FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
22. únor 2009

právě že si Olm myslím to samé že máme stejnej problém a a přitom každá jiný protokol!kdy ty začínáš se stimulkou?

olm
22. únor 2009

pocitam tak kolem 10, dubna

sukubka
22. únor 2009

myslim že budeme stimulantky spolu 😀 bude to fajn 😉 !!!

mufy
23. únor 2009

Ahojky holky,

teda s těma revizorama je to na h...Po slušných lidech chtějí peníze,ale hlavně,že tam jezdí plno lidí,kteří jezdí na černo a taky tam jedí. No fakt hrůza. 😠

Olm díky za přání. 😉

Na IUI jdu dneska. O víkendu to nedělají,takže jsem v práci jen chvíli a na 12. tam mám být. Jen doufám,že mě šéf pustí, ještě jsem mu to neřekla. 😀 Ale nějak si to nezabírám, stejně si myslím,že to zase nevyjde, dokud nebudu mít po laparce.

monali
23. únor 2009

dobré ráno, tak jsem chtěla být první a nic 😀
U nás bylo o víkendu taky docela hezky, zato dneska od rána pro změnu sněží 😠

Mufy tak třeba se to dneska povede, spermijky se zakousnou a laparka už ani nebude potřeba. Držím palce.
Sukubko, tak jsem to počítala a pokud se nic nezmění , vychází mi 2den cyklu někdy mezi 10.-12.březnem,
takže budu za tebou asi týden pozadu, a taky mám dlouhý protokol. Takže to budeme s Olmi už 3 a možná se
k nám ještě někdo stihne přidat 😉

ilci
23. únor 2009

mufy, tak tfuj tfuj na dnešek, ať na laparku nemusíš

sukubka
23. únor 2009

ahoj holky!jé ilči ahojík!!!! 😀

manali tak to by bylo super!třeba mi mrcha dorazí později a budeme stimulantky úplně stejně!!! 😀 ale i tak to vychází dobře!!!!

muchynko,neboj bude to dobrý,držím pěstičky,pak napiš!

sukubka
23. únor 2009

teda holky pěkně to tady šidíte!!!!!!!!!!

rozara
23. únor 2009

hezký pozdní večer,mužu se zeptat kdy je nejjistější si po transferu dělat gravitest???

mufy
24. únor 2009

Ahojky holky,

tak včera proběhla inseminace. Byl tam naštěstí dr. Dostál, tak jsem byla ráda.
Dnes mě spíš pobolívají vaječníky, tak uvidíme za 14 dní,jak to dopadne.

Ilci díky, taky doufám,že laparka nebude třeba.

Rozaro někdo si dělá test už 9 den po ET někdo zase později. Záleží na tom, kdy jsi dostala injekci Pregnylu nebo Ovitrellu, protože ty potom výsledek zkreslují. Jáměla Pregnyl ještě 12 den v těle a měla jsem na testu skoro neviditelnou čárku.

lenkacar
24. únor 2009

mufy gratulace k inseminaci!jak se tu pořád máte?já sbnad už příští týden začnu stimulku č.2

zdenule30
24. únor 2009

ahoj holky, teda vy jste to tady zase rozjeli, nás sklátila chřipka, jinak manža začal užívat profertil, já jsem začala měřit BT no tak uvidíme, třeba se to podaří dřív než půjdem v dubnu do caru 😀

sukubka
24. únor 2009

pěkné ráno holky!
mufynko gratulka k inseminaci.Tak to je dobře že tam byl dostál.Já dojídám 3.3 HA a pak čekám na mrchu,myslím že mi 2dc výjde na neděli,to tam Dostál asi nebude že?třeba mi mrcha dojde v pondělí a bude to ok 😉

lenkacar budeme stiimulantky přibližně stejně,ale ty máš jaký protokol?myslím krátký že?

mufy
24. únor 2009

Holky díky, moc sice nedoufám,že to vyjde, ale mohlo by.

