FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
10. únor 2011

marcíku malá nanynka je celej tatínek 😀 😀 😝 ,po mámě má leda pipku 😀 😝

nana.76
10. únor 2011

JEEEE HOLKY VY JSTE ZLATE,MARCI CHTĚLA SI MĚ URČITĚ POTĚŠIT,ALE KAŽDEJ ŘÍKA ŽE JE CELEJ TATÍNEK A JAK ŘÍKA LENA PO MĚ MA FAKT JEN TU PIPKU 🙂 🙂

lenkacar
10. únor 2011

@nana.76 😀 😀 😀 😵

marcajda
10. únor 2011

@nana.76 nahodou, na té fotce ve vaničce tě vidím 😀
ale ono je to jedno, hlavne že je zdravoučká!!

přeji dobrou noc

nana.76
11. únor 2011

@marcajda přesně tak 🙂

lenkarehankova
11. únor 2011

@marcajda ahoj,děkuji za uvítání......bohužel bojuji velmi dlouho,snad abych se raději nezminovala,abych někoho nepolekala............prvně jsem rodila v prvním manželství v roce 1989,mám syna je mu tedy 21 let a od té doby ,dva zamlklé těhu,dvě mimoděložní,pak další po Ket,celkem mám zasebou 3IVF,a pak 4 minimálky, s toho jedna stopnutá.A také dva KETy. Tohle vše je z posledních 12 let z mého druhého konečně štastného manželství....bojuji stále,jen někdy mívám depky,že to už asi nemá smysl.........genetika,imuno vše OK..jsme zcela zdravý pár ,jen ty děti prostě nejdou....zavádějí nám vždy tak tři blastocysty a nic...................

marcajda
11. únor 2011

@lenkarehankova . no, tak to je síla, to jsi bojovnice. já mam po dvou IVF a už to vzdávám.. to je skoro neuvěřitelne, co žeu může potkat a trápit.. ale musíte se mít hodně rádi, když spolu toto všechno zvládnete. nejhůž, když už se to povede a pak to jde pryč, že? ach jo..

petulka22
11. únor 2011

Suno budu na Tebe v sobotu myslet, pak písni, jak jsi dopadla. A s tou narkózou se opravdu neboj, než Ti nasadí masku,tak spíš.. 🙂

petulka22
11. únor 2011

Leni R. taky zdravím, opravdu musíš být silná ženská, máš toho za sebou strašně moc... Ale ono člověku ani nic jiného nezbývá než bojovat... Snad se nám brzy všem zadaří a budem jezdit s kočárama. 🙂Holky, už aby to bylo..
Jinak přeju všem krásný víkend, odpočívejte a relaxujte.🙂

suno
11. únor 2011

jo holky všechno jim povim ohledně narkozy,jsem zvědavá na ty naše vajjíčka,ale můžu říct že mám nafouklé břicho a to jsem fakt neměla to mám asi z toho píchání hormonů,měli jste to taky tak?

lenkacar
11. únor 2011

@suno tovíš pořádně jim vyčin..za to bříško 😀 😝 ,jo většina holek to má 😝

lenkarehankova
12. únor 2011

AHOJ HOLKY,NEVÍM ZDA JSEM SILNÁ,ALE NĚJAK TY PUDY ČLOVĚKA ŽENOU DÁL...MANŽEL JE MOC HODNÝ,VŽDY STOJÍ PŘI MNE...NAPOSLEDY M UŽ ŘÍKAL,ŽE POKUD UŽ NECHCI TAK NEVA,BUDEM SPOLU I BEZ DĚTÍ...KOUPIL MI PEJSKA,JE TO MALÉ ZLOBIDLO ..TAKŽE ZATÍM MÁME DOMA TAKOVÉ NÁHRADNÍ MIMINA,MÁME TOTIŽ Ž DVA PESANY

marcajda
12. únor 2011

@lenkarehankova a jake más psy? holky tu hodně mluví o jorkšírech. to jsou správní do peřin 🙂 já jsem spíš na větší psy, měla jsem 14let maďarskeho ohaře. ale už před rokem uhynul. ted jsme přestavěli dvorek a ještě čekám na novou branku a pak bude i nový pes. je to tu bez nějprázdné. i když mám 2kočky, ale to není ono..

