FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

monali
2. bře 2011

@suno je mi to líto. ☹ T o není možné už tu smůlu tady musí někdo zlomit.
Tolik bych ti chtěla napsat, že ještě není vše ztraceno 🤐 a může se to v dobré obrátit. Možná je na testík ještě
brzo, některé holky mají slaboučkého ducha až 12 den po Et, z vlastní zkušenosti vím, že i kdybys začla úplně
krvácet můžeš být těhotná. Ale radši počítej s tím horším, lepší to může být vždycky. Moc na tebe myslím.

petulka22
2. bře 2011

Ahoj holčiny,
suno, třeba to opravdu ještě není ztracené.. Břicho jak na mrchu u toho prý taky bolí a ten test není až tak spolehlivý. Se mnou byla loni v březnu paní, co neměla na testu ani ň a čekala dvojčátka. 😉
Já poslední dobou nevím, kam dřív skočit, v práci je toho hodně a navíc pořád lítám do fakultky, dnes píchám Pregnyl a punkci mám naplánovanou na pátek. Dnes jsme tam jeli speciálně ráno jen na krev, nějak to změnili, dřív se mohlo i ke svému praktickému doktorovi a nechat to v ledničce a přivézt s sebou v den punkce a teď se musí tam. Jinak pojišťovna nakonec cyklus schválila, ale prý to mám poslední a přitom IVF je to u mě komplet druhé, tak tomu nerozumím. Sliznice zase nicmoc a to mi Michnová řekla, že ten protokol, co mám, tak jeden lék u toho ještě sliznici snižuje, tak nevím, proč mi to tak naplánovali, když já i tak mám se sliznicí vždycky problémy. Michnová v tom až takový problém neviděla, tak nevím, jak to tam berou. Nechávám to osudu.
Esíčko, na to Brno jsem zvědavá a hlavně, co na to ve fakultce řeknou. Mně nechtěli poslat ani do Prahy k jiné doktorce než říkali oni. V každém případě aspoň budeš vědět, na čem jsi.
Holky, venku je tak krásně, už by to tak mohlo zůstat. 🙂

s9480
2. bře 2011

Suno sakryš to je mi líto, nebudu tě chlácholit, jakože třeba............ach jo
Peti tak ty už máš v pátek OPU to mi to u tebe jaksi rychle uteklo 😉 ,nechceš na tu sliznici začít pít kontryhel? třeba jí pomůže trošku povyskočit
dnes se mi nějak nechtělo být v práci tak jsem zdrhla už ve 12 a šla ke svému gyndaři domluvit tu hysteroskopii, a on už mi rovnou naplánoval i laparku prej to vůbec nebude řešit,a hrozně se divil že po 6 letech marného snažení o mimi mě na ni ještě nikdo neposlal, termím mám už 4.4., no vůbec jsem s tím nepočítala jsem z toho taková vyplašená, na jedné straně to chci - někomu se po laparce povede otěhotnět i přirozeně (to asi nebude můj případ 😒 )a hlavně se teda zjistí to jak mají ve FN podezření na ten hydrosalpinx no a vůbec ale na druhé straně se mi nechce být 3 dny v nemocnici(úplně to nenávidím,v nemocnici stresuju,hysterčím)no a potom jizvy na břichu ach jo no a+ min. týdenní neschopenka k tomu 😠

marcajda
2. bře 2011

@suno, to nestraš.. to by mi bylo líto. ale však ještě uvidíš, ještě šance jsou. moc bych ti to přála.

@petulka22 teda, ty už pícháš pregnyl, to to uteklo. a jak to vypada, folíci rostou dobře a hojně?budu v pátek držet pěsti 🙂 sliznice snad ještě doroste, co říkáš? ještě má pár dní.. ale s tou IVF, tomu nerozumím. máš právo na 3pokusy plus čtvrtý bez transferu. takže máš vlastně ještě dva pokusy. ted je sice už potřebovat nebudeš 😉 , ale potom na další děťátko ano 🙂

