FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
18. led 2011

@s9480 😢 😠 ☹ ale takhle nastavená psychika teda neni dobrá ,sama to víš ..koukej se polepšit

petulka22
18. led 2011

Ahoj holky,
sakryš esíčko, co to čtu... Nepřipouštěj si žádné špatné myšlenky, prostě to už teď vyjde a hotovo. Hydro nehydro.. 🙂
Leni, já si právě říkala, kdy se vrhneš na KETík. 🙂 Jinak fotka dobrá, budu muset taky popřemýšlet a něco sem hodit. Jo, ale když on člověk nechce, aby ho poznal někdo z okolí.. No, uvidíme..
Jinak včera v Plzni dobrý, protilátky proti spermiím ani vajíčku nemáme, antifosfolipidový syndrom taky ne, jen nějaké hodnoty jsou lehce zvýšené, takže má dostat manža den před odběrem nějakou injekci a já taky, ale ani Prednison mi už dávat nemají. A prý nevylučuje ani přirozeně, tak uvidíme.. Zítra si jdu pro výsledky na revmatologii co s tou mou trombofilií, tak jsem zvědavá...
Dovezla jsem si z Plzně pěknou rýmu a kašel, tak jdu zalézt a odpočívat.
Holky, držte se, zatím dobrou. 🙂

lenkacar
18. led 2011

@petulka22 tak gratuluji k imunu .. 😉 jo já myslim ,že ani mě na tý fotce nikdo nepozná 😀

monali
19. led 2011

dobré ráno všem 😉
jenom narychlo Vás všechny pozdravím, máme toho teď v práci nad hlavu tak ani nemám čas dočítat a doma
pak už jenom se najím a spím. 😒 Zkusím se o víkendu polepšit.
U mě nic nového poradnu máme až v půlce února, tak zatím nic neřeším.

zatím pa

lenkacar
19. led 2011

@monali ahojky moni 😵 hezký den

s9480
19. led 2011

Ahoj holky Peti super tak hlavně že je vše ok
já jsem dnes tak vytočená, tak abych uklidnila svou mysl tak jsem si dnes přivstala, že před prací (abych už nebyla moc podežřelá že pořád někde lítám v pracovní době)zajdu na klasickou gyndu aby se na mě podíval ještě jiný doktor a řekl jestli se mu to zdá taky na hydrosalpinx či co, navíc ta gynda je v nemocnici a tam mi dělali i tu hydrolaparku tak budou mít přesné info jak to ve mě vypadalo, tak jsem tam přiletěla za 10 minut 7 - jsem první hurá (ordinační doba od 7-12 hod a od 12-15 hod), lomcuju s dveřma ale marně, dveře se neotevřeli ani do za 5 minut půl osmé, tak jsem to už celá zmrlá nevydržela a šla zaklepat na sestru - na okno, ta neochotně otevřela, a na mou otázku od kdy vlastně ordinují když je napsáno od 7 a je půl 8 anic se neděje mi řekla že doktor chodí tak v 8, že si předávají směny no chápete to??? tak jsem jí jen nasr... řekla ať si teda v tom případě změní ordinační dobu a nedělají z lidí blbce!
sakra tak kdyby jsme pracovali všichni................vrrrr
no pak na těch zamčených dveřích bylo napsáno že v akutních případech se má zvonit na porodnici, tak asi dnes jak přijedu v 18 hod z práce půjdi rpvnou tam, urgentní to rozhodně není no ale......maximálně mě vyrazí nebo si prohlídnu porodnici 😉

s9480
19. led 2011

jo holky píchal jste si někdo Gonal? já dnes první dávku a vůbec nevím jestli jsem si něco píchla, pero jsem měla už z výroby nastavené na předepsaných 75 jednotek ale přišlo mi že se ten píst vůbec nepohnul tak bych potřebovala radu 😖

