FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

olm
5. únor 2009

nene, vezla jsem se autem 🙂

koukala jsem na ruzovku 😀 😀

s9480
6. únor 2009

OLM gratulace bobek je šikovnej od začátku, pěkně se dělí takže jen tak dál, ježiš já ti závidím že už jsi tak daleko, chjo
Sukub to jak to chodí ve Ferťasu při ET jsem psala já, proti FN teda malej horor, to že ti ukážou embryjko jak v tobě plave je doják, bulím i teď a to nejsem nadopovaná žádnýma hormonama 😉 , holky jsem rozhodlá, že zítra do té FN zajedu už v 7 ráno ať mě tam později nepotká nával a já tam jen kvůili odběru nestrávím sobotu, a když píšete že to bere i sestra z okýnka tak ta je tam pořád ne??
To společný kafčo je super nápad 😵

mufy
6. únor 2009

Ahojky holky,

Olm gratuluji k mimískovi.Tak jen odpočívej,ať se pořádně zakousne. Jinak když mě zaváděly ty 2 embryjka, tak jsem se tam málem rozbrečela,jak to bylo dojemný.Takovej krásnej pocit. 😵 No bohužel to nevyšlo.

Sukubko zřejmě budeš mít dlouhý protokol, protože máš tu zastavovací injekci.Já ti už psala, jak to probíhá.

S9480 neměj vůbec strach,že tam bude nával jako přes týden.Já už tam byla tolikrát o víkendu a byla jsem tam max. já, sestřička a pár holek na UTZ.

s9480
6. únor 2009

Je Mufy tak to je fajn snad to tak bude i zítra

sukubka
6. únor 2009

s9480 ty jedeš proč na odběry????

sukubka
6. únor 2009

Olm děkuju za info a ty jsi měla jaký protokol?

Sara.max ty máš dlouhý protokol že?jak to probíhá?1-2Dc mi píchnou tu injekci a pak?stimulace začne asi po 14dnech a po jaké době pak jezdíš na kontroly a jak dlouho stimuluješ?a jak ten doktor příjde na to komu má dát jaký protokol????

olm
6. únor 2009

Dobre rano,

diky vsem jak na me myslite. naseho bobanka premlouvam, promlouvam k nemu, aby zustal......, ale on si stejnak udela, co bude chtit 😉

Sukub, ja mela kratky protok.

Holky, ted jsem nekde cetla, ze se po ET nesmi sedet, ze pry se tlaci na delohu, to je blbost, ne? Ja uz totiz lezet nemuzu, boli me cely telo a hlavne jsem solidne prespana - sorry vsem, co jste ted v praci 😀 😀
ja si myslim, ze se to prilis dramatizuje, ne? Po iui se jde hned do prace, pri normalnim otehu taky, tak proc bych nesmela sedet, ne? Co myslite?

No a kavicka - ja muzu od pulky pristiho tydne, to uz bude tyden po ET, takze uz zacnu chodit na vychazky 🙂 Vychazky mam 14-18, tak si to promyslete a dejte vedet. 😉

sukubka
6. únor 2009

olm mě doktor neřekl jakej protokol budu mít ale mufynka říká že jestli sem vyfasovala tu pozastavoací injekci budu mít asi dlouhej,no budu to muset přežít,jen by mě zajímalo jak ten doktor příjde na to jaký protoko má komu dát?a je nějak mezi těma protokolama rozdíl v úspěšnosti?

jinak já v té době taky vycházky mám.

olm já si předtím s mrnouskama taky povídala.To s tím seděním nevím ale podle mě jak píšeš po iui se normálně pracuje a když se snaží člověk normální cestou taky jde pak člověk do práce.To ivf je náročný na psichyku,peníze atd tak si člověk čte vše co může aby neudělal nic špatně atd(čtu to i já) ale že by člověk seděl a nějak to ovlivnilo úspěšnost to nevím.Už neví čím by nás postrašili

olm
6. únor 2009

Ahoj Mufiku,

co tvoje testy? Jak to vypada? Me prijde divny, ze by se pregnyl drzel az tak dlouho. Ja jsem strasne napnuta, jak dopadnes, na nasi dalsi diskuzy je shanka po zenisich, tak jsem napsala, ze mozna dodas rovnou dva 😀 😀

Jinak ja si asi moc nepotestuju, v sobotu 10000j pregnylu a v utery ovitrelle, takze ja mam smulu, to budu mit v tele asi pekne dlouho.

s9480
6. únor 2009

Sukub já jdu 3 DC
u mě by to kafčo šlo, můžu třeba hned příští čtvrtek nebo pátek tak od 15-17 hodin, abych se stihla dopravit domů, tak uvidíme kdo se přidá 😉
Olm myslím že vyloženě ležet nemusíš jen se šetřit polehávat nic těžkého netahat atak, přesně jak píšeš u přirozeného těhu to ještě ani nevíš a děláš všechno ano ale teď to víš 😉 takže na sebe musíš dávat pozor aby se miminku u tebe v peřince líbilo

olm
6. únor 2009

Sukub, me to taky Dr. nerekl, jaky mam protokol, to jsem vydedukovala az co se pise na Konikovi 😀 proste dostala jsem stimulacni schema a zdarec.

