FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marmar79
19. kvě 2011

Zdravím! Tak mám předepsaný dlouhý folikulární protokol. Léky mám Diphereline, Gonal, Prednison, Menopur a Fraxiparine. Z minulého protokolu znám jen menopur. No, je toho docela dost. Tak uvidím. Pokud v červnu začnu stimulovat, tak se určitě ozvu.

marcajda
19. kvě 2011

@marmar79 ono se to nebere naráz. ale máš přesně to co jsem měla poprve ja 😉 tak pěkně bojuj. hlavně s dvoučárečkovým výsledkem 😀
@paraple98 s tou ovulkou nevim. já si myslím, že ano, ale kdo ví...možná bych ty testíky měla taky někdy zkusit.

paraple98
20. kvě 2011

@marmar79 Tak uplne presne to jsem mela naposled taky 😉

@marcajda A ty si nemeris pro kontrolu BT?

marmar79
20. kvě 2011

@paraple98 A jak na Tebe léky působily? IVF se povedlo nebo ne?

marmar79
20. kvě 2011

@marcajda Já vím, že se to bere postupně 🙂 To jen že když to má člověk doma všechno najednou, tak to vypadá děsivě.

marcajda
20. kvě 2011

@marmar79 to i děsivé je.. jeden větší jed jak druhý.ale když se to povede, tak to zvládneme 😀
cokoliv, hlavě at už to kope v bříšku..

@paraple98 to ne..já obden vsávám hodně brzy, tak moc nevím, jak bych to dělala. no a taky jsem hrozný sklerotik.
mě začnou tlačit vaječníky a pak ten bílkový výtok..a taky výrazně větší chut na milování 😀 asi to nevím na hodiny, ale zhruba kolem to je.

s9480
23. kvě 2011

Paraplíčko já už si v Egyptě pro mimi byla 2x a nic a taky v jiných zemích, letos už to bude 7 let co říkám že je to moje poslední dovolená, že pak už nebudu nějaký rok jezdit a výsledek známe 🤐 , no leda že teď do třetice 😉

paraple98
23. kvě 2011

@marmar79 - já snáším stimulaci obecně dobře, takže tato kombinace byla taky ok. Ale pak nám přišli na špatné imuno, takže prednison dlouhodobě....

@s9480 - takže do třetice všeho dobrého 😉 Koukám, že jsme na tom podobně, u nás to loni bylo poosmé, co jsme neměli jet na dovču😉

marcajda
23. kvě 2011

ahojik, ta má sousedka co před nedávnem porodila ten maličký zázrak co se podle doktorů vůbec neměl narodit, si ho přivezla z Řecka 😀 a to jí před odjezdem píchli zastavovačku před dlouhým protokolem..
změna prostředí může udělat své.. tak děvčata, každá vyrazíme jinam a vyzkoušíme kde to funguje.. my to takto zkoušeli v bulharsku a nepovedlo se, ale pak za měsíc to vyšlo. teda ale jen krátce.. ale vyšlo. 😢 trošinku přemlouvám přítele taky na Řecko,ale nereaguje 😀 moc bych se tam chtěla podívat.

nana.76
23. kvě 2011

ahojik holky všechny vas moc zdravime s Terezkou a všem vam držíme pěstičky. 🙂 Dovču bych taky nějakou brala ale letos nikam nepojedeme asi bychom si to neužili ani my ani Terezka 😎 Dnes jsme s tatkou koupili naušničky tak jdeme nastřelovat 🙂 moc se nam tu opatrujte 😉

marcajda
25. kvě 2011

@nana.76 a to je pak dlouhá noc, když dětatko něco bolí, že? ta očkování jsou nekonečná..
a do toho naušnice, takové trápeníčko 😀
jsi hodná, žes za námi přišla, asi toho času moc nemáš, že? s prďolkou malinkou.

@paraple98 a tu kůru s prednisonem už máš za sebou? a co následuje pak?

paraple98
25. kvě 2011

Marci - brala jsem prednison od prvních výsledků asi 3 měsíce 5 mg denně. Pak jsem šla na kontrolu přišla mi zpráva, že imunita je ok a stačí denně 2,5 mg až do otěhu 😉

marcajda
25. kvě 2011

@paraple98 a to máte pořád ten gumisex? to je stejně šílené, tak dlouho se cpát kortikoidy, br.. a nejsi třeba ví nemocná, nebo nějaké jiné příznaky? a ty máš i šanci otěhotnět přirozeně? jestli jsi to tu psala a já to zapomněla, tak se omlouvám 😉 vrtá mi hlavou co mi v pondělí ta imunoložka řekne.. kolik toho byla schopná zjistit z pár kapek krve..
a to jsi na kontrolu opět jela do Plzně? nebo ti už vzali krev v Olmiku? to je otázek..

a kde máme ostatní děvčata, dávají si oddych od tématu??