marcajda
2. bře 2011

@s9480 nabalíš knížku a vydržíš to tam 🙂 a to ti i prokouknou vejcovody? to je ta laparka? já byla na hysteroskopii a to dělali spodkem, takže bez jizev.. no, to by ti tu přepážku měli odstranit, ne? budeš letos předoktorovaná. ale hlavně at to pomůže. dobře, že to bude taková rychlovka, nemáš tolik času se stresovat 😀
nad tím kontryhelem jsem taky přemýšlela, ale já mu moc nevěřím. někomu to naopak ještě pokazí.. četla jsem si kolem něho i tu diskuzi tady a jak se některé holky radují, že mají slabší menzes, tak to si myslím, že není zrovna dobře, to značí malou sliznici, ne? podle mě je menzes to, že se sliznice odlupuje.. ale možna, když by se pil jen tento cyklus a jen tak krátce, tak by mohl mít povzbudivý účinek. mě nějak nevoní hlavně to dlouhodobé pití..

s9480
2. bře 2011

jo a viděl v těch papírech že mě Dostál posílá do Plzně na imuno, tak Plzeň chválil že tam na to jsou odborníci, tak jsem mu tak opatrně řekla že jsem slyšela že je to i v Brně tak říkal že tam je těch klinik 5, Viamedu ted zrovna nezná ale s ostatníma mají prý dobré zkušenosti, tak jsem se ho ptala jestli ta Plzeň dělá jiná vyšetření než jinde v ČR a prý že ve fakultních nmocnicích jdou do hloubky kdežto v soukromých ne a že v soukromých je to drahé - no opět to na mě působilo dojmem- běž do státní a nedávej práci soukromníkovi - protože v tom Brně mi řekli že je to zadarmo
no co na to řekne Dostál to nevím, že nepojedeme do Plzně ale do Brna,ale snad je rozhodnutí na mě, taky nemusím jet nikam - v papírech napsal pacientka zváží imuno vyšetření v Plzni tak..................jsem zvážila 😉

s9480
2. bře 2011

jj Marci to profukujou vejcovody + se na ně dívjí popř když je potřeba něco odstranit tak šup s tím pryč 😖 +tu hysteroskopii, na tu vadu dělohy jsem se ptala a prej má tu naprosto minimální a v podstatě neškodnou takže.....

monali
2. bře 2011

ahojky,
manžel není doma tak se mi podařilo ukořistit noťas 🙂

@petulka22 Teda v té pojišťovně mají pěný chaos. Pátek je tu za chvilku,tak ať je dobbrá a kvalitní úrodička.
A jak dlouho jsi vlastně píchala injekce,Připadá mi to jako rychlovka.

@s9480 Esíčko mi laparku dělali před 5lety a dá se to vydržet. Jsou z toho 3 jizvičky. Dvě v pobřišku, ty se mi hezky
zahojily ani nejsou vidět a jedna u pupku. Ta mi zůstala - asi 1cm a to jenom proto,že mi to nezašili úplně hezky, jinak
by taky nebyla,
@marcajda tak marci jak bylo dneska v práci, nějaké nové telátka na světě? 🙂

dyny
2. bře 2011

Ahoj holky, tady má chvilku člověk plno práce, že nestíhá koňa a nezvládá dočítat! Jste pěkný kecalky 🙂

Peti tys to teda vzala hopem už Pregnyl - tak budu držet palce. V té pojišťovně jsou fakt magoři! A vždy´t přece říkal Dostál, že ten pokus s přetočenou hadičkou nebudou počítat, ne?

Suno ☹ ještě uvidíš....

Esíčko nám to Dostál taky říkal, že bere jako průkazné jenom výsledky z Plzně a to proto, že je v tom ta paní doktorka fakt špička, že odhalí i to, co jinde nenajdou...Proto jsem už potom kašlala na Prahu - kam jsem chtěla na imuno místo té Plzně. Řekli jsme si, že když nás čeká poslední hrazený pokus, tak pro to uděláme vše co jde. A je sice fakt, že taky nemusíš nikam, ale děláš to přece pro sebe - ne pro Dostála 😉 Tak to ještě zvaž, když už to budete podstupovat...Vím, prodraží se to, ale ten samoplatný pokus, kdyby to nevyšlo třeba jen kvůli nedořešené imuno, by byl dražší ☹ Neříkám, že s vyšetřenou imuno z Plzně musí vyjít 😉 Taky v Plzni řeší i ovu hlen - jestli sama ovuluješ...A laparku mi dělali před rokem i s hystero ještě ve Zlíně - nebyla to žádná hrůza. Já mám jenom 2 jizvy - 1 v pupku, 1 na levé straně podbřišku (pod plavkama - není vidět) a na tu v pupku, když se nezaměříš, tak ji taky nepostřehneš. V nemocnici jsem byla 3 dny doma týden. Neboj bude to v poho...

