FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

katka1311
8. srp 2011

@marmar79 u nás první pokus:moc jsem se na to těšila a věřila že to vyjde.Měla jsem 5 oocytů z toho se 3 vyvíjeli.Dali mi mi 2 ale dostala jsem normálně menstruaci.Ano člověk se tolik věcí naučí a pochopí.
Teď věřím zas,podle toho co mi kamoška říkala(má holčičku z FN OL)tak věřím a moc.Nechce se mi listovat zpátky,jak dlouho si těhu? 🙂 Nechávala si si zavádět jedno nebo dva?

marmar79
8. srp 2011

@katka1311 Jsem dnes 7+6tt, nechávala jsem si zavádět 2 embrya, chytilo se jedno. Na zamrazení nám nezůstalo nic. Já jsem ve FN spokojená, moje kamarádka má odtud holčičku 🙂

katka1311
8. srp 2011

@marmar79 Moc ti gratuluji a věřím že vše bude v pořádku 🙂 Ve FN si chodila k doktorce nebo k Dostálovi?My budeme chodit k Dostálovi ale vím že se někdy vystřídají.Už ať je 19.9.kdy jedeme na konzultaci a pak doufám hned začnem.

marmar79
8. srp 2011

@katka1311 Původně jsem byla objednáná u MUDr. Michnové, ale pak měla dovču, takže jsem chodila k Dostálovi. Oba mi připadali v pohodě. OPU mi dělal Dostál, transfér Michnová. Přeji ať Ti to rychle utíká.

katka1311
8. srp 2011

No nemohla jsem si vzpomenout na jméno paní doktorky 🙂 .Děkuji už ať je záááříííí ☹ .Ale kde jsou ostatní holky? 😕

paraple98
8. srp 2011

@katka1311 Tak já chodila do poradny k Dostálovi, jsem po 3 IVF a dnes jsem 22+0. První pokus byl Fertimed (hrůza) a druhé ve FN loni. Minule mi dělala OPU Michnová a ET Dostál a letos to bylo opačně 😉 Jinak kámoška má z FN dvojčata a druhá 2 děti za sebou a samozřejmě ještě několik holek na koníkovi bylo ve FN úspěšných 😎

paraple98
8. srp 2011

@marmar79 Toto letí, už jsi 8 tt a jak je?

katka1311
8. srp 2011

Děkuji holky že mi dáváte tolik naděje 🙂 .Je pravda,že tam na obrazovce je vidět embryjka???
Paraple taky gratuluji k mimísku.

petulka22
8. srp 2011

Ahoj holčiny! 🙂 Koukám, že jste toho plno nakecaly, tak mám co dočítat..
@paraple98 Paraplíčko 22+0 to je už čísílko! 😀 Jinak já s tou hematologií už fakt nevím.. Dnes jsem byla u svého gyndaře a on, že jediný odborník je právě Tebou zmiňovaný Procházka z FN, že se mám objednat tam. A Ty píšeš, že nicmoc.. Tak fakt nevím, nevím.. Nemáš na něj náhodou číslo, kde ses objednávala?
@katka1311 Vítám též se zpožděním nově příchozí, já měla minimálku před IVF, měla jsem Fostimon stejnou nejnižší dávku, jak bude mít Marci a měla jsem 9 folíků, tehdy jsem byla ještě tak hloupá, že jsem nechala všechny oplodnit přirozeně a ono se nám neoplodnilo ani jedno, takže to nedopadlo, ale jinak úroda dobrá. 🙂 Takže moc držím pěstičky! 😉
Jinak jsem dnes absolvovala další ultrazvuk, bobís už je větší, tak je na fotečce i něco pěkně vidět, dokonce už jsem viděla i ručičky a nožičky a slyšela tlukot srdíčka. Je to něco úžasného, když má jen 2,5cm a je toho tolik vidět.🙂 Za 14 dnů už mě objednali i do poradny, mám donést moč - holky-Paraplíčko, Nanuš - co ta poradna obnáší?
@marmar79 Marmar, jak se cítíš? 🙂
@lenkacar Leňulko ahojky, to je dost, žes na nás došla mrknout! Je tady bez Tebe smutno, tak nakukuj častěji! 🙂

petulka22
8. srp 2011

@katka1311 Jojo, po ET Ti ukážou takové svítící bublinky v děloze.🙂

katka1311
8. srp 2011

@petulka22 další těhulinka 🙂 tady je radost být.
Holky kolik se asi doplácí za léky(injekce)? jen cca.Vím,že čím větší dávka tak více ale asi kolik?Pořád mám nějaké otázky 😀 .