Zdenule, taky jsem začala manžu dopovat Profertilem a ráda bych se pak přesvědčila, jestli to má nějaký účimek.

Sukubko, když ti dojde MS, tak můžeš přijít do nemocnice 1 nebo 2 den. Je jedno,jak se rozhodneš.Ale později už ne. Mě to taky vyšlo párkrát na víkend.

dasule
24. únor 2009

Ahoj kočky...včera jsem byla poprvé ve FN Ol u Doc. Dostála.Jste s ním spokojené?

monali
24. únor 2009

ahoj holky,
Lenkacar, tak už stimulka, to je fajn, já asi začnu o něco později než Sukubka, takže půjdeme hezky za sebou 😉
a aspoň budeme moct řešit, co se u které zrovna děje. Bude to moje 2IVF a třetí stimulka, tak jsem zvědavá
jak se bude lišit od Ostravy.
Mufy, když nebudeš doufat ty nic se neděje, my budeme doufat za tebe 🙂

Dasule, dr. Dostál je příjemný, a většina co jsem slyšela si ho chválí, že je to dobrý doktor. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že si nechává záležet na všech vyšetřeních než dojde ke stimulaci. Je to sice časově na dlouho, ale zase mám pocit, že nic nepodcenil. A tys už chodila do jiného CAR, nebo je to tvoje první?

monali
24. únor 2009

A kdepak se nám toulají Sara a Olmi?? od té doby co nastoupily do práce na nás nějak nemají čas ☹

sukubka
24. únor 2009

dasule,já tě znám z jiného tématku ahojík!!!tys chodila myslím jako já do Fertimedu že?
Dostálek je fakt super,přesně jak říká monali trvalo mi než sem se dostala tak daleko jako ke stimulaci protože opravdu nic nezanedbává a chce veškeré vyšetření a pokud se mu něco nezdá rači stimulaci oddálí!je to na dlouho ale snad tzaky výsledek bude dobrý!jsem s ním oproti fertimedu úplně moooc spokojená!!!!Hodně štěstí!!!!

lenkacar
24. únor 2009

sukub já mám dlouhý protokol a začnu asi 5.3. dle krve a utz ,nyní jsem v přechodu 😀 ,už aby byl konec ,neni mi dvakrát

sukubka
24. únor 2009

monali to bude dobrá stimulační štafeta!jaký máš protokol?já dlouhý takže 7-8dubna bych měla dostat tu injekci a pak tak za 10-14dní bych si měla píchat injekce pravidelně!!!!!tak třeba budeme nějak stejné stimulantky! 😀

sukubka
24. únor 2009

lenkacar tak ty už jsi dostala tu pozastavovací injekci?tak ta čeká mě až 7-8března tak jsi dopředu 😉 já měla předtím krátký protokol tak sem zvědavá co semnou dlouhý udělá!!!

lenkacar
24. únor 2009

já taky měla předtím krátký a ted bude dlouhý ,jo tu zastavovačku mám od 18.2.