lenkacar
19. led 2011

@s9480 já ho píchala 2krát 😉 počkej dočtu

lenkacar
19. led 2011

@s9480 pokud si dobře pamatuju ,nastaví dávku k šipce,nandáš jehly a vytáhneš tenm koneček a pak se to stlačením pootočí a ještě napočítáš tak do 10 a pak to vyndáš z bříška ,těch jednotek máš nějak málo ne?kolik máš píchat jednotek,

s9480
19. led 2011

jj Leni to souhlasí
teď mám 4dny dávku 75 jednotek a potom 150 jednotek
no akorát teď ta první dávka už byla nastavená z výroby (těch 75 jednotek) jenomže jak jsem si to píchla tak ten píst - koneček zajel jenom trošičku no snad to dělám dobře, asi budu muset nějakou dávku stříknou na zem abych viděla jestli to vůbec funguje

lenkacar
19. led 2011

@s9480 určitě to děláš dobře ,nikam nic nestříkej ,pak ti to bude chybět 😉 proč máš tak nízké dávky? já měla první 3dny 225j. 😕

lenkacar
19. led 2011

mě se to naopak snižovalo na 150j.co car to jiná kouzla

s9480
19. led 2011

no to máš pravdu ,no nevím proč se u nás zvyšuje, asi aby nebyl hyperstimulák, já jsem dnes začala píchat a na KO jdu ve středu tak ty jsi třeba šla za kratší dobu ne když jdi začala na takových koňských dávkách?
no s tím stříkáním právě si říkám aby mi to pak nechybělo, no ale zase abych si týden jakože nepíchala a po týdnu nepřišla na KO a vajca nikde protože nefungovala pero,já už bych se tentokrát ráda dostala až k ETu v nejlepčím případě poslednímu v životě 😎

s9480
19. led 2011

koukám že tu vedeme slušnej dialog, kde jste všichni?

marcajda
19. led 2011

esičko, nic nevylejvej, maxim byla první davka malá, ale ta není až tak duležita, hlavně pak ty další a to už poznáš. teda, to jsou nervy.. já měla gonal poprve, ale vubec jsem na nej nereagovala a vajucha rostly až pri meriopuru, nebo jak se to jmenovalo.. proto jsem pak měla krátký protokol. a ten mě čeká i tentokrát.
tys minule měla jaký protokol?
a tamto cos popisovala, to je docela síla. to se tvým nervům nedivim. určitě do té porodnice zajdi, píchás hormony, tak je to akutní hoooodně!! budu na tebe myslet.

marcajda
19. led 2011

leni, tak šéfka už ťuká? chybíš ji 🙂 jejda, snad se do této situace nedostanu, to hledání práce je strašné. ale kdybys byla doma, tak máš na podporu nárok, že? to by pro KET nebylo špatné. jen netuším, jak je to tam potom s neschopenkou, měla bys ji? tam se to nejak týká odpracovaných let? A mužíček se o tebe bude taky starat, že?
ale aspon bys měla doma klid.

s9480
19. led 2011

Marci já měla poprvé (ještě ve Ferťasu)Fostimon a to jsem měla jen7 vajec - krátký protokol a podruhé Puregon vajco jen 1 tak se stimulka stopla to byl taky krátký protokol a teď mám dlouhý tak uvidíme co se mnou provede Gonal,doufám že to pero už bude ok, do porodnice večer zajdu ale moc tomu nedávám, navíc pokud tam bude zrovna nějaký porod tak to nemá ani cenu se tam zdržovat no uvidíme

nana.76
19. led 2011

@s9480 ja taky píchala ten gonal ale už si topřesně nepamatuji ale vim že než jsem si poprve píchla tak se to jakoby nějak odvzdušnilo ale už přesně nevím jak 🙂

dyny
19. led 2011

Ahoj holky, všechny moc zdravím 🙂
Esíčko - k tomu Gonalu, když pícháš poprvé, máš si nastavit tu iniciační dávku asi 30 nebo 35 (to už přesně nevím, ale s t je to tam úplně nejnižší hodnota) - tu vystříkneš a pak teprve nastavíš těch 75 povytáhneš píst a pícháš - při tom vpichu ten píst zajede jakoby krouživě zpátky - jen úplně malinko - já taky píchala 75 a až potom 150 a až u těch 150 bylo znát to zpáteční zajetí pístu víc. Uf - doufám, že aspoň trošku srozumitelně, ale ta iniciační dávka je určitě ta nejnižší a stříká se mimo - jen do vzduchu 😉

Petuli gratuluju k imunu 😉
Leni ta práce je na sviňu...