marcajda
8. srp 2011

@katka1311 plodně se nám tu rozjela diskuze, opravdu radost.snad se do konce roku přidáme i my ostatní.momentálně těhulky převažují, krása..

marcajda
8. srp 2011

@katka1311 ty léky co mám doma jsem neplatila. jen nějaké doplatečky. asi byly hrazené pojištovnou. myslím, že tech 7oooje za úkon? víš co, jdu se kouknout.. a mám to po schodech, takže docela obět 😉 jsem v tom dešti lenošná..

marcajda
8. srp 2011

@marcajda tak je to za úkon. uz jsem to našla. bude záležet co ti napíšou..ale fakultka není drahá. i když vždy něco zaplatíš. tam jsou pak doplatky za nadstandart. za ISCI, prodl.kultivaci, AH. za tyto je 12500kč.poprve mě všechno stálo 15500 a podruhe 13000. to není zas tak zlé.když čtu některé sumy u jiných holek.

marcajda
8. srp 2011

no, koukám, že si už píšu sama se sebou 😀

paraple98
8. srp 2011

@petulka22 gratulka k UTZ, jen ať to probíhá i nadále tak pěkně 😉 No Procházka bude určitě odborník, ale hlavně asi na ty vážné problémy... Já totiž nemám žádnou mutaci,jen tu MTHFR (nebo tak nějak), ale jako heterozygot, což prý klinicky význam nemá. Navíc se opíral o výsledky 2 roky staré, kde byly nějaké zvýšené hodnoty trombocytů a od té doby se mi ty hodnoty ještě zvýšily (což on samozřejmě nevěděl, protože už žádné další testy mi nedělal). Takže mně tvrdil, že jsem ok---- ale jelikož mi pokračování Fraxíku radili na imunu, jsem ráda, že jsem s tím nepřestala. Číslo na něj nemám, objednávala jsem se rovnou u okénka ve FN, ale měla jsem to napsané v papírech od Dostála.

Poradna u mého gyndaře obnáší měření tlaku, vážení, UTZ a kontrolu na koze (čípek, velikost dělohy pohmatem apod.). Ty budeš mít poradnu ve FN?

@katka1311 díky moc 😉 Jinak já taky tady nikdy nedoplácela za injekce, na rozdíl od Fertimedu 😉 Tím, že je to FN to mají nějak jinak nastavené, lépe řečeno asi ma tom prostě nerýžují 😀

@marcajda Jasně že se přidáte, už se na to těším 😉

marcajda
8. srp 2011

no, já taky 😉

paraple98
8. srp 2011

@marcajda No ještě aby ne 😝 😉 😀 😉

katka1311
8. srp 2011

Marcajdo doufám,že holkám neuděláme ostudu a do Vánoc máme bříška 😀 .
Já v Ostravě jen za injekce dala skoro 8000,-tis 😕 Pak ICSI 8000,- ,transfer.sada 1000,- neměli jsme ani PK ani AH.

marcajda
8. srp 2011

@katka1311 no, já už to bříško teda docela mám i ted 😉 ale kdybych už ho tak mohla svést na tvorečka v něm 😀
když jsem byla ve fertimedu a tlačili mě do IVF, tak hned jaké chci injekce, jestli ty "zastaralé" bez doplatku, ale to hned nedoporučovali a nebo gonal s doplatkem. a já přešla do FN, protože jsem chtěla napřed nějaká vyšetření, a ejhle byl gonal a bez příplatku.. je to jak píše paraplíčko..
tak dobrou noc a at se vám zítra daří dobře 😀

marmar79
9. srp 2011

Ahoj holky! Večer jsem nebyla na netu, byla jsem se "zkrášlit" u kadeřníka 🙂 a vidím, že jste toho napovídaly.
@katka1311 - Potvrzuji to co psaly holky, ceny ve FN jsou docela přiměřené, za léky jsem doplácela snad jen 30 Kč poplatky za recept, jinak nic. Každé IVF mě vyšlo cca. na 13 000 Kč - vždy jsme měli ICSI a AH.

