju pozlob.

@lijank já tento protokol měla. takže co si od jara pamatuji, tak druhý den cyklu kontrola, potom další kontrola jestli není cysta a ta občas bývá při Dl.protok. a pak se začíná píchat gonal a myslím po 5dnech začínají kontroly, jak reagují vaječníky. a pak už většinou obden. já na to reagovala špatně, tak mě už čeká jen krítký protokol. teda, doufám, že nečeká..
holky já zas dostala menzes 22den cyklu. to je tak strašně brzo.. za chvíli budu mít pocit, že s tou vložkou chodím pořád..no i proto jsem ráda, že tomu tělu dám oddych, snad se to do jara zase srovná..

esíčko, teda budeš toho do sebe cpát spoustu, to bude tělo nabuzené.. vůbec ti to nezávidím 😉 ale snad už bude konečně úspěch!!! moc ti držím pěsti!! ale ty kontroly udělej, at se o tebe nemusíme bát!

Leni, jak ti je? jak se cítí nastávající mamina?
a co naše další maminy? @nana76 se nám neozývá, že by? ale sms mi ještě nepřišla 😀 a co @any10

mě je Michnová taky hodně sympatická. teda, ale 10mediků v ordinaci si ani nechci představit, to bych jim na lehátko nelehla.. jsem trošku stydlivá..a přítel ten by to nezvladnul určitě 😀

lenkacar
10. pro 2010

@marcajda dneska se mám líp než včera 😉 asi i tim sluníčkem..čtu si knížku ,na sobě svetr ,klasika ,snědla jsem asi 5 mandarinek z ledničky ..tak než se zahřeju ..nevim co jíst ..sakryš .. 😒 mám hlad a jak si nedam na co mám chutě tak to nestrávim a je mi blbě,ikdyž mi to třeba chutná ..to je divný ..ty mě teda trápěj 😠 hlady 😠

marcajda
10. pro 2010

aha, už ti začaly těhochutě 😀 to je supr. kamarádka mi v práci říkala, že se jí nejlíp hubnulo v těhotenství 😀 tak se máš na co těšit. a holt se musí miláček snažit a shánět na co máš chut 😉 třeba má sestřenka mívala velikou chut na čerstvé krtince, to řikala, že vůbec nechápala. naštěstí se jim krtek ze zahrady odstěhoval 😉

jé, Leni, hlavně at už je po 12tt, at je bobánci pořádně zahnízdí a ono se i bříško sklidní. a pak budeš koukat, jak ti bude chutnat a začne se pas pěkně nafukovat.. já na ta tvá dvojčátka tak myslím. to je tak úžasné. 🙂

lenkacar
10. pro 2010

@marcajda cože ? krtince jak na to přišla proboha .. 😕 😝 tak lustry ještě neolizuju ..tak dobrý ,ale hadrem by olíznout potřebovaly to jo 😀 ,ale dělam ,že je nevidim 😝

lenkacar
10. pro 2010

dělaj mi dobře spíš kyselejší věci..jako aspiky a takový blbosti 😢 normálně je nejim

janaol
10. pro 2010

Ahoj holky, hlásím se po delší odmlce, ale měla jsem toho teď moc - samé školení, a práce a ž nad hlavu. Tak nám konečně došla pozvánka na krev na genetiku 13.12.2010, a objednávala jsem se na konzultaci výsledků, tak až konec ledna, ale to jsem čekala, když jsem se zeptala ke komu? Tak mi sestra řekla no někdo tam bude - buď Dostál nebo Michnová, takže uvidíme.
Jinak "lenkacar" velká gratulace ke dvojčátkům, a ať těhulkování probíhá bez problémů. Marci, obdivuji, že doufáš že se podaří "přirozeně". Já taky tak nějak pořád doufám, ale už nevěřím, takže příští rok zkusím ještě alespoň jeden pokus, a uvidíme. Po tom prvním neúspěšném ve Fertimedu, jsem se dávala dva roky dohromady, tak z toho mám opět obavy, co to se mnou zase udělá, pokud to nevyjde. Nejhorší je, že ty roky hrozně utíkají.

lenkacar
10. pro 2010

@janaol díky ,tak ono můžeš doufat ,ale i přitom něco podnikat,protože bohužel čas letí jak blázen.. 😔

marcajda
10. pro 2010

napsalas to Leni dobře, tak nějak to dělám. různé masáže a vitamíny a výživu a cvičení prokládám tema IVFkama a stále doufám..

mě to naštěstí psychiku nepostihlo 🙂 ale moje sousedka se po druhém neúspěchu úplně zhroutila. bylo to náročné. a ted už je těhulka a už má i bříško a je to krásné 😉

Leni a na lustry se vyprdni. žádné natahování!!! to je pro tebe móóóc nebezpečné!!! tak já ti udělám utopence, ju?

lenkacar
10. pro 2010

@marcajda uzeninu neeee 😲 to mi nedělá dobře ..já to vim..zemřu hlady 😢 😀 😝

marcajda
11. pro 2010

holky, přeji pěkný¨den!

Lení, tak mám plnou špajízku okurek. mamka je pořád aktivně zavařuje a já ne a ne otěhotnět 😉

já mám ty menzes tak divný, to tělo je asi pořádně zmatené. už aby se to srovnalo..

@nana.76, už jsi se nám dlouho neukázala, jak to s tebou vypadá? napínáš nas 😉

lenkacar
11. pro 2010

okurky čoveče taky ještě nee 😀 nemám nijaké zvláštní chutě ,spíš nechutě bych to nazvala 😀 marci už aby menses úplně přestala .. 😵 😵

marcajda
11. pro 2010

leni, vždyt ja doma ani neměla vložky, nějak už s nima nepočítám a ony pořád chodí..

lenkacar
11. pro 2010

@marcajda u mě funguje zákon schválnosti ,to musíš udělat obráceně ,nakoupit stohy vložek a ony si jako naschvál nepřijdou 😀když v tom bude takovejch peněz 😝

marcajda
11. pro 2010

😀 😀 v pondělí jdu na ně 😀
tak už pečeme, nestíhám