FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
30. led 2009

Dobré ránko děvčátka, tak už je tu další den. Já mám třetí den dovolenou a dnes mám za sebou třetí injekci. Cítím se fajn. Jen mě trápí děsná zácpa. Nemáte někdo dobrý recept? Já už jsem vyzkoušela od sušeného ovoce přes kompoty a kyšky snad úplně všechno. ☹

lenkacar
30. led 2009

ahoj saro na mě zabíraj mandarinky a kafe 3v1 a nejvíc banánové mléko to rozpustné..chichi..já vim je to hnus ,tak si hod gutalax

sara.max
autor
30. led 2009

to jsem si uz vzala, ale zatim se nic nedeje. A to jsem chtela dnes na cely den někde vypadnout na výšlap. TeĎ mám strach, že budu sedět za každým pařezem ☹

lucaaa
30. led 2009

Ahoj holky rada bych se k vam přidala. Sice mi není 30 ale 27 let. Taky chodím do FN k dr. Dostálovi.

sara.max
autor
30. led 2009

Jen vítej 🙂 , a od kdy tam chodíš?

lucaaa
30. led 2009

Snažíme se už čtvrtý rok a FN chodím skoro už dva roky

sara.max
autor
30. led 2009

tak to uz je dlouho, jsi asi mazák. A co už máte za sebou? Já jsem úplný nováček, začínám stimulaci a ještě v tom všem dost tápu. Kde je u vás problém?

lucaaa
30. led 2009

do FN k dr. Dostálovi chodím už skoro dva roky. Po neuspěsných čtyřech IUI mi bylo nabýdnuto jít na profuky které jsem odmítla a řekla že chci jít rovnou na laparoskopii že kdyby tam něco bylo at se to rovnou odstraní. A samozdřejmě bylo našli mi endometriozu druhého stupně. Tak jsem podstoupila pul roční léčbu kdy mě dali do umělého přechodu. V prosinci jsem hura začla stimulovat na první IVF ale bohužel se mi udělal jen jeden folikl. Tak se udělalo jenom IUI neuspěšné. Ale asi tak za dva týdny bych měla začít stimulovat znovu na první IVF.

sara.max
autor
30. led 2009

no z toho mam strach, že se něco pokazí. Co je to endometrioza?

sara.max
autor
30. led 2009

uz jsem si to zjistila, tedy nic přijemného a léčba asi na dlouho.

lucaaa
30. led 2009

ja ani pořádně nevím je to nějakej srust kterej braní otěhotnění a tvoří se při menskách takže při každých narusta proto se dava ten umělej přechod. dokroři sami pořádně neví jak to léčit protože není vyloučeno že se mi tam tvoří zase.

sara.max
autor
30. led 2009

no je to šílené, člověk si myslí,že to nejhorší co ho potkalo je neplodnost a pak se toho nakupí ještě víc. Nejdřív se musí vyřešit vše ostatní a pak až nakonec ta třešnička, jakou je IVF. K tomu ještě těch 30%, kterými to může, ale nemusí vyjít.

lucaaa
30. led 2009

jo jo jsou to strašný nervy a ten co tím nikdy neprojde nas nikdy nepochopí.

sara.max
autor
30. led 2009

myslela jsem si, že jsem celkem tvrďák, ale někdy to na mě padne a pak je zle. Luci, ja už musím utíkat, jdeme objednávat svatební cukroví 🙂. Určitě se ale zase někdy přidej, večer tu budu na stopro!!! Tak zatím ahoj

mufy
30. led 2009

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

olm - 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

petista - 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy - 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

sara.max
autor
30. led 2009

Ahoj Mufy, tak hodně štěstí, jestli dobře počítám, tak je do desáté IUI, to už určitě vyjde. Sedím tu na pohovce a držím ti pěstičky 🙂 . Tedy hned jak to doťukám

mufy
30. led 2009

Ahojky holky, když vidím,jak vás tu přibývá,tak jsem se taky dovolila dopsat.

Chodím do FN Olomouc už 2 roky, mám za sebou asi 9x IUI, a 2x IVF. Nyní jsem byla na IUI a budu čekat za 14 dní na výsledky. Stimulovala jsem Fostimonem. Pokud nebudu těhotná, tak mě dr. Dostál chce poslat na laparku a do té doby budeme zkoušet stále IUI.

