FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
7. únor 2009

sara.max tak jak bylo navýletě?jinak s tím sexováním co ste řešili,mě doktor říkal že to při stimulaci nevadí,jen těsně před OPU se to nemá aby folíky nepraskl

Olm to by mě taky zajímalo,ale petista nám už odpověděla 😉
petista takže po OPU 9-11 den se uhnizdují v děloze jo?

sukubka
7. únor 2009

holky pijete někerá z vás kontryhelový čaj?kde ho seženu?v lékarně?a pije se každý den nebo se pak když je OPU nebo Et pít nemůže?čtu totiž že ho hodně holek pije ale já ho vůbec neznám,poradíte mi?pijete ho někerá? 😉

zdenule30
7. únor 2009

já jsem ho tady začala pít, koupila jsem ho v lékárně, mívají ho sypaný nebo porcovaný, měl by se pít 2x denně šálek.

sukubka
7. únor 2009

a můžu ho pít i při stimulaci i při OPU,Et atd?jinak děkuju 😀

zdenule30
7. únor 2009

tak v tom ti moc neporadím, zatím mám vše teprve před sebou, ale myslím, že sara už tu jednou psala, že ho pije taky a to už stimulovala

sukubka
7. únor 2009

zdenule děkuju taky mám do stimulace čas tak si ho v pondělí koupím

olm
7. únor 2009

Sukub, caj jsem pila az do ET, at mi skoci sliznice. Ted uz radeji ne, nevim, jestli je to vhodne. Ted se vyhybam jakemukoliv caji - piju vodu.

Petista- 9-11 den??? sakris, tak to jsem si myslela, ze uz budu chodit po venku, to jsi me teda sokla 😒

sara.max
autor
7. únor 2009

Hezký večer,

sukubko, můj syn má dnes 15 let, jenže u nás oslavy proběhly už včera. 🙂

Ten kontryhelový čaj se pije na všechny možné ženské problémy, jako prevence i na zažívání. Je docela dobrý a hlavně se prý po něm upravuje děložní sliznice tak, aby byla bohatá a embryo se mohlo zavrtat. Když je sliznice nízká tak je to prý špatně a tenhle čaj všechno upravuje. Tedy říká se to. Stojí pár korun a je docela dobrý.

Výlet byl super, trošku foukalo a jinak bylo moc teplo. Celé jsme si to prošli a hodně se uvolnili. Toho napětí je teĎ u nás nějak moc.

Holky, proč se zavrtávání počítá u IVF jinak? Tedy proč je ta doba delší? Neměla by být spíš kratší, když to dávají přesně tam, kde to má být?

sukubka
7. únor 2009

sara max hned v pondělí si jej naběhnu koupit!!!!díky holky za info.
sara takže výlet super jo?dneska sem se byla projít s mamkou bylo fakt krásně ale taky tu foukalo 😀

sara.max
autor
7. únor 2009

bylo už cítit ve vzduchu jaro. Hrozně fajn pocit. Dokonce jsme potkávali i kolaře. Už se hrozně těším až zase vytáhnu kolo nebo brusle. Sice bych raději jezdila s kočárkem, ale kdo ví ...

olm
7. únor 2009

Holky, muzu jit ven, nebo mam byt doma?mam psane vychazky, ale furt se bojim, abych neco nepohnojila 😀

olm
7. únor 2009

Nemyslim ted, hihi, zitra. 😉

sara.max
autor
7. únor 2009

ja myslím, že ti na vzduchu bude dobře. Hlavně i na psychiku. Třeba jen na chvilku ale hlavně nechoď mezi lidi, řádí chřipky. A dej pozor aŤ se nenachladíš, ten vítr byl dnes docela vlezlej. Jééé, jako bych teď slyšela svoji mamku 🙂

sara.max
autor
7. únor 2009

začíná na mě padat taková blbá nálada ☹ , sice byl moc hezkej den, ale nějak se to zvrtlo. Moje drahá polovička už leží, nějak mu není dobře, a na mě to padlo. Taky vás to někdy bere? jako že je to všechno stejně na houby.
Kruciš, jak to ze sebe mám dostat.

sara.max
autor
7. únor 2009

no nic, nebudu vam kazit večer, takže už to zabalím. Dobrou noc a ahojky zítra. 😵

ilci
7. únor 2009

holky, napadlo, mě, jestli není nový ceník ve FN nebo Fertimedu, že bych zaktualizovala album z naší diskuze Centrum IVF v Olomouci
kdyby jste měli, tak mi písněte třeba do IP 😉

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

ilci
7. únor 2009

saro, hlavu vzhůru 😉
musíš věřit, že to vyjde

sukubka
7. únor 2009

olm a proč se bojíš chodit ven?vycházky máš né?ty se bojíš že něco chytneš?

sara.max
autor
7. únor 2009

díky ilci 😉

olm
7. únor 2009

no, bojim se, nevim, jestli bych do "zavrtani" nemela mit klidovy rezim doma.

olm
7. únor 2009

Sari, to znam, to na me padne dost casto. 😒 Ale neboj, to bude dobry. Bylo by prece divny, kdybychom obcas nezapochybovaly? No ne? 🙂

sara.max
autor
7. únor 2009

teď jsem se dívala i jinam na netu a všude se píše, že stačí maximálně 5 dní. Jen bych si dala pozor na tu chřipku.

sukubka
7. únor 2009

olm chápu to taky sem se o sebe bála a budu bát.Ale ven na kratší procházky sem chodila.1ivf sem měla totiž v létě a zrovna bylo nádherně

sara.max
autor
7. únor 2009

Olmi kolikátý den jsi po ET?

olm
7. únor 2009

no prave ze dnes teprve 2, den po ET

sara.max
autor
7. únor 2009

tak to by ses ještě měla šetřit. Já žiju v domění, že už od pondělí, ale nebyla jsem si jistá. Dávej na sebe raději pozor.

sukubka
7. únor 2009

a kolikátý den po OPU?když se mrnousi zavrtávají 9-11den po OPU.kolik dní jste měli PK a olm kolika buněčné embrijko ti zavedli?

olm
7. únor 2009

po opu jsem 5, den (byl v pondeli), ET ve ctvrtek. To znamena, ze bobek ma dnes 5 dni, ja myslim, ze se behem vikendu musi zavrtat. 9-11 den je strasne moc dlouho.
Zavadeli mi 7 bunecne+fragmenty. Po 3 dnech.

sara.max
autor
7. únor 2009

No moc tomu nerozumím, ale pokud jsem v obraze, tak to by mělo být hodně dobré, ne?

olm
7. únor 2009

Co myslis? To embryjko?