FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
16. srp 2011

Ahoj holky čtu že těhule se mají fajn tak je to ok
já se Vám jdu pochlubit s dnešním silným zážitkem - jelikož jsem už mé výtoky léčbou lékařů vzdala, rozhodla jsem se že zkusím zvolit čínskou medicínu, ale jak jsem stará tak jsem blbá
paní mi na začátku řekla že konzultace bude tak na 2,5 hodiny 😲 tak jsem hned řekla že tolik času určitě nemám že jsem nevěděla že je to tak náročné, takže po hodině kladení otázek týkajících se dětství, povahy, oblíených barev až po stolici a sex, mi nakonec paní vyfotila jazyk ze všech stran, prsty měřila tep a rozloučily jsme se s tím že se mám co nejdřív nejlépe hned zítra dostavit na dokončení diagnostiky cca další 1,5 hodiny a rovnou že dáme akupunkturu+byliny, a že mám v sobě blok a horkost a že to bude na dlouhé léčení a že je to vše o auře a psychice atd no vyplázla jsem 600,- 😲 😖 a šla domů, no už mě tam nikdo neuvidí, já bohužel na tyto věci vůbec nejsem ani nevím co jsem od toho čekala, ale prostě tohle se příčí mé nátuře ach jo
jinak včera proběhla hurá akce, vyběhly last minuty do Egypta, tak jsme to hned objednali, zaplatili a huráá 28.9.letíme na 11 dnů do mého sladkého Egypta jupíí, moc se těším

katka1311
16. srp 2011

@s9480 Ahoj já byla u léčitelky protože kamoška tomu věřila že jí vyléčila a otehotněla.Tak si říkám vyzkouším.No domů jsem šla jak pomatená 😒 .Taky jsem zaplatila pani mě objednala na další měsíc ale už tam nejdu 😠 .Možná něco na tom je ale já nevěřím.
Jinak Egypt móóóc závidím 🙂 .

marcajda
16. srp 2011

@s9480 v Mohelnici se ta čínská medicína hodně rozjela a hodně ji chváli, dej tomu ještě šanci.. ona ta diagnoza trvá dýl, vidíš, že se snaží. mají své postupy. když člověk neví která ta cesta je správná. já chodila k léčitelce dva roky,i jsem byla těhu, ale šlo to pryč. řekla mi, že jsem v pořádku, tak jsem tam pak taky už nechodila..

marmar79
17. srp 2011

Ahoj holky! UTZ dnes dopadl skvěle, mimísek pěkně porostl a vypadá to dobře. Jsem 9+0, ale prý je mimísek větší. Mám i průkazku. Večer si dám do blogu fotečku, teď nemám moc času. Zatím se mějte. M.

marcajda
17. srp 2011

@marmar79 výborně!!! to jsem ráda, že tvé strachy byly zbytečné. moc ráda!! tak si pěkně užívej pár dní v klidu a neboj, před dalším ultrazvukem se nervíky opět přihlásí 😀 jejda, mám radost.

marcajda
17. srp 2011

@petulka22 peti a někde v koutku.. není škubání ruky po neschopence? byla bys v klidu, doma v chládku 😀 ale zas aspon mají myšlenky spoustu jiné práce a nehlídají tolik každé hnutí v bříšku, že?
tak já jsem se objednala k urologovi a nechám se znovu přešetřit na tu pitomou ureoplazmu. pořád mi vrtá v hlavě, tak budu aspon vědět. a holt mě před tou mojí minimálkou přeléčí a já budu v klidu. když nic jiného, tak se sníží její hodnota v těle a kdyby to vyšlo, tak se tělo ubrání a nebudu se muset strachovat z potratu.. potvora jakási miniaturní..

