FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

mufy
30. led 2009

Klymene:No vitamíny jsme zkoušeli,ale moc to nepomohlo. A teď na spermiogramu nebyl dlouho, tak nemůžu říct,jestli se to zlepšilo.Ale určitě bych to vědět chtěla, tak to by se akorát chtělo objednat.
Manžel měl když byl malý mononukleozu,ale v horším stádiu a ta to prý mohla hodně ovlivnit.

S9480: z vyšetření neměj strach, prostě to si musíme každá podstoupit.Určitě to dopadne dobře. 😉

klymene
30. led 2009

mufy: tak třeba vás výsledkem překvapí uvidíte 😎

s9480
30. led 2009

Mufy já už jich mám za sebou taky pěknou řádku to zas jo a právě proto už se mi do dalších moc nechce, zatím ani žádné naplánované nemám, se uvidí až budou výsledky těch odběrů, na jedné straně bych chtěla aby nám něco našli aby mě kone´čně na něco začali léčit a my se toho mimča dočkali, protože teď jsme sice "zdraví" no ale bez dětí

klymene
30. led 2009

s9480: taky jsem ve FN nazačátku jako ty dnes jsem byla na odběr 3.DC tak uvidíme možná budeme stimulovat společně 😉

proč ti brali 8 ampulí krve není to nějak moc, to ti budou dělat ještě nějaké další vyšetření z krve?

s9480
30. led 2009

Klymen jojo spoustu, imunologie, štítná žláza, hormony atd atd ani nevím co všechno, s tebou asi takové trable při odběru neměli že 😉 ? No já teď tajně doufám, že mi po výsledkách dají jen nějaké léky a zadaří se nám nakonec přirozeně jako se to povedlo spoustě holčin ve FN 😝 , a kdyby ne tak snad už ta 2IVF bude úspěšná, dokonce zvažujeme dvojčátka -teda zavést 2 embryjka, sice se toho bojím a protože to mimi už chceme tak dlouho tak bych chtěla jedno abych si ho pořádně užila, ale kdyby byla větší úspěšnosti při dvou tak do toho asi půjdeme, na první IVF jsem si nechala zavést jen jedno embryjko a nic ☹

klymene
30. led 2009

s9480: naštěsí ne, vůbec ti to nazávidím ty odběry nevím jestli bych to takhle zvládla....., ale pořád nechápu proč tolik testů z krve?

Mi brali krev jen 21.DC a teď 3.DC možná je to tím, že mi dělali gen.testy kvůli rodinné anmnéze a tam možná bylo vše co potřeboval vědět fakt nevím no snad ví co dělá.... 😒

klymene
30. led 2009

s9480: co se týká embriek já měla po ET jen 3 použitelná po kultivaci zbyly jen 2 áčkové a ty mi zavedli a nic

mufy
30. led 2009

S9480: raději si nechej zanést 2 embryjka, je to větší úspěšnost. Snad se ti to druhé IVF podaří.Já taky doufám,že budu mít tentokrát štěstí.

Klymene: no jestli se nepodaří toto IUI, tak ho určitě objednám do FN na spermiogram.Třeba je spíš ta chyba ve mě,jestli mám endošku a on bude dobrej. No uvidíme. 😅

s9480
30. led 2009

Klymen mě naštěstí odběry vůbec nic nedělají takže je to v pohodě, my jsem měli 4 embrya nakonec použitelná jen dvě a jedno z toho béčkové tak jsem si nechala zavést jen toho posledního bojovníka ale nic, no uvidíme jak to bude dál

sukubka
30. led 2009

ahoj mufynko znám tě z jiného tématu ty chodíš taky do FN a ty podstupuješ IVf nebo IUI?
Mufynko já byla na 1ivf ve fertimedu ted navštěvujeme FN olomouc cítím se tam líp,Dostál mi udělal testy na FSh atd a nasadil mi antikoncepci na 2měsíce,4.2 dojídám poslední prášek a 2.2 jedu do car na kontrolu,myslíš že už začnu se stimulací,když ale nemám sepsanou žádost na pojištovnu?díky moc za info,nevím jak to tam chodí víš"

