FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

mufy
11. únor 2009

Olm třeba je to ta známka toho,že se to uchytilo. 😉

s9480
11. únor 2009

Mufy jojo to bude ono 😉 , hele ale jinak být tebou tak bych se na teploty vyprdla, obzvlášť s Utrošem, ale urřitě je příjemné vidět že neklesá 🙂

sara.max
autor
11. únor 2009

čau kočky, tak se zase hlásím 🙂 . Už to mám za sebou, ale je to děs. chodím jak kvasimodo 😀 v předklonu, Celou noc jsem nespala, v hlavě se mi toho honilo hrozně moc. Až k ránu jsem trošku zabrala.

Jinak nás tam dnes měli prý moc, tak to dlouho trvalo, Měla jsem na pokjli dvě fajn ženský a pěkně jsme pokecaly. Jedna je někde od Ostravy a šla taky na první a druhá je z Jižní Moravy a šla už po osmé. říkala, že si teď udělali delší dobu pauzu a zkouší to znovu. Zatím měla smůlu a dohodly jsme se, že tentokrát to vyjde, už proto, že máme všechny naplánovaný ET už na Valentýna. Tedy pokud nebude prodloužená kultivace, pak by to bylo až v pondělí.

Tak já se ještě ozvu během dne, teď se jdu napapat a vypiju asi litry čaje. 🙂

Díky moc, že jste si na mě vzpoměly a držely mi pěstičky. Tak zatím papa

s9480
11. únor 2009

Hele Sary tak to je fajn že se cítíš fajn -v rámci možností 😉 , ale to co nás zajímá nejvíc si nenapsala, a to kolik byla nakonec vajuch a jakých 😨 ????

olm
11. únor 2009

SAri, super, ze uz to mas za sebou!!! Taky marne hledam ten pocet 😀

sara.max
autor
11. únor 2009

Tak já vám píšu a píšu a nakonec se to někde ztratilo, vůbec se to nepřidalo. Tak tedy ještě jednou.

Vajuch jsem měla 9, ale uvidíme jaké kvality. Přišla za námi dokonce sama dr. Březinová, je hrozně milá. Co mě hodně překvapilo byl náš spermiogram. Posledně byl 0,8 a dnes 2,64. Je dobré, že to nejde dolů, ale nahoru. Zřejmě ještě pozůstatky z léčení kotvičníkem 🙂

Olmi ty jsi posedlá tou teplotou 😀 😀 😀 , vyprdni se na to. Já jsem si ji měřila asi 3x kvůli ovulaci a pak jsem to vzdala. Hrozně se mi to hnusilo 🙂

mufy
11. únor 2009

No já se musím Olm zastat, když jsem byla po ET nebo inseminaci,tak jsem taky hrozně pozorovala teplotu, jestli neklesá a drží se.

Saro tak to je fajn,že jsi měla tolik vajuch. A spermiogram je taky super. Já se rozhodla, že koupím manžovi ten Profertil a než půjdu po laparce na IVF,tak to bude brát a třeba ani nebude muset být dárce.No risknu to, i když je to teď hodně peněz a jsem úplně vyždímaná.

s9480
11. únor 2009

No hurááá 😉 , tak vidíš je to všechno OK vajucha nepraskly a máš jich víc než jsi si myslela no a spormio dokonce taky lepší, tak jen tak dál 😉 , na kvalitu si máš volat zítra nebo až v pátek?

sara.max
autor
11. únor 2009

já jsem vůbec nevěděla že teplota je důležitá v pozorování těhu příznaků. A kolik má být, když se jedná o těhotenství?

sara.max
autor
11. únor 2009

s9480, na kvalitu si mám volat až v pátek v 10 hodin. Když to bude dobré, tak je transfer 14.2. a když ne tak budeme kultivovat do pondělí

s9480
11. únor 2009

aha tak držím palce 😉 , Sary podle teploty poznáš ovulaci atd, i těhotenství, ale to jen v případě, že se měříš každý den ve stejnou dobu nejméně cca rok, takže pokud si tohle do teď nedělala, tak je zbytečné s tím začínat, stejně nepoznáš jestli ti teplota stoupla nebo klesla

rozara
11. únor 2009

Sary,to je skvělé 😀 gratuluji!jajou metodu jste dali???

rozara
11. únor 2009

Sary a kolik si dáte teoreticky embryjek?

s9480
11. únor 2009

tady je zase dneska mrtvo teda ☹

lenkacar
11. únor 2009

saro moc moc gratuluju a jaký to bylo? polopaticky pro mě to vysvětli prosím 😉

lenkacar
11. únor 2009

bolí tě hodně bříško? a co ty rozcapený nohy 😀 😀 😀 ,já to asi nepřežiju ,bude mě hanba

lenkacar
11. únor 2009

saro ty jsi teda pipi,to je krása..hlavně aby bylo do bříška a kdyby zbylo do mrazáku tak to by bylo super

sara.max
autor
11. únor 2009

čau holky, omlouvám se, že se vám dnes moc nevěnuji 🙂 , ale celé odpoledne jsem ležela. Nevím jak jste to snášely vy, ale mně moc dobře není. Nazkózu jsem sice zvládla v pohodě, ale do teď se děsně ploužím po bytě. Hrozně to bolí, vystřeluje mi taková nepříjemná bolest do podbřišku. Sestřička říkala, že by to zítra mělo být už dobré, tak uvidíme. Byla jsem ráda, že jsem si vzala i tu vložku, celkem to bylo potřeba, teď už jen zlehka špiním.

