FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
13. srp 2010

ahojik, tak už opět zařezávám.. chtěla jsem koukat na meteority, které ovšem lítaly prý až ve dvě ráno.. takže jsem akorát nevyspaná a viděla jsem prdlajz 😉
leni, to je fajn, bez tebe by tu bylo docela prázdno 😉 a jak se ti daří? už jsi doma použila pánev na pročištění hlavy??no, to raději ne..

peti, vítám tě v práci a at se ti daří. a nějaká třináctka nás nerozhází..
mě po 14dnech přijede miláček, tak už at je večer!!se mi už hoodně stýská a to musím o víkendu do práce, takže se moc neužijeme, ach jo.
tak včera jsem ještě zvládla 10km, ale jen rychlovka po rovince. svaly už pořádně bolí, jak je nutím se probudit..ale za týden už bude líp. prý pojedeme na výlet i o víkendu, tak dnes navařím a pak už budeme po práci jen odpočívat.

marcajda
13. srp 2010

@any10 tak už začínáš? jak jsi na tom? už se těšíš, nebo jsi nervozní?

petulka22
13. srp 2010

Ahoj kočky! Konečně pátek!! 🙂 Já teda ještě dřepím v práci, ale za hoďku už to snad zabalím..
Taky jsem chtěla koukat v noci na hvězdy, ale nějak jsem na to zapomněla, třeba přes víkend ještě budou padat. Abych si mohla něco přát.. 😀
Leni, jo, bezva, choď za námi, čím víc lidí, tím líp. 😉
Marci s těma cyklovýletama jsi borec, mě na to kole moc nebaví, maximálně do práce a zpět. Ale zase rádi pěšoturistikujeme. Jen v tom horku se to moc nedá. Ale zrovna včera navečer jsme byli na krátké procházce kousek od města a to jsem koukala, jak se tam rozrostly nové baráky. Ani jsem to tam málem nepoznala. A pak, že nejsou peníze.. 🙂
Jinak já poslušně papkám prášky, mažu se gelem a přemlouvám sliznici, aby si dala říct a pěkně rostla. 🙂 Občas chytám nerva, že z toho zas nic nebude, pak mám zase radost, že se něco děje a bude to v pohodě. Takové ty obvyklé stavy. No, uvidíme, za týden a něco budu moudřejší.
Holčiny, přeju krásný víkend všem, Marci, Ty si užij výletek s miláčkem a jinak ať nám to moc neutíká!!! 😎

any10
15. srp 2010

caute holciny..dlouho jsem se neozyvala bo jsem mela dovolenku..par dni jsme stravili na chaticce a pak jsme se byli mrknout do Prahy..jeste mam par dni volno a pak uz bohuzel do prace ☹
Marci, zatim jeste nestimuluji..pichli mi zastavovaci injekci..v uteru jedu na ultrazvuk a pak uz to snad zacne..uz se na to tesim a doufam, ze to tentokrat dopadne lepe..mejte se fajne a preji hezky zbytek vikendu

petulka22
16. srp 2010

Dobré ránko holky! 🙂 Tak já už zase pracuju. Ten víkend vždycky uteče jak voda.
My jsme v sobotu koupili novou sekačku, tak jsem si "užívala" zahrádky. Taky u vás byly takové bouřky? U nás teda hlavně z pátku na sobotu v noci, ale stálo to zato.
Jinak any10 moc držím pěstičky, tentokrát to už určitě vyjde. 🙂 Já jdu na ultrazvuk ten další týden, tak třeba se potkáme. 🙂
Marci, jaký byl víkend? Co výlet? 🙂
Jinak přeju pěkný a pohodový týden všem! 🙂

marcajda
16. srp 2010

ahoj holky, tak víkend byl pracovní, starala jsem se o kravky, ale aspon utekl. přítel zatím doma skládal konf. stolek, tak byl taky zaměstnaný 😉 a povedl se mu koupit moc pěkný, tak jsem spokojená. on umí dobře nakupovat, tak to na něj ráda nechám. mě to vůbec nebaví..
výlet byl nakonec krátký, dojeli jsme do druhé vesnice, tam se dobře najedli a za tmy zpět 😉
sekačku mám jen strunu a naštěstí malé úpprostory, ale záda to vždycky odnesou. je to krásný pocit, když se poseče a vše je takové čisté, rovné..a když je nová, tak seče skoro sama? jak ti pánové přesunuji ladně práce na ženy..
bouřka byla pořádná v pátek v noci, ještě že už jsem nebyla sama a mohla se přitulit 😀 a před chvíli tu za dnešní odpoledne skončila už druhá, to je vody..ještě že jsme na kopci, ty povodně, to je hrůza. moc na postižené myslím. loni jsme byli pomáhat na Javornicku a byl to masakr. já raději pomohu prací než korunami. ale ted je to od nás daleko, tak aspon nějaká DMS..

