FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

katka1311
9. srp 2011

@marmar79 Asi pohodlnější píchání je tím perem?To asi určitě.Byli jste některá na nemocenské po ET?Já byla doma od prvního píchnuti 🙂 .

marmar79
9. srp 2011

katka1311 Pero je pohodlnější, ale mě vše píchal manžel, takže to bylo v pohodě. Jinak já na nemocenské nebyla vůbec, po ET jsem to vyřešila týdenní dovolenou a pak hurá zase do práce. Ale záleží na tom co děláš. Já se u PC zase tak nenamáhám 🙂

nana.76
9. srp 2011

@katka1311 ja šla vždycky na neschopnost po Et 🙂

katka1311
9. srp 2011

Já pracuji ve zlatnictví ale spíš je to tam psychiku.Šéfová je hrozná kr..... 😖 .
Jé holky to je tak hezké jak už máte mimi v náručí nebo si hladíte bříška 🙂 Já už jdu zítra po dovolené do práce tak se na chvilku ozvu až večer.
A co myslíte s tím Gonalem?Mám si ho sehnat do předu?
A ještě jedna věc odpusťte mi moji češtinu není to můj rodný jazyk 😝 Děkuji 😉

paraple98
9. srp 2011

@katka1311 Pero je určitě pohodlnější a líp se píchá 😉 Pokud se v práci stresuješ,je lepší jít podle mně na PN 🙂

petulka22
9. srp 2011

Ahoj holky, tak na vás zase nakukuju.🙂
@paraple98 Volala jsem dnes do té FN a pan docent Procházka má do konce měsíce dovču, tak už jsem fakt zoufalá. Prý mám ještě zkusit zavolat zítra po 9 doktorce, co mi doporučila sestra, ale prý to asi na starosti má jen on. A Fraxík mi nemá kdo předepsat, tak nevím, co dělat. Uvidíme zítra.
Jinak tu poradnu budu mít u svého gyn.a ne ve FN.
@marmar79 Buď ráda, že nemáš žádné problémy a zkus si to fakt užívat, já jsem taky před ultrazvukem vyplašená co bude, je jasné, že po tom, čím jsme si prošly, člověk přemýšlí už nad vším.
Marci, to si piš, že nás budete pěkně následovat i s Katkou, přece jsme říkaly, že tento rok je plodný, tak to by bylo, aby nebylo.😉
@katka1311 Já při stimulce taky chodila do práce a chodím vlastně pořád, jen jsem si brala dovču den na OPU a den na ET. Už tak to bylo děsné obhajovat pořád, že musím někam k doktorovi, vymýšlet kam jdu, protože to v práci nikdo neví. To pro mě bylo asi to nejhorší na celém procesu.🙂 Žádné injekce a tak, ale vždycky vymyslet, kam jako musím jít.🙂

katka1311
9. srp 2011

@petulka22 Tak u nás to taky nikdo nevěděl ani v práci.Proto bylo lepší zůstat doma a nikomu nic nevysvětlovat.Chtěla bych to asi znovu tak ale nevím jak to dopadne.Ale doufám,že se dočkám těch vytoužených // 🙂 .
Peťulko a k čemu pícháš ten Fraxík?

lenkacar
10. srp 2011

@paraple98 čus ty si pícháš fraxík? já jsem taky heterozygot a nic mě nedali prý je to zbytečné achjo ..tak holky které zajímá jak pracuji ,tak se ani neptejte ..nevadí mě ta práce jako taková ,ale ty nervy kolem a včera teda snad nejvíc ,normálně jsem se rozbrečela jak malej harant..je to jen o lidech ..já si vše připravila a on mě strčil jinam kde to neumim a neměla jsem čas si nic připravit a ta dáma přede mnou asi těžká pohodářka neměla vůbec nic ,mě to padalo z pásu a já neměla ani bedny ani vystýlku a jiné potřebné věci ,natož vypsané nějaké papíry a kontroly a natož aby mi někdo ukázal co s tim mám dělat ..začla jsem bulet a řekla jsem že tohle nedam a odcházim domu ..tak si ke mě na 10min. stoupl seřizovač a makal za mě a já si sehnala co potřebuju a naučil mě to a odp. co přišla nějaká baba mě seřvala,že to stejně dělam na hovno a vůbec holky včera jsem měla krizi a jen jsem seděla doma a vzdychala a byla jsem moc smutná 🤐 sebevědomí 0 a nepřipravená a zranitelná ..dneska jsem se ověsila zlatem a připravila jsem si řeč až mě zase někdo napadne ..tak mi držte paluchy ..

