FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
17. únor 2011

Ahoj holky - jste tak hodné že na mě myslíte - jak ráda bych Vás potěšila,tak aby jste neřekly že na Vás kašlu - dnes jsem 10 den po ET , které bylo po 3 denní PK - zavedena 2 embrya 8a7 buněčné jedničkové kvality
prsa naprosto nic, břicho jako bych měla dostat mrchu
včera jsem poprvé testila Mamatestem 10 a byly tam // 😝 ale duchařina ☹ nic moc silnýho, ale vidět byla
dnes znovu a byly zase // ale duchařina ještě větší 😢 , nevím ale asi je to v prd... nevzdávám to ale hlava šrotuje jako blázen, už jsem si to zas všechno malovala a ......asi zase zůstane jen u snů
do práce chodím to je jedinné štěstí doma bych z toho zmagořila úplně

petulka22
17. únor 2011

Teda Esíčko to je zpráva s velkým Z! To by bylo, aby z toho nic nebylo, neztrácej naděje!! 🙂
Suno, na Tebe dnes budu myslet, aby bylo všechno v pořádku a bylo plno vajuch a hlavně kvalitních embrýsků! 🙂
Marci, tak vidím, že jsi připravená, tak bude caro. 🙂 Tatianu můžu vzít i já, tu j sem teď nedávno dostala k narozkám a zatím mi ji ještě manžel nespořádal, tuhle bombošku on rád. Tak se pak domluvíme.🙂
Pěkný den holčiny vám všem! 🙂 A zítra pátek jupí.😀

lenkacar
17. únor 2011

@s9480 já měla taky ducháčky a a teprve od 12dne to bylo pěkně vidět,ale nic silnýho ..neztrácej hlavu jak píše petulka

dyny
17. únor 2011

Esíčko 😵 neboj to dobře dopadne. Moc na tebe myslím a věřím s tebou 🙂

marcajda
17. únor 2011

esíčko, taky na tebe myslím a mooooc doufám 😀 je to psycho.. a to plánování v hlavě, to je kór hruza. ja mám hned i spočítáno, kdy se to narodí a podobně..

peti, supr, občerstvení máme naplánované, tak už se jen sejít 😀

marcajda
17. únor 2011

a Peti, přeji pěkný zážitek dnes v tom divadle. já asi po dlouhé době vyrazím do sauny. trochu prohřát vymrzlé kosti z práce 😀
dnes jsme měli v práci veselo, to se musím pochlubit. narodilo se od rána sedm telátek a z toho i jedny dvojčata 🙂 a všechny živé a zdravé..zase budeme zítra učit pít a to zas budou bolet záda 🙂

s9480
17. únor 2011

Holky tak jsem začala lehce špinit no uvidíme jestli se to nerozjede 😒 - jinak jsem testila i odpoledne jak jsem přijela z práce (kvůli tomu špinění) a // jsou tam pořád a dokonce bych řekla že jdou vidět nejvíc z těch 3 testů, z toho asi úplně zpitomím, no myslím že zítra ránose to rozhodne - pokud je to mrcha tak ráno je tu v plné síle

lenkacar
17. únor 2011

@s9480 tvoje mrcha odjela ke mě ..ty na ní nemáš nárok po 9měs. 😉

s9480
17. únor 2011

jo jinak ta druhá / je pořád slabej duch ale vidět jei i manža ho vidí - kéž by jste měly pravdu a bylo to ok
Marci tak 7 telátek? to je aspoň úroda - kéž by se tak dařilo i lidem 😉

s9480
17. únor 2011

jj Leni rááááda ti ji pošlu

lenkacar
17. únor 2011

@s9480 myslím ,že už je napůl cestě

suno
17. únor 2011

ahoj holky tak dnes po odběru oocytů bylo jich 5,břicho bolelo dost,ale teď ještě bolí-zaražené větry ani espumisan nezabírá,v sobotu mám volat jak se to vyvýjí,manžel měl dobré spermíky a embry říkala,že to můžeme skusit přirozeně nechat splinout,že by se ukázalo jestli tam právě není porucha v tom proniknutí těch spermíku anebo icsi,ale to není tak přirozené,ale já jdu do icsi,narkóza byla hnusná jako vždy,marci máš krásné povolání,někdy mám radši zvířata než lidi 🙂,esíčko drž se dopadne to dobře a basta,mě bolí prsa už teď před et,ale to vždycky takhle,příznaky přijdou aniž bys je čekala