mufy
30. led 2009

Sukubko, ano chodím i na jiné téma FN Olomouc.
Pokud jdeš na kontrolu ještě dřív, než ti začne MS, tak je možné, že se stimulací začneš už od února.Ve FN je to rychlé, pokud dr. uvidí,že je vše ok, tak ti napíše žádost na pojišťovnu a léky a mohla by jsi začít stimulovat.Já to měla taky tak. Za týden jsem měla dostat MS a už mi hned napsal léky a začala jsem. Ale to bylo už v loni.
Teď jsem byla jen na inseminaci. Ale IVF mám za sebou 2. 🙂

smilers
30. led 2009

holky drzim pesti at se uz konecne dockate mimin a ivf ci iui jsou uz uspesne 😉

petista
30. led 2009

než jsem dočetla, tak jsem zapoměla, kdo se ptal, nicméně na tu imuno mě poslali z důvodu velmi zvýšených protilátek proti štítné žláze. No a tady jsem se nadrzo vyptala na veškerá vyšetření, která jsem z časopisů, z koníka atd. znala a s dr. Dostálem jsme podrobně každé prodiskutovali, která má význam, které ne, co které pro mě může znamenat atd. Nemůžu si jej vynachválit, každou otázku ( a to jsem jich měla na papíru asi dvacet) mi podrobně zodpověděl a vysvětlil. Holky nestyďte se, klidně si to vždycky jako já napište na papír a na všechno, co vás zajímá, se zeptejte. Dr. Dostál je ochotný a nikdy jsem s ním neměla žádný problém. A ve FN mám jistotu, že pro nás dělají to nejlepší, co je možné.
A svým dlouhatánským vyprávěním ze včerejška jsem nechtěla nikoho děsit, musím říct, že žádné z dosud prodělaných vyšetřením nebylo nesnesitelné nebo bolestivé, jen to HSG - vyšetření rentgenologické bylo méně příjemné.
Tak zatím pá, vidím, že všechny relaxujete, tak si užijte pěkně víkend.

sara.max
autor
31. led 2009

Dobré ránko, prosím prosím, kdo má zkušenost s perem? dnes jsem si píchla už po čtvrté a ani neco dělám špatně. Opět jsem ráno měla v peru malou bublinku. Ve středu jsem si píchla poprvé a tak jsem odpustila bublinu. Ve čtvrtek tam ale byla zase a tak jsem zase musela odstříknout. Včera bylo vše ok, ale dnes ráno v peru opět byla malá bublina. Tak už nevím co dělám špatně, zatím by mi to mělo vyjít, ikdyž si ještě zítra bublinu odstříknu, ale mám obavy, že pokud se tam udělá ještě jiný den, tak už by mi dávka nevyšla. Řídím se přesně podle návodu a nevím, čím to je.

sara.max
autor
31. led 2009

Asi všechny vaříte, že tu nikdo není. No tak snad večer. 🙂

smilers
31. led 2009

sara.max ja pichala puregonpenem a vim, ze nez jsem si vstrikla do bricha tak jsem si nastavila kousicek davky od zacatku aby se me na hrotu injekce objevila kapka a pak jsem si nastavila pozadovanou jednotku a pichla, kdyz me zbylo tak jsemsi to strikla a z nove jsem soi dostrikla do pozadovane jednotky

sara.max
autor
31. led 2009

jj, asi to bude stejné, jen i v letáku k použití i od sestry vím, že při prvním použití se vystříkne bublina nastavením nejnižší dávky, to bylo vše oK, jen když jsem pero vytáhla druhý den, tak bublina tam byla znovu. Den před tím po použití už ne a v letáku se píše, že by to se to mělo udělat jen poprvé. Tak netuším, proč se mi tam bubliny dělají i ostatní dny. nastavit to na jen posunutí k vystříknutí jedné kapky nejde, musím to vždy dát na nejnižší dávku.

