FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
9. únor 2009

sakryš nestresuj pořád 😠 ,doktoři vědí co dělají, pokud máš jít ve tředu na OPU tak ti dneska píchli nějakou injekci ne? nesmíš pořád myslet takhle negativně, sliznice se ti nezmenší určitě ta odchází až s MS

rozara
9. únor 2009

dřív jsem si myslela,že ivf je jistota,ale naděje umírá poslední 🙂 😉 tisícům holek to vyšlo,tak musí sakryš i nám :-raději moc nestuduj!

sara.max
autor
9. únor 2009

když mě to pořád nutí něco vyhledávat na netu. 🙂 Už budu hodná slibuji, alespoň do zítřka.

Jo a tu injeci jsem si už píchla před chvilkou. Snad je to moje poslední, kterou si sama píchám. Mělo by to navodit ovulaci a dozrát vajíčka, ale ani nebudu psát, jaká jsou možná rizika. Už to raději zavírám a jdu do sprchy. Ještě si mám zavádět jakýsi sajrajt, tak ať to mám brzo za sebou.

Dobrou noc, páček zase zítra. ..... a pěkné sny 🙂 🙂 🙂

s9480
9. únor 2009

no to byla právě injekce která ti zastaví ovulaci takže vše je tak jak má, buď v klidu a nezapomeň že musíš být v pohodě, sakra práce, tohle brouzdání na netu je na nic to ti radím vykašly se na to jenom se stresuješ, dobrou 😔

rozara
9. únor 2009

tak dobrou noc a všechny naše miminka at nám jdou na pomoc 😀 😀 😀 😀 😀

sukubka
9. únor 2009

s 9480 já taky přešla s Fertimedu do FN a to někdy v říjnu 😀
a musíte jít do ivf nebo skoušíte IUI?jsem v nemocnici spokojenější 😀

sara.max sakryš jak píšou holky nic na tom netu nehledej,kdyby si doktoři mysleli že ti folíky popraskají,nepůjdeš na opu až ve středu,vědí co dělají 😉

olm
9. únor 2009

Sari, neboj, pri stimulce se pripichavaji i injekce proti predcasne ovulaci. Vse je rozjety presne tak, aby ve stredu byly pekne zrale a nachystane!!! Dobrou noc!

mufy
10. únor 2009

Ahojky holky,

Olm tak jak je? Nějaké příznaky?

Saro už se ti to blíží.

Já už začínám špinit fest,takže můžu počítat s tím,že do pátku na UTZ půjdu a začínám od znovu,ale to vy už budete těhulky. 😀

lenkacar
10. únor 2009

ahoj holky ,tak jo sara se blíží pomaloučku k závěru ,je jasný že má obavy..se jí ani nedivim ,kdyby byla podruhé ,už bude vědět do čeho jde..doufám ,že jeden pokus jí bude stačit a budou //

sara.max
autor
10. únor 2009

Dobré ráno 🙂 a díky za podporu. Jsem totálně grogy s nervama. Vstávala jsem ráno po šesté, už mám uvařeno, včetně kuřecí polívky i s knedlíčkama . Je mi docela fajn, tak asi vygruntuji celý byt, aby mi to lépe utíkalo. Včera mi bylo pod psa,hrozně mě bolelo břicho, tak kdyby se to mělo opakovat, ať už odpoledne nemusím nic dělat.

Pěný den a držte se ! 😉 😉

JInak ten TTC na noc je děsnej humáč!

mufy
10. únor 2009

Saro ta kulička na noc je děsná.Já si poprvé nevzala vložku a vytíkalo toho docela dost.Ale když by to pomohlo....
Jinak já si taky před OPU a před ET uklidila a uvařila tak,abych pak nemusela na nic šáhnout a jen se šetřila.

Jinak nechci strašit,ale jedné holce, praskly vajíčka ještě před OPU.Měla min. stimulaci. Někdy se to stává,ale většinou ne. Já na tom byla 2x a nikdy se mi to dřív nestalo. Hlavně si píchnout injekci včas podle pokynů.

mufy
10. únor 2009

Tím jsem jen chtěla říct,ať jsi v klidu, na zítřek budou vajucha připravená... 😉

sara.max
autor
10. únor 2009

no zatím je mi fajn, alespoň fyzicky. Taky jsem cetla, ze se to může stát a proto mám obavy. Měla jsem ty folíky už hodně velké, no snad to vyjde. Injekci jsem si píchla o 3 minuty dřív 🙂 , ale můj přítel se mi smál, že nemám stresovat, protože jsme neměli s doktorem seřízený čas 🙂

lenkacar
10. únor 2009

sara to bude v poho neboj

lenkacar
10. únor 2009

ikdyž jak se znám budu plašit úplně stejně a ze stejného důvodu ,aby se vše vůbec povedlo uskutečnit

olm
10. únor 2009

ahoj,

Mufy, priznaky zadny. Uz by mohly byt, ze??? 😀 To je teda na prd, ze ti to nevyslo, jestli to fakt neni ta psychika, ze to tolik chceme, jenze co s tim ☹
Mufy, ja mam uz 3.den za sebou v 8.30 teplotu presne 37st., neni to malo? To me prijde, jak kdyby to bylo drzeny jen utrogestanem, co myslis, ty jsi v tomhle odbornik!