Jinak na každé IUI si beru sukýnku, protože jinak se tam chodí s holou prdýlkou. Na OPU vám dají košilku.

sara.max
autor
30. led 2009

Jé tak sukýnku 🙂 . Ještě že to vím, mě IUI sice nečeká, protože těch našich spermií je zatraceně málo, ale když si představím svou prdýlku nahatou a ještě mezi cizími lidmi, jde na mě hrůza. Dík za info 🙂

sara.max
autor
30. led 2009

Tak ja už fakt musím utíkat, večer se stavím. hezký den.

klymene
30. led 2009

lucaaa: taky mám endomeztriózu mezi moč. měchýřem a dělohou (je to tkáň, která má být za normálních okolností v děloze a když dochází ke krvácení při mens. tak tato tkáň krvácí a právě to způsobuje šílené bolesti) je to pekný hnus mám šílené bolesti při mens. mám ji přeléčenou, ale léčba nezabrala ☹ máš pravdu s tím že s endometriosou se nedá přirozeně otěhotnět, ale nevěš hlavu naštěstí existuje IVF 😀

klymene
30. led 2009

mufy: takže máš za sebou 2.IVF jako já a na imunologické vyšetření tě Dostál neposlal? a čím si stimulovala na 1.IVF?

klymene
30. led 2009

mufy: jestli máte dobrý sperm. tak naděje je pořád, že IUI vyjde přeju hodně štěstíčka a za 14 dnů už z tebe třeba bude těhule 😀

mufy
30. led 2009

Klymene: na imunologické vyšetření mě poslal,ale já šla místo do Plzně do Brna, tam jsou prý taky dobří, jenže to se jim nelíbilo, tak jako bych tam ty 2 dny vůbec nebyla.Takže výsledky úplně zbytečné.
Jinak na první ina druhé IVF jsem stimulovala Gonalem a při prvním jsem měla 28 vajuch,ale zřejmě nekvalitní, tak mi snížili při druhém dávky a měla jsem jich 6. Jenže manžel má velké problémy,proto musíme mít dárce.No a ani s dárcem se mi nedaří otěhotnět, takže se dr. Dostál rozhodl, že mě pošle na laparku, že možná hlavní důvod bude endometrioza.Tož čekám a doufám,že se to konečně podaří,abych na ni nemusela jít.

klymene
30. led 2009

mufy: my jsme měli taky špatný spermiogram až jsme byly vyděšení, ale já našla na netu profertil je drahý, ale manželovi zabral jí ho s přestávkama už rok a něco a sermiogram v pořádku - ale kdo ví jak dlouho....

co se týká endometriózy tak pokud jí budeš mít tak se ti bude hodně špatně těhotnět takže Dostála chápu, že ti chce udělat laparku, nevíš jestli můžu chtít místo toho Golan. Puregon - mám z něj trochu strach když píšeš že jednou toho bylo moc podruhé zas málo ach jo a kolik sis píchala jednotek?

klymene
30. led 2009

mufy: jo a ještě obdivuju s IUI já na ni byla asi 3x a už nikdy více bylo to hrozně nepříjemné bolesti a tak

mufy
30. led 2009

Klymene: já se musím příště zeptat doktora, proč vůbec musíme mít dárce. Ale manžel měl hodně špatnou morfologii,tak proto.

Jinak já si myslím,že doktoři ti řeknou, co je pro tebe nejlepší,jestli Puregon nebo Gonal. Je to na stejný princip,tak se toho neboj. A doktoři už budou vědět, kolik jednotek si budeš píchat.
Na IUI chodím,protože se mi nechce čekat mezi IVF.A žádnou bolest necítím,když mi to tam zavádějí. Záleží na doktorovi a jak máš čípek dole nebo nahoře. Já ho tentokrát ani necítila, byla jsem překvapená, když mi dr. řekl, že je to hotovo.A taky jsem se bála. Ničeho se neboj. 😉

klymene
30. led 2009

mufy: a nezkoušeli jste třeba nějaké vitamínky na ty spermošky? třeba by to pomohlo a nepotřebovali by jste dárce

klymene
30. led 2009

mufy: ach jo ještě ani nevím jak dopadnou výsledky a už jsem nervózní z toho co si budu píchat ach jo už mi z toho trochu hrabe
strašně moc známých je těhotných cca 2 měsíce a já jsem z toho ko

ach jo doufám že se všechny brzy dočkáme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

s9480
30. led 2009

Saro odpovídám na tvůj dotaz ze strany 5
Se přece známe 😉 svoje trable jsem popisovala už na začátku téhle dikuze jukni na to ať se neopakuju 😎

s9480
30. led 2009

Jinak holky děsíte mě s těma různýma vyšetřeníma, třeba jak popisuje Petista - děs teda, by mě manža zakous ☹
včera jsem byla ve FN byla jsem 21. DC takže odběr krve na hormon. profil + ty další vyšetření co se jim toho 8.1. nepodařilo mi vzít krev (2 sestry to zkoušely z obou rukou?2x klasicky z ohybu ruky +2x zápěstí anic 😕 tak včera byl druhej pokus - jedna sestra zase nic ani do žíly se netrefila tak si zavolala posilu ze sálu anestezioložku a ta na poprvé jako Pája ale tou vláštní jehlou - taková ta hadička, vzali mi 8 ampulí, manža odevzdal vzoreček(to bude OK on má SPG ukázkové) a mazali jsme do práce. ještě mě čeká zase 3 DC to mi ta sestra dala hned do kabelky tu speciální jehlu ať to příště zvládne 😉