paraple98
10. srp 2011

@lenkacar píchám, prý je to jistější i když se říká, že heterozygot jako by neměl žádnou mutaci, ale dost doktorů se začíná přiklánět k názoru, že to zřejmě pomáhá...
Co se týče práce držííííím co mám, v některých firmách je to vážně na zblití... 😖

katka1311
10. srp 2011

@lenkacar tak to je síla.Je to fakt hnus.Já jsem též tak citlivá a jak někdo po mě řve a uráží mě ale ne moji vinou tak mi je strašně do pláče 😢 I moje šéfka v práci je stejná.Po mě řve jak to dělat a ona minule zákazníkovi zabalila krabičku dala do tašky ale prstýnek zůstal na pultě 😀 .Ale vyžrala jsem si to já.

nana.76
10. srp 2011

@lenkacar nenech se maš v sobě vic odvahy než si myslíš.Vím mus ito byt těžke v nove praci mezi cizíma ja bych asi byla taky dost vystresla ale ty jsi holka šikovna a zvladneš to 🙂 🙂

nana.76
10. srp 2011

@katka1311 některe šefky jsou fakt hrůzostrašne 😠 😠 Ja naštěstí měla dobrou a jak se vratím do prace tak tam ještě doufam bude 🙂

petulka22
11. srp 2011

@lenkacar Leni, to je vážně děs. Já bych z toho byla taky mimo. Ale Ty jsi silná, nedej se. Nejsi o nic míň než ti, co tam dělají. Přece se sebou nenecháš zametat. Uvidíš, že se to všechno zlepší. Moc držím pěstičky.
@katka1311 Já mám fraxík kvůli pozitivní trombofilní mutaci lupus antikoagulans. Byla jsem kvůli tomu i na revmatologii, kde ale na nic nepřišli, tak jsem z toho jelen. Ale fraxík budu píchat klidně pořád.🙂

paraple98
12. srp 2011

Ahojte holčiny 😉 jak se vede?

marmar79
12. srp 2011

@paraple Ahoj! Já měla teď v práci nějak napilno, tak jen občas mrknu co je tady nového. U mě žádné změny, pouze nervozita každým dnem stoupá :( Žádné nevolnosti nedorazily, trošku mě bolí prsa, ale už méně, než zpočátku, tak se fakt dalšího UTZ bojím, co ukáže. Minule mě ani ve snu nenapadlo, že by mohlo mimi "zmizet" když už mělo srdíčko, ale teď, když vím, že je to možné, tak jsem o to víc vystrašenější. Včera jsem potkala známou a hned se ptala, jestli už čekám miminko, ani jsem neměla odvahu ji říct, že ano. Pořád se bojím, že to zakřiknu.
A jak se daří tobě, užíváš si těhulkování? Už nakupuješ výbavičku?

katka1311
12. srp 2011

Ahoj holky,jak se máte?
@marmar79 Držím ti palečky ať UTZ dobře dopadne a ty už nemáš zlé sny ale naplno užíváš těhulkování 🙂 .Určitě tam je je strach od těch // co se najdou až do porodu.No a já můžu říct že i pak je velký strach.
Mojí dceři je 16let a strach o ní je obrovský,snad větší než o syna kterému je 12 let. 😒

marmar79
12. srp 2011

@katka1311 Věřím, že máš pak už máme strach o děti pak celý život.