Těch oocytů máme 9, ale jestli z nich ze všech budou embryjka a jaké kvality, to se ukáže. Nezbývá než doufat.

Ráno jsem se docela nasmála, když jsem vešla do toho pokoje, kde už byly dvě děvčata, tak jsme se nenápadně začaly bavit a já zabrousila na téma koník. Jedna z nich říkala, že si to myslela, že jsem to já, že mě poznala. Ona prý chodí si nás pročítat 🙂 , tak třeba se i ozve, byla moc prima.

Leni, ty rozcapený nohy ještě šly, co mě ale štvalo, že bylo kolem tolik lidí. Lítalo tam sestřiček jako na prvního máje i na sále. Vím, že se člověk stydět nemusí, ale bylo to ponižující. No jsem střelená já vím, jsou tam přece od toho. 🙂

rozari, nechali jsme si udělat u všech AH. Tak to by bylo aby z toho nebyly alespoň dva velcí a zdraví siláci 🙂

monali
11. únor 2009

ahoj
Saro, taky se přidávám a gratuluje, jednak že jsi všechno zvládla v pohodě,a i úroda je super. aspoň bude
z čeho vybírat. 😉
a ICSI jste si taky nechali udělat,a nebo jemon AH?

sara.max
autor
11. únor 2009

jojo, přesně tak ICSI i AH

😉

lenkacar
11. únor 2009

jo saro tak to chápu že ti to vadilo ,já se taky budu stydět ikdyž vim ,že tam jsou od toho..ale došla jsi daleko a šance s icsy je veliká..když budou dozrálý vajucha

lenkacar
11. únor 2009

koník je asi hodně rozšířenej vid?

monali
11. únor 2009

až na mě přijde řada, taky jdu do obojího,ať uděláme maximum co je možné. Jé už bych chtěla být taky
tak daleko, ikdyž jak si představím jaké to budou zase nervy 😠
Jestli ti vyjde transfer na Valentýna, tak to bude originální a ten nejlepší dárek 🙂 pro Vás oba.
a neboj ty bolesti by fakt měly přejít, já jsem měla pocit že mi vaječníky cestujou po celém břichu ale druhý
den už byl v pohodě a mohla jsem jít i do práce.

sukubka
11. únor 2009

ahoj holky omlouváms eže sem tady celý včerejšek a dnešek nebyla ale učím se do autoškoly(řekla sem si at si tentokrát to ivf něčím spestřím a myslím i na něco jiného)
ale dočtené vás mám(teda ste ukeané)

olm tak šimrání v bříšku je dobré znamení,určitě se v bříšku zavrtávalo 😉 olm jak si měříš tu toplotu na to je specialní teploměr?a kolik má teplota při těhu být?já si teplotu nikdy neměřila 😒

sara.max¨dneska sem na tebe myslela věděla sem že máš opu ale nechápu tohle větu:co si napsala o kousek výš

!!!!naplánovaný ET už na Valentýna. Tedy pokud nebude prodloužená kultivace, pak by to bylo až v pondělí. !!!

to jako ikdyby byl et v sobotu tak je to už PK?nebo né?a kdy se dovíš jestli bude teda PK to se tam volá?nebo co ti řekli???

monali
11. únor 2009

ahoj Sukub, taky přemýšlím nad autoškolou, ale pořád se nějak nemůže odhodlat ☹ Ale řidičák by se
mi určitě hodil! tak snad se dokopu
Ty máš dlouhý protokol jako já, že? a kdy začínáš?

sara.max
autor
11. únor 2009

Sukubko, pokud se budou vyvíjet normálně, tak by byl ET v sobotu, pokud by se ale nevyvíjely moc dobře a zdálo by se paní doktorce, že by bylo lepší ještě počkat, pak bychom dali prodlouženou kultivaci až do pondělí. TO na nich, jak se jim bude dařit a budou pěkně bujet. Volat si budeme v pátek dopoledne.

rozara
11. únor 2009

holky kolik by jste si daly zavest embryjek?SlY by jste i do trech???

sara.max
autor
11. únor 2009

no tak u nás je to jasné. Jsme smířeni s dvojčátky, ale víc bychom riskovat nechtěli. Neumím si představit, že bych stála před rozhodnutím o redukci. To bych nezvládla. A oni stejně tři nedávají, jen ve vyjimečných případech

monali
11. únor 2009

já bych to možná riskla i se 3 (když mi zaváděli 2 tak se jedno nechytlo) , ale myslím že ve FN zavádějí nejvíce 2
horší by pak bylo pokud by se chytly všechny 3 rozhodnutí jestli si je nechat nebo jít na revize 😢 to bych
zažít nechtěla 😠

sara.max
autor
11. únor 2009

Děvčátka, já už mažu do postýlky. Byl to fakt náročný den. Holky držte se a zítra zase pa.

Dobrou noc 🙂