FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
11. led 2011

nani, to jsi udělala krásně. malička je pusinka k zulíbání 🙂
a jak perfektně drží hlavičku, šikulka..

jejda, nás čeká nový doktor? takže ted ordinují Michnová a ten Polák?to jsou změny..

Esíčko, takže jsi to už rozjela! tak bojuj!! a at jsou samé dobré zprávy. moc ti to přeju. a moc se na ně těším.

a od Peťky chceme taky samé dobré zprávy. taky pořád přemýšlím, že jsem měla tu Plzeň taky absolvovat, ale pořád doufám, že nebude potřeba.. jejda, já už chci mít mimčo v bříšku a všechny tyto starosti hodit za hlavu.. no a kdo by nechtel, že??

bratránek včera porodili, další kámoška hlásí, že je těhu, no, k pos...já už se z nich i přestávám radovat. ale vydržela jsem jim všem to přát docela dlouho, možná jsem se měla naštvat už před hodně roky, všichni spokojení a já pořád nic 🙂 🙄 🙄

petulka22
11. led 2011

Marci, koukám, že zase držíš službu.. Já už jsem naštěstí doma. A Ty myslíš, že tam Dostál už není?
Teď jsem Nani zkoukla ty nové fotečky, jste moc pěkná rodinka, malá je úžasná. A koukala jsem, že máte i jorkšírka? 🙂 No, hlavně to bez manži pěkně doma zvládej a napiš, co u Terezky nového. 🙂

lenkacar
11. led 2011

čus, všude jinde holky hekaj z mimi jak jsou nevyspalé a nani je pořád v pohodě ,nezdá se vám? to je mamina ,ta to zvládne i bez tatuldy .. 😉 krásná rodinka ,jen závidět .. 😉 jinak zdravím moje křepeličky .. 😉 já se chystám na plesovou sezonu ,doufám ,že ze sebe vytřesu ten zbytek co ve mě je snad přibitej 😠

nana.76
11. led 2011

děvčatka moc děkujeme 🙂 🙂 mame prvni den bez tatky a za pomoci mých staršich ratolestí jsme to zvladli na jedničku 🙂 🙂 🙂 ja už bych si tak přala aby jste se už těch miminek dočkali 🙂 🙂 a taky v to věřim že mi postupně budete hlasit že jste těhulky 🙂 🙂 posilam moje zlatíčka 🙂 🙂

nana.76
11. led 2011
marcajda
13. led 2011

ahojik, Peti, já s tím Dostálem nevím, já tak přemýšlela podle toho, že se předtím taky střídali dva.. však Esíčko nám poví hned jak to rozjede 🙂 to tam pak zase bude víc jak doma 😉 jejda, mě se do toho dalšího kola vůbec nechce..

Nani, to máš rodinku 😉 mě doma poletují pro změnu dvě kočky. a jedna se i včera vycinkala na gauč, tak jsem byla pěkně vzteklá.. a zjistit to přítel, tak chlupy lítají 😉 ale já ji dala na prdel taky, snad to zabere.
jak je bez taťky? píšete, fotíte, voláte jak o život? na to je dnes supr skype, ale to asi v kamionu nemá, že? to mi ted vysvětlovala paní v obchodě, že na tech přenosných internetech je málo šťávy? já tomu vůbec nerozumim..

marcajda
13. led 2011

leni a jak se daří tobě? už v pořádku? a co plesová sezona, vyrazíte v sobotu někam? já bych ráda, tak snad přítele přemluvím 😉 nejdřív jsme plánovali lyžování, ale to nám nějak roztálo, tak nevím. ale jedu za ním na Slovensko, tak třeba vyjedeme do hor a zkusíme to. ale hlavně pojedeme za jeho sestrou a roční neteří a to se těším moc. ona je úžasná!