Mony ráda Tě zase po čase "vidím" 🙂

marcajda
2. bře 2011

@monali v práci dobré a konečně den v klidu, jinak byl zatím tyden jak zlý sen..dnes jsem měla odpolední a psala vyplaty, takže ju. a ted žehlím..jak jsi popisovala to pečení v troubě, tak jsem se nasmála 😀ja takto seděla u pračky,když jsme po letech s horním plněním koupili tu s bočním. počkej, jak si budeš užívat vánoční pečení.

@dyny no, napsalas to od podlahy. je v tom hodně pravdy, myslím, že esícko nahlodás.jenomže to, že je v tom souboj státní nemocnice se soukromou..to taky klidně může byt. ale do fakultky jsem šla, protože jsem právě předpokládala, že budou pečliví a precizní. a řekla bych, že i jsou.to jsem zvědavá co mi řeknou v tom dubnu..abych za měsic neřešila stejný problém.

@s9480 mě překvapilo, že mi při té hysteroskopii neodstranili myom co tam mám.sice prý nezavazí, ale mám z něj strach.nevím proč tam mám něco mít.

s9480
3. bře 2011

Dyny třeba máš pravdu, ale já jsem rozhodlá pro Brno - Marci nenahlodala mě 😉 , jsem opravdu přesvědčená, že jde jen boj státní nemocnice se soukromou, navíc zrovna Plzeň se specializuje na opakované pozdní potraty což se mě naštěstí netýká, a ovulaci já mám na 100% takže.... ale Dyny děkuju za radu
Marci to je teda blbé že ti to rovnou neodstranili, tak snad proto se do tebe dívali jestli tam je vše ok - nechápu už nic

no já se pomalu s tou laparkou smiřuju, od tchýně známá tam pracuje na sále - byla u všech mým zákroků jak u kyretáže po potratu tak u HSG tak ji tam budu chtít i teď (takovej anděl strážnej)a snad to půjde přes ni zařídit abych tam byla tu nejkratší možnou dobu
už si pohrávám i s myšlenkou že třeba i já budu ta co se jí jen po blbé laparce nakonec podaří otěhotnět a třeba i přirozeně(asi nesmysl ale..............pořád musíme mít nějakou naději, i když u mě asi profuk vejcovůdů nic nevyřeší, když se mimi nechytne ani při IVF kdy vejcovody nejsou potřeba ☹ )
holky ať už je pátek já mám poslední dobou takovou lenoru to je děs, ráno vstát to je nadlidskej výkon a v práci jak mě to nebaví ach jo, no za 14 dní máme s miláčkem týden dovolené, vyhrál týdenní pobyt v Jeseníkách (all inclusive) tak už se moc těšíme, hodlám si to pořádně užít, pojedeme do Losin na koupačku a na Praděd a tak vůbec

suno
3. bře 2011

holky díky za držení palečků,ale asi určitě se nezadařilo od rána mám normální hnusnou bolestivou menzes 😝 ,utroš už teda nberu jen fraxoš si ještě budu pícha,ale musím přijet v pondělí nakrev a stejně mi musí ukončit neschopenku,nevíte jak dlouho ještě budu píchat ten fraxoš mám tam ještě pár kusů inj.včera jsem byla zničená tak jsem se vybrečela a dnes už je o.k. 😉 půjdeme do toho znovu asi za ty tři měsíce,jsem zvědavá jestli mi něco doporučí jinou léčbu nebo vyš.?

