FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
15. dub 2009

ili ale myslím že by to mohl dělat utroš takový příznaky mít po 3dnu po ET no nevím 😒
ale bylo by to fajn ale podle mě ještě nejsou mimisci zakouslí

lenkacar
15. dub 2009

sukub tak to jsem taky teda neměla ..takže ?! že by?!moc bych ti to přála ..

sukubka
15. dub 2009

ale holky já sem 3den po Ët to opravdu mimísci nejsou zakouslí a myslím že s tělem by se mělo něco dít až po uhnízdění ne?

ili5
15. dub 2009

sukub, neměla jsem to, ani lenkacar, takže něco se určo děje!!! Tak se šetři a polehávej. Určo jsi těhu!!! 🙂

sukubka
15. dub 2009

bylo by to hezký ale myslím že je ještě na příznaky brzy!ale Leni nějak tě prsa boleli že?

lenkacar
15. dub 2009

jo ,ale nijak stzrašně a žádný změny na bradavkách ..

lenkacar
15. dub 2009

sukub já vim ,že si to nechceš připouštět mě se to teda hodilo ,že jsem si to nepřipouštěla ,páč jinak by mě to vzalo víc ,ale holky manža tomu doted nevěří ,řekl že nebudu pít pivio ,že jsem těhu ..je to blázen .nebo nechce věřit v realitu ,já to věděla ,že s nim to zacvičí víc ..ale takhle ?!

sukubka
15. dub 2009

já tomu zatím moc nevěřím,rači budu mile překvapená něž sklamaná!Vím že ten utroš dělá divi a je to potvorstvo 😉
kolikátý den si myslíš že mám asi tak na zkoušku testnout?

lenkacar
15. dub 2009

co je to pro tebe zkouška ? zkus 8den a neplaš kdyby tam nebyly ..já to na sobě poznala sukub že je to v hajzlu ..

sukubka
15. dub 2009

já to při 1ivf taky nějak tušila 😒 Leni vím že je to blbý tě tak uklidnovat,ale ber to oproti mě pozitivně,mě kdyby to nevyšlo sem v háji,musím čekat 3měsíce a znova stimulovat!To ty už za měsíc budeš zase testovat!!!!neboj určitě to už výjde,musí!Jsou to děsný nervy že?

lenkacar
16. dub 2009

ahoj holky ,já jsem v klidu ,nemusíte mě utěšovat fakty ,těšim se na další KET ,ikdyž mě holky teda načnuly s tou imuno ,že nemám ..může tam být problém no ..

ametob
16. dub 2009

Dobré ráno holky, dneska si mám volat na výsledky hormonálního profilu, tak jsem zvědavá 🙂 Sukubka: bylo by to super, kdyby to vyšlo a ono to vyjde 🙂 Po jak dlouhé době od prvního pohovoru jsi šla na první IVF? Lenkacar: je fajn, že jsi v klidu, ale víš jak.... A že se těšíš na další KET to věřím🙂 A co manža? Ještě pořád si to nechce připustit? Ti chlapi to někdy snášejí hůř než my ☹

lenkacar
16. dub 2009

ametob ,dneska jsem si před ním musela udělat test než jsem vysadila utroš a i tak na mě koukal těhotně tak nevim kdy mu to dojde

ametob
16. dub 2009

Hm, asi si to nechce připustit, no.... Ale aspoň to nedusí v sobě a mluví o tom s tebou 🙂

lenkacar
16. dub 2009

právě že nemluví

ametob
16. dub 2009

Tak to je na h..... Já jsem teď volala na ten hormonální profil, tak je to OK, psala jsem to manžovi, tak je teď taky špatnej, že je chyba na jeho straně... Ale samozřejmě je rád, že to mám OK.... Víš co, se mnou o tom manža taky moc nemluví, to si víc o tom napíšeme z práce do práce přes ICQ 😀 Aspoň k něčemu je to ICQ dobrý... Chlapi jsou takový.....

lenkacar
16. dub 2009

chlapi to asi berou jinak ,maj to v tom mozku jiný ,já myslim ,že ten můj vůbec nic nechápe ,jak mi je ,jak mě koník uklidnuje ,když o tom kecam z holkama který tim prochází a nikdo to nezlehčuje jako holky z ulice ,ketrý nemaj o tom páru ,každej,,hm ,, a chytrej jak rádio ..