leni a blastocysty, to je po prodloužené kultivaci? no, ono se ti otěhotnět vcelku dá, jen ty problémy potom, že? ja otěhotněla dvakrát přirozeně, ale taky to šlo pryč. našli mi ureoplazmu, ta to prý může způsobovat, tak mě přelečili antibiotiky, ale zas je rok pryč a těhotenství nikde a řekla bych, že se už zas začíná ozývat ta urea, takže je to zamotané. ona se prý z těla uplně vyhnat neda, jen oslabit, jenomže to bych musela pak rychle otěhotnět a to se mi nedaří..

a nad adopcí jste asi nepřemýšleli, když máte syna, že?

marcajda
12. únor 2011

@suno , tak jak jsi dnes dopadla? bylo hodně lidí? a tak už máš neschopenku?

a co naše esíčko, jakpak se cítíš? už máš týden za sebou.moc na tebe myslím

s9480
12. únor 2011

Suno tak jak?
Marci jsem tu ale nějak není co psát, jj týden za mnou a cítím se naprosto normálně - bohužel 😖 asi je to opět pasé, nemám naprosto vůbec žádné příznaky, ani prsa, ani břicho no nic - kdyby se chytlo aspoň jedno tak si myslím že už by nějaký ten příznak měl být 😖

marcajda
12. únor 2011

nestras ☹ třeba se jen moc pozorujes. na příznaky muže byt ještě brzy.budeš i testovat nebo počkáš na krev.je to ohromná loterie.ale bojuj až do konce. s vajíčky to taky nevypadalo zrovna nadějně a nakonec se tak krásně povedla. tak jim dejme šanci, ju? jsme všechny s tebou, to víš 😉

s9480
12. únor 2011

Marci ty jsi naše optimistické sluníčko 🙂
ani se nepozoruju, chodím do práce takže není čas, ale neboj zatím nehážu flintu do žita jen se snažím to vidět reálně dnes jsem 5 den po ET (den ET nepočítám a PK jsem měla 3 dny), testit asi budu i když bojím bojím 🤐 ale hlavně musím už trošku vědět až pojedu do FN na krev co mám čekat , ať se jim tam pak nehroutím víš 😖

lenkarehankova
12. únor 2011

@marcajda AHOJ,NO ADOPCE MNE NĚJAK NEOSLOVILA,NĚJAK MÁM POCIT,ŽE MI MYŠLENKA O ADOPCI NEUSPOKOJUJE MÉ MATEŘSKÉ PUDY.VZHLEDEM K TOMU ŽE MÁME,TŘI SESTRY A ČTYŘI NETEŘE...JSOU TADY ČASTO A STEJNĚ TO NENÍ ONO.
ANO MÁM SYNA ,MĚLA JSEM HO JAKO STUDENTKA A OD TÉ DOBY NIC,MANŽELSVÍ NAKONEC SKONČILO A JÁ NAŠLA PO LETECH KONEČNĚ SKVĚLÉHO CHLAPA A TETOKRÁT DĚTI NĚJAK NEPŘICHÁZEJÍ.
LÉKAŘI VYŠETŘILI KDE CO A NIC VÁŽNÉHO SE NIKDY NEZJISTILO,OTĚHOTNĚT JSEM PÁRKRÁT OTĚHOTNĚLA,OVŠEM HNED NÁSLEDOVAL BUD POTRAT NEBO SE ZJISTILI MIMODĚLOŽNÍ A TO DVAKRÁT PO SOBĚ A TAK NEMÁM VEJCOVODY A MUŽEM SE SPOLÉHAT JEN NA OPLODNĚNÍ ZE SKUMAVKY. ČEKÁM NA 9.POKUS ZAVEDENÍ EBRYJEK,OPLODNILO SE NÁM 5 KOUSKŮ A ZÍTRA BUDU VĚDĚT ZDA SE NĚJAKÁ DÁL VYVVIJÍ.VĚTŠINOU MI DÁVALI EBRYA PO 5.DENNÍ KULTIVACI A NIC,JEN JEDNOU PO ket TO BYLA JEN 4 .BUNĚČNÁ A TO BYLO HCG 148 A PAK UŽ JEN STAHY A POTRAT..TRVALO TO TÝDEN NĚŽ TO DĚLOHA VYPUDILA,NO STRAŠNÝ STAV.

lenkarehankova
12. únor 2011

@marcajda pEJSKA MÁME JACKU RUSELA TERIERA A KŘÍŽENCE....JACK RUSSEL JE MIMI,BUDE MU 5 MĚSÍCŮ A KŘÍŽENEC JE STARÝ DĚDULA ,BUDE MU 15 LET.