s9480
17. únor 2011

Suno no vidíš tak to máš za sebou a úroda taky dobrá - teď už se ferdové děli v misce 😉 a v už třeba v neděli je máš u sebe zpátky v domku , my jsme taky vždycky nechávali ICSI, manža má sice spermio ukázkové ale nikdy jsme neměli dost vajec tak jsme nechtěli riskovat že by se přirozeně neoplodnily
Leni tak ty se už taky posuneš dál, v březnu KET no a pak už pohodička na mateřské 😉

lenkacar
17. únor 2011

@s9480 my měli vajec dost ,ale spermoníky pomalý tak jsme taky nikdy neriskovali

marcajda
17. únor 2011

esíčko, nestraš s mrchou..jejda kde jsou ty časy, kdy jsem se zlobila, že holky používají tento škaredý název....já už bych to mnohdy nazvala i hůř 😉 jen nevím jak..určitě se embrijko zahnízďuje. moc ti držím pěsti.

@suno tak to máš za sebou. čísílko máš pěkné, tak hlavně at se zdárně vyvíjí a v sobotu jsou samé dobré zprávy. a pak to tu budeme počítat tobě 😀 😀

a pak se do víru píchání pouští petka a máme tu pořád veselo. hlavně at je i těhotno!!

práci mám pěknou i když v náročných podmínkách. pořád venku a de facto ve špíně, ale je to taková přirozená špína..

marcajda
17. únor 2011

my taky ISCI, je to jistější. sice mě tam pokaždé děsí ta formulka o možných problémech potomka, ale snad to nebude tak horké..

s9480
17. únor 2011

Marci no může to znamenat několik variant, ale buďme realistky 😖 jak říkám ráno to jistí

lenkacar
17. únor 2011

@marcajda tovíš kraví hovínka neni špína

suno
17. únor 2011

marci co to zn.možné problémy potomka po icsi?

lenkacar
17. únor 2011

@marcajda co? to jsem nikdy neslyšela ..

marcajda
17. únor 2011

@suno no, máš to napsáno na tom papiru o ISCI dole. něco, že chlapec může mít problémy s tvorbou spermií..ale nikde jinde jsem o tom neslyšela, ale tam to napsáno mají. asi se jistí

lenkacar
17. únor 2011

@marcajda ty volís to jsem nikdy nečetla a kdeže to je, papír o icsi mi nikdy nikdo nedal přečíst teda

marcajda
17. únor 2011

to nám dávají v Olomouci. já se po něm mrknu a napíšu ti to, ale až zítra, už se mi nechce z postele..jakto že nespíš?ja si přetahuji fotky do netbooku..je to taková moje nová hračka..

lenkacar
17. únor 2011

@marcajda tak to já vůbec neumim toto ..no já jsem slamněná vdova víš

lenkarehankova
17. únor 2011

@marcajda ahoj,pár dnů jsem se neozvala,mám odpolední a zárověn sem potřebovala oddych...takže ET se nekonal,embya se nevyvijela jak by si dr.Březinová představovala............je mi smutno....ale co nadělám,skusíme to příště,tako jsme se už přihlásili k darovaným vajíčkám,třeba by to vyšlo s darovaným vajíčkem,třeba by bylo mladší ....těško říci,embryoložka říkala,že to máme ještě skusit ze svýma a roumyslet si to...takže asi v dubnu budu zase stimulovat...mějte se holky krásně ,já se zase ozvu

lenkacar
17. únor 2011

@lenkarehankova ☹ přeji hodně sil

lenkarehankova
17. únor 2011

@lenkacar děkuji,budu ji potřebovat...ani nevím kde ji stále beru...............asi ty pudy 🙂

lenkacar
17. únor 2011

@lenkarehankova to nikdo z nás neví odkud se ta síla bere ..ale jsi dobrá ..tohle je velké zklamání

lenkarehankova
17. únor 2011

@lenkacar vždy zatím k ET došlo,tak to bylo trošku jiné sklamání než obyvkle....chtěla jsem brečet,ale v práci naštestí nebyl čas

lenkacar
17. únor 2011

@lenkarehankova mě víc dostala stoplá stimulka než nepovedenej pokus,nevim proč ..tak to vim jak ti je ..tak papa