FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
19. zář 2011

deštníčku ty jsi nemocná?tohle počasí nic dobrého už asi nepřinese, jen nějaké chcípačky ..holky zdravím..

paraple98
19. zář 2011

@nana.76 Děkujem za pozdrav 🙂 Tak střevní chřipka je mazec, zlaté nachlazeni 😉 I když mně už od toho kašle pořádně bolí břicho 😒
Ať nemáte se zoubkama moc starostí a bolesti 😉

@marmar79 vůbec se ti nedivím, já už taky od II.trimestru měla těhu kalhoty a do té doby jsme nosila větší rifle, které jsem měla před zhubnutím, protože pupek mi vyskočil už v 10tt 😀

@lenkacar Asi jsem to chytla v práci, musím to omezit, nebo se prokašlu až k porodu 😝 Už jste se vrátili nebo teprve jedete odpo do CAR?

lenkacar
19. zář 2011

teprve budem vyjíždět

petulka22
20. zář 2011

Ahoj holky! 🙂
Tak já dnes v poradně vše OK, prcek se nám nechce pochlubit, jestli je kluk nebo holka, tak zatím nic nevím.🙂 Jen mě naštvali s Fraxíkem, prý je problém to u nich předepsat, mám zkusit zavolat do rizikové do OL, jestli by mi to nenapsali. To už vidím, celí žhaví, když mě převedli k mému doktorovi... Paraplíčko Ty máš fraxík od hematologa? Jo a zase mě objednal na kontrolu za 14dnů, jsem tam pečená, vařená..
Jinak jsem dnes taky objednala těhu kalhoty, zatím vydržím v mých, ale nevím jak ještě dlouho.🙂
@carlik Tak co kurz? Jak to probíhá? 🙂 A Kristýnka je první mimčo? 23 týden, to už máš pomalu "za pár".🙂
@lenkacar Leňuli TAK CO?????????? 😕
@nana.76 Nanuš ahojky, pořád sleduju fotečky a nestačím se divit, jak to letí..🙂 Zoubky zvládněte a mějte se krásně.🙂

lenkacar
20. zář 2011

ale holky vladís má problém,takže androlog a já imuno vyšly mi dost špatné hodnoty a teprve potom něco ..do ledna se to musí nejdéle stihnout

petulka22
21. zář 2011

@lenkacar Leňuli hlavu vzhůru! 🙂 Všechno v klidu pořešte a leden to jistí.😉 A pěkně zůstaň na neschopence a doma relaxuj.

carlik
21. zář 2011

@lenkacar přesně jak píše petulka22,hlavně že se na něco přišlo a dá se to léčit.
@petulka22 kurz byl fajn, bylo nás tam 8 těhulía i prima porodní asistentka. První hodinu budeme cvičit (na balonech, s polštáři atd) a druhá je zaměřená na teorii o mimi. Má to celkem 10 lekcí a jestli máš zájem, tak mrkni na Pomadol na netu, jsou tam rozepsané lekce a kdy se vypisuje další kurz. Většinou 1x za měsíc.
No a Kristýnka bude moje první mimčo 🙂 sice 4. těhotenství, ale určo to musíme doklepat do úspěšného konce, takže 23. tt se mi zdá ještě málo ... A vám se ještě neukázal prcek ze předu? Neboj, v tom 2. trimestru na genetice by to měli už vidět 😉

paraple98
21. zář 2011

@petulka22 Fajn, že je vše ok a neboj, prcek se ukáže....my jsme si "jisti" holčičkou až od 24tt 😉 Co se týče fraxíku, jelikož mi v OL sdělili , že mám skončit v 8tt, šla jsem u nás na hematologii a tam jsem řekla, že mi ho v Praze doporučili a oni mi ho klidně napsali 🙂
Já naštěstí chodím co měsíc, i když vědět co 14 dní, že je prcek ok, taky není k zahození 😀

@lenkacar Tak to do ledna určitě stihnete 😉 Ale ty už jsi byla předtím na imuno, nebo se pletu?