marmar79
17. srp 2011

@marcajda Děkuji! Strach jsem fakt měla veliký. Marci, ono je lepší mít vyšetřeno vše co se dá, abys pak mohla v klidu těhulkovat. Teda v klidu to asi nejde nikdy, ale víš jak to myslím. Prostě budeš vědět, že jsi pro to udělala vše co se dalo.
Dala jsem si do fotoblogu fotečku. Mimísek sebou mrskal, tak ho moc nešlo "vyfotit". Poprvé mi dělal p. doktor i ultrazvuk přes bříško. Teď už asi půjdeme s pravdou ven a oznámíme to i manželovým rodičům. Pořád jsem váhala, ale teď už tomu opravdu věřím 😀 Holky, po čtyřech letech čekání jsem se dočkala... V domečku už nám chybí jen zaplnit dětský pokojík, tak snad se to teď opravdu podaří.

lenkacar
17. srp 2011

@s9480 tak tohle mám taky za sebou ,domu jsem šla jak zmlácená a o 500,-lehčí a prý je to na dlouhé léčení..takže jako nejsem dojná kráva 🙄

lenkacar
17. srp 2011

@marmar79 moc ti to přeju,že je mimísek v pořádku 😵

paraple98
17. srp 2011

Esíčko - strejda chodil k takovému léčiteli kvůli srdci a astmatu a ačkoli se to ze začátku zdálo ok, tak se mu pak dost přitížilo, tak toho naštěstí nechal...já to mu taky moc nevěřím, teda vlastně věřím, ale musí se to umět a obávám se, že u nás je léčitelů, co opravdu rozumějí čínské medicíně jak šafránu. Řekla bych, že Egypt ti prospeje víc 😉 Hezky si to tam užijte a odpočiňte 😉

Marmar - super zprávičky, to je fajn,že je vše ok, tak se moc opatruj 😉

My včera byli na srdíčku, malá se mrskala, nemá holt UTZ ráda, ale doktor říkal, že vše vypadá jak má, takže příští týden akorát poradna a mám zas chvíli od doktorů klid 😀 😀 A asi má v prdelce hodiny, protože jak odbije 23h, udělá si mejdan 😉

petulka22
18. srp 2011

Dobré ránko holčiny! 🙂 Vy jste toho napovídaly, nestíhám ani dočítat! 🙂
@marmar79 Paráda! 🙂 Zkoukla jsem fotečky, je to rozdíl ta první a ta druhá, roste jako z vody. 🙂 Gratuluju moc! 🙂 Jinak já to už v rodině řekla taky, sice jsem chtěla až po té genetice, ale to je ještě až za 14 dnů, tak už to ví. V práci a kámoškám ještě ne, ale jinak jo. Tak jen do toho! 🙂 - Chodíš ještě do práce nebo už jsi doma?
Esíčko Egypt závidím. To budete mít bezva, pěkně odpočineš a asi to fakt bude lepší než léčitel, jak říká Paraplíčko.😉
@marcajda Marci, to víš, že neschopenka by se hodila, ale zatím to ještě zkusím chvíli vydržet.. Mám ještě nějaké úkoly, které bych chtěla dotáhnout, ale přes koleno to lámat nebudu, uvidím, jak mi bude. Jinak s tím urologem jsi udělala dobře, aspoň budeš vědět, že jsi v pořádku. 🙂
Já jsem byla včera na interně kvůli výměně prášků na tlak, ale nechala mi tu minidávku co mám, EKG dobrý, tlak taky, tak jsem tam ani nemusela lézt. A ještě mi naplánovala za 6 týdnů další kontrolu, no, aspoň to pohlídá.. Do poradny jdu zítra, tak pokud to bude v pořádku, tak vám taky bobíse představím.🙂
Holky zatím papa, všechny se držte, já jdu makat. 🙂

marmar79
18. srp 2011

Dobré ráno všem!
@petulka22 Děkuji za gratulaci. Taky jsem si říkala, že by bylo lepší počkat do genetiky, ale chápu, že i manžel se chce pochlubit 🙂 Jinak do práce chodím pořád a doufám, že i budu co možná nejdéle. Šéf i kolega jsou ke mně ohleduplní, takže je tady nechci nechat na holičkách. Navíc si za sebe nehledám ani záskok, protože pokud vše půjde, tak budu pracovat z domova. Nemysli, nejsem workoholik, ale překlady, faktury aj. papírování se dá dělat i doma na PC. Včera to byl krásný pocit, když jsem viděla jak tam mimísek sebou mrská, ale UTZ se mu moc nelíbil, pořád jakoby před ním uhýbal. Přeji Ti taky takový zážitek.

