FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
22. bře 2009

genetika?trvá dlouho než tě obědnají a výsledky jsou pak do 14dnů!a je to v arealu FN ta genetika nás myslím obědnávali kolem 2měsíců!

monali
23. bře 2009

ahoj holky 😉 všechny zdravím,
dlouho jsem tu nebyla a teď jsem taky jenom na skok. V práci toho teď máme nad hlavu, měli jsme velkou prodejní
akci a teď z toho šílíme. A domů chodím až večer a to už ve výtahu usínám 😒 A to jsem si myslela, že před
stimulkou to bude v klidu, že kolegyni pěkně pomalu ukážu co a jak, a budu si na nemocenské. Takhle je
jasné že až do OPU budu chodit do práce 😝 , no ale aspoň nebudu mít čas myslet jak to dopadne.

Zítra ráno mám mezi 8,30 - 9,00 UTZ, tak doufám, že tam zase nezkysneme půl dne. Ukecala jsem manžela,
aby mě zavezl, je to rychlejší. Asi si budu muset fakt udělat řídičák 😠 A od středy bych si měla začít píchat
Gonal, akorát se mi ty dávky co mi napsal Dostál, zdají menší než jsem měla předtím, Myslíte že to mám doktorce
- asi tam zítra bude dr.Oborná (ještě jsem ji neviděla) říct, ale snad zas doktoři ví co dělají ne?

Nejdete zítra někdo, co Sukubka?

zatím pa, ještě nakouknu 🙂

sukubka
23. bře 2009

monali?ty si budeš píchast Gonal taky od středy?to si na tom jako já!!!mě se taky zdá že mám menší dávky než při 1ivf ve fertimedu ale to sem měla fostimon+merional snad dostál ví co dělá a kdyžtak by mi pak dávky mohl ještě zvýšit né?kolik máš doma per?já dvě a 1.4 jedu na kontrolu to budu mít už týden stimulku!myslím že budeme mít kontrolu zároven!!!!

sukubka
23. bře 2009

holky kdy ste začali užívat prednison 1den stimulky???

monali
23. bře 2009

No pera mám doma taky 2 po 450jednotkách. Rozpis injekcí mám na 8dní, takže potom asi taky kontrolu. Tak
to bysme byly spolu. Kdyby náhodou, jsem menší, vlasy hnědé po ramena s melírem, a celá taková bucla'ťoučká.
Většinou mě vozí manžel - blonďák. Prednison se užívá od prvního dne stimulky.
Jsem zvědavá co mi zítra řeknou, snad bude vše OK.

mufy
24. bře 2009

Ahojky holky, jen vám píšu, že jsem už po laparce, včera mě pustili domů. Měla jsem tam nějaká ložiska endometriozy a vzyly mi 2 cysty.

Všem stimulkám držím pěstičky. 🙂

lenkacar
24. bře 2009

mufy tak to jsi vycuclá fest ..tak ted už jen vše dobré... 😉

sukubka
24. bře 2009

pěkné ránko holky!mufynko ntak snad to už ted bude jen a jen dobré!!!!
lenkacar tak jak ty pokrauješ?držím pěstiky,kdy budeš mít kontrolu?pak podej hlášení kolik je folíků 😉

monali taky mám 2pera po 450jednotkách 😉 já jedu na kontrolu toho 1.4 to budu týden stimulantka 😉 dneska ti držím pěstičky pak hned napiš jak jsi dopadla!jestli budeš od zítřka stimulovat asi se za ten týden potkáme 😉

sukubka
24. bře 2009

manali jak jsi dopadla?holky od zítřka píchám gonal nevím jestli nevadí kdybych si ho píchla až v 15h to totiž jezdí manža s práce 😉

lenkacar
24. bře 2009

sukub kontrola je zítra neboj podam hlášení ,dneska mě bolí v břiše ,snad je vše v pořádku

sukubka
24. bře 2009

leni ty si pícháš už týden že?jsem zvědavá kolik budeš mít vajíček(držím pěstičky 😉 moooc)!ty sis píchala ráno že?papala si i prednison?

sukubka
24. bře 2009

monali jak jsi dopadla?myslím na tebe 😉

monali
25. bře 2009

dobré ráno holky 😉
Sukub, Včera UTZ dopadl dobře, všechno jak má být, takže dneska píchám první Gonal, už mám v sobě prednison a anopyrin , a taky toho 1.4.mám kontrolu, tak snad se potkáme. Zase jsme tam ztvrdli až do 10,30 😒

Jinak Dr.Oborná je moc příjemná a sympatická. A ještě tam s ní byl medik - připadal mi jako arab nebo ind,
no a ten mi dělal UTZ a ona ho při tom zkoušela. Naštěstí on se bál, já jsem se bála takže to dopadlo
v pohodě 😀 😀 pro oba. Tím jak byl opatrný tak to bylo šetrnější vyšetření než od Dostála 😀

Někde u Gonalu je napsané, že by se měl píchat dopoledne, ale snad to nevadí i odpol.