any, tak zítra na tebe budeme hodně myslet!! at tě paní doktorka pochválí! hlavně žádné cysty, to je pak protivné. at si to můžeš užívat v klidu!! moc bych ti to přála a hlavně ten nejlepší výsledek!!
holky, to je fakn, jak nám to čekání krásně utíka a doufám, že nám to tentokrát všem i vyjde!!

any, tak na OPU budeš mít asi neschopenku, že? já to brala z dovolené, ale vyšlo to na tři týdny, takže mi jí hodně ubylo. na další pokus mi už asi nevyjde. takže taky neschopenka..
dovolenka na chatičce, to je romantika. to ani pršení nevadí, teda když je vody jen trošku..

petuli, zítra ráno jdeme spolu..

petulka22
17. srp 2010

Dobré ránko! 🙂 Ahoj Marci, Ty už jsi taky v práci? Tak ať nám to ubíhá!
Dnes po ránu je tady pěkná zima, jen 10stupňů, když člověk jede na kole v krátkých kalhotách, no brrr 🙂 Ale už si dávám čajíček, tak je fajn. 😎
Marci, máš pravdu, povodně hrůza, taky to znám, mám známé v Troubkách, takže vím, jak to vypadá ve skutečnosti. My jsme taky od vody celkem daleko, tak snad to nehrozí. Včera jsem pěkně zmokla, šla jsem k našim péct řezy a po cestě lilo jak z konve, ještě teď doma suším boty. 🙂
Sekačku jsme koupili benzínovou, měli jsme elektrickou, takže u této se aspoň nemusím otravovat se šňůrou, ale je zase trošku těžší. Ale jinak teda seká skoro sama. 🙂
Any, držím pěsti na dnešek, pak písni novinky. 😉
No nic holky, dnes bude náročný den, tak jdu na to. 🙂

petulka22
19. srp 2010

Teda holky, kde jste kdo? Si tady musím kecat sama se sebou! 😝

nana.76
19. srp 2010

ahojky holky tak vam jen hlasím že druha genetika dopadla na jedničku a čekame holčičku 🙂 🙂 🙂 🙂

petulka22
20. srp 2010

Ahojky, Nani obrovská gratulace! 🙂 Už máte pro holčičku jméno?

lenkacar
20. srp 2010

nani přidávám se ke gratulce..tak ona to bude culíkatá..to je krásný 😵

nana.76
20. srp 2010

holky děkuji vam moc 🙂 Bude to asi Natalka 🙂 🙂

dyny
21. srp 2010

nana: moc gratuluju 🙂
any: tak budem bojovat spolu 🙂

any10
21. srp 2010

ahojte holky, nane moc gratuluju k holcicce..jinak se mi to trosku komplikuje...ve stredu jsem byla na punkci cysty, ktera se mi vytvorila, takze v pondeli jdu na kontrolu a uvidime..akorat jsem dneska zase zacala krvacet, tak nevim, co se zas deje..doufam, ze mi tam neroste dalsi ☹ . Po injekce decapeptylu jsem taky tak od 8.dne par dnu vcelku dost krvacela,nemate s tim zkusenosti? Cekam, co mne jeste prekvapi..musim doufat, ze to bude ok...preji hezky vikend

dyny
21. srp 2010

any: tak to je mi líto - no já uvidím v úterý jestli začnu ve středu stimulovat... S tím krvácením - v tom stimulačním schématu je to napsané, že se může objevit 7. - 10. den po píchnutí té injekce špinění nebo krvácení, tak to bude asi normální. Já jsem taky 7. den po diphereline trochu silněji zašpinila. Držím palce ať je to v pondělí v pohodě

lenkacar
21. srp 2010

čusík já krvácela taky,měla jsem to jako normální menses..a pak mi dělali punkci a začlo se stimulovat

petulka22
22. srp 2010

Ahojky, any10, jak píše dyny, to krvácení se objevit může, je to v papírech. Uvidíš, že to bude dobré. 🙂 A s tou cystou - mně se zase dělají cysty po stimulce.
Taky čekám, jak mi dopadne kontrola na KET, jestli se bude už konečně konat.
Dyny, taky držím pěsti ať už se něco děje! Holky, letošní srpen bude určitě úspěšný! 😎

lenkacar
22. srp 2010

určo bude ,moc na vás myslím!!!!!

