FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

suno
3. únor 2011

ahojte holky,jsem tady nová,měla bych začít stimulovat v FN a dneska jsem začala špinit a druhý den cyklu mám přijít na uzv,ale asi to vyjde na víkend bude tam nějaký Dr?který mi udělá uzv?nejsem si jistá zda tam o víkendu jsou.už mám totiž nervy na pochodu měla jsem jít na ivf v lednu,ale sestřička mi zdělila že spravují laboratoř a to jsem přijela docela z daleka.

marcajda
3. únor 2011

tak koníkování žádná divočina 😀 😀 dnes jsem dala přednost večernímu lyžování. na to, jaka je zima, tak jsem vyrazila poprve. a bylo to supr!! o víkendu možná vyrazíme do tater, tak jsem trénovala.

ale to jen vsuvka, protože tady se řeší mnohem krásnější starosti!!
esíčko, moc na tebe taky myslím a at se zítra zadaří! jsem zvědava kolik bude bojovníčků.třeba se podaří i nějaký sněhuláček 😀 at se na to další miminko už nemusíte tak dřít 😀
holky a v bufetu si tukněte minerálkou i na nás. teda po takovém zákroku asi nic jineho moc chutnat nebude..

peti, at tě čekají taky samé dobré zprávy. at se nám to tu pěkně rozjede 😀 moc držím pěsti.

petulka22
4. únor 2011

Dobré ránko holčiny! 🙂 Konečně pátek JUPÍ 😀
Esíčko na Tebe budu myslet! Třeba se opravdu potkáme! 🙂
Marci, kde jsi byla lyžovat? 🙂 A díky, že na mě myslíš. 🙂
Suno ahojky, vítám Tě, ve FN jsou i o víkendu, takže v pohodě tam můžeš jet..🙂 Držím pěstičky, ať je úspěch! 🙂

lenkacar
4. únor 2011

@s9480 taky na tebe myslím..at je to vše v pořádku

s9480
4. únor 2011

Ahoj holky moc díky že na mě tak myslíte
hlásím že už jsem doma, propustili mě už v 10.15 takže jsme se bohužel s Peťkou nepotkaly

no k věci -bohužel opět žádná hitparáda, nakonec jen 3 vajca a to ještě když jsem odcházela tak nevěděli jaké kvality, takže bůh ví jestli bude co oplodňovat, no v neděli si máme volat
jinak se cítím v pohodě(fyzicky ok - psychicky ko), ale jdu si ducnout k TV
Suno ve FN jsou i o víkendu ale vždycky se jim má v pátek volat aby s tebou počítali
Marci tak z tebe bude lyžařka jo, tak si užij Krkonoše
Peti dej info jak jsi dopadla ty

lenkacar
4. únor 2011

@s9480 no co dodat ,budem doufat

lenkacar
4. únor 2011

hlavně že je ti dobře

suno
4. únor 2011

ahojte holky tak jsem tam volala a budou tam tak supr,tak teď ať nejsou žádné komplikace s dojížděním dělám na směny tak nic moc tak nevím jestli si mám nechat už neschopenku už od teho píchání hormonů jak jste to měli vy?

lenkacar
4. únor 2011

@suno většinou se dává po OPU ,ale když ti bude po těch inj. špatně můžeš i dřív

marcajda
4. únor 2011

jejda, vítám @suno! 😀 a jezdíš z daleka? já z mohelnice. no, ze začátku se moc často nejezdí, to až ke konci, ve finiši 😉 někdy se čeká jen chvilku, ale většinou tam do deseti, jedenácti jsi.. ultrazvuky dělají od devíti, když mají vedle hodně zákroků-OPU,ET, cysty, tak i později. už jsi nějakou léčbou prošla? jsem zvědavá 😀

Esíčko, tak tři? to není špatné, aspon budou silní!uvidíš. moc na tebe celou dobu myslím. teda, ale byla jsi hotová brzy. asi při pátku spěchali? jak jsi rozhodnuta, když se budou vyvíjet dobře, necháš si je zavézt všechny? a co bříško, dobře, že je víkend, odpočineš si a nachystáš embrijkům peřinku 😉 máte PK, nebo ne? a ISCI asi taky, když jsou tři, že? jejda Esíčko, hlavne at miláčci rostou a dělí se o sto šest!!!