s9480
3. bře 2011

Ahoj Suno je to na hov.....ale jasné že budeš bojovat dál jako my všechny, já teda nekrvácela , MS mi přišla až 5 den po vysazení Utroše, ale po HCG mi hned vysadili všechny léky jak Fraxik tak Prednison i Utroš, sama bych radši nevysazovala nic

petulka22
3. bře 2011

Ahojky holčiny,
tak jsem se konečně dostala ke koňovi.🙂 Dnes jsem měla 4hodiny školení, vůbec jsem pak v práci nestíhala, zítra a v pondělí mám dovču, tak jsem tam musela všechno vyřídit, no, záhul.🙂
Suno, je mi to fak líto, je dobře, že už jsi rozhodnutá jít do toho znovu, ono nic moc jiného ani nezbývá.. Já přes Utroš taky nekrvácím, jak Esíčko, vždycky až po vysazení, Ty máš aspoň hned jasno. No nic, příště to už vyjít musí.😉
Jinak u mě to fakt hodně uteklo, jsem dnes 10.DC a zítra OPU. Pregnyl jsme včera s manžou úspěšně zvládli, ale dnes mám ještě píchat na doporučení Plzně Dexamed a mám manžu v Praze, nestihne se vrátit, tak jsem zvědavá, jak si to píchnu do zadku sama.🙂
Monali, Dyny a Marci s pojišťovnou je to fakt chaos, bůhví, jak ty moje pokusy vůbec vykázali, musím to zjistit.
Esíčko s tím kontryhelem já jsem právě případ, že mi tu sliznici ještě snížil-ověřeno ultrazvukem, takže kontryhel ani náhodou. Ale jinak do sebe cpu vše možné od grepů, chilli kapslí, mateří kašičky, no, uvidíme. Kdesi jsem četla, že se zadařilo i jen s 5mm sliznicí a naopak holky mají sliznici třeba 12 a stejně není výsledek zaručen, tak už to nějak přestávám řešit. Prostě se uvidí. Jinak vajuch bylo na ultrazvuku kolem 10, tak snad z toho aspoň něco bude.🙂

dyny
3. bře 2011

Ahoj holky
Suno to je fakt na prd... S frax. nevím jak to je, ale jak říká Esíčko možná bych ten utroš taky ještě užívala...

Esíčko já jsem to nemyslela špatně - doufám, žes to tak nevzala - to by mě mrzelo ☹ .... No a že se k tomu ještě vracím - k tomu ovu hlenu - já právě taky normálně ovuluju, a proto mi vyšetřovala i ovu hlen na ty protilátky - tak jsem to myslela 😉 Víš, já prostě mám blbé zkušenosti se soukromým ZL CARem kde jsme byli ve středu zájmu jen co se týká peněz, ale neudělali nám ani všechna základní vyšetření - ta nám doplnil až Dostál ve FN, proto to tak asi beru...Ale jasně, že to nemusí být případ imuna v Brně.
A proč by ne - já bych si taky dělala naděje, že nám to třeba po laparo vyjde, kdybysme měli spg. v pořádku... A vůbec - třeba už ani ten další pokus nebude potřeba po té dovči - seš ještě narvaná hormonama - tělo zblázněný, tak je možný všecko 😉

Marci tak to taky nechápu - proč to neoddělali. Mě právě na hystero-laparo poslali po 1. nepovedeném IVF jestli tam něco nemám, co by bránilo tomu uhnízdění - říkala tenkrát, že když je polyp tak se stává, že se neuchytí embrya, ale tak asi to, co máš neva - to by Ti to tam určo nenechali 😉 A myslím, že ten duben to jistí - co už by tak jinýho ještě mohli vymyslet, když máte jinak vše vyšetřeno...Kdy tam jedeš? Já mám "válečnou poradu" 15.4.

dyny
3. bře 2011

Petuli tak to seš dobrá - já bych si to sama určitě do zadku nepichla 🙂 Ať to zítra vše skvěle klapne!

suno
3. bře 2011

já si myslím,že ten utroš je brát zbytečné,teču docela dost,ten už mi nepomůže,ale frax.ten asi musím,všem vám držím všechny prstíky.dobrou noc 😅

marcajda
3. bře 2011

@suno ten fraxip. je podle mě na ředění krve, abys nedostala trombozu do placenty. takže ten bych vysadila spíš než utrouš..