@petulka22 - tak to je super, že jsi mimíska viděla. Já jdu až 17.8. a už teď se děsím, co mi sdělí. Pořád ve mně hlodá červíček, že může nastat varianta zamlklého těhu, jako minule.
Jinak se cítím dobře až mi to přijde občas divné. No snad to neznamená nic špatného a já si budu moci těhu užívat. Manžel mi pořád říká, že se trápím zbytečně, že to tentokrát vyšlo. On myslí v každé situaci pozitivně, na rozdíl ode mě 😒

@paraple98 - Fraxík mám také kvůli tomu MTHFR C667 heterozygot. O víkendu jsem mluvila se zdravotní sestřičkou, která u nás pracovala na hematologii, tak říkala, že spoustě ženám ten fraxík pomohl při donošení mimin. Ale výzkumem to asi prokázané není. Na hematologii se objednám po UTZ příští týden, výjímečně využiji známou, aby mě objednala. Nemám ráda protekci, ale když to občas jde, proč toho nevyužít 🙂 Ráda bych brala fraxík co nejdéle.

paraple98
9. srp 2011

@marmar79 to samé mi právě říkali v Praze i u nás na hematu, že dokázané vědecky to není, ale že to prostě pomáhá 😉 Akorát ne každý doktor je v tomto směru tak osvícený....

@katka1311 Nás ve Fertimedu vyšlo IVF na 17000, ale to nám údajně 10000 slevili, že jsem "dobrovolně" darovala vajíčka a ve FN minule 16000 a letos 13000

marmar79
9. srp 2011

@paraple98 - Víš co mi jen vrtá hlavou, nevím, proč mi fraxík nenasadili už při 1. IVF? Ten heterozygot mi našli už vloni na genetice. No, možná se vše zkouší postupně.

paraple98
9. srp 2011

@marmar79 No mně to kvůli heterozygotu taky nechtěli nasadit, ale dělali mi nějaké krevní testy a pak jsem šla k Procházkovi na konzultaci a ten tam něco našel ve výsledcích, tak mi ho nasadili od ET. Ale bylo z toho jen pár dní //.

katka1311
9. srp 2011

Ahoj holky přeji vám hezký den.
Tak nevím jestli jít do druhého IVF nebo do minimálky?No uvidíme co nám řeknou na konzultaci.Dnes mám sobě první tbl.na štítnou žlázu a než půjdeme do FN tak výsledky se zlepší.A holky prosím ještě otázku,po kolik jste měli vajíček?

paraple98
9. srp 2011

@katka1311 my nikdy minimalku nemeli, ale na klasickem IVF vzdy tak 14-15 vajicek

katka1311
9. srp 2011

@paraple98 Tak to byla pěkná úroda.Já jen 5 vajíček u IVF a stimulovala jsem Menopurem.No uvidíme co nám pan doc.doporučí?

paraple98
9. srp 2011

@katka1311 určitě to nejvhodnější, je to odborník na svém místě 😉 a jaká jiná vyšetření už máš?

katka1311
9. srp 2011

No čekáme na výsledky z genetiky už to bude měsíc,pak včera to vyšetření štítky a dělali mi nový HP který byl lepší než ten poslední.Na tom prvním jsem měla zvýšené FSH na 11 a prolaktin.Teď prolaktin v normě a FSH 8.Ale nevím jestli to nebylo tím,že jsem měla v těle ještě zbytek hormonů z IVF.
Holky myslíte že je rozumné koupit si injekce do předu?Třeba Gonal?Jak půjdeme do minimálky tak si jej stejně budu muset koupit.

marmar79
9. srp 2011

@katka1311 Já měla u 1. IVF 7 vajíček (Menopur) , u 2. IVF 11 vajíček (GONAL).