FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sidonie
8. únor 2009

Ahoj , no ne přimo , v utery mi konči , a pak jsem četla na tom dotazníku , tak mužu požadat . Ale nevím jestli , ji mam žadat , nebo chodit , do prace , až transferu .

sidonie
8. únor 2009

Nevím totiš jak dlouho trvá cely ten proces po stimulací , jestli nestačí vzít jen dovolenou , kdyby to nahodou nevyšlo .

olm
8. únor 2009

No ja byt tebou, tak bych si ji vzala od punkce. At se das fit nez bude ET. Ja jsem mela OPU v pondeli, od tohoto dne i neschopenku, na ET jsem sla ve ctvrtek a v neschopence dal pokracuju az do HCG.

sidonie
8. únor 2009

Ale jak jsem to četla , tak to není tak naročné . Akorat to ježdění , jinak bych to zvladla , mam dobrou pracovní dobu . Dělám totiš 12ctky . Tak bych nemohla jet , akorat 2xdo tydne .Ani teť se necitím nějak divně , ty hormony asi na mě nepusobí . Akorat mě bolí trochu břicho .
A mám ještě jeden dotaz : když bubu po HCG , tak nemocenská pokračuje , nebo se jde normalně do práce ?

olm
8. únor 2009

Myslim, ze i dost zalezi na tom, kolik mas foliku. Me teda po punkci ta neschopenka prisla vhod.
Nevim, jak to bude po HCG, tak daleko jsem jeste nikdy nedosla 😒 ja bych ale rada do prace sla.

Ke komu chodis? do FN? K dr, Dostalovi?

sidonie
8. únor 2009

Chodím k Dostalovi , teť tam jdu ve středu . Ty jsi už to postoupila několikrat , že pišeš Tě ještě neoplodnili ?

olm
8. únor 2009

Na punkci jsem byla dvakrat, na ET jen jednou.
Preji hodne stesti a chod tu za nama 🙂

monali
8. únor 2009

ahoj, tak zase dočítám několik stránek. Než jsem to dočetla tak se mi pomotalo co kdo psal ☹
Klymen, s krví nic nemám, jenom mi na genenice zjistili nějaký trombofilní faktor, ale v OV mi po
vyšetření doktorka řekla , že je to OK: akorát dr.Dostál chce ještě nějaké doplňjící vyšetření, že kdyby náhodou
se něco objevilo tak by mi musel změnit léky, které mi už dopředu napsal. Ale doufám že to nic nebude.

Moc fandím srazíku ikdyž já se na něho určitě nedostanu, Už tak mám problémy s ježděním na kontroly.
Ale určitě ho udělejte. My jsme měly sraz z holkama v OV co přešly z gyncetra jinam a bylo to fakt super.

hezký zbytek víkendu 😉

klymene
8. únor 2009

monali: tak už tomu rozumím chce ti udělat ještě nějaké testy a pokud se potvrdí trombofilní faktor tak si budeš muset při stimulce píchat injekce na ředění krve. Já mám tuto gen.vadu a budu si muset píchat injekce od prvního dne stimulace až do výsledků HCG tak jsem zvědavá jak to zuvládnu.....

moc bych ti přála aby se to nepotvrdilo a nemusela sis píchat další inkekce, bude to pěkný opruz nedokážu si představit jak to budu zvládat

klymene
8. únor 2009

sidonie: určitě běž po OPU na nemocenskou celý ten proces je dost psych.i fyz.náročný,takže doporučuju ihned po OPU nemocenskou hodně štěstí 🙂

beras
8. únor 2009

Ahojky holky.Včera se tady řešilo zavrtávání embrijek.Tak já jsem to měla tak,že v pondělí jsem měla Opu a ve čtvrtek transfer.Embrijko mělo 8 buněk a jedničkové kvality.Další týden v pátek večer mě chytla děsná zimnice a bolest jako na mensruaci.S tím jsem šla spát ,že se probudím a mrcha bude tady.Už snad od třetího dne po ET jsem se na ní cítila.V sobotu o půl třetí ráno mě zase probudila bolest v podbřišku tak jsem se zveedla a šla na záchod. A mrcha nikde a zimnice taky byla pryč.Asi to fakt bylo zavrtávání,protže do té doby jsem při zavádění utroše měla čípek dole a najednou se vyšplhal nahoru a je tam pořád.Za dva dny jsem si udělala test a byl tam duch kterej přerostl v čárku.Takže to bylo 8 den od Et.Den Et se nepočítá.Ted cítím taky popíchávání a tlaky v podbřišku ale to je od roztahující se dělohy.Takže olm klídek ještě je brzo.

