FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
17. bře 2009

jo přesně tak mrchu už bys mít neměla 🙂

sukubka
17. bře 2009

a Leni po transferu ani nebudu mít přehled kdy třeba měla pak další dojít(ikdyž snad nedojde)jen vždycky holky po transferu a před testíkem mají přehled kdy měli mít mrchu a já v tom už ted mám maglajz!

tvá maminka je sestra?mě to bude píchat manžel ale doktor a nic není sem zvědavá

lenkacar
17. bře 2009

sukub jo mamka je sestřička v důchodu..snad to zvládneme ,ta mrcha nedej bože kdyby dorazila tak do těch 14dnů po E.T. je to nějak okolo toho testování právě..já toho taky moc nevim ..

sukubka
17. bře 2009

tak snad nedorazí musíme věřit!!!!!jj mamča to zvládne zítra podej hlášení ok!to to letí a už stimulka,snad to bude vše jen lepší!

mufy
18. bře 2009

Ahojky holky, hlásím se po delší době, mám v práci frkot, protože jsem dnes naposledy v práci, zítra mám nástup do nemocnice na laparku.Tak na mě myslete,ať je vše v pořádku a brzy mě pustí domů.Já tam totiž nechci být o nic dýl než je nutné.

Všem snažilkám držím pěsti,aby se zadařilo.Snad tu pak budeme mít další těhulku. 🙂

sukubka
18. bře 2009

mufynko pěkné ráno neboj budeme na tebe zítra myslet a neboj vše bude v pořádku,já m+la také před 1ivf laparku!!!!nic to není.držím pěstičky.

leni tak za chvíli máš píchanec!!

ilci
18. bře 2009

mufy, budem na tebe myslet a držet všechny palce 😉

mufy
18. bře 2009

Ilci díky, snad to rychle uteče v nemocnici. 🙂

sukubka
18. bře 2009

mufynko určitě to uteče uvidíš!

lenkacar
18. bře 2009

sukub ahoj a všichni ostatní ahoj ,tak jsem opíchaná a je to dobrý ,akorát ten puregon víc štípe než ten gonal a to byl chvíli z lednice ..nakonec jsem ještě narychlo hledala brožuru páč jsem nevěděla jestli se nejdřív nasazuje jehla a pak stupnice ,taklže sde nedodrželo přesně na minutu..ale to snad neni problém..

sukubka
18. bře 2009

určitě to není problém a je jedno v kolik si to píchneš?to záleží na nás kdy si to určíme?taky mám píchat jednou deně a je lepší asi ráno že?jsem ráda že jsi to zvládla!jsi šikula ted už to půjde jako po máslíčku

lenkacar
18. bře 2009

sukub já to pícham podle mamky jak ona může víš..nebudu někde běhat venku večer a ty budeš píchat sama?

sukubka
18. bře 2009

bude mi píchat manža ale myslím že by to měl být aspon každý den přibližně stejný čas že?a manža je od 6do 14h v práci tak nevím jestli to píchnout hned ráno o půl 6h co myslíš?
chytá mě dnes nějaká debka ☹

lenkacar
18. bře 2009

tak to nech na odpolko až to bude v klidku..

lenkacar
18. bře 2009

no to určitě ve stejný čas ..ale fakt to nebolí ,do břicha vůbec ..já mám teda pěkný špeky ,ale i hubenourky neřikaj ,že by to bolelo..je to tak slabonká jehlička ,je to v poho..a já jsem sakra bebinka

sukubka
18. bře 2009

já si pamatuju jak sem si píchala fostimon ráno a večer a pak večer fostimon a merional měla sem pěkně rozpíchanou prdel!myslím že to do toho břicha přežiju a budu to teda píchat odpoledne!!!!snad to neva že to nebude dopoledne nemělo by to mít žádný vliv že?co jaký máš pocity?já jsem dnes nějak mimo.už by se nám to mohlo podařit je to hrůza to čekání lítání po doktorech a hlavně ty nervy!fakt hrůza

milin
18. bře 2009

Ahojky holky
nějak nestíhám.