smilers
31. led 2009

sara ja to mela taky a co vim z instruktazniho dvd,tak pokud je tam bublinka tak se to da na nejnizzsi moznou davku,vystrikne se kapka a strikne se tot vse

petista
31. led 2009

Saro, já mělo úplně stejný problém a řešila to stejně jako Smilers

sara.max
autor
31. led 2009

jojo, ja vím, asi to fakt dělám dobře. Jen mi je divné, že tam ta bublika je každé ráno, ikdyž předchozí den po aplikaci už je to dobré. No nic, když to vyjde tak fajn, jinak naklušu do špitálu ať mi řeknou co s tím. Díky 🙂 a pěkný víkend

smilers
31. led 2009

saro neres bublinky,hlavne, ze si to davkujes dobre 😉

sara.max
autor
31. led 2009

Ja jen abych si ještě něco neudělala, třeba nějakou tu embolku, ale to asi musí být do krve, že? Dávky jsou správné, tak snad se nic nestane.

sara.max
autor
31. led 2009

Jaká byla sobota? My jsme se vrátili z výletu do zoo. Nebylo tam moc lidí, trošku sněžilo, tak to byla prima procházka. Jen jsem trochu zklamaná, myslela jsem, že budu mít ještě dovolenou v po a út, ale musím do práce a tak se bojím, že bych někde mohla přijít ke chřipce ještě dřív než vůbec dostanu neschopenku.

zdenule30
31. led 2009

ahoj holky, tak sobota nic moc, ven ještě nemůžu, jsem pořád na nemocenský, dneska jsem si objednala femigard a manžel koupil kys. listovou, tak budeme papat vitamínky, ještě jsem uvažovala, že pro něho koupím profertil na ty jeho spermie, hodně jsem o tom na koníkovi četla, tak uvídíme. Říkala jsem si, že než příjdeme v olmíku na řadu, tak se mi nechce jen tak sedět a čekat, tak zkusíme tomu trochu napomoct, třeba se stane zázrak 🙂 . No zkusit se má všechno, ne? tak se tady zatím mějte, papa 😀

sara.max
autor
31. led 2009

Jasnačka zdeňule, zkusit se má všechno. My jsme podle spermiogramu nemáme šanci na přirozené , ale stejně zkoušíme co se dá. Po čaji z kotvičníku se sice počet nezvýšil, ale pohyblivost byla mnohem lepší. Takže alespoň něco.

zdenule30
31. led 2009

my právě podle spg taky nemáme šanci, rovnou nás posílá na umělé, ale ten profertil by měl trochu upravit jak pohyblivost, tak i počet. je sice drahý, ale kdyby měl aspoň trochu pomoct, tak by to bylo fajn. 🙂

sara.max
autor
31. led 2009

to jo, určitě. Mame to v zásobě kdyby se nepovedlo. Už bychom asi do dalšího nešli, nevím. U nás to bude asi jednou a dost. Mám velké problémy v práci a kdybych jim řekla, že za pár týdnů či měsíců jdu znovu, tak by mě asi vyhodili. Takže když to nevyjde, smíříme se a zkusíme to co jsme nezkusili. No a profertil je jedna z možností, že by se mohl stát i zázrak a přece jen se uchytit jedna ta malinká potvůrka.

mufy
31. led 2009

Saro pokud tam máš pokaždé bublinku, tak dej stříkačku jehlou nahoru a jen poklep na stříkačku, ona ta bublinka zmizí. Takhle by ti to měli říct. Já to tak dělala každý den a vše v pohodě.Nikdy se z té dávky nemá odstříkávat,protože pak by ti nemusela dávka vyjít.Jen ji vyklep ze stříkačky. 😉

sukubka
31. led 2009

klymene třeba budu stimulovat s váma taky chodím do FN 😉
držím pěsti kočky!

sara.max
autor
31. led 2009

díky, díky. je fakt, že ta bublina po poklepání zmizí, ale podle mě je jen nahoře a píchnu si ji do těla. Ale už to neřeším, hodně z vás mi řeklo, že se na to mám vybodnout a nestresovat, tak to udělám.

sukubko, od kdy začínáš stimulovat?