rozara
8. únor 2009

Zdravim vsechny kolegyne-snazilky.Stimuluji posledni den a v utery jdu na odber.Mam z toho smisene pocity.Tesim se a pritom mam strach jestli to vsechno vyjde 🙂 😔

olm
8. únor 2009

Beras, moc blahopreji 😉 To teda trva, ja jsem si myslela, ze je to rychlejsi. Chodila jsi po ET ven? Ja jsem dnes poprve sla na mini vychazku, myslim, ze to nevadi, co myslis? Jo a jinak, mam to uplne stejne - v pondeli opu, ve ctvrtek et 🙂

olm
8. únor 2009

Rozari, hodne stesti!!!! Kolik mas foliku? A je tvoje prvni IVF? Promin, ze se tak ptam, ale jsem strasne zvedava 😀

rozara
8. únor 2009

Holky na transfer se pak zůstavá na noc? Uvažuji že by tam se mnou zůstal i můj drahý chot 😀 😀 😀

olm
8. únor 2009

jestli chodis do FN, tak ne. Ve Fertimedu holky psaly, ze ti tu moznost nabidnou.

sukubka
8. únor 2009

rozara my ve fertimedu zůstali s manžou přes noc ale ted sme přešli do Fn a tam normálně poští domů(a jsem teda rači ta noc byla nekonečná)

olm
8. únor 2009

cau sukub, kde jsi byla cely den? Na vylete? 🙂

sukubka
8. únor 2009

olm ani mi nemluv.manža mi zabral na celý den net že prý já na něm sem pořád a on chodí do práce a nedostane se na něj,tak sem měla smůlu.co ty už jsi byla na procházce?a jak se cítíš?

rozara
8. únor 2009

Nemusis se omlouvat 😉 proto tu jsem 🙂 Mam pet. Diky za ne 😎

olm
8. únor 2009

ja se citim fajn, az me desi, ze mi nic neni 😀 byla jsem na chvilku venku, projit se. Ja taky obcas slysim, "uz me tam pust, jsi tam furt" 😀 😀

olm
8. únor 2009

Tak to je super 🙂 A chodis do FN, nebo do Fertimedu, nebo uplne jinam? 🙂

sara.max
autor
8. únor 2009

ahoj rozarko 🙂, tak to jsme na tom asi stejně. Já stimuluji už dvanáctý den a zítra mě čeká kontrola. Takže už se mi OPU taky blíží, jinak i já mám 5 folíků

sukubka
8. únor 2009

já to slyším hodně často 😀

sara.max
autor
8. únor 2009

AHoj holky, já jsem úplně grogy. Dnes ráno jsme se rozhodli renomovat kuchyň, která je hrozně stará, ale nemáme na novou. Koupili jsme samolepící tapety a je to perfektní, ale jsem děsně nadřená. A co vy celý den?

olm
8. únor 2009

ty jo sari, to jste si teda makli. A jakou barvu jste zvolili?

sara.max
autor
8. únor 2009

je to imitace dřeva. Celý byt je hodně světlý, ale linka je teĎ něco jako mahagon. Na podzim jsme koupili nový byt a tak už nám nezbývá na některé úpravy. Ale fakt to vypadá mnohem líp než ta původní, jsem nadšená, ale byla to fakt fuška.

četla jsem, žes byla venku a to se ti chtělo i v tom dešti?

rozara
8. únor 2009

Promin neodepsala jsem na vse.Chodim do Fertimedu a je to moje 1IVF. 😕 Holky tak u nas takove starosti s pocitacem nastesti nejsou. m ame jich vic 😎 Ale ja jsem zacatecnik a to diky IVF!Pred tim nebyl cas ani duvod.

sara.max
autor
8. únor 2009

tak to já jsem taky, máme málo spermií, bohužel. A ja se ti ve Fertimedu líbí, v poslední době jsem slyšela, že na něj hodně nadávají.

olm
8. únor 2009

Jojo, chtelo se mi v desti. Ale jen jsme obesli blok. Od ctvrtka uz me to doma dost nebavilo 🙂 No a jestli se mimis bude zavrtavat az koncem pristiho tydne, tak to bych doma zblaznila 😒