Mufy neboj zítra to zvládneš.A za chvíli budeš doma.Těch pár dní uteče jak voda 😉

Stimulantky držím palečky ať to vše klapne 🙂

papa snad zítra 🙂

jirule33
19. bře 2009

ahoj 🙂

sukubko, raději se na to Dostála zeptej, myslím čas aplikace. já teda měla gonal a píchala jsem to večer a pěkně mě sjel, asi zrovna neměl náladu.
má se píchat ráno, ale jak říkám, já měla gonal.a myslím i v tom protokolu to bylo psané ráno 😕 no už je to dlouho 😝
jj a ve stejnou dobu, v tom máš pravdu 😉

držím palce ať jsou z vás brzy těhulky 🙂 😉

jirule33
19. bře 2009

jo a právě já jsem měla vyčtené i z různých diskuzí, že to holky píchali třeba i večer, proto jsem myslela, že je to fuk, ale asi ve fn jim to jedno není 😕

kacza.b
19. bře 2009

ahojky holky a dobre ranko. ja uz jsem k vam parkrat nakoukla a dali jste mi par uzitecnych informaci za ktere moc diky. ja jedu do FN v utery na 13h. jeste jsem si zadala o vypis z karty ve fetimedu,ale bylo mi receno ze to asi nestihnou tak kdyz tak tam pojedu bez toho a bude muset stacit ma slovni zasoba.

ahojky princ,kdy tam jedes ty? pak me musis o vsem informovat ju.

sukubka
19. bře 2009

pěkné ránko holky vy ste raní ptáčatka 😉

jirule 33 já mám taky gonal a rači se na to poptám ale dostála už neuvidím do té doby 😒

kacza.b třeba se tam někdy potkáme ve fertimedu ti dají stejně 3 řádky a nazdar ale stejně ho Fn chtějí,ale pro začátek určitě bude stačit když jím to řekneš je to i lepší protože s toho papíru opravdu pak nic nevyčtou!držím pěstíky at je pro tebe přestup úspěšný já taky ted na 2ivf přestoupila s fertimedu!

kacza.b
19. bře 2009

sukupko diky. no jsem moc zvedava a zaroven mam strach.

lenkacar
19. bře 2009

sukub mě řekli v caru že nejlepší je to mezi 16 až 18hod. ale já stejně pícham jak mi to vyhovuje ..nikdo mi neřikal dopoledne .. 😉 tak bud v klidu,fakt..jo do prdky by mě to taky bolelo ,ale do břicha to fakt necítíš ,nevim jak je to možný..já byla tak posraná z toho a fakt nic,akorát ten puregon maličko štípe ale až po píchnutí..pomasíruju a za chvíli je klid..

lenkacar
19. bře 2009

jinak mi zatim nic není ,ale to příjde ,depky jak prase ,počítam tak pozítří 😀

sukubka
19. bře 2009

lenkacar taky mám občas debky a při stimulce budu mít taky jedu vlastně na kontrolu až po jednom týdnu co budu píchat injekce a budu mít strach jestli budu mít vajíčka ve Fertimedu mi totiž dali silné dávky fostmonu a měla sem jen 10folíků a ted s tím gonalem se nevyznám jaké mám dávky ale řekla bych že malé napřed píchám myslím 75jednotek a pak 150myslím tak mám strach aby vaječníky dobře reagovaly no snad doktor není blbej a ví jaký dal dávky 😒 tobě držím pěstičky 😉

kacza.b neměj strach bude to ok uvidíš!já se ale taky pořád něčeho bojím 😒

petista
19. bře 2009

Sukub, taky jsem na 1. IVF měla nízké dávky Gonalu - první tři dny jen 75 a pak 150, měla jsem 9 folíků a v nich 6 vajuch. Nicméně každý reaguje jinak, po prvním UTZ ti dávky upraví

sukubka
19. bře 2009

a po tom prvním ultrazvuku si budu pak jak dloho ještě píchat?ty jsi měla dlouhý protokol? 😉 jinak děkuju

petista
19. bře 2009

jj, měla jsem dlouhý protokol a mám zase. máš UTZ v úterý, tam zkontrolujou, zda je vše OK a jestli jo, tak pak hned ve středu začínáš píchat a další UTZ je ve středu následující týden. Pak ti upraví podle reakce dávky, já dostala přidaný Gonal a píchala ještě ve od čt- soboty a v pondělí bylo OPU. Ale to je individuální, jedna holka chodila píchat asi ještě 14dní po první UTZ kontrole. Takže takhle dopředu se to nedá říct.

lenkacar
19. bře 2009

sukub já měla předtím 225j.gonalu a po 4 dnech 150j. a ted 200j.puregonu a po 4dnech 150j.

lenkacar
19. bře 2009

dneska začínam špinit ,trochu mě bolí v břiše ,jestli to zase stopnou ,já už na to holky seru..