lenkacar
24. únor 2009

jako po tý injekci je mi teda furt blbě a bolí mě hrozně hlava

lenkacar
24. únor 2009

předtím jsem stimulovala gonalem a ted budu mít puregon oboje v peru

dasule
24. únor 2009

děkuji,jj chodila jsem do Fertimedu,vypadá to,že to bude trošičku trvat,ale mě to nějak nevadí 🙂 Máme za sebou 5 IUI a 1 IVF bez úspěchu,takže nikam nespěchám,navíc...Čekejí nás tři svatby,z toho jedna bude od ségry,jdu za svědka 😉 Jinak chodím při zaměstnání ještě do školy...arojip 😀 hučí mi z toho v hlavě,právě píšu seminární práci 😝
Pomalinku začínáme stavět baráček...
17 února jsem byla u léčitele.Strašně šikovný,hodný pán.Ani mě neznal,prostě jsem se k němu objednala a ledva jsem přišla,nasál mou energii a už na mě začal chrlit diagnozy.Prostě se trefil úplně do všeho!Nízká plodnost - 60%,hypothyreoza,nadledvinky!Taky mi řekl,co mě čeká a nemine.Napsal mi jídelíček,podle kterého se mám řídit 2,5 roku...tak aby se mi vyčistil organismus a začaly orgány fungovat tak,jak by měly!
Hlavně musím cvičit,pravidelně provádět dechové cviky,procházky a posilovat pánevní dno.
Miminko budume mít do tří let přirozenou cestou a můžeme mít i tři děti,pokud budeme chtít.Hlavně už nemám podstupovat žádné umělé a hlavně nemám brát žádné hormony!Byla jsem úplně nadšená,protože jsem cítila,že pokud budu opravdu dělat vše,co mi doporučil,určitě to prostě vyjde 😉
No a včera jsem byla ve FN OL u Doc. Dostála...poprvé...
manželovi doporučil nový spermiogram a urologické vyšetření.Já jsem po gyn. stránce ok,dokonce mám dnes ovulaci a jeden folikl o velikosti 18 mm vpravo,tak máme domácí snažení,ikdyž nám nabídnul,abychom dnes přijeli na IUI,ale nemáme opravdu čas tak často jezdit do OL,je to přece jen hodina a půl cesty!Mám si oderat krev v období MS 3 den cyklu a 21 cyklu a pak nám řekne,co dál....Samozřejmě jsme takový rychlí postup nečekali!Hned jsme se s manželem v autě pohádali,že už nám to stačilo minulý rok a že bych se teď měla zaměřit na sebe,že je chyba v nás a léky nám nepomůžou!Tak pravděpodobně to uděláme tak,že podstoupíme jen ty vyšetření,počkáme si na výsledky a pak se na IVF vykašleme a začneme u sebe!Na IVF mám ještě minimálně 4 roky čas,asi bychom to chtěli zkusit ještě přirozenou cestou a potom IVF,pokud to nepůjde jinak 🙂

sukubka
24. únor 2009

tak to se mám na co těšit jo?já budu mít gonal už si ho chladím v ledničce a po té zastavovací injekci se po jaké době začne se stimulkou????

sukubka
24. únor 2009

dašule.Já si pamatuju jak si chodila do Fertimedu já tam chodíla v té době na 1ivf pak sem to tam vzdala a šla do FN.Taky jsem musela mít 3 a 21 den cyklu odběru na horménální profil.Pokud je možnost se snažit přirozeně skoušejte to,ale podle mě se někdy přírodě musí pomoct a hlavně uvidíš co vám Dostál po výsledcích s krve zjistí,mě třeba zjistil sníženou funkci štítné žlázy a s tím se špatně otěhotní tak papkám léky!uvidíš po výsledcích...Ale hodně štěstíčka

olm
24. únor 2009

Cau 🙂

Koukam, ze dnes je tu toho vic, nez za posledni tyden 🙂 🙂

Dasuli cau, dlouho jsem Te nevidela 🙂
Taky chodim k Dr. Dostalovi a jsem moc spokojena.

Holky, vite co my zacina vrtat hlavou? Neni to moc brzo po 2 mesicich jit do dalsiho IVF? Co myslite? No navrhl mi to Dr. ja jsem si o nic nerekla, tak muzu doufat, ze vi, proc to dela
😉

Ale kolikrat tu na konikovi ctu, ze po nezdarenem IVF maji prijit za pul roku na domluvu na dalsi............

sukubka
24. únor 2009

Olm myslím že dostál ví co dělá a mě tenkrát ve fertimedu řekli že na další ivf můžu jít po 3 měsících takže si myslím že brzy to není pokud si neměla OHSSa žádné problémy je to podle mě ok a dostál taky ví co dělá!

olm
24. únor 2009

No, snad jo. Stejne se asi zeptam, az tam toho 30.3. pujdu, jestli bych nemohla dostat jeste jedno platicko antika. V dubnu mam neco duleziteho, co se mi primo kryje s pripadnou OPU a ET. Uvidime, co mi rekne 😉