lenkacar
13. led 2011

čus mám se dobře --plesati až na konci ledna ,zatim mám ještě neschopenku a nikam nelezu ..na nějakou akcičku až na jaře ,březen ,duben

s9480
14. led 2011

Ahoj holčiny tak jak se všechny máte? čtu že jste tu probíraly Dostála, já jsme s ním zatím v pohodě, uvidíme co nastane při stimulce a dál
já mám teď mimi období teda včera to byl mimi nášup - předevčírem porodila kamarádka holčičku vše ok
včera dopoledne dorazila do práce kolegyňka s měsíční Nellinkou tak jsem hned chovala jak o život 😉 , potom dorazila druhá kolegyně s fotkamu UTZ čeká dvojčátka (přirozeně) včera jí potvrdili že to budou holčičky tak jsem se rozplývala podruhé no a odpoledne jsem šla do porodnice za tou kámoškou, Deniska je tááák nádherná, celou hodinu co jsem tam byla jsem ji chovala a jí se tak u mě líbilo, spinkala dokonce s otevřenou pusinou byla rozkošná 😀 , kámoška prohlásila že už nikdy rodit nejde že je to její první a poslední dítě a to rodila "jen" 6 hodin hned bych s ní měnila, klidně ať mě pár dnů bolí celej člověk ale ten uzlíček za to stojí!
tak jsem teď ze všech těch miminek totálně rozhozená, hormony se mnou lomcují ach jo

zítra máme oslavu babiččiných 80-tých narozenin, bude to pro ni překvápko, ona je taková plašanka a stresmenka, nikdy nic nechce slavit , žádné dárky atd, tak jsme se celá rodina domluvili, vše tajně zařídili za ní a basta, zítra jí jakože moje teta bere na oběd no a místo toho jí zaveze na místo konání oslavy kde už všichni budeme nastoupeni 😉 , snad to babča přežije ve zdraví, ale jo ano teď v osmdesíti prohlásila že teprve začíná žít tak mě uklidnila 😀

lenkacar
14. led 2011

@s9480 tak to je krásně řečené ,tak to pěkně oslavte!

petulka22
14. led 2011

Ahoj holčičky, konečně pátek...🙂 Já jsem tento týden chodila pořád pozdě z práce, už jsem fakt ráda, že bude volno. Když už tady probíráte ty oslavy... my dnes jedem na švagrovy 35tiny a zítra zpět babičce na oslavu, ta má 82. A v neděli vyrážíme do Plzně, kde máme v pondělí ty výsledky, na to jsem moooooc zvědavá.. Dnes jsem byla ještě na kontrole s tlakem, už to bylo OK, ale minimální dávku prášků mi nechala, tak uvidíme.
Esíčko Ty to taky pěkně zítra oslav a pořádně si to užij, za chvíli budeš těhotnět a budeš mít jiné starosti. 😉
Marci, Leni a všechny další, vy si taky užijte víkend, zatím papa

lenkacar
14. led 2011

@petulka22 ty jo samé oslavičky 😵

marcajda
15. led 2011

ahojik, diky za prani pekneho vikendu, zatim si ho uzivam. dnes jsem cely den s rocni holcickou a je nadherna 🙂

esicko,to muselo dnes byt prekvapeni pro babicku. snad ji z toho neranilo 😉 me uz babicky umrely, ale na 80 jedne z nich jsme se sesli cela rodina, to bylo supr!

mejte taky pekny vikend!!!

lenkacar
15. led 2011

@marcajda taky tak marci 😵

marcajda
16. led 2011

pekny večer!!!
Leni nám pridala fotku 🙂 supr. predstavovala jsem si te podobne. urcite jako dlouhovlasou tmavovlasku 😉 to je fajn. tak u nás tancování nebylo, ale hlidani bylo supr. byla uzasna. tulila se, porad si chtela hrat a ani vterinka klidu 😉 jestli mi to miminko bude dano,tak to bude pekna sranda..ja uz jsem tak rozmazlena..

lenkacar
16. led 2011

já už jsem tady přeci fotku měla ,tak si mě pamatuiješ z dřív ,ale byla jiná ..jé tak ty ses tulíkovala ..to muselo být príma..

zuzka72
16. led 2011

@sara.max 😵 ahoj, pamatuješ si na mě???

marcajda
17. led 2011

😉 melas, ale to já už zapomněla 😉 mám na obličeje docela blbou pamět.. tulíkovala jsem se, byla Julinka supr. je to takové usměvavé miminko, mam ji moc ráda. a už začína i trošku povidat a rozumi moc pěkně, tak veselo.

no, ale dnes už opět prace. ještě že jsem jela na odpoledni. zítra bude na ranní hůř. už jsem i dnes zvládnula jeden porod 😉
esičko, jaká byla oslava? bylo veselo?

