FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
6. únor 2009

s9480, na tu dovču nejela, měla strach, aby se něco nepokazilo. Dala ji jedné kamarádce za polovinu, bylo jim to jedno, hlavně, že se jim to splnilo. Od té doby věřím na zázraky i v naši rodině. 🙂

s9480
6. únor 2009

😉

sukubka
6. únor 2009

sara.max tak babička odjela?kde bydlí kousek od tebe?já jsem ze šumperka a babičku mám v olomouci teda soíš kousek od olomouce v Příkazích 😀

sara.max
autor
6. únor 2009

tak to tá mám opačně. já jsem z Olomouce, babička je ze Šternberka.

zdenule30
6. únor 2009

hele a když je to teda třikrát hrazené pojišťovnou, tak za co se tam pak připlácí, za ty léky?
já jsem totiž slyšela, že i když to máš hrazené, tak stejně mě to přijde nejmíň na dvacet tis.

mufy
6. únor 2009

zdenule pojišťovny sice hradí 3 pokusy za život, ale pokud potřebuješ ICSI, AH, prodlouženou kultivaci nebo jiný nadstandart tak pak se všechny tyto úkony platí. Mě první IVF vyšlo cca na 15. tisíc a druhé na 12. tisíc.

s9480
6. únor 2009

Zdenule no to jsi slyšela dobře, doplácí se tam za léky a za tzv. nadstandardy jako je třeba asistovaný hatching, prodlouženou kultivaci atd. a to jsou všechno tisícové položky, no a taky za léky, je nějaký standard, ale pokud chceš třeba něco lepšího tak se doplácí, kdyby jsi to měla hradit celé bez pojišťovny tak je to tak cca 60.000,-, buďme rádi za ty 3 pokusy, dyť to chtěli zkrouhnout jenom na jeden hajz..... 😠

zdenule30
6. únor 2009

no to je fakt, už se nemůžu dočka, ty dva měsíce do prvního pohovoru budu nervní jak saňky v letě 😀 😀

s9480
6. únor 2009

to ti věřím, ale je to spíš takové těšení ne?

zdenule30
6. únor 2009

zatím jo, protože jsme zvědaví co nám tam řeknou a tak, člověk i doufá, že to výjde napoprvé, když třeba nebudou nějaké problémy, ale na to bych se asi moc těšit neměla 🙂

olm
6. únor 2009

tady to nejak usnulo 😔 , kde jste vsechny??

sara.max
autor
6. únor 2009

jsem tu a mám vážný problém 🙂

jak je to se sexem při stimulaci? Sedíme teď každý v jednom rohu pokoje, na klíně každý svého notebooka a snažíme to vygooglit 🙂 ale všude se píše něco jiného

sara.max
autor
6. únor 2009

Momentálně bych si fakt dala říct, ale mám strach. Chuť zaháním čokoládou, no hrůza, asi se do svatebních šatů už nedostanu 🙂

sara.max
autor
6. únor 2009

Dofám, že vás můj dotázek nijak nepohoršil

sara.max
autor
6. únor 2009

Holky, neblázněte, vás to netrápí 🙂 🙂 🙂

monali
6. únor 2009

ahoj, no teda vy jste baby ukecané 😉 včera a dneska jsem se sem nedostala a vy hned prokecáte asi 3nebo
4stránky 😀
Saro, nám při stimulaci sex nezakazovali (v OV),a řekla bych že to bylo ještě i lepší - jo hormony dělají divy 😀
a navíc neměla jsem při stimulce žádné bolesti ani jiné problémy.

monali
6. únor 2009

Dneska jsme byli u dr.Dostála, přišli jsme tam a ... prázdná čekárna, nebyl tam vůbec nikdo 😲 v první chvíli
mě napadlo že snad dneska neordinují 😀 ale za chvíli vyšla sestra a tak jsem jí hned vrazila papíry do ruky.
Pak jsme teda asi 30minut ještě čekali, protože doktor s chtěl asi v klidu prostudovat všechny výsledky
co jsem přinesla a teprve potom nás zavolali.
No a musím na další vyšetření 😝 protože to co mi dělali v Ostravě na hematologii mu nestačilo a tak musím
přímo do fakultky k nějakému doktorovi. Jdu tam až koncem února a když bude všechno OK tak začnu
dlouhý protokol. Léky už jsem sice vyfasovala, ale jak jsem to tak od oka počítala tak když všechno půjde
dobře mohla by být OPU tak v půlce dubna nejdřív. 😠 Moc nadšená z toho nejsem ale co už.
A co mě překvapilo tak za léky jsem nic nedoplácela a to mám stejné ako v OV, kde mě stály majlant. 😉

Jo a nevíte náhodou? mám si poslat žádost na pojištovnu na schválení - a ta pojišťovna to pak pošle už sama
do Olomouce?