petulka22
12. srp 2011

Ahojky holčiny! 🙂
@marmar79 Ani nevíš, jak Ti závidím, že Ti je dobře.. já už pomalu nevěřím, že mi někdy bude "volno".🙂 S tím strachem to mám ale taky tak, prostě si to zatím nedokážu vychutnávat, ale hlavně mám strach z toho genetického screeningu. Ve čtvrtek mám poradnu u mojeho gyndaře, pak v pondělí mě konečně objednali do FN do rizikové kvůli fraxíku, pak ta genetika. Pořád se něco děje. 🙂
Jinak dnes jedeme na víkend k taťkovi do Čech, asi budu muset s pravdou ven, i když se mi zatím ještě nechce, ale bude se slavit a mají v plánu dost dlouhé túry a nevím, na co se vymluvit, navíc si musím odpoledne kolikrát lehnout, jak je mi blbě, takže asi to tajemství vytáhnu na světlo boží. Ale jen v rodině, jinak ani náhodou.🙂
Přeju pěkný víkend všem a ať nám hlavně aspoň trošku svítí sluníčko.🙂

marmar79
12. srp 2011

@petulka22 Ahoj! Ono i když mi není nevolno, tak ten strach je stejně velký...
Užij si víkend! Taky bych potřebovala někam vyrazit, abych se trošinku odreagovala. Asi budeme muset vymyslet o víkendu nějaký výlet. Měj se hezky a snad i to sluníčko bude 🙂 PAPAPA

marcajda
12. srp 2011

@marmar79 ten strach, to je těžké. jenomže to jesti to vyjde, stejně neovlivníš.. je to psycho.. a vkládáš utrouš? určitě to bude dobré a středa už je za chvilku!! a to budou samé dobré zprávy!!

já mám miminkovský týden. ve středu osmi týdenní, ve čtvrtek půlroční a dnes devítiměsiční 😀 jak ta děťátka ale rychle rostou 😀 a byly úžasné všechny. pohádkové 😀 😀 to ten můj život ve mě chce opětovně rozdmýchat mateřské pocity.. ale docela odolávám.
@petulka22 jen se s nimi poděl, at se mohou radovat s tebou 😉 budeš na navštěvě jako v peřince, to bude opečovávání 😀 😀 tak jim i sobě to pěkně dopřej 😀 a pak se nám přijd pochlubit, jak to dopadlo, jsem moc zvědavá.
@paraple98 mě se vede dobře, venku to bouří, tak se trochu bojím, jsem pěkně vyspaná, protože jsem rano o 2hodiny zaspala 😀 a čeká mě pracovní víkend v zaměstnání. a doufám, že bude pěkně at můžeme sklízet obilí, at máme v zimě na výplaty 😅 a taky když se bude sekat obilí, tak budou v družst. kuchyni vařit a já nebudu o hladu 😀

paraple98
13. srp 2011

@marmar79 Určitě to bude ok, budu držet palce na UTZ 😉 Já se bála každého UTZ, taky jsem si to těhulkování moc neužívala a vlastně asi ani užívat nebudu, protože se pořád bojím, momentálně, abych se neotvírala a donosila mrně co nejdéle 😀 Ono musí být krásné otěhotnět hned a přirozeně a nemít komplikace, to bych si chtěla vychutnat (samozřejmě nějaké obavy jsou asi vždy, ale takhle se strachuju od začátku jak magor 😉 )
Jinak výbavičku nekupuju, zatím to stále nechci zakřiknout. Něco mám slíbeno od kámošek a po rodině, tak se na to chci jet po prázdninách mrknout a ostatní pokoupím před termínem přes net 😉

@petulka22 Tobě taky držím palce a pak písni, jak mimčo roste 🙂 A nebo, za chvíli ti zas bude volno, hrozně to utíká, ještě chvíli a máš první trimestr za sebou 🙂

@marcajda Marci,ty se nam upracuješ, máš vůbec nějaký víkend volno?? My dneska chceme jet na výlet, tak snad počasí dovolí 😀

katka1311
14. srp 2011

Ahoj holky hezkou neděli vám přeji 🙂
Máte některá po KO nebo UTZ?Jaké máte zprávy?