Zuzi, ty už máš ta dvojčata veliká. vzpomínám si, jak jsem sledovala tve těhulkování a ted už to jsou desetikiloví chlapáci.

lenkacar
17. led 2011

musela jsem si to přečíst 2krát než jsem pochopila že je to na mě 😀 😀 😀
@marcajda ty jo porod ..to musíš mít sílu co?

marcajda
17. led 2011

leni, někdy i jo a někdy nás na to musí být víc.. ale většinou spís zkontroluji polohu a hlídam hlavičku a tahají lidi. nechci se úplně přetěžovat, at má břicho oddech. ale někdy to nejde a musíme makat všichni..
doufam, že jednou při mém vlastním mi to nebude všechno vráceno i s úroky 😉

četla jsem někde, žes byla v práci? zaskakovalas, nebo se to tam srovnalo a budeš pokračovat? to by bylo fajn.

lenkacar
17. led 2011

@marcajda ne zaskakuju jak potřebuje ,je to tam naprd..

s9480
18. led 2011

Ahoj holky, Leni ty už pracuješ? to jsi teda šikovná tak brzy
Marci no tak ty jsi normální porodní babka 😉, to ten svůj porod zvládneš na jedničku 😉

oslava byla super babička to zvládla na jedničku, sice jsme všichni dostali vynadáno, že jsme jí nic neřekli ale nakonec uznala že takhle to pro ni bylo nejlepší - bez stresu a starostí, slavila s náma až do konce a ten byl o půl noci 😉
za chvíli vyrážím do FN pokud bude vše ok tak si myslím že dnes píchám první stimul.injekci - snad 🤐 - doufám že tam nestrávím celé úterý ☹

lenkacar
18. led 2011

@s9480 já jen záskoky sem tam ..práce neni..ale jeden bych šla,pak zase ne ..bojim se dalšího vyhazovu ,tak asi jak budu na pracáku proběhne ket ..v klidu ..tak přeji hodně úspěchů v car 😉 ,babička je dobrá ..já nemohla vydržet ani na silvestra

s9480
18. led 2011

jj Leni v klidu si běž na KET no a pak už práci nebude potřeba 😉
tak ve FN jsme dnes byly jen 4 😲 takže to byla pohoda, dnes tam byla Michnová ona je zatím fakt suprová, všechno vysvětlí atd
vaječníky mám naprosto v klidu a bez vajuch děloha taky ok takže od zítra začínám stimulku
akorát mě vyděsila - mimo vaječník viděla buď parovariální cystu ta by mě jí ani stimulce nevadila ale prej to taky může být hydrosalpinx a to by bylo horší prej kdyby se náhodou nepovedlo teď IVF tak mě pošle na laparku (ještě jsem nebyla) aby se to potvrdilo nebo vyvrátilo a taky do Plzňě na to imuno, no snad nic z toho už nebude potřeba sakra!!!
toho hydrosalpinxu se bojím už na to měl kdysi podezdření dr ve Fertimedu a když jsem byla poprvé ve FN tak si to poznačila i Oborná, no ale pak zase nikdo nic tak já nevím, no můžu Vám říct že jestli je toto důvod mého netěhotnění a v podstatě banální tak se na to můžu kryjc vajc, jetli to je ten hydro.... tak by mělo stačit odstranit vaječník a mělo by být po problému, no ale já stejně myslím že to ono není, protože dnes na UTZ byl vidět ten vaječník od té dutiny úplně odděleně ach jo acho jo zase se musím stresovat to je v prd....mi to neměla vůbec říkat ☹
no červ bude vrtat ale hlavu vzhůru a zítra píchám první Gonal a papam Prendison - hurá na mateřství 😉

