FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
13. únor 2011

taky myslím, že normální vana nevadí. hlavně nějak divoce neskákat a netahat moc těžké věci. ale největší riziko je až se píchne pregnyl, ten je na dozrávání vajíčka..
ne tak máš 4 pěkné folikuly. může jich tam být i víc, on vypisuje ty nejsilnější.ale jsou fakt pěkné, na to, jak dlouho pícháš.

@lenkacar já měla štěstí, že dělám na co jsem se učila a co jsem chtěla i dělat.

lenkacar
13. únor 2011

@marcajda mě taky baví to čim jsem se vyučila ,prodávání ,ale peníze za to mizérie a u soukromníka bída z nouzí ,proto se cpu z5 do jednoty .. 😉

petulka22
13. únor 2011

Jo Leni sloh,to je moje.😀
Je fakt, že se nám Dyny neozvala co bylo, ale stejně ude vědět výsledky až tak za měsíc, tak asi není moc co hlásit..
Marci, kašnu v Mohelnici jsem nikdy neviděla. Vidíš, zase máme kam jet.🙂
Suno, horkou vanu fakt ne, hlavně ne po transferu. Ono je asi pak i lepší se sprchovat, kvůli nějaké infekci a tak. Ale teď ještě v poho. A manža taky žádné vařící lázně! 😉 Dokonce v Plzni říkali, že i manžel by měl tak 2dny před odběrem odpočívat a být v pohodě,aby byl co nejlepší matroš. 😀 Hlavně žádné stresy...
Holky, taky se tak netěšíte na zítřek? Já bych ty pondělky zrušila. A úterky taky. A středy. Ve čtvrtek už by to šlo.😀

lenkacar
13. únor 2011

@petulka22 já bych nechala jen ty pátky a pokud půjdu do tý fabriky tak zrušim i víkendy páč tam se dělaj 12ctky 😠

petulka22
14. únor 2011

Leni 12tky? To je síla.. Mně stačí mých 8,5hodin a někdy přesčas...
Já už v práci straším od 6 od rána. Nemohla jsem se ráno dostat do kanclu, za dveřma byla veliká skleněná výplň, která vypadla ze skříně, co je nad dveřma, divím se, že se to nerozbilo, bylo to úplně zašprajcované ty dveře, tak nám to pěkně začalo ten týden. Co tady se děje poslední dobou, fakt nevím..🙂
Holky jinak dobré ránko a krásný celý týden.😀

lenkacar
14. únor 2011

@petulka22 tak přišel mail ,nic z toho neni ,nejsem vybraná ..ale já jsem stejně měla obavu o ty oči ..tak jsem ráda ,že rozhodli za mě..

marcajda
14. únor 2011

@lenkacar čeká na tebe něco lepšího!!! já si fabriku taky neumím představit..ale sestřenka tam je spokojena. ještě že jsme každý člověk jiny.
holky, tak i já vylezu z peřin, to je fajn mít v pondělí odpolední..a v lednici na mně čeká řízek od včera 😀 tak přeji pěkny týden 😀

@petulka22 to tam máte asi nějaké strašidýlko??

lenkacar
14. únor 2011

@marcajda marcí lepšího asi ne ..ale aspon nebudu mít nerva že do roka oslepnu 😝 ..oči mám odlaserované 11let letos ,ale nejsou úplně na nule a občas cítím ,že mi pálí a slzí ..ale to věkem lepší nebude 😉 tak třeba dojde na ketík a stane se co se stát má ..

suno
14. únor 2011

čaute,tak dneska opět uzv,nějaké folikuli mi přibyly,tak mi Dr.říkal,že půjdu ve čtvrtek na odběr vaj.zaplatila jsem pr.kultivaci nevíte kolik dnů se to bude asi kultivovat jestli to vyjde na víkend to by bylo nej,protože chlap jezdí camionem tak to má naprd s volnem,marci co jsi myslela,že když se píchne pregnyl tak je to riziko,mě ho budou píchat už zítra ikdyž jdu až ve čtvrtek na odebrání není to brzy?

lenkacar
14. únor 2011

@suno 1 den od píchnutí pregnylu je klid ,máš to dobře ..po tom pregnylu nic netahej ani horká vana ,aby ti neodešly folíci dřív ..PK je třeba 5-6dní

petulka22
14. únor 2011

Suno,ve FN je zvykem většinou po OPU další den nic, pak další den voláš,jak to vypadá a další den se jde na ET. Takže by Ti to vyšlo asi na neděli,pokud se budou embrýsci pěkně vyvíjet.
Leni, s tou prací mě to mrzí, ale je fakt, že to prostě asi teď nemělo vyjít a čeká Tě něco lepšího jak píše Marci..😉
Marci v té práci to fakt byla síla..jo,něco se děje a nevím co.Asi fakt nějaký duch.😀
Holky užívejte Valentýna a zatím ahojky.😀

lenkacar
14. únor 2011

@petulka22 u nás se valentýn nekoná

petulka22
14. únor 2011

Leni,já to teda taky moc nežeru,ale když se najde nějaký dáreček...proč ne.😀 Leni a co ta poradna,to jsi byla dnes?

petulka22
14. únor 2011

Ne,už to vidím,to jsem teda blbě přečetla.Dnes se řešilo to místo.Už blbnu,promiň.😀

lenkacar
14. únor 2011

@petulka22 😀 😀 😀 já už neřešim nic 😀 😀 😀

dyny
15. únor 2011

ahoj holky

Esíčko tak jak pokračuješ? Budeš testit nebo ještě čekáš - já jsem na testění srab 😅

