FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

olm
12. únor 2009

No, celkem kosa, takze jsme s kamaradkou misto do parku dosly k nam a hrabaly se ve fotkach na PC. Pohodicka.

A jak je Tobe? Zitra v 10.00 uz volas, co?
Ja kdyz jsem mela volat, tak jsem rikala, musim spat do 9:50, pak se probudit, rozmluvit a zavolat 😀 😀
Sranda byla, ze po minule zkusenosti jsem si pripravila na papirek vsechny otazky pro situaci, ze to nevyslo. A jak mi Dr. rikala, ze mame jedno rozdeleny vajicko, tak jsem najednou nevedela, na co se mam ptat 😀 😀

sara.max
autor
12. únor 2009

Já tak dlouho spát nebudu. Vstávám někdy kolem sedmé. Takže to bude dlouhé ráno. Doufám, že z těch 9 vajuch se alespoň nějaké vyvíjí natolik dobře, že se snad nemusím obávat toho, že nebude k dispozici ani jedno. Sice mě to už napadlo, ale tajně doufám, že tato situace nenastane. Bylo by mi to hrozně líto, kdyby skončily tak najednou všechny naše naděje.

S těma fotkama jsem to dělala právě minulý týden. Našla jsem v PC stovky fotek a potřebovaly protřídit. Zjistila jsem , že v albu nemám nic za posledí cca 2 roky. Takže jsem jich spoustu vymazala a nějako nachystala i na vytištění. Docela jsem se u toho i nasmála 🙂

surenka
12. únor 2009

Ahoj holky, taky chodím do FN k docentu Dostálovi, zatím jen stimuluju na IUI. Občas vás pročítám, takže díky vám pak vím, do čeho jdu 😉 Hlavně vám držím palce, ať vám všechno dobře dopadne 🙂

Pro Mufy: nejspíš záleží i na pojišťovně, jaké léky a kolik je ochotná hradit. Mě doktor rovnou nabídl Gonal F pen (nevím, proč ne třeba Fostimon jako tobě), s tím, že pokud mi pojišťovna léky neschválí, budu si je muset hradit sama - jedno pero 5 tis. Naštěstí mi je pojišťovna schválila - na jeden cyklus 3 pera - nedoplácím nic a když chci stimulovat cyklus na IUI, zažádám si na pojišťovně. Taky mi říkal, že pokud mi to schválili jednou, není důvod, aby mi to neschválili třeba desetkrát, že jsme tu mou pojišťovnu vlastně otestovali, co všechno je mi ochotná schválit. Jediné, čemu nerozumím, je - proč musím na nový cyklus žádat znovu, i když mám třeba ještě jedno pero schválené (ale nevyzvednuté) z minulého cyklu. Ale to je vedlejší, spíš mi trochu vadí, že třeba nevím, co můžu chtít a co ne, protože tomu zas tak nerozumím... Jinak přeju pevné nervy (potřebovala bych je taky 😉 )

sara.max
autor
12. únor 2009

Ahoj Surenko a vítej mezi námi snažilkami. Jsem ráda, že ti jsou naše rozpravy k užitku. Přiznám se, že mě moc pomáhají a vím na co se v určité fázi připravit. Tak hodně štěsí. Kdy tě to čeká?

surenka
12. únor 2009

Sara.max, díky 🙂 Byla jsem dnes na kontrole a injekce zabírají, jsem ráda aspoň za to (mám PCO a anovulaci, clostil ani metformin mi nezabral). A jsem 8DC, takže se uvidí - já doufám IUI tak příští týden 😎 Jinak zítra přeju jen samé dobré zprávy 😉 A moc tě i s ostatníma holkama obdivuju, že jste se dostaly tak daleko, já se pořád s IVF nějak nemůžu vnitřně srovnat, naštěstí manžel nemá problém, takže to zatím zkoušíme jen tak zlehka 🙂

sara.max
autor
12. únor 2009

Pokud tě netlačí čas, tedy myslím tvůj věk, tak můžeš zkoušet co se dá. My už moc času nemáme a podle vyjádření lékaře, přirozenou cestou to bohužel vůbec čekat nemůžeme. Takže u nás rozhodování bylo velmi rychle a jednoznačné. A jdeš do IUI poprvé?

sukubka
12. únor 2009

ahoj holky byla jsem v autoškole 😒 teda je to děs.dneska jsem si přikoupila brožuru a pořád dokola valím testy na cd 😀
dočítala sem vás a holky s tou imunologii mi říkal dostál že na ni posílají bud při 2nezdařeném IVF nebo pacientky hodně po třicítce po 1nezdařeném IVF,

Sara.max za jak dlouho jsi měla výsledky s genetiky?mě říkali že nám příjdou do 14dnů a na endokrinologii jdu 19.2 měla jsem drobek zvýšený prolaktin,dělali ti ultrazvuk štítné žlázy?a výsledky ti řekli hned?a s tou urologii vám taky řekli hned výsledky?manža se bojí 😀

olm
12. únor 2009

Cau Sukub,

z genetiky nam to prislo domu opravdu pomerne brzy. Na Urolce dostal pritel papir se zpravou primo do ruky i mu Dr. vse rekl a vysvetlil.

