FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
31. led 2009

sara max 2.2 jedu do car na konrolu a 4.2 mám poslední prášek antikoncepce tak tajně doufám že začnu už od tohoto cyklu stimulovat a ty????

sukubka
31. led 2009

jé promin dočetla jsem to ty už jsi stimulantka 😉 držím pěstičky 😉

sara.max
autor
31. led 2009

děkuji, já tobě taky. ty máš antikoncepci a pak hned stimulaci? Slyšela jsem, že se to dává, aby se srovnala MS.

sara.max
autor
1. únor 2009

Dobré nedělní poledne děvčátka 🙂 , tak jak je při neděli? Já od včerejška řeším šílené dilema. Víc co by bylo rozumné udělat, ale nemám na to nějak odvahu. Měla bych jít ještě do práce v pondělí i úterý a ve středu do FN na kontrolu. Pak už bych měla dostat neschopenku. V práci ale je šéfka nemocná, tedy chodí do práce, ala prý kašle a kýchá a ostatní ani nevím. Všude řádí chřipka. Já jsem sice ok, ale dočetla jsem sek, že při kortikoidech, které teď užívám, mám oslabenou imunitu. Tak bych nejraději zůstala ty 2 dny doma, abych něco nechytla, když jsou všude ty chřipky, ale na druhou stranu, když jsem to včera šéfové navrhla, tak mi odepsala dělej jak myslíš, ale ..... Čímž mi dala najevo, že bych měla přijít, když už budu tak dlouho doma a budou za mě dělat ostatní. Jsem v kleštích, vím, že bych měla zůstat doma a neriskovat, ale v práci mi zase vyšli docela vstříc, když jsem řekla, že budu pár týdnů doma. Tak jsem z toho nějaká špatná.

rritulka
1. únor 2009

Ahoj hoky, sice mezi vás nepatřím, ale potřebuji radu. Rozhoduji se mezi Fn ol. a Fertimedem. Mám obrovské dilema a fakt nevím. Můj problém je v tom že já pracuji ve FN a zrovna na závodní preventivní péči, to znamená že všechny lékaře znám a oni znejí mne, vídávám sestry z por. gyn. a ony mne poznávají. Mám nějaký blok abych šla na vyšetření právě tam i když vím že jsou fakt super, taky vím jak je to s přístupem ostatních zaměstnanců k výsledkům vyšetření a mám z toho hrozný strach. Nechci aby to o mě ostaní věděli i když vím, že se není za co stadět, ale... Nevím jesli mě pochopíte neumím to ani pořádně napsat. Většina má zkušenosti s fertimedem je fakt tak hrozný?? Nevím jak se rozhodnout. Tak jsem si vylila srdíčko, tak se na mě nezlobte. 😉

smilers
1. únor 2009

rritulka tu pozici ti nezavidim, pokud ti to hodne vadi, ze to o tobe bude vedet cela FN,tak bez do Fertimedu ,pokud je ti to ale jedno,tak FN

ja jsem byla ve Fertimedu pred rokem a nemuzu si stezovat, co se tyce pristupu ke me i kmanzelovi, sobek mel sice sve poznamky ,ale ja nejsem tip, co to vzdava hned jak na nej nekdo bafne, pro nas bylo hlavni,ze to bude rychle a nebudeme muset na vse cekat, jak se ceka treba ve FN, ale zase tamsi to kazdy pochvaluje, nevim jak ted je na tom Fertas,slysim od kazdeho neco jineho....ale jak ti rikam,moc na vyber nemas,pokud tgi je putna,co si o tobe kazdy mysli, popravde receno me byto bylo jedno, pro me by bylo smerodatne to, ze chci met potomka a kazdy me muze 😉 takze fertimed je hold masinerie na penize, co si budeme nalhavat,umelko je biznis se vsim vsudy, a je jedno jestli to je fertas nebo FN, spis se tam sem tam lisi pristupy a postupy, nu a i cetnost vysetreni 😉 ale jak rikam, ja si nestezuju

sukubka
1. únor 2009

Ahojík holky.
sara.max já doufám že po antikoncepci hned začnu se stimulkou jak sem chodila do fertimedu tak tam to tak bylo ty si hned po dobrání antikoncepce nezačála stimulovat?tak teda nevím těšila sem se že budu.Antikoncepci mám totiž do 4.2 a návštěvu v car sem měla až 20.2 ale minulý týden mi volali že se spletli že musím přijet už 2.2¨tak nevím!!!