marcajda
3. bře 2011

@petulka22 zítra držím všechny pěsti, at ti to dobře dopadne. a ono to dopadne dobře!!! koukám, že žádné dlouhé ležení v plánu opět nemáš 😉 jsi bojovnice. jejda,už by sis moc to vítězství zasloužila 😉
@dyny já se tam chystám 13.4. takže se o kousek mineme..ale třeba se potkáme příště. už si plánujeme kafčo s nnou76, tak se to třeba pěkně spojí. 😉 když já mám z toho posledního pokusu docela strach, je to takové hraniční..vím, že můžeme klidně pokračovat dál, ale jsem tak nějak rozhodnutá, že ne. no, uvidí se, stejně pořád doufám v přirozené otěhotnění.. a hlavně donošení.. a tak to IVF chci odsunout, až si budu se sebou fakt jistá..no, ted neřeším, až v tom dubnu..
tak se s milým mým taky chystáme do Jeseníků na Červ.sedlo a on mi nějak onemocněl..vše už zařízeno, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.ale mělo tobýt jen na víkend, takto asi oželíme a budeme kurýrovat. další víkend by mohl být plodný 😀 tak musíme být zdraví a spokojení 😀 a pak, že na to nemyslím...

s9480
4. bře 2011

Dyny neboooj já vím žes to nemyslela zle 😉
ale prostě jsem se rozhodla pro Brno, mám teď takové vzdorovité období, jsem hrozně psychicky z toho všeho marného a úmorného dlouholetého snažení hrozně vyčerpaná - navíc jsem Beran 😎 tak já prostě pojedu do Brna a šmitec, nevěřím že repro umí jen v Plzni a zbytek rebubliky to dělá na hovn..... a to jen proto že to řekl Dostál(třeba máte pravdu a já jednou budu litovat že jsem nejela do Plzně), ale když už jsem u toho tak když jsem se o tomto vyšetření kdysi bavila ještě s Obornou tak ta mi nabízela i Prahu s tím,že kdyby se něco našlo tak ne vždycky oni napíší čím a jak ten daný problém léčit (v tom ona viděla problém)
no možná nepojedem ani do Brna protože včera jsem tak jen mimo řečí řekla manžovi že už jsem to imuno objednala, ani jsem neřekla termín a netvářil se, spíš jsme se chytli že jsem zase bláznivá a hrozně všechno hrotím, že jsme si řekli že si dáme pauzu, ale já to všechno chci mít rychle za sebou (jak teda tu laparku s hysteroskopií +imuno) abychsi teprve potom mohla dát ten opravdový oddych
jj Dyny možný je všecko ale u mě jen to špatné, u mě se zázraky bohužel nedějí, ale i tak věřím... 😉
Peti tak držím palce ať je dneska kvalitní úroda a bez jakých koliv komlikací 🤐 pak se nám ozvy, budeme čekat na dobré zprávy, sliznici neřeš , já ji teď při IVF dle UTZ měla nejvyšší ve svým životě 9,7mm a stejně mi to bylo na nic takže hlavu vzhůru
Suno jak píše Marci to bych radši klidně vysadila ten Fraxik než Utroš ale jestli už fakt normoš krvácíš tak je asi i ten Utroš zbytečný ☹

marmar79
4. bře 2011

Ahoj děvčata! Chtěla bych se zeptat, vím, že chodíte do FN Olomouc. Já tam byla asi před rokem, IVF úspěšné, ale v 8tt jsem potratila. Nevíte, prosím, kde teď pracuje Doc. Oborná? Děkuji předem za informaci. M.