lenkacar
18. led 2011

@s9480 a co je to ..vodní cysta? 😕 já to nikdy neslyšela 😕 vůbec nevim co si mám pod tim představit ..jo jinak mi dnes volaal šéfka ,že se zvažuje můj návrat ,tak to necháme koníkovi ..nemínim se stresovat

s9480
18. led 2011

Jojo Leni nech to koňovi tedy bývalé šéfce ať zváží jestli tě chce nebo ne, no stres 😉
no ta vodní cysta - taky moc nevím ale dle svého bych řekla že normální cysta je neprasklé vajucho ale tato vodní je ještě naplněna nějakou tekutinou která právě může bránit uhnízdění embrya - ta tekutina je jakože "jedovatá" 😉
no vrtá mi to v hlavě, ale na hydrolaparce ( do dělohy a vejcovodů a vaječníků vstříknou reflexní tekutinu a RTG sledují kam všude protekla, jestli jsou průchodné vejcovody atd) jsem byla 2x - sice obé je už dávno ale vždycky to bylo ok tak já nevím 😠

lenkacar
18. led 2011

@s9480 já měla teda na vaječníku taky ,ale tu mi odsály ..a ted mám po posledním ivfku prý plné vaječníky cyst ,prý to snad odejde z menses

lijank
18. led 2011

Ahoj, omlouvám se vpád, občas vás čtu.

S9480, já mám taky paraovariál. cystu, asi 2cm, je oddělená od vaječníků a stimulaci nevadí. Dokonce při laparce mi ji můj gynek. i nechal na místě, prý ničemu nevadí.
Na ultrazvuku se ale ani nedá moc poznat od jiného problému, třeba od toho saktosaplinxu - to je problém na vejcovodech, kdy se vejcovod zánětlivě rozšíří, je naplněný zánětl. tekutinou a vypadá na ultraz. jak boule, nebo boulička stejně jako cysta. Vejcovod je v tomto případě většinou neprůchodný, před IVF je lepší raději odebrat tento poškozený vejcovod, protože ta tekutina z něj se dostává do dělohy, kde zlikviduje embrya. Pokud nejsou změny moc závažné, tak se vaječník nechává. Zajímavé pro mě bylo, když mi před laparkou můj G. říkal, že většinou doporučují odstranit oba vejcovody, že ty záněty jsou často na obou stranách.

Hlavně chci ale napsat, ať se pídíš po tom, co to je a proč to tam je. Já nakonec z obdobného problému (2cm asi cysta oddělená od vaječníků) měla nádor na vaječníku, Dostál byl v klidu, prý kontrola za 3 m, zašla jsem hned ke svému dr a do týdne jsem byla na laparce. Čekání na histologii nepřeji nikomu.

lenkacar
18. led 2011

@lijank 😕 😔 no teda ..ještě ,že jsi šla .. 😔 já takhle byla na konizaci ,kolik měs. cytolku mezi 4 a5 a doky v poho .. 😕

s9480
18. led 2011

Lijank díky moc za vysvětlení i když jsi mě tedy teď rozhodila totálně, no mě dnes Michnová řekla že teď už to řešit nebudem (že je škoda že se laparka neudělala dřív hned když to Oborná objevila)no a že uvidíme jestli se povede IVF nebo ne, to víš že bych to raději stopla a nechodila zbytečně do IVF a nevyhazovala prachy když to třeba ani není potřeba pokud tu mou neplodnost má na svědomí ten hydrosalpinx, který se dá odstaranit no ale co už teď
no jak jsem psala na hydrolaparce jsem byla 2x a vždy vše ok ale ta poslední byla po zamlklém těhu cca před 3 roky (taky otázka proč se to neudrželo - na té hydrolaparce totiž zrovna do toho vejcovodu ta takutina vtekla dost později než do tohto druhého ale nakonec protekla což jim stačilo, ale možná že už tenkrát tam něco bylo 😠 ) no nezbývá než doufat ☹ to mě ale půjde špatně já jsem ta blbá povaha že když nevím na 100% že je vše ok a na čem jsem tak se přikláním ač nerada k té horší variantě, takže můj mozek je teď nastaven tak že ani toto IVF nevyjde protože mám ten hydrosal....