Já moc nepíšu - moc nemám co, imuno odsunuto na únor, uvidíme... Peti kde jste tam spali - máš tip?

dyny
19. led 2011

jinak esíčko já měla ten samej protokol, po gonalu jsem pak připichávala ještě 3 merionaly a pak už jenom pregnyl 😉 Ať je z toho pořádná úrodička a napiš jak to vyšetření 🙂

lenkacar
19. led 2011

@dyny no tak aspon vim proč mám pokaždý hyperstimulák 😠

s9480
19. led 2011

Dyny moc díky za vysvětlení tak jsem to snad dělala správně uvidíme zítra ráno 😉
Leni on to každý CAR píše jinak ale je fakt že hned od začátku píchat 225 j je asi dost, no ale důležité je že to mělo úspěch ono zase když je hyperstimulák tak je prej větší pravděpodobnost otěhotnění takže....klidně bych si ho dala taky 😵
Nany doufám, že půjdu ve tvých gonalových šlépějích 😝 ach jo kéž by!
Jinak holky u nás v nemocnici-porodnici se dnes rodilo (kupodivu 😀 ) takže jsem tam nečekala, no musím to nechat osudu 🤐

lenkacar
19. led 2011

@s9480 je to o velikém štěstíčku ..hyperstimulák může asi přispět ,ale ne pokaždý .. 😉 neni to pravidlo..

s9480
20. led 2011

jj Leni to je jasný že to není pravidlo - bohužel
tak dnes ráno jsem ještě před prací zvládla předoperační vyšetření u obvoďáka huráá huráá zase o jednu starost míň
jinak hlásím že jsem si dnes ráno na peru před píchnutím poznamenala kde je ten píst a po dávce se to pohlo takže hurá stimuluju - všem děkuji za rady

lenkacar
20. led 2011

@s9480 já to taky poprvé zkoumala 😀 😝

petulka22
21. led 2011

Dobré ránko,
Leni, díky. 🙂 Monali ahojky, polepši se. 🙂
Esíčko, Ty si teda užiješ.. 🙂 Jinak já jsem měla dávky Gonalu jak Ty, taky jsem začínala na takové malinké dávce a říkala jsem si, že se ten píst ani nehnul. 🙂 Ale hnul, vajuch bylo 21. Pak jsem měla ještě k tomu Luveris. Takže držím moc moc pěstičky!
Dyny ahojky, my jsme spali v hotelu Astory, jsou to 4*, super bydlení a bylo to úplně v centru a jen za 1000. Objednávali jsme to teda přes net, kdyžtak Ti písnu do IP adresu, jinak to bylo dražší. Jedete teda v únoru? Budu na Tebe myslet..
Marci a jak Ty? Je tam u vás nahoře teď sníh nebo zatím taky nic? Já bych teda už byla pro jaro kdyby to šlo. 🙂
Holky, přeju krásný pátek a pohodový víkend! 😀

lenkacar
21. led 2011

@petulka22 1000,-za 1 noc pro 2? 😕 nebo ja jste to měli?

s9480
21. led 2011

holky co jste stimulovaly taky Gonalem jak dlouho jste stimulovaly? já jdu ve středu na KO a to budu píchat 8 den tak ať vím na kdy asi tak výjde OPU?? (vím že to má každá jiné podle vajuch ale jen orientačně 😉 díky za info

lenkacar
21. led 2011

@s9480 podle toho jak reaguješ já třeba 12dní 😉

lenkacar
21. led 2011

@s9480 jak se cítíč? je ti dobře ,nebo máš návaly ? mě ted byla hrozná zima furt