s9480
16. dub 2009

Lencar no oni si ti chlapi jen hrají na tvrďáky ale skutečenost je jiná, doma to máme podobně, jak je nějaké nepříjemnost špatně nebo vůbec se o ní mluví, musí se s tím nějak vyrovnat jako my všechny, ale jak píše Sukub ty máš nanučky tak že co nevidět je KEt a ten už bude 100%
Sukub nechci ti kazit radost ale já po IVF když brala Utroš tak mě teda narostly prsa a bolely jako čert i při chůzi děs,ale bradavky teda nic a tak po 8 dnech to úplně přešlo - kozeny zase splaskly na to málo co mi příroda nadělila 😖 a věděla jsem že je to v háji ale u tebe to bude těhu bacil 😉

lenkacar
16. dub 2009

já myslim ,že to sama na sobě pozná ..je to přeci ženská ne? mě bylo celou dobu blbě ,ale jinak než těhu ..prostě po těch lékách ..

ametob
16. dub 2009

Lenkacar: máš pravdu v tom, že kdo to nezažije nepochopí... Já to mám zatím taky teprve před sebou, ale nejvíc mě štve, že když to chci vysvětlit kamarádce, která o tom neví vůbec nic, tak mi řekne, že to moc řeším a že jednou to přijde samo...To bych zabíjela....... 😠

lenkacar
16. dub 2009

já už to přestala řešit s okolím ,páč nemám na ty reakce už sílu ,v tu chváíli bych někomu jednu vypálila a to jsem nekonfliktní člověk ,ale jak to lidi zlehčujou a jak si myslí že to nestojí ani kačku a je to rychlý a nebolestivý a bůhví co ..no dala bych na počkání 🙄

smilers
16. dub 2009

zase vam sem lezu 😉 leni ja na sobe tehu teda nepoznala vubec, kdybych nemela pozitivni testy, tak si porad myslim, ze MS dojde 😀

ametob ono je lepsi kdyz se hormonalni profil dela zaroven se spermiem, ten chlap pak neni tak hotovej, a je faktem, ze ne vsichni chlapi jsou staveny na takove zpravy, ze by eventuelne mohli byt oni kamenem urazu, hold nekdy i ten chlap potrebuje ukonejsit a dat mu najevo, ze neznamena, ze je chyba v nem a kdyz je, tak mu proste rict, ze kdyz to zvladli jini i s horsima vysledkama, tak to zvladneme taky, ono partnerska podpora ma prece jenom neco do sebe a hůavne se to musi brat v sechno v klidu

lenkacar
16. dub 2009

smil a co bys sem jako nelezla ?! já taky lezu všude kde se mi líbí 😀 😀 😀 ,já už těhu byla tak jsem to asi porovnávala víš smil ..

ilci
16. dub 2009

tož já to na sobě taky nepoznala, měla jsem příznaky jak na MS (včetně migrény), jen mě navíc bolela prsa - pak asi ještě 3 měsíce
ono je to hodně individuální

s lidma, co nemají páru o umělku, to fakt nemá cenu řešit
třeba v práci to kolegyně nevěděli a jednou mě dostalo, když jedna řekla, než mít dítě s mražákem, tak radši vůbec - asi tolik o všeobecné informovanosti 😀

lenkacar
16. dub 2009

jo jen mohu souhlasit ..malá informovanost ..

s9480
16. dub 2009

Jojo přesně jak píšete každej koho se to netýká nikdy nepochopí, já už to s okolím tak neřeším, jen s jednou fakt dobrou kámoškou co má sice dítě přirozeně ale taky si užila své a chápe mě

smilers
16. dub 2009

ilci ty ses taky vsude cece😀😀

leni vsak jasne, ja to s lidma resila normalne a popravde me to bylo jedno, co si o tom myslim, sefce jsem to musela po lopate vysvetlovat ale co uz 😉

ilci
16. dub 2009

smil, tož prcek po jídle, teď se dostalo i na mě, tak čtu 😉

jako když přijde řeč na IVF, tak docela koukám, kolik ženských z okolí to podstupuje
ale hlavně u nás na dědině o tom mají lidi zkreslené představy

smilers
16. dub 2009

ilci nas jidlo teprve ceka 😀 😀

toz u nas na dedine, kdyz reknu umele, tak nekdy cucim, ze ty vidlaci o tom vedi aspon neco😀😀

ametob
16. dub 2009

Smilers: právě to, že to jednou vyjde a že to zvládneme nás drží nad vodou 🙂 A na manžu jsem hodná, neboj 😉