FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

klymene
28. led 2009

sara.max: taky doufám, že už se to konečně povede taky už nejsem nejmladší letos mi bude 32 hrůza manželovi 36 a nemáme žádné děti smutnéééééé
jj mám toho za sebou dost, ale bojuju nedávno mi naštěstí přišli na gen.vadu mám trombozu (zvýšená srážlivost krve) - tzn. že si budu muset při stimulaci píchat injece navíc aby mi zředili krev mám z toho trochu strach, ale snad to zvládnu 🙂

klymene
28. led 2009

jj když jsem tam byla poprvé tak taky hrozně spěchal, ale naštěstí nejsem začátečník tak jsem to moc neprožívala, ale je pravda že kdybych v caru byla poprvé tak by mi to asi vadilo, že se mi pořádně nevěnuje

sara.max
autor
28. led 2009

tak tomáš fakt smůlu. Já jsem zatím ok, ale docela mě děsí, co tu všechno čtu. Už jsem se nějak smířila s tím, že to nemusí vyjít napoprvé, ale rozhodně bych hodně špatně snášela, kdyby se to přerušilo v půlce a ani neproběhlo. To mě fakt děsí.

Četla jsem, že jsi z Ostravy. Jak zvládáš dojíždění do Olmika? Musíš obíhat všechna vyšetření tady ve FN nebo můžeš jít i k vám?

klymene
28. led 2009

sara.max: jestli jsem to dobře přečetla tak to je tvoje první stimulace že? tak to ti dali určitě dlouhý protokol a nízké dávky aby věděli jak budeš reagovat myslím, že nemusíš být nervózní 😉

sara.max
autor
28. led 2009

říká se, že Fertimed je v tomhle lepší, udělají si čas a všechno vysvětlí, ale jinak na něj v poslední době hodně nadávají. Raději ať na mě dr. Dostál spěchá, jen když mu můžu věřit, že ví co dělá. A to asi věřím. Dušička sice malá, ale věřím 🙂

Mně je letos už 35 ☹

klymene
28. led 2009

sara.max: já vlastně skoro všechny vyšetření mám za sebou z fertasu takže mi brali jen krev manžovi sper. a už mám vlastně i naplánovaný protokol, ale moc to po něm nepřečtu takže se příště budu ptát

sara.max
autor
28. led 2009

Díky, to jsi mě potěšila. Jj, jsem na prvním IVF, je to všechno pro mě nové.

sara.max
autor
28. led 2009

no jo, doktoři a jejich zápisky. Proč každý doktor tak škrabe 🙂 , jakoby nestačilo, že člověk nerozumí jejich latině. Tak já si vezmu příklad a budu se raději taky ptát, abych si pak nepřipadala jak nováček 🙂

klymene
28. led 2009

sara.max: musíš myslet pozitivně a hlavně se nestresovat většinou se říká že 1.IVF je "zkušební" a málo kdy vyjde, ale znám spostu holek kterým to vyšlo hned na poprvé!!! Já jsem se ve fertimedu vždycky na všechno ptala abych věděla co mě čeká takže toho vím dost a jsem klidnější. Fertas mi v poslední době připadá hrozná výrobna na peníze už jsem se tam necítila moc dobře a hlavně už tam nebyla ta důvěra takže tak.

sara.max
autor
28. led 2009

hm, tak jo. Budu doufat, že budu patřit do vyjímek, které potvrzují pravidlo a napoprvé se povede. Nevím, jestli budu mít odvahu to všechno ještě jednou absolovovat. Hlavně v práci jsem si to musela dost složitě zařizovat a podruhé už by to nešlo. Teď se mám kam vrátit, ale i tak někteří kolegové můj záměr nechápou a dávají mi to sežrat, že si budu užívat doma a oni za mě budou makat. Hodně štěstí i Tobě.

klymene
28. led 2009

sara.max: na lidi v práci se vykašli možná ti jen závidí že jsi štastna a chceš mít další dítě a oni na to nemají odvahu a zodpovědnost prostě to neřeš a soustřed se na to co ted planujes 😀

sara.max
autor
28. led 2009

jasněk, to bych měla a snad se mi to i daří, ale někdy je to moc těžké. A jak jsi překonala oba neúspěchy? Nepoznamenalo to váš vztah? Projít tím vším, doufat a pak smiřovat. Musí to být zoufalé.

klymene
28. led 2009

sara.max: ten první ještě šel, ale s tím druhým to bylo hodně těžké dost mi trvalo než jesm to strávila a smířila jsem se s tím ☹ a dlouho jsem hledala sílu na další pokus a taky jsem začala přemýšlet o adopci, co se týká manži má náročnou práci takže to asi moc neprožíval jen ty moje stavy a nálady myslím že chlapi jsou v pasti s tech našich nálad a neví jak mají reagovat

klymene
28. led 2009

sara.max: chtělo by to tady tabulku, abychom měli větší přehled co se děje a abychom se mohli lépe podporovat 😉 , ale dohužel to neumím zvládnete to někdo?