dyny
24. srp 2010

ahoj holky
tak od zítřka začínám s bodancama - kéž by teda bylo úspěšné období srpen/září 🙂
A jak pokračujete vy?

marcajda
24. srp 2010

ahoj holky, to už jsem za vámi dlouho nebyla..
ani není moc co psát, nic se neděje...ale jinak to docela utíka a za měsíc už mě čeká návštěva v CARu, tak pak se začne něco dít..

any, takže taky cysta? ale prý to nevadí a já ji taky měla a stimulace proběhla normálně.
dyny, ty už to rozjíždíš, moc ti držím pěsti, určitě se všechno podaří!! v Naně máme supr naději, moc ti gratuluji, je supr, že všechno tak zvládáš. už at je holčička štastně na světě!!!

Leni a co ty, jak se ti daří? moc na tebe myslím. doufám, že už mužíček přišel k rozumu!!!
my si udělali krásný prodloužený víkend na chatičce v lese, měla jsem to napočítáno na ovulku, ale myslím, že byla dřív, takže smula.. se mi ten cyklus nějak zkrátil. holt si to další kolo píchání budu maset zase užít.. no, přece bych vás v tom nenechala 😉

petulko a kdepak se touláš ty? jak ti pokračuje příprava na KET? už se to blíží?nebo to už probíhá? informuj, at ti můžeme držet pěsti!!!

petulka22
25. srp 2010

Ahojky, já jsem v práci týden bez kolegyně, tak ani nestíhám koníka..
Dyny, jo, máš pravdu, lepší bude období srpen/září - připojuju se! 🙂
Nani, Natálka je moc pěkné jméno. To jste dobře vybrali.🙂
Marci vidíš, pěkně to utíká, tak se to zdálo daleko do září a už je to za chvíli.
Jinak jsem byla v pondělí na kontrole (Any, dívám se, že jsme asi byly spolu 🙂) a sliznice opět nicmoc, jen 5mm a to mám i v cyklu, kdy do sebe hormony necpu, takže mi to zvedl na dvojnásobek a za týden se uvidí. Jsem zvědavá, jestli se s takovou k tomu KETu vůbec někdy dopracuju.
Včera jsem se dozvěděla, že známí čekají po KETu dvojčata, mají už z 3.IVF dítko a měli zamražené poslední 4, takže jim to pěkně vyšlo. Závidím jim, ale taky se načekali.
Je teď kolem zase nějak plno mimin, tak to na mě padá.. No nic, nezbývá než bojovat dál a nevzdávat to.
Holky pěkný den, musím jít makat nebo se z toho tady nevyhrabu. Papa

monali
26. srp 2010

ahoj holky , tak bych se k vám chtěla přidat nebo spíš se mezi vás vrátit. Dala jsem si trochu pauzu.

Do fakultky chodím asi 2 roky.
V květnu v Plzni na imunologii jsme dopadli dobře. Doktorka prohlásila, že málokterému páru může říct, že je plně v pořádku. To je fajn, i když kdyby se našel nějaký problém, aspoň by se mohl řešit. Takhle se pořád neví, proč to nejde. Na laparce taky nic nenašli, jenom malý polyp a ten odstranili. Takže teď už mám udělané úplně všechny vyšetření, co se dají udělat.
Tak jdu do toho znova. Od minulého týdne už zase stimuluju - mám gonal a fraxiparin. Prednison mi nepsal, když
to imuno dopadlo dobře. V pondělí mám kotrolu, tak snad mi naroste hodně folíků. Aby už to konečně dopadlo
dobře.
To jen tak narychlo o mě. Budu se snažit co nejvíc vás tady dočíst ať jsem v obraze. potože z původní sestavy tu je už jen Leňa.
zatím dobrou