rrtulka co ty myslíš když ve FN děláš budu už stimulovat?
jinak s tím Fertimedem,nebyla jsem tam ani trochu spokojená,asi takhle nedělali mi tam ani žádné pořádné testy jak sem ted přišla do FN doktor dostál nechápal že ty testy nemám.Ale sto lidí sto názorů.A to můj gynekolog je s Fertimedu a odešla sem od tama ale gynekologa sem nezměnila.Vím že je to pro tebe těžké rozhodnutí,ale ber to tak jestli jsou ti přednější drby nebo mimčo víš myslím si že FN je fakt dobrá.Napiš mi ty něco co si o FN myslíš ????

rritulka
1. únor 2009

Děkuji vám za odpověďi, budu se s tím muset poprat a už to začat řešit, já mám s fakultkou jen ty nejlepší zkušenosti, všichni s mojí rodiny se tu léčí, teda kromě mě, já tu nedokázala jít ani na laparku, byla jsem v Prostějově, je to se mnou složitý, já už dvě děti mám ale s jiným partnerem jsou jim 15 a 13 let, mě je 36 a manžovi 40 už nemáme moc času, nechci mít dítě zároveň s nimi 🙂 , jediný co mě ve FN vadí jsou ty prostory na gyn. není to tam dobře vyřešený a vše se odehrává na chodbě a tam se odehrál i můj druhý porod ale to už je dávno, možná, že tyto vzpomínky ve mě vyvolávají furt ty otazníky, ale je fakt jiná doba, lékaři jsou jiní a jde především o klienty

sukubka
1. únor 2009

rritulka a ty děláš na jakém oddělení?FN si myslí že je na ivf hodně dobrá holky si jí moc chválí snad sem udělala dobře doktor dostál je mi opravdu příjemný

rritulka
1. únor 2009

Já dělám na Klinice pracovního lékařství a právě teď jsem na denní, jo a Dr. Dostál je super človíček i mimo nemocnici i jako pacient, byl u nás na vyšetření.

sukubka
1. únor 2009

snad bude mít u nás štastnou ruku a 2ivf nám výjde.Pořád si říkám že to výjde snažím se tomu hodně věřit!Tobě taky budu držet pěstičky.Zítra jedu do FN na kontrolu a právě doufám že už začnu se stimulkou.Víš dostálek mi napsal HA tu dojídám 4.2 a na kontrolu sem měla jet až 20.února ale minulý týden mi volal že musím přijed ještě než antikoncepci dojím což je zítra tak doufám že je to proto že bych mohla začít se stimulkou co myslíš?

rritulka
1. únor 2009

Já si myslím že by ti jinak nevolal, a je vidět že má o pacientky zájem i když nejsou u něj v ordinaci, to se u mnoha lékařů nevidí, budu Ti držet pěsti, a vůbec všem, třeba se jednou potkáme, teda až se odhodlám 🙂

sukubka
1. únor 2009

rrtulka akdy si myslíš že by sji do ivf šla?podla mě čím dřív tím líp né?

rritulka
1. únor 2009

no nám nic jiného nezbývá, rádoby taťulka nemá permoníky v pořádku je jich málo a špatná pohyblivost, víš je to tak zvláštní, ještě před deseti lety byl OK a teď ...., no zkrátka stárnem a máme blbé povolání oba on je hasič a asi mu to moc zdraví nepřidá, už byl i přiotrávený po požáru, oxidem uhličitým, takže my už budem kvaltovat teď se jenom rozhodnout

smilers
1. únor 2009

rrtilkui tzy ses primo z olmika? ja jen ze manzel od me sefove dela taky u hasicu 😉

sukubka
1. únor 2009

rrtulka tak snad se rozhodneš brźy a třeba se i potkáme!
smil ahoj mamino,jak se vede?máš moc pěkný holčičky 😉

smilers
1. únor 2009

No ahoooj sukub, ale jo jde to, trapeji nas prdiky a boleni briska ale jinak holky rostou jak dive🙂 jinak ti diky a co ty? kdy to vypukne?

rritulka
1. únor 2009

manžel dělá v ol. u profiků ale bydlíme na dědině 12km od ol.

rritulka
1. únor 2009

smilers ty máš trojčátka? já jen jestli mě nešálí zrak?

smilers
1. únor 2009

rritulka ten jeji dela taky u profiku,sidlo maji na povlu, ja bydlim v krelove 😉

smilers
1. únor 2009

jj mam 🙂

rritulka
1. únor 2009

No to je naprosto úžasné 🙂 , ségra má dvojčata a to jsme měli co dělat celá rodina, je fakt, že až začali lozita chodit apod..., to bylo furt málo ručiček za které by se vodili 🙂 , moje kamoška měla mít z Fertimedu taky trojčata ale byla na redukci tak má jen dvě, kluka a holku, jednoho chlapečka dali pryč ☹ , mohli ho dát nám.