@carlik já chci na kurz do nemocky, kde chci rodit, ale tam jsou kurzy až okolo 32 tt a kromě cvičení ještě s plaváním, jsem na to zvědavá 🙂

carlik
21. zář 2011

@paraple já to mám taky super, že chodím co 14 dní na kontroly. A v té nemocnici asi budou takový rychlokurzy.Ta naše PA říkala, že pokud budeme mít zájem, tak s ní (i manželama) můžeme navštívit porodnici, tak všechno ukážou. No já tam byla v únoru, tak skoro všechno už jsem viděla 😒 A Pomadol taky bude mít od října kurzy plavání v mořské vodě. Já to radši ale nebudu riskovat, mívám pak různý mykozy a záněty močáku.

lenkacar
21. zář 2011

jojo deštníčku byla jsem v r.2009 a 2010 v podolí ,ale tahle je imunolog alergolog a dělá i jiné testy ..nmám sebou vzít papíry z podolí a uvidíme ,prý dělá léčbu na 6týdnů tak bysme to měli stihnout ..

petulka22
22. zář 2011

@carlik S těmi kurzy to není špatné. Já ale nejsem přímo z OL, tak se budu muset později poohlédnout po něčem u nás... Jinak koukám, že toho máš za sebou taky hodně.. Jojo, někteří to prostě nemůžou mít jednoduché, my tady všechny víme, o čem mluvím.. Ale hlavní je ten šťastný závěr! 😉
@lenkacar Leni, tak to je pozitivní zprávička, tak šupšup se objednat.🙂
Holky, kdy se dělá ta druhá genetika? Já nevím, kam se objednat - mám z rizikovky žádanku do FN a můj gyndař mě lanaří k dr.co dochází k němu, tak nevím, jak to udělat, abych nenaštvala nikoho.. Do rizikovky mám jít na kontrolu právě po té genetice a nevím, co mi řeknou, když zjistí, že jsem nebyla ve FN.. co byste dělaly?
Jinak včera jsem do té rizikovky volala kvůli Fraxíku, který mi můj dr. "nemůže" předepsat a bylo to kupodivu bez problémů, nachystají mi recept u okýnka, takže si to tam můžu jen vyzvednout.. Ale je to vyřešené jen na měsíc, je to 30 injekcí. Ale aspoň něco, no.🙂
@paraple98 Paraplíčko a který Ty jsi týden? Já nějak nemám přehled, ono to tak letí..🙂

carlik
22. zář 2011

@petulka22 myslím, že v každém větším městě bývají nějaké předporodní kurzy, tak určitě něco najdeš. No a máš pravdu, opravdu hodně toho mám za sebou, snad všechny blbý varianty mě neminuly (kromě mimoděložního) 😒 Ale když se člověk nevzdá, tak to dopadne určitě dobře!
A s tím genetikem bych zkusila popátrat, co ten Dr u vás je zač. Jo a dělá se ten screening kolem 16.tt. Já byla u Dr. Poláka (on ordinuje přímo v RF v OL). Jo a včera jsem se dočetla, že i Vlaďka Erbova s Řepkou u něho byla. Takže to je opravdu kapacita přes genetiku.

marmar79
22. zář 2011

Zdravím všechny!
@petulka22 Už jsem se taky dívala po nějakých těch předporodních kurzech, u nás je 10 lekcí vč. jedné lekce s tatínkem - tak to vyzkouším. Ale myslím, že je ještě čas. Na další genetiku jdu už u nás v nemocnici, objednává mě přímo sestřička mého doktora. Pokud to nemáš do OL daleko, tak bych asi šla na tu genetiku tam. Já to mám do OL trochu z ruky, tak jsem raději zvolila nemocnici u nás.

marmar79
22. zář 2011

Holky, mám takový dotaz. Asi za 3 týdny mám jet na veletrh, kde bude spousta hluku (veletrh dřovoobráběcích strojů), budu v blízkosti těchto mašin, tak nevím, jestli není hluk nebezpečný pro mimi, navíc celý den budu stát na nohou, obědy jsou tam šílené - smažené jídlo z rychloobčerstvení. Pořád váhám, jestli tam mám jet nebo se raději vymluvit, že tam prostě nemůžu. Pořád si říkám, že těhu není nemoc, ale když už jsem tak daleko, nerada bych si něco později vyčítala, kdyby se něco stalo. Co myslíte?

petulka22
22. zář 2011

@marmar79 Na ten veletrh bych teda já osobně nejela ani za nic! Celý den na nohou?! Fakt bych raději neriskovala, ale záleží na Tobě..
@carlik V 16.týdnu?? To je divné, protože to jsem teď já a ve FN v té rizikovce říkali, že mi to vychází někdy na začátek listopadu, takže takový 22.týden.
@marmar79 Ty jdeš na tu genetiku kdy? Já už teda fakt nevím.🙂

marmar79
22. zář 2011

@petulka22 Podle toho co říkala sestřička, tak na genetiku půjdu kolem 20 tt. V 16. týdnu mě bude teprve objednávat. Takže máme ještě čas. Někde jsem četla, že se genetika dělá právě až ve 20tt. V 16. týdnu se prý odebírá krev na Triple test, ale jelikož jdu na kontrolu až v 18.tt, tak asi Triple test mít nebudu, ale nevím, taky v tom mám zmatek.