sara.max
autor
28. led 2009

Tak snad to není tak složité, nevím sice jak se to dělá jinak, ale mohlo by stačit, když já jsem napíšu svoje a ty si to zkopíruješ a přidáš si svoje údaje. Každý kdo se bude chtít pro přehled přidat, může udělat to samé. Na jiný způsob jsem nepřišla. 🙂

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

klymene
28. led 2009

ČEKATELKY:

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska
klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed

sara.max
autor
28. led 2009

no super, tak teď by se mohla dopsaat i olm. 🙂 a ostatní. Včera jsem potkala u dr Dostála před ordinací jeden mladý prár, blondýnka s tmavovlasým asi manželem. Byla mi hodně povědová a tak jsem se na ni stálekoukala. Možná ji znám z koníka, ale nevím. Daly jsme se do řeči a byla taky naštvaná, že to hodně dlouho trvá. Tak třeba tu někde je a přidá se 🙂

s9480
28. led 2009

Děvčátka vidím že tvoříte tabulku jako na jiných diskuzích, tak se dovolím přidat 😉

ČEKATELKY:

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska
klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed
s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

sara.max
autor
28. led 2009

ahoj s9480, jsem rádak, že ses přidala, vítej. Přestupuješ z Fertimedu, už jsme to dnes řešily. Hodně se na něj v poslední době nadává, prý jim v poslední době jde jen o peníze. A jáký je tvůj důvod přestupu? Jinak jsem zvědavá , promiň, musíte projít IVF a přitom jsi byla přirozeně těhotná. Můžu vědět jaký je problém u Vás?

monali
28. led 2009

tak se taky přidávám

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska
klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed
s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat
monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

lajcikova
28. led 2009

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska
klymene: 32, čekám na výsledky kontrola 16.2., poté 3.IVF FN Olomouc dr.Dostál, před tím 2.IVF - neg. fertimed
s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat
monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)
lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

lajcikova
28. led 2009

tak sem se vam tam taky připsala 😉 sem zvědava kdy se bude něco vubec dit ☹ problem za problemem.
saro držim ti palečky abys to měla hned na poprve 😉

klymene
28. led 2009

lajcikova: neboj vše se v dobré obrátí přeju mooooooooooc štěstíčka, aby z tebe byla brzy těhulka 😉 musíme bojovat nic jiného nám nezbývá 😀

sara.max
autor
28. led 2009

lajcikova: díky za přidání do klubu 🙂

vidím holky, že jsme tu všechny co patříme pod křídla pana dr Dostála. Jsem zvědavá, které z nás se zadaří nejdřív a kdy se potkáme na chodbě před ordinací. 😉 Ale nakonec to je jedno které a kdy,hlavně že ta chvilka přijde a už je nadosah.

klymene: teď koukám, že jsi tu i odpoledne. Chodíš do práce nebo už jsi jen doma?

jé holky, kdyby jste nás s mým už skoro manželem teď viděly, to byste se nasmály 🙂 . Sedíme v obývacím pokoji naproti sobě, každý svůj NTB na klíně a jedem .... Co jsem si začala psát na koníkovi, uznal můj brouček, že bude lepší mi pořídit vlastního. Je to super, máme sice ještě jeden PC v ložnici, ale tam je zima, brrr. Tak jeĎ budu pořád jen psát 😉

zdenule30
28. led 2009

ahoj holky, tak jsem byla včera na kontrole po laparku a je to všechno ok, akorát jsem v sobotu dostala zánět močových cest, tak jsem teď ještě do úterka doma, pak mi doktorka vypíše poukaz do olmíku. Včera jsem zjistila, že kamarádka je těhotná, tak jsem z toho měla depku, přišlo mi to líto, že my pořád nic. ☹
chci se ještě zeptat, když se příští týden objednám za jak dlouho mě vemou?

lajcikova
28. led 2009

zdeni tak min 1měsic 😒 trochu to tam trva no....

sara.max
autor
28. led 2009

tak to je dobré, když jen 1 měsíc. My jsme čekali na termín skoro 2 a pak následovaly další vyšetření, každé mělo čekačku několik týdnů.

lajcikova
28. led 2009

sari ja myslela na ten prvni pohovor min.1měsic-pak ty vyšetřeni-hruza všude se čeka 😒 lituju že sem tam vubec lezla,ted sem akorat s narvama v prdeli ☹ jestli mi ten vir hpv buji tak mě asi fakt jebne.fakt mam strach.... 😔

sara.max
autor
28. led 2009

a o co přesně jde? A to ti zjistili až při těch testech před IVF nebo už dřív?

lajcikova
28. led 2009

ne to mi zjistily jak sem přešla do fn,udělal mi stěr z čipku a včera mi došel dopis že se mam objednat na kontrolni stěry do onkologicke poradny ☹ a prvni reakce když čteš onkologie?-fakt sem na pokraji zhrouceni 😔 a do 26.2 daleko.