s9480
18. srp 2011

Ahoj holky tak tu čtu že u těhulek je vše ok tak to je super, vypadá to že si konečně trochu užijeme i léta, jj holky kéž by jste měly pravdu a nakonec by ten Egypt vyšel - teda jako otěhotnění 😉 , ale jsem už realista,před sedmi lety jsme právě v Egyptě začali na mimču pracovat a jak to dopadlo víme 😖 , no nechám to koňovi,chtělo by to vyměnit mozek ale když oni to doktoři zatím neumí 😝

marmar79
19. srp 2011

Ahoj holky!
Tak jsem dnes byla na hematologii, fraxík budu píchat jen do konce 10tt. Paní doktorka u mě nevidí důvod, abych ho píchala dál. Říkala, že problém mého minulého zamlklého těhu vidí spíše ve špatných výsledcích štítné žlázy, které jsem vloni měla. Letos se mi štít. žláza velmi zlepšila, takže to fakt mohlo ovlivnit to, že se IVF povedlo. Ta mutace MTHFR pro C667T prý pro ni z hematologického hlediska není důležitá. Tak ji musím věřit, že má pravdu. Přeji hezký slunečný den a víkend.
@s9480 Přeji krásnou dovolenou v Egyptě.

s9480
19. srp 2011

Ahoj Marmar zkus se zeptat obvoďačky jestli by ti Fraxík nepředepsala - já bych určitě píchala o hooodně déle než jen do 10tt, to není ani do konce těch kritických 3 měsíců , nechci tě strašit, ale jak jsem psala kámoška co jí ho do 3 měsíců předepisovali ve FN (při IVF) a potom ju už poslali k jejímu gyndaři, který jí to už nenapsal a ve 3 měsíci potratila - bylo to na soud!
Určitě bych trvala na delším užívání!!
Jinak díky za přání, těším se jak malé děcko ale co si budeme povídat, radši bych to oželela a chodila s pupikem 😉

marmar79
19. srp 2011

s9480 Ahoj! Já vím, hodně se toho o tom Fraxíku píše, že je lépe aby se užíval déle, ale podle toho co mi říkala, tak tím že k zamlklému těhu u mě došlo již v 6tt, kdy prý ještě nebyla vytvořena placenta, tak to prý nemůže souviset z nějakým hematolog. problémem. Proto usoudila, že je nadále Fraxík zbytečný. Tato doktorka se těmito potížemi u těhotných dost zabývá, takže by měla vědět o čem mluví. Budu věřit, že bude vše O.K.

paraple98
21. srp 2011

Ahojte kočky 😉

@s9480 Tak teď Egypt a záhy pupík 😉 Taky bych někam vyrazila, ale jak teď začaly ty vedra, jsem nejradši doma, už to začínám pociťovat, potím se jak dvířka od chlíva 😀

@marmar79 Vidíš, co doktor to opačný názor, moje hematoložka stejně jako doktorka z imuna mají obě zcela opačný názor...to že jsem předtím potrácela prý může být hematologického původu, že se mohly ucpat cévy při zahnizďování a následném růstu (ještě před tvorbou placenty). Já jsem teda každopádně ráda, že píchám dál. Zrovna předevčírem jsem u ní byla, napsala mi zas Fraxík na měsíc a říkala, že už to necháme do konce těhu... 😉 Ona hodně jezdí po konferencích a že se to teď hodně objevuje, že u těchto případů Fraxík pomáhá, ačkoli je to zatím věděcky nepodložené... I když pravda, že asi v 20tt jsem ji taky musela k tomuto rozhodnutí trochu popostrčit 😀 😀 Uvažovala pomalu nad vysazením, ale pak říkala, že sama nemá odvahu a navíc když mi to psychicky pomáhá.... 😀 😀

katka1311
21. srp 2011

Ahoj holky,zdravím vás.Zítra jdeme na konzultaci do FN,jsem zvědavá co nám řeknou 😉 .?