marmar79
22. zář 2011

@petulka22 Možná jsem to fakt popletla, v tom 20 tt. jdu na tzv. velký ultrazvuk ... 😀

petulka22
22. zář 2011

@marmar79 Jo, říkáš to dobře, už jsem si to našla na netu. Ta genetika je ve 20-22.týdnu a teď, jak jsem byla v pondělí na kontrole, tak mi právě brali krev a to bylo na ty triple testy. Tak se objednám asi do FN a hotovo.

marmar79
22. zář 2011

@petulka22 Jojo, objednej se do FN. Jak se jinak cítíš? Chodíš do práce? S tím veletrhem pokud to půjde, tak nepojedu. Bylo to pro mě náročné i když jsem nebyla těhotná, takže zkusím přemluvit šéfa, že zůstanu v kanclu.

carlik
22. zář 2011

@marmar79 no na veletr bych v takovým případě určitě nejela! Tak se pěkně vymluv 🙂 A s těma testama jste mi udělaly pěknej hokej. Koukám na genet. UTZ a ten jsem měla ve 21. tt a krev asi v tom16. tt a to všechno bylo OK, takže už další genetika nebude.Jen prostě chodím dál co 14 dní na KO ke svýmu Dr.

marmar79
22. zář 2011

@carlik No, ale myslím, že jsme se nakonec dopátraly těch testů stejně 16.tt krev a cca. 20.tt UTZ 😀
Taky bych ráda chodila co 14 dní na KO, protože měsíc mi přijde hoooodně dlouhý,

carlik
22. zář 2011

@marmar79 no ještě že si poradíme co? Já bych teda měsíc nevydržela, to mě připadá strašně dlouhá doba a nevědět co se děje uvnitř 😒

marmar79
22. zář 2011

@carlik To mi povídej, navíc dokud miminko nekope, tak fakt člověk neví co se děje. Ale to zvládnu, když mi vypráví třeba mamka, že kdysi nebyl ani UTZ, tak to mi přijde teprve šílené. Na druhou stranu my toho víme zase možná někdy až příliš mnoho.

carlik
22. zář 2011

No já, dřív nebyl ani ultrazvuk, ani tolik problémů s otěhotnění ...a s tím, že to všechno moc řešíme a chceme vědět, je to tak, že když už máš nějaké špatné zkušenosti, tak je to hrozně na palici. Nejlepší nic nevědět, pak se nemusíš stresovat.

marmar79
22. zář 2011

@carlik jojo, pozoruji na kamarádkách, které otěhotněly bez problémů, tak vůbec nic neřeší. To s námi tady je to horší 😉

carlik
22. zář 2011

@marmar79 no jo, je to tak, protože víš, co se všechno může stát a posr.... 😒 Mám teď taky býv.kolegyni, co otěhotněla po 4 měsících po potratu a bojí se jít na každý UTZ, ať jí neřeknou co minule (že se přestalo mimi vyvíjet) 😒 No bohužel jinak to nejde....Hlavu vzhůru a trošku toho optimismu 😉

paraple98
22. zář 2011

Krásný večer dámy 😉

@lenkacar - aha, tak to je fajn, že je to jen 6 týdnů, budu moc držet palce 😉

@petulka22 jsem 29tt, dneska poradna , mimčo má okolo 1300g a zatím vypadá prý vše ok 😉
Jinak já byla v 16tt na triplech a ve 20tt na genetickém UTZ a na srdíčku a pak už zas jen poradna.....

@marmar79 já bych se teda na veletrh vykašlala, ani hluk, ani dlouhé stání není dobré pro mimčo, natož spousta lidí ...to znamená vždy spoustu bacilů 😒 Já už 14 dní strašně kašlu a doktor mi dnes říkal, že to pro mimčo není vůbec dobré...

lenkacar
23. zář 2011

dneska mám trochu lepší náladu jsem volala neurologovi a ejhle najednou couval na rentgenu se cosi potvrdilo to se mniou nebude řešit ,ale uznal že od toho mám ty bolesti a potíže takže jsem ráda ,že odted se budeme bavit na jiné úrovni a ne budopu padat silná slova jako ,,simulant ,obézní ,nežerte ,to si namlouváte táhněte do práce atd .. 🙄

marmar79
23. zář 2011

@lenkacar - tato silná slova Ti fakt někdo řekl ... to je fakt neskutečné, co si doktoři dovolí. Ať si brzy v pořádku 🙂

katka1311
23. zář 2011

Holky podstupovaly jste některá minimální stimulaci ve FN?