petulka22
27. srp 2010

Dobré ránko holky! Dneska u nás už od rána leje, supr počasíčko. No, ale máme pátek HURÁ! 😎
Ahoj Monali, vítám Tě zpět mezi nás. 🙂 Jsem ráda, že ses přidala, protože ve FN je vždycky plno a tady na diskuzi pusto prázdno. 🙂 My si tady s holkama říkáme, že srpen/září je jistý, takže taky moc držím pěstičky!!! 😉

marcajda
27. srp 2010

ahojik holky, taky vítám Monali. to je fajn, že nás přibívá. já to tu tento týden hodně šidím, protože i má kolegiňka měla dovču, tak náročné.
holky a já se už těším na září, možná jsem jediná 😉 děti kolem mě prý vůbec..ale mě se blíží další pokus!!!a doufám, že už úspěšný 🙂
no, ovulka asi nevyšla ani tentokrát, myslím, že bych už aspoň trošku něco cítila.. ale nevadí, ono to někdy vyjde a doufám, že už brzy..
peťulko a pro tebe budou příští týden taky konečně samé dobré zprávy a peřinka bude dostatečná a šup šup pro mimíska. myslím na tebe

tak já zase utíkám. mějte krásný víkend

paraple98
28. srp 2010

Ahoj holčiny,všechny moc zdravím 😉
My se chystáme na dovču, konečně.....byla jsem u Dostála, takže teď doberu Prednison,půjdu na KO do Phy a pak do poradny a rozjedem další IVF, asi po Novém roce. SIce říkal, že můžem v době braní prednisonu, ale radši si nechám udělat KO v Praze a pak teprv další pokus. Třeba mi ta dávka nepomůže a zas bych zbytečně vyplýtvala jedno IVF 😎

Monali - ahojky,moc držím palce,ať to konečně vyjde, tfuj tfuj tfuj 🙂

Petul- ať sliznice roste a ať máš bobíše brzo o sebe 😉

Marci - to chápu, že se těšíš,ono se to před stimulkou dycky strašně vleče 😉 Budu na Tebe myslet

Nani - ty se opatruj a dávej na sebe mi Natálku pozor 🙂

Leni - tebe zdravím specialně a myslím na Tebe 😉

lenkacar
28. srp 2010

para já ho brala 3měs. a zlepšení o trošku ..to mě jako nasralo ..taky zdravím monali a i para a i zbytek

petulka22
30. srp 2010

Ahojky, tak hlásím, že sliznice povyrostla na 7,5 a ve středu rozmražujem, pokud to dobře dopadne, tak v pátek KET. Mám velkou radost, že to je aspoň tak, jak to je a pohnem se z místa. 😀
Jinak dnes bylo ve FN lidí tolik, že to jsem tam snad ještě nezažila. Předbíhání, klasika.. Dali nám na vyplňování nějaký anonymní dotazník, jak jsme spokojení s péčí v centru, tak jsem jim to tam hned o těch čekačkách a předbíhání na ultrazvuky napsala. A určitě nebudu jediná.. Ale na pana docenta a na sestřičky jsem pěla jen samou chválu, to zas jo. 🙂
Para, Ty si užij krásnou dovču, hodně relaxuj a odpočívej a to by bylo, aby po Novém roce (nebo dřív?) nebylo.. 😉
Leni, co Ty, jak je? Doufám, že se to všechno už uklidnilo!
Marci, na Tebe myslím, už se Ti to rychle blíží!! 🙂
Monali-co Ty dnes, jak jsi dopadla? Říkala jsem si, že Tě třeba poznám, když nás tam bude dnes málo, ale absolutně bez šance..
Holky, navíc se mi rozpadl přes víkend zub, tak jsem se musela objednat k zubaři, zrovna na třináctého, tak snad to bude třináctka šťastná a moc mě nezmasakruje. 😀
Dneska je u nás zima jak na Sibiři, já si vyšla v šatičkách, jo, šikovná holka jsem. 🙂
Jinak přeju pěkný týden všem! 🙂

lenkacar
30. srp 2010

no dneska je asi v celé republice zima jak v ruským filmu a u nás ještě leje 😝

lenkacar
30. srp 2010

peti tak to vypadá dobře..tak držim palíčky ..

sukubka
30. srp 2010

ahoj Leni musela jsem tě pozdravit.Jak se daří kočko?