Leňuli to je asi znamení, že už se nemáš nikam cpat, když už to máš stejně "za pár", že by sis tam už stejně dlouho nepobyla 😉

Peťula má pravdu - máme sice po Plzni, ale hlásit není co. Výsledky budou až v půlce března. Ale paní doktorka fakt suprovní ženská - byli jsme z ní oba nadšení 🙂 Takových kdyby bylo víc - bylo z ní úplně cítit, že svou práci dělá s láskou, že jí na tom - pomoct svým pacientům - záleží.

lenkacar
15. únor 2011

@dyny tak to je krásný ,když z doktora cítíš zájem

petulka22
16. únor 2011

Dobré ránko holky, už zase pracuju. Dnes ráno tak krásně zpívali ptáci...už aby bylo jaro.🙂
Dyny, já měla z paní profesorky úplně stejný pocit, má takový lidský přístup.Takže budu moc držet pěstičky,ať je vše v pořádku.🙂

marcajda
16. únor 2011

ahojik, tak už taky pracuji a byla jsem 2hodiny venku, tak jsem pořádně vymrzlá..jarně to moc nevypada, Peti 🙂 . ale ukecala jsem telátko, aby po dvou dnech začalo samo pít, tak mám dobrý pocit 😉

@suno tak jak to s tebou vypadá, pregnyl píchnut? je zítra tvůj velky den? moc na tebe myslím.a jak se cítíš?
@petulka22 a až se vydáte do Mohelnice, tak mi to určitě napiš, pozvu vás na kafe a pokecáme.

marcajda
16. únor 2011

@s9480 tak jak se ti daří, naše čekatelko? jak se cítíš? moc moc moc věřím v dobrou zprávu a už se těším, že budeme slavit!! v sobotu jdu na akci, tak si tam na tebe ráda dám vínečko 🙂
pořád chodíš do práce? jsou tam na tebe ohleduplní? starají se nám tam o tebe? 😀

marcajda
16. únor 2011

@lenkarehankova a co u tebe nového? těžko co psát, že? já byla včera na semináři o vědomém životě, nebo tak nějak.. a tak nám vykládala, že si máme něco moc přát, odevzdat to do vesmíru a ono se to splní, tak jsem se ji ptala, proč se mi to děťátko neplní, tak mi řekla, že na to nemám myslet.. no, myslím, že mi spíš odpovědět nedokázala. spousta mých přání se mi splnila, ale zrovna toto ne a myslím, že toto si zrovna přeju hodně intenzivně. tak prý se mám smířit s tím, že to nepřijde a pak se mi prý splní.. no další bláznovina. přece si nemohu vsugerovat, že se mi něco nesplní a čekat, že se to potom splní.. říkala jsem jí, že smířená jsem, že jinak bych se trápila a já se nertápím.. je to nějaký zmatek..a asi jsem to i zmateně napsala, tak třeba vás to aspon pobavi 😀

petulka22
16. únor 2011

Marci,to je dobré-mysli-splní,nemysli-splní..pak si vyber.😀 Ale koukám,že se pěkně vzděláváš. Taky bych na něco takového zašla. Já jsem pozvala manžu zítra do divadla do Olomouce na Shakespeara, ať taky posilujeme společenský život.😀 A beru Tě za slovo, kafíčko jo. Jen nevím, jestli ho my dvě jako těhule budeme moct pít. 😉

marcajda
16. únor 2011

😀 @petulka22 peti, pro tuto možnost mám doma caro 😀 😀 neboj, to bude hostina. a v mrazáku vánoční cukroví.. a momentalně mam i bobonieru Tatiana, ale ta moc dlouho nevydrží... 😀

marcajda
16. únor 2011

@petulka22 a myslím, že co se týče vzdělávání, tak tem Shakespeare je mnohem lepší varianta. to je tak fajn, že chodíte do divadla, jezdíte na výlety, vezmu si z tebe příklad. teda my jdeme sem tam do kina, ale to za kulturu taky nepovažuju. ale to divadlo, to je pěkné. musí se shánět lístky dopředu? nebo se to dá i přes net?

suno
16. únor 2011

ahojky,pregnyl včera píchnut doma sama sobě,mamka mi akorát přidržela stříkačku,ale to byla akce,jinak zítra velký denvůbec se netěším a co potom můžu dělat všechno?a holky budu brát ještě nějaké inj?nebo léky asi jo né

suno
16. únor 2011

jinak se cítím už docela v pohodě,ale ať už to mám za sebou všchno a ať je jaro ať člověk může vyrazit na procházku

marcajda
16. únor 2011

@suno no, dostaneš na zavádění utrogestan, to začneš před transferem. a když zlobí lmunita tak prednison a když hrozí tromboza tak se píchá fraxiparin do břicha.
ale pokud jsi v pořádku a nemáš třeba po potratu, tak jen ten utrogestan. a co bříško, nafouklé?
no, když jsi sestřička, tak injekce žádny problém, že? ale stejně píchat do sebe je něco jiného..

držím ti pěsti!!

lenkacar
16. únor 2011

s 9480 kde tě máme?

marcajda
16. únor 2011

někde se nám toulá 🙂 ale hlavně že je v pořádku 🙂 těším se na dobré zprávičky 😉

lenkacar
16. únor 2011

@marcajda to já právě taky