Peti, jak jsi dopadla ty? jak se ti daří?
Ja byla na lyžích ve Zborově u Štítů. potřebuji takový normální kopec, jsem poseroutka.. to se budu v neděli klepat, jestli mě přítel vytahne na nějakou horu, to já pak solidně zmatkuji..haha už při nastupování do lanovky..

Leni, co další ples? už máš vyleštěné střevíčky? ten týden utekl jak voda.. asi snad stárnu nebo co, ale letí to čím dál rychleji, brrrr.. holky, mějte moc krásný víkend.

s9480
4. únor 2011

Marci 3 je dost špatný počet na dlouhý protokol s přikupováním dávek ,no ale nic nenabrečím
zatím o tom kolik zavést vůbec nepřemýšlím spíš se klepu aby jsme k tomu vůbec došli 😢
pokud bude na čem tak chceme PK i ISCI, no musíme doufat že to budou bojovníci

lenkacar
4. únor 2011

@s9480 a měla jsi někdy krátký protokol? třeba ti jen nesedl 😕

s9480
4. únor 2011

Leni to je právě ta tragédie že měla
1 IVF Fertimed- krátký protokol Fostimon+Synarel - 6 vajec ,použitelná jen 4 a to horší kvality,k zavedení zbyly 2, zavedeno 1 - těhotenství 0
2 IVF FN - dlouhý protokol Puregon+Menupor - 1 vajco, stimulace stoplá - IUI těhotenství 0
3 IVF FN - dlouhý protokol Gonal+Menupor - 3 vajca..................??

s9480
4. únor 2011

mě totiž asi nesedí nic 😠

lenkacar
4. únor 2011

@s9480 jenže fostimon sám o sobě neni pro někoho vůbec dobrej ,neni to čistej hormon

lenkacar
4. únor 2011

kámoška ho má protože je levnej ,ale mpři krátkým protokolu měla 21vaj . a při dlouhém s fostimonem s bídou 6vaj

dyny
4. únor 2011

Ahoj holky

Esíčko škoda, ale tak co naděláš - nic. Teď se nenervuj s počtem a doufej v kvalitu 😉 Myslím na Tebe intenzivně 🙂 kdy máš volat - v neděli nebo až v pondělí?

lenkacar
4. únor 2011

@s9480 nebud smutná tak jedině potom nativ ,ale nepředbíhejme

marcajda
4. únor 2011

no, já při dlouhém a 16dnech vypotila taky jen dvě a při krátkém 8.. ale já věřím, že budou silná a kvalitní a vyjde to dobře 😉 budu v neděli netrpělivá s tebou!! a není lepší, když jsou tři, tak na nic nečekat a bez PK si je nechat zavést všechny? at jsou v teplíčku v peřince?
leni, tys to tak udělala, že? a chytla se ti. co myslíš?

je to náročné.

s9480
4. únor 2011

jo holky teď už nic nevymyslím,musím jim jenom věřít, doufám v to že už se tam někde dělí 🤐
Marci embryoložka ve FN je bývalá spolužačka mé kámošky tak to nechávám na ní - trošičku protekce,ale ona to prožívá s každou pacientkou
tak to nechám na ní, řekla že mám volat až v neděli, že nechat PK aspoň do toho 3 dne, no maximálně z toho fakt nic nebude a já ušetřím jedno IVF a v tom případě by mi ještě pořád zbývala dvě celá IVF - jedinné pozitivum

lenkacar
5. únor 2011

@s9480 do 3 dne to neni PK ne? 😕 a aby se mi nepočítal pokus u nás nesmí být ani OPU ..třeba stoplá stimulace,pokud by ti tak vyšli vstříc ,bylo by to dobře