paraple98
26. kvě 2011

@marcajda jojo gumisex predepsan mimo ovulaci, kdy je povoleno snazeni a ta davka je opravdu minimalni, spis bych rekla takove placebo. Ja ale nebyla v Plzni, byli jsme v Praze. Do Plzne se nam nechtelo, je to daleko a navic pani profesorka nesnasi a nerada leci kuraky a manza kouri, takze i proto 🙂

paraple98
26. kvě 2011

@paraple98 přirozeně teoreticky šanci máme, akorát manža má špatný spg a já mám hodně trombocytů. Ale jelikož se snažíme už 9 let, tak prakticky podle mne šance není 😉

lenkacar
26. kvě 2011

@paraple98 neni nad to si i sama odpovědět 😀 😝 ,zdravím všechny!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

marcajda
26. kvě 2011

@lenkacar ahoj tulačko, to je supr, že jsi se vrátila. chybíš nám 😀
@paraple98 no,paní profesorka hodně žije ve svém malém světě.. když má pacienty z celé republiky, tak už by třeba mohla trošku víc využívat techniku.. mě se tam v to pondělí tááák nechce.. celý den v autě, br.. a jsem zvědavá, jak dlouho si budeme povídat. utěšuji se, že tam pojedeme s kamarádkou a pak trochu projdeme město. nikdy jsem v něm nebyla.. a miláčka při chůzi bolí koleno, tak jsem ho nechtěla minule trápit víc než tou zologickou 😀

ten gumisex mimo ovulku, to by u nás moc neprošlo.. hrůza..
my se snažíme 5, takže taky nic moc.. špatné spermio, kurňa vždyť stačí jedna..tak at se už potvůrka snaží!!

evik3
26. kvě 2011

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat, jake jsou objednavaci doby ve FN? A jak to maji v lete s dovolenou? Probihaji pres leto IVF a nebo se vse planuje az na zari?

marcajda
26. kvě 2011

@evik3 ja doufám, že jo, vychází mi to na červenec 😀 povím ti šestnáctého.. někdo psal, že mají měsíc pauzu, ale nevím který..
objed. doby jsou zhruba tak dva měsíce.

evik3
26. kvě 2011

@marcajda dekuju za odpoved, takze kdyz bych chtela jit na IVF v srpnu, je uz nejvyssi cas se ted objednat?

marcajda
26. kvě 2011

@evik3 určitě, oni si tě stejně nejdřív pošlou po různých vyšetřeních. proto jsem začala k nim chodit já, že mě napřed proklepli.. takže to IVF v srpnu asi stíhat nebudeš..tlačí tě věk?

evik3
26. kvě 2011

@marcajda ja jsem chodila do Fertimedu a v breznu jsem byla na IVF, bohuzel neuspesne, tak ted premyslilm, jestli jit na dalsi pokus znovu tam a nebo zkusit FN. Ten srpen proto, ze dalsi pokus mi doporucili za 5-6 mesicu, tedy srpen nebo zari...

marcajda
26. kvě 2011

@evik3 já tam chodila na iui, ale cpali mě do ivf a bez těch vyštření, tak jsem odtamtud utekla. však jsme to tu probíraly dvěstránky zpět..jsou strašně drází za nic.. ale kafe mají výborné 😀
stejně si tě proklepnou, chtějí mít výsledky z vlastí laboratoře.

evik3
26. kvě 2011

@marcajda ja prave nevim, jestli jit do FN, me se ty ceny za vykony zdaji podobne, teda nevim, jestli se ve FN plati ultrazvuk, ve Fertimedu ho pojistovna hradi jen 7x za rok. Libi se mi tam prostredi, skoro zadne cekaci doby...

marcajda
26. kvě 2011

@evik3 nevím, ja rovnala ceny se sousedkou loni, ona u fertimedu zůstala a byly výrazně větší. třeba gonal jsem měla zadarmo.. ultrazvuky se neplatí. no jo, to rozhodnutí je těžké..ja jsem ve FN spokojená.

paraple98
26. kvě 2011

Leni - nazdárek 🙂 To víš chybíš nám tu, tak už si povídám sama se sebou 😉

Evik - za UTZ se neplatí a ani nedoplácíš za pera. Já taky utekla z Fertimedu, jak píše Marci, zrovna nedávno jsme to tu probíraly 🙂

paraple98
26. kvě 2011

Jo a taky ve FN neplatis 30Kc poplatek, ve Fertimedu to bylo kdysi 60Kc. Ale hlavne udelaji ve FN vysetreni, kterych se ve Fertasu nikdy nedockas...

lenkacar
27. kvě 2011

@marcajda no nechod tam ,když mají výborné kafe 😀 neboj se nic, já vás mám pořád v merku 😎 ,aby mi třeba neutekla nějaká nová těhulka 😕 ,jen už prostě mezi snažilky nepatřím,tak přijdu jen občas pozdravit 😵

paraple98
27. kvě 2011

Leni - no kafe výborné bylo a zadarmo....vždycky jsem manžovi říkala, že musí vypít aspoň 6 káv, aby se nám ten jejich navýšený regulační poplatek vyplatil 🙂 ale on byl v tomto ohledu slabčák, víc jak jedno nedal 😀 😀
Jen k nám pěkně choď, ať tě máme taky pod dohledem 🙂

lenkacar
27. kvě 2011

@paraple98 měli jste si vzít do termosky na doma 😀 ,ikdybys to slepicím měla vylejt