Chci se zeptat - ty jden na endokrinologoii kvuli mirne zvysenemu prolaktinu?????

sukubka
12. únor 2009

jj olm jdu na ultrauvuk štítné žlázy 😒 ty jsi byla na endokrinologii?
takže s urologii budeme mít výsledek hned v ten den?to je fajn.

sara.max
autor
12. únor 2009

Sukubko, urologie je prý v pohodě, ať se manžel nebojí 🙂 , je tam hodný pan doktor a sestřička odejde z ordinace při vyšetření. Jinak ta endokrinologie je taky fajn, výsledek hned a ultrazvuk je ve stejné budově a je součástí vyšetření.

surenka
12. únor 2009

Sara, na IUI jdu podruhé. A nevím, jestli mě netlačí věk (je mi třicet dva), ale spíš ten pocit, že už opravdu těď moc chci, není tak silný... Kdoví, co ale třeba budu říkat za půl roku 😅

Jinak jak říká olm, výsledky genetiky opravdu přijdou docela brzo (na to, jak dlouho se čeká na vyšetření...)

sukubka
12. únor 2009

ty jsi taky byla na ultrazvuku?a proč tam poslali tebe?tam posilají každého?

sara.max
autor
12. únor 2009

Měla zvýšenou hladinu čehosi. Už nevím co to bylo, ale protože jsem se jako dítě léčina na štitnou žlázu, tak mě tam poslali. Doktor jen říkal, že je všechno zatím dobré, jen kdybych otěhotněla tak mám přijít. Pak by se to prý muselo raději hlídat. Jinak budu chodit jen na kontroly jednou za půl roku.

sukubka
12. únor 2009

holky a jak je to s mražením embroušků?to mrazí až po Pk nebo před PK?

sara.max
autor
12. únor 2009

je tak to nevím, to by mě taky zajímalo. Zítra se zeptám, jestli tedy bude co mrazit ☹

sukubka
12. únor 2009

ok jsi hodná zítra tam máš volat jo?

sara.max
autor
12. únor 2009

zítra budeme zase o kousek chytřejší a dál

rozara
12. únor 2009

Sari,zítra po zavolání pokud bude vše ok,tak ještě ten den půjdeš na TO nebo nejdřív v sobotu???

sara.max
autor
12. únor 2009

rozarko, nejdřív v sobotu, když to bude prodloužená kultivace tak až v pondělí. To čekání je nekonečné a počítám, že od zítřka to bude ještě mnohem a mnohem horší. Prostě nekonečné ..... Ale aspoň se něco děje. Už to není tak stááášně daleko 🙂 🙂 🙂

sara.max
autor
12. únor 2009

Přidávám tabulku, pokud si někdo bude chtít doplnit údaje 🙂 🙂

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI, 11.2 OPU, 9 vajíček a čekáme dál. Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

Lajdákova: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

sara.max
autor
12. únor 2009

Opravuji Lenkacar, myslím, že čeká na MS 18.2. a pak to bude injekce. Snad se na mě nebude zlobit, když to opravím. 😉

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI, 11.2 OPU, 9 vajíček a čekáme dál. Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol, čekám na MS 18.2. a pak už jen injekce a jedeme dál

Lajdákova: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

olm
12. únor 2009

Sukub,

ja jsem byla na UTZ stitky i na endokrinologii, ale to bylo kvuli zvysenym protilatkam proti stitce- zjisteno z HP. Mela jsem i vysoky prolaktin, to se ale vubec nijak neresilo, dostala jsem Dostinex a basta. Proto se divym, ze se zvysenym prolakrinem jdes na endokrinol.

sara.max
autor
12. únor 2009

já nevím co jsem to měla zvýšené, jen tam bylo napsané : vyšší S TGAB 9,1 , ale nevím co to je. Tak to jdu vygooglit 🙂

sara.max
autor
12. únor 2009

Tak už vím že se jedná o vzestup protilátek proti tyreoglobulinu, ale nemůžu najít nic víc, čemu bych rozumněla

sukubka
12. únor 2009

olm měla sem to úplně jak ty(s hormonálního profilu zjištěn prolaktin a i ty protilátky proti štítné žláze)a dostinex mám taky 😉 a vísledek teda budu mít hned s toho ultrazvuku ju?

sara já taky hned hledala co to mám ty pojmy atd ale stejně vím prd 😀

olm
12. únor 2009

ja jsem byla prvne na utz a pak u doktora, rekl mi, ze leky neni treba, jen sledovat.

sukubka
12. únor 2009

takže ti nechali jen ten dostinex (panebože já si ho zapomněla včera vzít,průser-vemu ho dnes to mi neublíží né?co se dá dělat takový léky co se jí jen jednou týdně nesnáším vždy zapomenu.sakra)

olm
12. únor 2009

Jo, jen dostinex. Kolik ho beres? ja 1/4 tydne. Myslim, ze se nic nestane, vezmi si ho hned a je.

sara.max
autor
12. únor 2009

někdy je asi lepší nevědět. Pak se člověk míň nervuje.

Holky tak já už mizím,

Sukubko, nedělej si hlavu z endokrinologie. Je tam příjemný a mladý pan doktor 🙂

Olmi, jsme na tom stejně, alespoň co se týká UTZ a zvýšených protilátek 😀 , jinak doufám, že se cítíš dobře, pokud dobře počítám tak jsi 8 den po ET, že? To už se mimísek drží zuby nehty 😀

Dobrou noc, zase zítra 😉

olm
12. únor 2009

Sari,

pekne se na zitrek vyspi, at to jsou same dobre zpravicky. A pak uz pomalu zacnes odpocitavat do ET a potom dlouha doba do HCG 😉