smilers
1. únor 2009

rritulka ja uz ted zastavam nazor, ze je uplne jedno jestli dve nebo jedno,vyjde to uplne nastejno akorat s tim krmenim je to horsi, ale jinak sejny vsechno🙂

no co ja vim, ze kdyz jsem odchazela minulej rok z porodnice v prosinci,tak tam prijali dalsi holcinu z trojkama

rritulka
1. únor 2009

Dokud jsou mrňavoučký tak je to fakt jedno, ségra teď ale uvažuje že si pořídí ještě jedno dítko, Terka s Vlastikem už mají 13 let, říká že si je vůbec neužila, byl to jenom kolotoč kolem jídla, plenek, hadříků, je fakt, že papírovky ještě moc nebyli a do autobusu se s kočárem nevešly apod...., teď je to jiné

smilers
1. únor 2009

jj ted je uz vse jine a troufnu nsi rict,ze to dost ulehcuje praci 😉 muzu se optat v jake vesnici zijes? klidne me to napis do IP🙂

sara.max
autor
1. únor 2009

AHOJ sukubko, já jsem anitikoncepci nebrala. Rozhodli jsme se pokusit o miminko před skoro rokem a vzápění si nechali udělat spermiogram. Takže já už anitikoncepci neberu hodně dlouho. Myslím, že u tebe je to OK a klidně můžeš začít hned stimulovat. Tedy spíš ti asi dají tu pozastavovací injekci a pak stimulaci. To už asi ale víš.

smilers, blahopřeji k holčičkám. Nedávno jsem tě viděla v jiné diskuzi a prohlížela si tvoje fotečky. Jsou naprosto dokonalé. Hrozně jsem vás obdivovala a taky mě zajímalo, jak je možné , že vám dali do bříška tři embryjka. Vždyť to se prý dělá jen u starších matek a to ty nejsi 🙂. Jinak koukám jako blázen, ty jsi z Křelova, to od tud kousek. Někdy půjdu na procházku tím směrem a třeba tě potkám. 🙂

rritulko, tak ty budeš na tom stejně jako já. Doma mám už dvě děti, 15 a 12 a se svým současným partnerem bohužel musíme miminko řešit přes IVF. Jinak já mám taky dceru Terinku. 🙂

sara.max
autor
1. únor 2009

Jinak vkládám opět tabulku, ať to nemusíte pracně hledat. Je nás tu hodně nových 🙂 🙂 🙂

Čekatelky

sara.max - věk 34, stimulace na 1. IVF zahájena 28.1. , FN Olomouc, dr. Dostál
špatný spermiogram, syn 15, dcera 12 a jdem do třetího mimíska

klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480 - 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

monali - 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

lajcikova-29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

olm - 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

petista - 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy - 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

rritulka
1. únor 2009

sara tak to máš stejné puberťáky doma jako já, akorát Terezku má moje sestra já mám Evku té bude teď 13 a Petra tomu bude v červenci 16 a někdy je to sado-maso.

Tak Vám holky musím říct, že jste mě docela dost nalomily a silně zvažuji tu fakultku ale mám strach.

sara.max
autor
1. únor 2009

Neměj strach, vím, že je to nepříjemné, když o tobě budou vědět, ale o mě to v práci taky všichni ví. Já jsem to řekla už před půl rokem a dobrovolně. Chtěla jsem, aby se mohli dobře připravit na můj zástup a stejně to dopadlo, tak jak jsem nechtěla. Ale vůbec mě nemrzí, že jsem to řekla. Nemusím se přetvařovat a lhát, když se mě někdo ptá. Já lžu hrozně nerada a tak jsem ráda, že je to tak jak to je. Kolem léčby a IVF je spousta nervů a starostí, tak přece je lepší jít tam, kde máš vyšší šanci na úspěch. A to myslím, že se k tobě budou chovat i mnohem lépe, právě proto, že tě znají. Máš prostě výhodu 🙂 🙂 🙂

smilers
1. únor 2009

saro, rikam ze svet je malej😀 no nam zbyla tri embrijka jenom a nemelo cenu, si nechavat zamrazit jen jedno,tak jsme sami souhlasili ze trema a dokonce i oni nam to navrhli z duvodu, co jsme se dovedeli,ze byla spatne kvality, a ted tak z odstupem si rikam, ze jsme meli docela odvahu,kdyz vemu, ze se vajicka mohla jeste rozdelit 😀 😀 saro klidne se stav 😀 pomocniky potrebuju😀 ted nam konecne dojde kocar ve ct ,tak snad uz vyjedeme ven

rritul normalne bez do fakultky a je to, vis kolik lidi tam pracuje a urco ma taky ivf za sebou, dr by meli ctit hypokratovu prisahu i v pripade jejich spolupracovnika 😉