s9480
4. bře 2011

Ahoj Marmar 79 dr Oborná stále pracuje ve FN, ale momentálně ne v CARu , myslím že pracuje na normální gynekologii, v Caru je dr Dostál a dr Michnová

suno
4. bře 2011

čaute holky,ráno jsem tam zase volala,fakt docela silně krv.tak jestli mám opravdu brát ten utr.tak embry mi řekla že do pusy 1-1-1a pak mě přepojila na Dr. Dostála a ten zase že do pusy 2-2-2 tak to jsem zvědavá a frax.taky pořád takže ještě do pondělka musím vydržet 😒

petulka22
4. bře 2011

Ahojky holčiny, tak už to mám zasebou, bylo nás tam dnes plno. Na punkci 3 a na ET asi 5, tak měli plno práce.Chuděry holky, co čekaly na ultrazvuky. Včera tam v CAR nebyla ani noha, byli prý všichni v Praze snad na nějakém školení, takže vše ze včerejška se přesunovalo na dnešek, proto toho asi měli tolik. Jinak vajuch bylo nakonec jen 6, ostatní asi nedorostly, nevím. Ty dvě paní měly 3 a 4, tak snad budem mít bojovníky. Jo, to si říkám vždycky. 🙂
Jinak včera jsem si ten Dexamed fakt sama píchla do zadku. 😀 Prohlašuju, že za chvíli si budu sama odebírat i krev. 😀
Esíčko, minulý víkend jsme se parádně chytli s manžou kvůli fakultce, pomalu to vypadalo, že pokus ukončíme uprostřed, už toho má taky všeho plné zuby. Jo a s tou Prahou mi to Oborná říkala taky, že raději Plzeň, tam doporučí hned případně i léčbu, kdežto Praha jen pošle výsledky a hotovo. Ale co, jdi do toho a uvidíš.😉
Přeju všem pohodový víkend a moc děkuju,že na mě tak myslíte.🙂

lenkacar
4. bře 2011

@petulka22 si dobrá já taky budu mít dexamed ,ale ten si jako nepíchnu ..na ket jdu příští cyklus ,ovulka neproběhla ..svině jedna ..nafasovala jsem fet a od 1dc fetuju jako zběsilá a budu doufat ,že mi po tom estrofemu neupadne makovice

nana.76
4. bře 2011

@marmar79 ahojky doktorka Oborna byla u meho porodu takže je na porodnim i na gynekologickem odděleni nebot když jsem ležela v nemocnici s tlakem v těhotenstvi tak občas chodila na vizity 🙂
Petulko myslím na tebe 🙂
Marci ja se daří?
Posílam drobka 🙂 🙂 Ma trošku kašel tak je mi ji moc lito 🙂 🙂

petulka22
4. bře 2011

Leni, já jsem na KET měla divinu a divigel, po týdnu mi dávali dvojnásobné dávky a cítila jsem se celkem dobře. Ale mazat si na břicho každé 4 hodiny 2 sáčky gelu, fakt parádní zážitek.😀
Tak hlavně ať to pak dobře dopadne!😉

petulka22
4. bře 2011

Nani díky, malá je jako vždy kouzelná.A na té fotce, co máš u profilu vám to oběma moc sluší.🙂Hlavně, ať se Terezka brzy uzdraví.

monali
4. bře 2011

Ahojky, tak hurá že už je pátek, dneska se mi to v práci neuvěřitelně vleče. Už ty hodiny tlačím i očima a pořád
není 15,30.
@petulka22 tak super zpráva, úroda dobrá 😉 tak první část máš úspěšně za sebou. Teď budem držet palce
ať všehno dobře pokračuje a hlavně dobře dopadne. 😉
A píchnout si injekci do zadku sama - to teda smekám, to bych asi nedala. 😲 Nebo dala ale jenom do cizího
zadku 😀
@nana.76 malá je čím dál tím hezčí, tak snad to nebude nic vážného a bude brzo v pořádku 😉
@lenkacar Leni tak už zase na startu, to je správné. A na ovulku se vyprdni, já ani nevím co to je 😝 A ten KET
ti teda vychází až na ten duben a nebo už dřív?

petulka22
4. bře 2011

Monali, do cizího zadku jsem včera taky píchala poprvé. Nebo do cizího - počítá se manželův zadek jako cizí, když ho znám? 😀 Měl ten Dexamed taky. Jo a největší sranda byla, jak sestřička, když mi to pro něj dávala (pro sebe jsem už doma měla) tak prý-ten Dexamed hodně bolí, ale to mu samozřejmě neříkejte. A já na to-ale já ho mám taky. 😀