A bude se ti chtit dojet az ze Sumperka? jeste uvidime, jak napisou ostatni holky, jak se jim to hodi a pak bychom se mohly domluvit.

sukubka
6. únor 2009

olm si děláš srandu oni tě ještě tak nadapujou hormonama?to ten test bude teda pěkně dlouho klamat že?to jestli to tak budu mít i já(asi jo že)tak teda budu na mrtvici když si nebudu mos udělat ani test!!!a po jaké době budeš testovat?a kdy ti vůbec po et řeknou že se máš dostavit na krev

s9480
6. únor 2009

Sukub dr protokol určuje podle hormon. profilu a dalších vyšetření, nedá se říct kterej je úspěšnější, obecně prý dlouhej protože tam je menší počet vajíček ale kvalitnějších, ale jak u které, u krátkého hrozí zase HSS
já měla dlouhej cca 28 dní děs a měla jsem jen 6 vajuch z toho jen 4 použitelné a to jsem si ještě připlácela za cytoplazmu -vyhrkly to na mě hned po OPU, že je v nich málo tekutiny tak že mi doporučují vzít od dárkyně tu cytoplzmu za 8.000,- 😲 na 2 vajíčka, tak jsem souhlasila no a do ET vydržely ty 2 s cytoplazmou kvality béčko céčko takže žádná sláva,spíš fiasko ☹ , nechaly jsme zavést jen to jedno béčko a bez úspěchu, ještě když jsem byla ve Ferťasu tam mi řekly že další IVF mi dají krátkej ale to už se jim nepovede 😉

s9480
6. únor 2009

Sukub většinou je to 14 dní po ET - kontrola a testovat doporučujou tak od 12 dne 😖 ,ale to žádná nevydrží 😀

sukubka
6. únor 2009

s 9480 to já teda nebudu mít zase žádný mrazáčky pokud budu mít málo vajuch ☹ 28dní stimulka?
to počítáš 28dní jen stimulka nebo i tu pozastavovací injekci?to je hrouná doba

sukubka
6. únor 2009

takže ty jsi na tom dlouhém protokolu byla ještě ve fertimedu?já myslela že už ve FN?

olm
6. únor 2009

sukub,

ja jsem mela mit puvodne na spusteni jen ovitrelle, ale protoze jsem mela nizkou sliznici, tak Dr. rikal, ze dame pred OPU radeji Pregnyl a Ovitrelle az dalsi den po OPU, at sliznice poskoci. A asi to bylo dobry, vcera me Dr. chvalila, ze ji mam 11,2 mm vysokou.

S9480 - proc jste si vybrali pouze to " beckove" ? To "ceckove" uz se nezavadi?

Jo a papir na krev jsem dostala 13 dni od ET, jak pise S9480. takze testovat asi nebudu.

sara.max
autor
6. únor 2009

Ahojky a díky, že to tu tak hezky držíte při životě 🙂

sukubko, já jsem se vlastně taky dověděla všechno až z koníka. Je to sice hrozné, že s váma doktor o tom nemluví, ale je to bohužel tak. Kdyby neexistoval internet, tak bych vůbec nevěděla co se semnou děje. Dokonce i jak si píchat injekce jsem se dověděla z koníka. A to můžu říct, že pero je hračka, na víkend jsem vyfasovala normální injekce, které si budu nejprve ředit a pak normální jehnou píchat. Hrůza.

Jinak k těm potencionálním tatínkům na sále. Je to asi fakt na tom jak moc se vám do toho chce a jak se to zamlouvá manžílkům a partnerům. Já rodila 2x a při prvním porodu se mnou byl manžel na hekárně a na sále ne a po zkušenosti při druhém porodu jsem ho tam nechtěla vůbec. ne proto, že on by nechtěl, ale já jsem se necítila dobře. Jsem raději, když se můžu vypořádat s bolestí sama. Pokud však chtějí a vy to taky snesete, tak proč ne. Musí to být pro ně fakt zážitek. A nic špatného na tom, že budeš na koze a budou tě vyšetřovat před partnerem není. Je to stejné, jako když je tam dalším 5 studentů. I to jsem zažila. Dokonce si polovina z nich do mě hrábla 🙂

sara.max
autor
6. únor 2009

olmi jak se cítíš, spalas vůbec? musí to být krásný pocit, ale plný strachu

sukubka
6. únor 2009

olm tak to je dobře že tě doktorka pochvlila 😉
já kdybych měla jít 13dní po ET na krev asi nevím jestli mě to nebude lákat 1ěden testnout,no nevím no,bude to hrůza vím to už ted!