lenkarehankova
12. únor 2011
lenkacar
12. únor 2011

@s9480 na příznaky se vykašli z vysoka .. 😉 stejně to dělaj jen léky a nejsou 100% 😉

suno
12. únor 2011

ahojte tak jsem byla v fn a lidí bylo dost,Dr.si dával opět na čas,ale pak to šlo docela rychle.sice mi řekl jen je to dobrý a nic víc v pon na další uzv a pokračovat v hormonech a možná středa odebrání vajíček,ale holky hormony ve mě začly pracovat jsem na nervy,podrážděná a nejradši bych se rozvedla 😝 na hoďku jen 😉 chudák chlap,snad to přejde,zítra ještě naposled do práce a od pon PN,docela mě pobavilo,že první 3dny nejsou vycházky a na druhou stranu se první tři dny PN neplatí,paradox.ale jsem ráda že budu doma v klidu a jsem zvědavá jak dlouho se budou vajíčka kultivovat-hlavně ať jsou v pořádku a zdravé

marcajda
12. únor 2011

esíčko 😀 😀

@lenkarehankova tak to máte doma divocha. netrápí toho stařečka?ale je to správná dvojka..
a jak to ted prosím más. muže ještě hrozit mimoděložní, když nemáš vejcovody? nebo tam i tak nějaký kousek na problém zůstává?
no, já mela muže co říkal, že nejdřív opravime domek, já zas tak moc divoké mateřské pudy nikdy neměla, tak mi to nevadilo. na a když jsem v 28už začala na něj tlačit, tak sbalil tašku a mě zůstal jen ten pes. no a v tomto věku nekoho hledej,a když jsem byla ještě tři roky do něj zamilovaná..no a šest let mi trvalo než jsem potkala někoho kdo miminko chtěl no a pak potrat a nedaření se a najednou už nějak začínám být stará..ale jsme oba zdraví a tak mohu doufat, že třeba jednou.. no na jaře zkusíme třetí pokus a uvidí se.

@suno stejně 14dní tě platí zaměstnavatel a ten na kontrolu nepřijde..nebo myslíš, že jo?nebo ted už tři týdny dokonce..a kolik máš folikulu ti řekl, nebo napsal do tech papírů?on je vždycky takový spisovatel..a je strašně pomalý.
ty nervy z hormonu, to je teda síla. předmenstruační syndrom hadra, že?.

@lenkacar jakpak se ti daří, a jak bylo dnes v práci? trošku ses vyvětrala, nebo tě stihli i potrápit? ja jsem po dlouhé době o víkendu doma a bez přítele a s neteřema, takže obrovská změna. a zatim nám je moc fajn. jsou to moje princezničky. a už šly dokonce spat. doufám, že nebudou ráno spouzet v šest jak dnes 😀 to bylo smrtelné

s9480
13. únor 2011

Holky jak tak čtu tak si s náma pěkně ten život zahrává, no ale my jsme holky bojovnice, takže na nás si nepřijde 😠
Leni jojo kašlu na příznaky ale víš jak to je červík hlodá - navíc mě ty příznaky tentokrát ani ty léky nědělají tak nevím nevím, pořád se uklidnuju, že při normálním cyklu ženská taky těžko týden před MS pozná že už je těhule 😉 no ale u nás je to přeci jenom trošku jiné ale stejně to bohužel já můžu jen těžko ovlivnit, buď tam prostě jsou nebo aspoň jedno a nebo už je to dááávno v háji
Leni a co pohovor?
Marci tak ty máš hlídací víkend? to je fajn, zase nějaké vzrůšo 😉

lenkacar
13. únor 2011

@s9480 v pondělí se dozvim jak to bude dál ,jestli další kolo nebo ne ..na nic se neptali ,nijak si neprohlíželi ,nevim dle čeho to budou vybírat,ale prý maj n a4místa 80lidí ,no paráda ..ale mě to až tak netrápí .. 😉 jinak v práci mě to nebavilo ,moc lidi nechodili a když ,má tam tak vybrané velikosti,že nemůžu vyjít lidem vstříc..no fakt mi to nebavilo