s9480
5. únor 2011

Leni klasická kultivace je 48 hodin, PK už je od 3 dne - den OPU se nepočítá
pokud nedojde k ET je to pro pojišťovnu pouze jen stimulka nebo teda mělo by to tak být
teď jsem byla na WC a teda takovej ovu hlen jsem v životě neměla - docela síla, Pregnyl se vyznamenal no škoda že je mi to zrovna na nic

lenkacar
5. únor 2011

@s9480 u nás jsem měla 72hod. kultivaci ,ale pk jsem neplatila ..jinak se platí 2700,-jak je to dýl víš ,tak proto se ptam a s tim pokusem ,to mi řekl doky ,že mi to stopne před odběrem ,aby mi zachránil pokus ,jak řikam jsem z toho čim dál větší jelenice.. 😀 😝 ,já musela celou dobu nosit slipovku

suno
5. únor 2011

hojte,marci skušenosti moc nemám spíše už dlouho čekám,s chlapem jsem pomalu 13let,manželé skprp 6let a snažíme se intenzivně 4roky a manžel je v pohodě a já prej taky,jen jsem měla zvýšený prolaktin,byli jsme dvakrát na IUI a jasně že nic.tak jsem chtěla hned IVF je mi 31 a dojíždím z Oder

s9480
5. únor 2011

jj Leni taky tomu žačínám čím dál míň rozumět, ale 72 hodin už je PK - takže jsi ušetřila, u nás jsem za PK platila 3.500,- - taky zajímavý, že to všude stojí jinak
no já mám od zítra brát 3x denně 2 Utroše - už se moc těším - nedělá mi moc dobře, když ho polykám tak mě šíleně bolí žaludek a když zavádím tak svědění jako prase, no pokud ale přinese úspěch tak se klidně obětuju 😉 , minule jsem měla Duphaston tak to bylo fajn ten se jen polyká a nic mi nedělal, no asi je ale účinnější ten Utroš
tak si tak říkám co ti naši bojovníci, jestli teda ještě vůbec nějací jsou 😖
Suno to jsme na tom podobně, já jsem s chlapen letos 12-tý rok, mě je 31 a mu 38,o mimi se snažíme 6 let, oba zdraví jako řípy - teda doposud u nás na nic nepřišli proč se nedaří - idiopatická neplodnost
1x těhu přirozeně ale v 6tt zamlklé těhu - asi po třech letech snažení
6x IUI,a teď 3 IVF výsledek zatím neznámý................?

suno
5. únor 2011

tak to je mazec takové zkušenosti,ale člověk udělá snad vše aby bylo mimčo,hodně hraje psychika znám hodně případů i z rodiny jak začli jinak přemýšlet tak otěhotněli i přirozeně,můžu se zeptat co je to PK?

s9480
5. únor 2011

PK=prodloužená kultivace
standard je že se embryo transferuje do dělohy po 48 hodinách od OPU = punkce vajíček, za PK se připlácí je to dle pojišťovny nadstandard(a jak vidno všude jinou částkou) a embrya se nechávají kultivovat další den a více, dle rad embryologa- max. je 6 dnů
jojo psychika má velký podíl, no ale ono nějak po letech snažení a hlídání ovulace , plodných dnů a všech možných i nemožných vyšetřeních nějak nejde dbát těch "chytrých rad" že na TO nesmíš myslet
my už jsme si před rokem a půl i psa koupili a ani to nezabralo 😉
spíš jsem ze psa udělala debila a polidštila ho ☹

lenkacar
5. únor 2011

@s9480 určitě máte nejlepšího pejska na světě 🙂

s9480
5. únor 2011

Leni 😀 😀

suno
5. únor 2011

jo jasně nemyslet nejde,taky mám kočku a je řádně rozmazlená,ale aspoň něco.tak už nevim proč,Dr.mi říkala,že to může být že spermie a vajíčko si sebe nevšímají ale to se zjistí až při ivf,jinak imunol.máme v pohodě.