Já bych na to kafčo přijela to není problém

s9480
6. únor 2009

nevím jak je to ve FN já byla na IVF ještě ve Ferťasu, ve FN jsem teprve od letošního ledna
ve Fertimedu zmražujou myslím až od 3 vajíček, nevím jak ve FN, to je právě to blbé že když se to ET nepovode tak musíš začít celou stimulaci úplně znovu protože nejsou nanučci
28 dní počítám od úplného začátku, já neměla injekci ale stříkala jsem si do nosu 14 dní Synarel od 1 DC- sprej, ten vyvolal umělej přechod pak jsem šla na KO a začala si píchat Fostimon myslím že 11 nebo 12 dní moc si to nepamatuju no a pak OPU a za 2 dny ET, céčkové jsme si nedávali protože se bojíme (báli jsme se dvojčátek)
OLM sliznice 11,2 - pche taková duchna 😀 ??? to by bylo aby to nevyšlo 😉

olm
6. únor 2009

Ahoj Sara,

citim se tak, ze nevim 😀 No jak neboli me nic, chvilku si rikam, ze to bude dobry, apk si zas rikam, ze pokud by to melo vyjit, tak bych asi zbotila veskere statisticke tabulky. 😀 😀 jedno zrale vajicko, jedno na ET a jeste by z nej mel rust clovicek, to mi pri procitani konika prijde dost nerealne. 😉

A normalnich injekci se neboj, myslim, ze nejhorsi je se vubec pichnout a to uz jsi zvladla s tim perem, tak co. Fakt to neni tak strasne, jak to vypada 😉

A jak vubec ted pokracujes? Po vikendu asi znova kontrola, ze? A uz zhruba vis, kdy bude opu? jestli jsi to psla, tak sorry, prehlidla jsem.

s9480
6. únor 2009

Saro to je právě to, já zase nevěděla že existuje i jiné centrum než Ferťas , gyndař mě poslal tam tak jsem o ničem ani nepřemýšlela, až jsem přišla na koníka a zjistila že je FN kde to chodí docela jinak tak jsem procitla 😨

sara.max
autor
6. únor 2009

jj, po víkendu jdu na kontrolu a pak se uvidí. Mám si píchat přes víkend luveris, nevíš na co to je? četla jsem si leták, ale moc moudrá jsem nebyla.

A jinak, IVF boří statisiky neplodných párů už třicet let. Tak proč by i tvůj mrňousek neměl do nich patřit. Někdy právě to nejméně reálné vyjde a proto říkáme, že se dějí zazraky. Moc ti to přeji.

olm
6. únor 2009

Hoky, co pristi tyden ( streda, ctvrtek, patek) kava ve meste? Ja a sukub jsme pro.

sara.max
autor
6. únor 2009

jé, to je škoda, tak to se nemůžu přidat ☹

sara.max
autor
6. únor 2009

doufám, že budu nějaké fotečky a alespoň si na mě vzpomenete 🙂

sukubka
6. únor 2009

sara,max cože harabali studenti?s tím at na mě nechodí já bych jim řekla že sem podepsala papír že je tam nechci,holky fakt mám děs s toho všeho a ještě do toho studenti fakt super
to jak si píchat injekce se asi taky dovím od vás mě dali jen tu brožurku.a jak si to měla ty s tím dlouhým protokolem?dali ti tu pozastavovací injekci a pak si stimulovat začala kdy?

s948é a když ti ve fertimedu chtěli pk udělat krátký protokol jaký ti dají ve fn?to asi ještě nevíš že?

olm
6. únor 2009

Luveris jsem mela taky, ale uz od zacatku ke Gonal peru. Luveris by mel byt na zrani vajicek. Potom je jeste Cetrotide, mozna k nemu taky dojdes, a ten zabranuje neplanovane ovulaci - jako aby ti vsechna vajicka pekne vydrzela az k OPU. neboj Luveris je dobrej, nijak nestipe, nic. To zvladnes 😉

olm
6. únor 2009

Hele Sari, tak to posunem o 14 dni, to prece neva, radej at se nas tam potka co nejvic. je jedno, kltery tyden to bude.