paraple98
21. srp 2011

@katka1311 Ahojky, tak potom pisni, co a jak 😉

katka1311
21. srp 2011

Jasně že vám holky napíšu.Mějte se moc hezky a dobrou noc 🙂 .

marcajda
22. srp 2011

@katka1311 ahoj, tak co je nového?? jak jsi tam dopadla? copak te čeká??

katka1311
22. srp 2011

Ahoj Marci a všechny holky.Tak byl trošku problém to najít,přijeli jsme o 40 min.později ale pani dr.Michnová byla fakt zlatá a chápala to.Manža odevzdal spermio a mě udělala UTZ a našla mi 3 cysty,říkala že můžou prasknout a vyplaví se z MS ven,tak doufám že to tak bude.Jinak stimulace asi v září nebude,páč mi musí ještě udělat HP 21DC a pak 3DC následující MS.Dnes jsem 5DC.Pokud budu mít dlouhý protokol tak to stihneme ale pokud bude minimálka nebo krátky protokol IVF tak až v říjnu ☹ .Jinak přístup úplně jiný než v Ostravě.
A co je u tebe nové?

paraple98
22. srp 2011

@katka1311 Michnová je prima a příjemná 😉 A neboj, to uteče a za chvíli už si budeš píchat 😀

Jinak dneska v poradně vše vypadá ok a je to holka 😉 😵

katka1311
22. srp 2011

Jéééééééééééééééé paraple moc velká gratulace 😀 .Holky jsou fajn!To je super zpráva.
Ano Michnová je fajn.Doufám,že i s Dostálem to tak bude?

paraple98
22. srp 2011

@katka1311 Díky 😉 Dostál je taky fajn, někomu se možná zdá takový sucharovitější, ale já na něj nedám dopustit 😀

nana.76
23. srp 2011

@katka1311 jo pani doktorka je super 🙂 ona se zasloužila tím že mame terezku nebot byla u našeho Ivf a zavaděla ty naše bobísky 🙂 🙂 🙂 hodně štěstíčka přejeme a je jedno jestli to bude zaří nebo říjen hlavně at se zadaří 🙂
@paraple98 gratuluji k holčičce 🙂
Všem krasny den přejeme 🙂 🙂 🙂

katka1311
23. srp 2011

Ahoj nano a Terezko 🙂 Vám holky taky hezký den.

petulka22
23. srp 2011

Ahoj holčiny, všechny zdravím! 🙂
@paraple98 Paraplíčko, tak nakonec holčička? 🙂 Bezva, moc blahopřeju! 🙂
@katka1311 Neboj, oni jsou oba hodní, já byla moc spokojená s oběma. S cystama jsem si taky užila svoje, zůstala mi nějaká skoro po každé stimulaci a teď u posledního pokusu se mï udělala i po zastavovačce, takže před OPU byla předpremiéra s narkózou u punkce cysty. 🙂
Holky, dneska je takové vedro, že se u nás v kanclu nedá pomalu ani dýchat, teče ze mě, už se těším domů.
Zatím papa a držte se! 🙂

marmar79
23. srp 2011

Ahoj holky!
@paraple Blahopřeji k holčičce!
@katka 1311 Oba doktoři, Michnová i Dostál jsou super, já měla oba u posledního IVF a nemůžu si stěžovat. Přeji hodně štěstí, aby Ti IVF vyšlo.

Přeji všem sluníčkový den.

katka1311
23. srp 2011

@petulka22 Já nikdy cysty neměla 😖 tak jsem byla překvapená ale asi to je fakt po té první stimulaci.Mám 3 od 2mm do 3mm.
Holky prosím a nevíte od kterého dne se dává dlouhý protokol?Jsme objednaní do FN zas 27.9.a budu + - 16DC tak jestli? 😖 Pani dr.říkala že mi jej doporučovala.