Mufy, no vidíš tak už to máš za sebou. Teď se dát rychle dokupy a už všechno půjde dobře. 🙂
Lenka, pak určitě podej hlášení, není boha aby to tentokrát nevyšlo.

lenkacar
25. bře 2009

ahoj holky tak hlásim ,že na každé straně asi 10folíků který budou v odpovídající velikosti a zbytek prckové který prej nebudou k ničemu ,budou bez vajec a sliznice 8mm..v sobotu kontrola utz a po neděli odběr..jupí!!!!tak se budu modlit at se zase něco neposere..

sukubka
25. bře 2009

monali tak to se 1.4 určitě uvidíme,budeš tam s manžou?a prednison užívám půl tablety ráno celou večer ale co je to anopyrin,kolik si pícháš jednotek gonalu?já si ho nakonec píchla sama ráno v 9h optimální hodina!já tam minule měla taky nějakou indku nebo co to bylo za cizinku 😀 ale byla v poho naštěstí mě neprohlížela jen koukala 😀 docela to tady flákáte že?vy se couráte v jiném tématu???

lenkacar tak to je super úrodička!!!!takže držím moooc pěstičky!!!!

monali
25. bře 2009

sukub, prednison mám stejně jako ty, a anopyrin je myslím na něco s krví , aspoň myslím, že mi to tak Dostál říkal
Gonal mám 4dny 75jednotek, a pak 150jednotek. (pořád se mi to zdá málo, snad folíci porostou) 😉
Jo budu s manžou, doufám že mě zase zaveze.

Leni, no vidíš když se daří, tak se daří. Já jsem měla nejvíc 10folíků a to dohromady. To se jim aspoň budou
dobře vybírat ti nejlepší.

Mám toho te'd tolik, že nestíhám ani chodit na svoje témata (chodím akorát na dva), natož na cizí 😠
a to jsem si myslela jak budu při stimulce v poho 😉

Už se těším na kontrolu, že se konečně s někým potkám.

sukubka
25. bře 2009

monali mě tam spíš manža neveme protože mají hodně práce!uvidím no!mě se to taky zdá taky málo těch mích 75 jednotek a ještě k tomu já mám docela zvýšené fsh no uvidím snad Dostál ví co dělá!chci mít mražáčky ve fertimedu sme žádný neměli a je to o nervy!!!!!tak to určitě ve středu pokecáme(akorád tě nepoznám 😀 )

monali
25. bře 2009

zkusím vykopat nějakou fotku, jenže já se nejraději fotím hodně z dálky 😀 😀
a tebe podle fotky teda nepoznám. Ale určitě to zvládnem. Já jsem taky nikdy neměla co mrazit,
tak doufám že se to teď podaří a snad už ani mrázáčci nebudou potřeba 😉

lenkacar
26. bře 2009

sukub ty máš jen 75j?to se ti nedivim ,že se bojíš..ale snad ví co dělaj ..ono jestli tam toho mám fakt tolik ,tak budu dopíchaná jak prase ..

sukubka
26. bře 2009

lenkacar 75jednotek mám 2dny pak mám na 150jednotek(myslíš že kdyby mi pak v tu středu na kontrole ještě přidal je šance že mi vyrostou nějaký folíky?to už asi ne že to je pak spíš na dozrání)nevím proč mi dal jen tak málo snad ví co dělá 😒
kolik sis píchala ty leni?

monali budu mít 100% bud bílou bundu nebo bílej kabát. 😉

monali
26. bře 2009

sukub, fajn bílou barvu poznám, akorát doufám ,že ho nebudeš mít pověšený na věšáku. 😀 😀 To by mi
moc nepomohlo. 😀