marcajda
14. srp 2011

@paraple98 ahoj, zas tak pracovitá nejsem, střídáme se o víkendech každý třetí týden. to se dá vydržet 😀 a taky už mám pro tento víkend padla a jedu domů. a musím něco uvařit k obědu. no, vidím to tak na krupici 😀
a co včerejší výlet, nezmokli jste? ty dvě průtrže odpoledne byly divoké. my to obilí snad nesklidíme. oběda jsem se včera dočkala a když kombäjny konečně po obědě vyrazili, tak začal liják. to by člověk brečel..
@katka1311 holky už mají jiné starosti nez my, že? ale krásně se to čte. teda marmar straší, ale věřím, že bude všechno v nejlepším pořádku!!! když je nám blbě tak se bojíme, když je dobře tak se bojíme taky. je to tak náročné.. a tak ty sis to už taky vyzkoušela, že? víš co očekávat..

taky přeji pěknou neděli 😀

lenkacar
14. srp 2011

kočky moje jste moc hodné ..už jsem to vyřešila s tou babou ,druhý den to zkoušela znova na mě tak jsem jí nabonzovala a je klid ..bylo mi řečeno ,že tohle si nesmí dovolit ..všude se nějaká svině najde .. 😠 no jinak dneska mě čeká první noční v životě a vůbec jsem neusnula a to jsem to zkoušela furt ..zato už ted si můžu hubu roztrhnout a oči mě pálí ,bože jak to zvládnu .. 😢 😝 tak jsem si zabalila kousek čokoládky jako na energii 😉 .Jinak všem přeji pěkné těhulkování a anince a nanynce hodná mimíska

katka1311
14. srp 2011

@lenkacar Držím ti palečky ať nemáš v práci takové peklo a kolem ebe jen samé hodné lidičky.Pak dej vědět jak si přežila noční?To si zvykneš ale bude to trvat.

paraple98
15. srp 2011

Ahojte kočky 😉

Marci - to víš že jsme taky zmokli, ale pro mně je teď každý výlet vzrůšo, takže to bylo vlastně moc fajn 😀

Leni - super, jen se tam s nima nemazli 😉 A jak jsi to přežila?

nana.76
15. srp 2011

@marcajda to foceni bylo super ani jsem je nemusela moc přemlouvat jen jsem musela Domčovi něco dovolit,ale s Nikou problem nebyl 🙂 🙂 Terka to je smišek je fakt že plače jen když ji něco trapi.Ted se ji klube další zoubek tak v noci pofnukava ale přes den je to zase sluničko 🙂

nana.76
15. srp 2011

@lenkacar super že si to vyřešila kočko tak to ma byt 🙂 Nočni jsem vždycky nesnašela,ale je to na zvyku 🙂 🙂 Ted už určitě chrupkaš 🙂 tak dobrou noc 🙂 🙂
Parapličko ahojky 🙂 🙂

lenkacar
15. srp 2011

no holky moje noční jsem přežila spát se mi nechtělo ,ale je to jiné ..byla jsem nějaká spomalená ,nestíhala jsem stva jsem tam vlezla a záda mě bolely opravdu festovně ,doma jsem ani usnout nemohla ,,jenže ve dne je to nekvalitní ,pes pod náma veje a zedníci mlátí na lešení ,zateplujou panelák ..ale mě to v tý práci strašně utíká a to je jediné pozitivum.. a baba mě nezdraví ..takže já taky ne a je klid ..

petulka22
16. srp 2011

Ahoj holky! 🙂 Tak já už zase makám. Dneska máme v kanclu vedro na padnutí, ochlazuju se, jak se dá, chtělo by to sprchu..
Jinak víkend byl veselý, všichni měli radost a slavilo se, tchán to hned rozhlásil pomalu po celé rodině a to jsem to ještě nechtěla tak roztrubovat, no, stalo se, tak snad to nezakřikneme.
@lenkacar Leňuli, na ty noční si zvykneš, uvidíš.. Jinak ta kolegyně mi připomíná tu moji z bývalého kanclu. Kašli na ni, na babiznu.🙂
@marmar79 Držím na zítřek pěstičky, pak poreferuj.🙂