sara.max
autor
6. únor 2009

monali, myslím, že dr. Dostál ti dá žádost sám. Nám ji taky dal až těsně před zahájením stimulace a ten papír jsem si měla jen zanést na pojišťovnu. Za 3 týdny jsem tam zavolala jestli je to schválené a to bylo všechno. Jen je zajímavé, že léky už jsi dostala.

sara.max
autor
6. únor 2009

Duben už je za chvilku 🙂 . Už utíkám do postele, dnes jsem hodně utahaná. Tak zítra a pěkný víkend 🙂 🙂 🙂

monali
6. únor 2009

Taky dobrou 🙂

sukubka
6. únor 2009

monali máš asi protokol jako já 😀

sara.max
autor
7. únor 2009

Jé holky venku bude krásně 🙂 , tak vám přeji krásnou sobotu a večer písnite, jak jste se měly. My jedeme odpoledne do Teplic nad Bečvou podívat se na propast, tak jestli se někdo nudí, může se přidat a kolem třetí se tam potkáme 🙂

Olmi, myslím na tebe i mimiska, držte se. 😉

sara.max
autor
7. únor 2009

Tak a je to v pytli, můj synovec se včera za rozjižďkách na Red Bull Crashed Ice v Praze dostal na 96 místo. Takže bohužel mezi postupujícími 64 nebude, ale i tak je dobrej 🙂 Když jsem viděla na tn.cz jak to sviští a že jezdí až 70 ti km rychlostí, udělalo se mi až špatně. Jsou to fakt ďáblíci, ti kteří na to mají odvahu a žaludek.

klymene
7. únor 2009

monali: chtěla jsem se zeptat ty máš něco z krví, že jsi byla na hematologii v OV a u koho? Já byla u primáře a zjistili mi nějakou gen. vadu - moc se mi sráží krev.

klymene
7. únor 2009

ahoj saro jak se ti daří? myslím že sex při stlimulce není problém pokud nemáš žádné problémy, sexovat se nesmí po ET 😉

sara.max
autor
7. únor 2009

ahojky, no já jsem se včera dočetla, že když rostou folíci, tak stahy dělohy při orgasmu mohou způsobit jejich poškození a prasknutí. Tak nemám odvahu to pokoušet, protože jich mám málo. Po ET se uvání 4-5 dní bez.

s9480
7. únor 2009

Saro při stimulce sexoval klidně můžete pokud nejsou bolesti apod, mě zakázali sex až těsně před OPU aby folíky nepraskly - taky jsem jich moc neměla, a pozor omyl po ET je sex zakázaný až do případné KO 😖
tak už mám dnešní odběry 3DC za sebou, jela jsem tam hned brzy ráno, byla jsem tam už o čtvrt na 8, krev mi brala sestra z okýnka v CARu dnes žádná sestra nebyla protože dnes přej měli jen 3 UTZ
nakonec nepoužila ani mou spešl jehlu, ale stejně mi to brala na 2x, dlouho dlouho hledala žílu - hrozně se divila že je nemám, ona sama byla taková zavalitější tak říkala že chápe že ona je má obalený tukem no ale prej proč já je nemám ?😉 , no takže na jedné ruce jí žíla praskla a bylo teprve málo krve ve zkumave takže se šla zeptat jestli to stačí no a ono ne takže šla na druhou ruku a tam to dobrala, mám modráky jak pěsti na obou rukách no ale hlavně že už to je, se mě ptala jestli neberu něco na krev - Ascorutin, tak myslím že mi asi z té krve zjistí nějaký problém se srážlivostí nebo tak něco no uvidíme, snažila jsem se přeobjednat na KO někdy dřív než toho 24.3., ale nic se bohužel neuvolnilo ☹

sukubka
7. únor 2009

ahojík holky!!
sara.max přeji at se výlet vydaří 😀
od manželové sestry má dnes cera 10let tak jdeme slavit bydlí daleko odnás (hned naproti i tchýně) 😀

olm
7. únor 2009

ahoj holky,

sari zavidim vylet. ja jsem doma a za oknem to vypada fakt dobre. Dneska cely den polehavam, az ted jsem se zvedla. Holky, ja uz jsem za tech par dni tak lina 😒 , hruza.
S9480, tak hlavne, ze neco nabrali, ikdyz to teda musi byt dost neprijemne, ze. me z leve ruky taky nikdo nechce brat krev, tak jak zacal kolotoc vysetreni ve FN, tak jsem tu pravou ruku mela uplne zdemolovanou 😖

Holky, mam dotaz, treba mi poradite. Cetla jsem, ze v normalni situaci - myslim tehu prirozene- se embryjko zavrta do delozni sliznice 6 den od oplodneni. Da se to tak spocitat i po IVF?? Myslim to tak, ze kdyz jsem v pondeli byla na opu - tzn. jako ze bylo oplodneno - zavrtava se dnes??? - 6. den "sveho zivota", nebo se to pocita jinak?

petista
7. únor 2009

Olm, při IVF se to počítá jinak, embrýsek se zavrtává tak 9-11 den po oplodnění, tj. po OPU.