Sara, tobe nic nepraskne, neboj, pichala sis prece cetrotide, ne? 😀

TTC- o tak to je sila. Poprve jsem to taky dostatecne nezvladla a na prosteradle po vyprani mame hnedy fleky! Asi to nejak zreagovalo s praskem. Tentokrat jsem se vybavila a dobry. 😀

s9480
10. únor 2009

Sukub já jsem taky ve FN spokojenější - mnohem - no ale zatím čekáme na ty výsledky takže jsme se o IVF ani o IUI nebavili, naše diagnoza je ta nejhorší idiopatická neplodnost - žádný problém zatím nebyl zjištěnej, vše je OK u obou ale nejde to tak uvidíme co bude dál 😎

sara.max
autor
10. únor 2009

tak nevim nevim, ale zatim je mi nejak podezrele dobre. Treba uz je po vsem ☹ . Píchala jsem si vcera uvitrelle ne cetrotide. Asi je to obdobné.

S tou teplotou vůbec nevím jak to má být. To jako že když je zvýšená, tak to značí těhotenství? Tedy já mám hrozné mezery ve vzdělání.

Venku se pěkně setmělo a začalo sněžit, teď jsem si dala kafíčko a začíná na mě jít spaní.... Chtělo by to nějaké vzrůšo 🙂

s9480
10. únor 2009

Olm klidek na příznaky je ještě hooodně brzo 🙂

s9480
10. únor 2009

Saro ty to do zítra prospi nebo dojedu a dám ti na prdel 😠 , co to zase je? Buď ráda že je ti fajn, zítra už to budeš mít za sebou, vajucha drží díky té injekci a neboj je tam časová rezerva, minuty nehrají roli

ilci
10. únor 2009

saro, máš zítra OPU?
tak držím pěsti, ať máš co nejkvalitnější vajíčka 😉
neboj, folíky prasknou před OPU málokdy

sara.max
autor
10. únor 2009

jsem plašan a od přírody pesimista. Ale o každé z vás vím naprosto jistě, že jste moc super baby a každá z vás bude do konce roku 2009 držet v ruce počůraný lísteček se // a bastafidli 🙂

s9480
10. únor 2009

Saro no vidíš že to jde 😉 , u jiných umíš vidět optimisticky a co ty?Ty budeš tenhle počůranej lísteček // držet už cca za 14 dní 🤐

smilers
10. únor 2009

saro taky drzim pesti 😉 a hlavne bud v pohode, na tom taky hodne zalezi

jinak olm ja nemela zadne priznaky, krom toho, ze jsem si pripadal,ze to dostanu,jinak nic 😉

mufy
10. únor 2009

Olm na příznaky je ještě brzy. Já byla na transféru v den jako ty, v pátek mě ukrutně píchalo v břichu a od neděle mě bolelo břicho jako bych to měla dostat.No a nic. Tak buď ráda, že ti nic není.
Ale ta teplota je fakt malá. Třeba jsi měla normálně teplotu pod 37. Není pravidlem, že teplota vždy nad 37 značí těhotenství. Může se to zadařit i tehdy,pokud je třeba jen 36,8. Každá žena musí znát své cykly a pokud samozřejmě měří teplotu delší dobu. Já ji měřím už skoro 3 roky a ještě mě nezklamala.
Teplotu zvyšuje i Utrogestan.Kdy se chystáš testovat? Nebo to vydržíš do krve? Kdy na ni vůbec jdeš?

olm
10. únor 2009

Mufy, co chodime do CAR, tak jsem se na mereni uz vyprd.....Predtim asi 2 roky pravidelne a teplotu jsem nikdy nad 37 nemela, mozna dvakrat jsem mela 37 - za celou dobu! Jen jednou, ted v lete, jsem mela nekolik dni teploty nad 37, ale nakonec se z toho vyklubala cysta.
Vim, ze Utrog. ji zvysuje, proto se mi zda nedostatecna. No, uvidime. Je to ale pekna pakarna, to cekani. 😒
Jo a testovat asi nebudu, dostala jsem pregnyl 10,000 a den po opu jeste Ovitrellle, takze si myslim, ze tam toho mam opravdu dost. Na krev jdu 18.2., coz je 13 den po ET.

sara.max
autor
10. únor 2009

jedno motto, které se sem hodí:

Jen vira a vůle tvá pevná i když křehká, je silou jež dere se i proti větru!

No a já přidávám ... i proti nepřízni osudu 🙂

smilers, díky. Ta vycházka musela být moc fajn. V sobotu bylo fakt super počasí.

Jinak k těm příznakům, pamatuji si, že jeden můj příznak byl hodně silné bolejsi křížů!

olm
10. únor 2009

Sukub, kde dneska jsi? Mas zas "zabavenej" pocitac??? 😀

s9480
10. únor 2009

no ono je to s těma příznakama těžké, buď jsou těhu příznaky nebo mrcha příznaky takže těžko rozpoznatelné,já když byla těhu a tenkrát mě to ani ve snu nenapadlo, tak mi bývalo zle v noci, a mývala jsem hroznou chuť na kompot a taky na kávu, kterou jsem v té době vůbec nepila, jenomže to bylo jenom hodně krátce bohužel, pak začalo špinění a chutě byly fuč ☹

sara.max
autor
10. únor 2009

s tím kompotem to u mě asi neklapne jako příznak 🙂 , já bych se kompotovaných broskví mohla v posledních několika měsících ujíst k smrti. Jsem na nich skoro závislá. A taky jsem přestala jíst uzeninu a utloukla bych se po sýrech. No ale u mě to bude spíš jen žravost a ne příznaky 😉