No já mám 75jednotek 4dny a až potom 150. Docela se bojím, protože takové nějaké dávky jsem měla
v OV poprvé a nakonec jsem měla jenom 1 folík, a ten se nedal použít 😒 . Podruhé mi pak dávali hned od začátku 150jednotek a měla jsem jich 10.
Ptala jsem se Oborné, že kdyby ty dávky byly nízké a folící nerostli jestli se to dávkování zvedne a pokračuje
se v píchání, tak říkala samozřejmě. Tak budu věřit , že mi samozřejmě nějací folící narostou a hlavně, že
budou dobré.

rozara
26. bře 2009

ahojky,holky vím,že tu některé měly zamlklé těhotenství. Bohužel to asi bude i můj případ . Ještě to není jisté,ale v 6 tt nebylo vidět srdíčko. ☹ Kdo tím prošel prosí o radu. Do kterého týdne je naděje atd. DEKUJI.

sukubka
26. bře 2009

manali ty se se ptala jestli to pak jde prodloužit a navýšit dávky jo?tak to jsi mě uklidnila protože já ve fertimedu měla konské dávky fostimunu+merional a měla sem 11folíků a ted mě zarazilo že mi dal Dostál tak malé dávky 😒 no uvidíme snad nebudu mít jen jeden folík a dostál by mi ty dávky zvedl!je naprd nemít mražáčky jak při 1ivf 😒 já si píchám nakonec v 9h ráno a ty?jinak zatím vůbec nic necítím!a prednison máš taky že?

lenkacar
26. bře 2009

sukub já začínala na 200j. a gonalu 225j. a po 3dnech to snížili na 150j.u obojího..gonal mi nezabíral ,puregon je v poho..koukala jsem ,že bys uvažovala o darovátkách..vysoký fsh je jako že bys byla jako v přechodu ?já tomu nerozumim..Jinak rozarko ..já myslím ,že šance je ..

monali
26. bře 2009

Prednison mám 1/2 - 0 - 1 a gonal si píchám v 11hod. Já taky nic necítím, měla jsem Gonal u každé
stimulky na IVF i na IUI, a nikdy jsem na sobě nic nepozorovala,snad je to dobře 😒

Leni, teda to jsou dávky, ale hlavně že to účinkuje. 🙂

Rozaro, tohle fakt nevím , ale držím palce ať to dobře dopadne.

sukubka
26. bře 2009

leni já o darovaných uvažovala doktor ve FN ale ne prý to je to 12fsh docela dobrý ale nevím no.Ve fertimedu mi doporučovali dárkyni.vysoký fsh znamená že není neco v poho s vaječníkama!ale uvidím 2ivf ještě risknu pak bych šla na imnologii a 3pokus bych šla jedině s dárkyní!
já mám první dva dny gonalu 75j a 4dny 150j sem zvědavá na altrazvuk a uvidím i jaká bude po odebrání kvalita!!!!leni ale jak to že máš tak vysoké dávky???

monali mám prednison stejně jako ty!sem zvědavá na středu!

lenkacar
27. bře 2009

asi jste to blbě pochopily ten gonal jsem měla při prvním pokusu..225j. a pak 150j. ted mám jen puregon a to 200j. a ted už dopíchnu 150j. a končim..leda že by mi přidali ještě v sobotu,já nevim to jsou normální dávky ,to maj i ostatní holky ,ale určo to dávkujou podle hormonů,necucaj si to z nosu ,takže bud v klidu ,snad ti to ušili na míru ..holky třeba ješt+ě měly k tomu puregonu orgalutran a já nic ..takže fakt má každej něco jinýho..

klymene
27. bře 2009

ahoj holky, tak jsem se vrátila z prádní dovolené v USA jakpak se máte?

klymene
27. bře 2009

holky máte někdo krátký protokol? jak to při něm chodí - za jak dlouho od první injekce je odběr?

klymene
27. bře 2009

myslím, že by se hodila aktualizace tabulky co vy na to?

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Z 9 folíků jen tři embrya, rozpadla se, ET nebyl. Další vyšetření cca za 3 měsíce.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,26.2.poslední výsledky, březen snad už stimulace- mám napsaný gonal, pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

Lajčíková: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09, zjištěn vysový prolaktin - RTG a oční vyšetření pokud bude vše ok tak 1DC or 2DC kontrola ULT (cca 20.4.09), když bude vše v pořádku začínám ze stimulací - krátký protokol