petulka22
13. únor 2011

Ahoj holky, tak my jsme se před chvílí vratíli z "Valentýnského" víkendu, byli jsme na Štramberku, sluníčko, útulňoučký hotýlek, dokonce tam měli vířivku, tak jsme pěkně odpočívali.. Už jsme oba potřebovali trošku vypnout, bylo toho v poslední době pořád nějak moc..
Esíčko, nic nevzdávej, třeba se to zrovna povedlo, víš kolik je holek, co nemají žádné příznaky? Musíš tomu věřit a nepřipouštět si žádné špatné myšlenky..Já vím, že se to lehce napíše.. Samotné mi to nikdy moc nejde myslet pozitivně..
Leni, Ty jsi v práci? Já myslela, že zatím doma odpočíváš. Ale zase na druhou stranu, aspoň jsi mezi lidma a tak, ne? I když s těma velikostma je to nanic. To jo.. Zítra dej vědět, co vymysleli..
Holky, jak jsem psala mail paní profesorce do Plzně na imuno, že nejde sehnat jedna ta injekce, tak hned druhý den ráno mi odpověděla. Měla jsem z toho velkou radost. To se hned tak nevidí, takový vytížený člověk a najde si čas na odepisování na maily. Opravdu je ohromná, to člověka potěší, že takoví lidé se ještě najdou. 🙂
Marci, Ty si pěkně užíváš s neteřinkama, to musí být moc fajn.. Já mám všechny neteře a synovce od nás celkem daleko, takže se semtam vídáme, ale o nějakém hlídání nemůže být řeč.. To Ti závidím.. Tak si to pěkně užívejte..🙂
@lenkarehankova moc pěkní pejsánci..🙂 Je fajn, že jsou takoví kamarádi. My máme právě tu jorkšírku a ta se s ostatníma psama moc nekamarádí. Ona má asi radši lidi. 🙂 Taky je to takové naše mimino. Teď byla v týdnu na odstranění zubního kamene, pod narkózou a museli jí vytrhnout 3 stoličky, tak jsem z toho byla špatná, ale ona je v pohodě, kouše všechno klidně dál, tak jsem ráda, že to máme zasebou. Nakoupila jsem kartáčky a psí pasty a vodičky na zuby a budem pečovat.🙂 A snad nám brzy přibudou i ti opravdoví mimísi.😀
Suno Ty odpočívej a pěkně pečuj o vajucha hormony nehormony, za chvíli to budeš mít zasebou, a pak už to bude všechno jenom příjemné..🙂
Holky uživejte víkendu a zatím ahojky.🙂

lenkacar
13. únor 2011

@petulka22 ty jo vyčerpávající slohová práce 😵 já chodim sem tam do práce ,tak mě to neunavuje ,ale jsem po nemoci tak mi to i stačilo .. a na další průběh pracovní jsem zvědavá ,ted jsme to zase doma řešili ,vladís by chtěl zkusit vejšku ,to je furt plánů a nakonec bude ze všeho prd

marcajda
13. únor 2011

no a už jsem zase sama, dnes to byl úprk.v 10jsme snidaly, pak se pomalu dohrabaly na bazen a tam vydržely 2hodiny a pak už nestíhaly.smažily jsme řízky, jenomže to bylo krůtí prso, tak jich bylo spousta, ale holky usilovně pomáhaly.a jak jim pak chutnalo, když si to udělaly 😀

@petulka22 , je pěkné číst, jak si umíte užívat víkendy a volna.nejste líní někam vyrazit, to je dobře. mě se to beskydsko moc líbí, jednou jsem si to tam projela na kole a v Příboře mají moc pěkně udržované koupaliště. je tam krásně.a i v Příboře i ve Štramberku mají stejnou kašnu jako v Mohelnici 😀 malá vsuvka..
peti, ona už by měla mít nějaké zprávy z imuna i @dyny, že?myslím říkala ve středu?

@lenkacar Leni, tak že máš pohovor, to jsem někde prošvihla, tak to ti taky musím držet pěsti 😉hlavně jim neříkej, že do roka chcete chovat, to by neprošlo.. když přijmou chlapa, tak taky neví jestli ho třeba za měsíc neporazí chřipka nebo auto..to je vždycky jejich riziko..hlavně nedopadnout jak já, že jsem si tehdy říkala, že rok jim tam vydržím, že do té doby už potkám toho pravého a konečně otěhotním a už tam jsem 5 let.. ☹ i když tu práci mám moc ráda, stejně bych klidně dala pár let pauzu..

suno
13. únor 2011

Dobrý večír,jsem z práce doma a ted už se budu snažit odpočívat,pořád nevím jestli můžu do vany doufám,že se nic nestane,Dr.Dostál mi fakt nic pořádně neřekl o folících jen napsal ovarium vlevo folikul 15,15,10mm,vpravo fol.13mm,tak nevím pořádně nic

lenkacar
13. únor 2011

@suno nedávej si vařící vanu a bude to v poho.. 😉 marcíku to bud ráda ,že tě ta práce baví ,když už tam tvrdneš