FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
21. zář 2010

Marci se mnou asi nepočítej dnes už slabě růžovo na kalhotkách takže zítřek nebo čtvrtek to jistí je to na tobě a na Dyny 😉

lenkacar
21. zář 2010

sakryš.. ☹ jsou to nervy já vím.. 😔

petulka22
22. zář 2010

Holky já jen na skok, mám z vás taky už nervy.. 🙂
Dyny, vypadá to nadějně, uvidíš, že zítra nic nedorazí a bude to! 🙂
Any-Ty to taky nevzdávej!
Monali drž se a odpočívej!
Esíčko to je v háji.. takže v říjnu poradna a jede se dál?
Holky, děsně ten čas letí, prázdniny pryč a za chvíli budou Vánoce. A doufám, že o Vánocích už budem těhulit všechny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marci, Ty jdeš v pátek do poradny k Oborné? Já jsem v pátek chodila vždycky k Dostálovi, tak v tom mám nějak zmatek. Nebo, že by měl jeden dopoledne a jeden odpoledne? Já jsem chodila nějak kolem 11. Určitě vymyslí něco nového a to by bylo, aby nebylo! A nebo to třeba ani nebude potřeba! 😉
Zatím ahojky

marcajda
22. zář 2010

ahojik, tak dostál tam není, takže proto k Oborné. ale ono je to stejně jedno.
esíčko, to mě mrzí, ale bojovat se bude dál, ju? a ono se to podaří!! tak já dnes utíkám domů. holky, držte se

petulka22
22. zář 2010

Marci, jak jsi na to přišla, že tam není? Má dovču? To tam nebude ani další týden? Hm...

marcajda
22. zář 2010

volali mi, ale v po už tam je. pteli se mě, jestli to chci přehodit, ale už jsem měla všechno domluvené..

petulka22
22. zář 2010

Tak to jo, já jsem si říkala, že to je nějaké divné... Takže Oborná..

s9480
23. zář 2010

Holky tak mrcha dorazila dnes v plné kráse 😖
vůbec nemívám bolesti ale dnes teda lezu po zdi, je to děs jak mě šíleně bolí spodek a to si troufám říct že nejsem posera, jdu se nadopovat Brufenem neba tady padnu
Peti jojo v říjnu poradna uvidíme..........stejně nic nevymyslí, nafasuju léky doufám že jiné když jsem teď absolutně nereagovala a celý kolotoč zase znovu
Dyny ty nás napínáš a co Marci?
holky já dnes mizím mám náladu pod psa a jsem protivná sama sobě

monali
23. zář 2010

ahoj holky 🙂 všechny zdravím
U mě všechno stejné tak není co psát. Jenom jsem nakoukla co je nového. Držte se 🙂

dyny
23. zář 2010

Ahoj holky
tak já tady tu smůlu neprotrhnu - od včerejška špiním ☹ a dneska v noci se kámošovi narodila holčička, takže si dovedete představit to slzavé údolí u nás doma ☹ no ale nenadělám nic, že...

Holky kdo jste byly na té imunologii - Praha, Plzeň - napište mi prosím, jak to bylo. Přemýšlím, že poprosím Dostála, aby nás tam poslal. Máme poslední pokus, tak bysme mohli zkusit ještě toto. Oni nám teda dělali ještě když jsme byli ve Zlíně nějakou imunologii - co někam posílali a prý bez problému, ale nevím, jestli to má stejnou váhu...Co myslíte? Bylo to tenkrát na spermie a na trofoblast.

Mony drž se 🙂 držím Vám s Any pěsti - neboj to vyjde - někomu přece musí 🙂

nana.76
23. zář 2010

holky moje pekny den vam přeji.Je mi to moc líto že některym se nedaří,ale asi je ted marne psat že příště to určitě vyjde ☹ ale ja budu doufat že se vam to brzy podaří.Ja ted chodím taky tam k vam ale do těch druhych dveři tam je rizikova poradna.Zrovna včera jsem tam byla a tak se mi vratili všechny vzpomínkY a trošku i tam bezmoc když se nedařilo,ale věřte že každa z vas se brzy dočkate 😉 😉 myslím na vas

marcajda
23. zář 2010

nani, pěkně jsi nám to napsala, však v to všechy doufáme..

já zatím nevím, malinko špiním a tlačí mě vaječníky.. však zítra se uvidí..
holky, kamarádka měla s mužem veliké problémy s genetikou, taky zabíjela spermie a tak téměř nulová šance a je v 7týdnu. táááák ji držím pěsti, jsem za ni tolik šťastná!! měli 2x IVF a spousty vyšetření a léků a ted rozjížděli třetí pokus a najednou těhotná!! přirozeně!! taková krása. takže opravdu, možné je skoro všechno.

venku je nádherně, že? to byl úžasný týden. kdyby se to tak dalo nabalit do zásoby až zase začnou ty hrůzy pršavé. já si to podzimní sluníčko tak užívám. to má energii. jejda, to by se těhotnělo 😉

dyny, co to je za zprávičky? a i přes léky? a nemůže to být to zahnízďování? testík nezkusíš? ach jo.. proč je to tak složité.. a ty bys mohla i přirozeně, nebo jsi odkázána na doktory? škoda, že nejsou mrazáčci..
ještě že ty slzičky máme, aspon trošku nám pomůžou. a taky ty své mužíčky, že jsou s námi. tak ted moc odpočívej.

petulka22
23. zář 2010

Dyny, souhlasím s Marcou, nemůže jít o zahnizďování? Hned jak jsem to četla mě to napadlo. Třeba ještě není vše ztraceno..
Holky, to není možné a to jsme říkaly, jak bude srpen/září úspěšné období!! Někdo už to začněte ať je to tu trošku optimističtější!!!
Nani, doufám, že je vše už OK, myslím na Tebe.
Dneska v práci ztvrdnu, tak jdu něco dělat. Zatím papa 🙂

nana.76
23. zář 2010

petulko vypada to že je vše v pořadku 🙂

marcajda
23. zář 2010

toto jsem četla na jiné diskuzi a moc mě to zaujalo. je pravda, že dost děvčat dodatečně zjistí, že byly těhotné o měsíc dřív..

Embryo se uhnizďuje do endometria (děložní sliznice) asi 11.-12. den. 13. den vývoje je defekt na povrchu sliznici dělohy zcela zhojen, čímž je dokončen proces implantace. V období 13. a 14. dne může dojít v místě implantace ke krvácení z trofoblastu na opačném pólu od embrya. Protože krvácení nastává přibližně 28. den menstruačního cyklu, může být považováno za normální menstruační krvácení. Odtud pramení možnost vzniku nepřesnosti při stanovení očekávaného data porodu. Použitá literatura: Embryologie člověka - Prof. MUDr. E. Klika,Dr.Sc Připravilo www.studioprozeny.cz

no a pak se děsme.. moje bývala koleginka to ted zrovna tak má.
at sem dám trošku naděje 🙂 já v to taky doufám.. jejda, at už je zítřek za mnou i když mě možná zklame..
ale vás budu napínat, protože se na net asi dostanu až ve středu.. tak na mě aspon myslete.

koukala jsem, jak jste byla děvčata na ET.

Any10 11.9
Dyny 12.9
Monali 15.9
takže Any už by taky mohla něco vědět? jejda, ale at je to dobrá zpráva!! já budu do té středy víc nervozní než vy.

Peti, takže dnes pracujeme spolu? mě už to pomalu končí. jeste tu uklidím a za hodku to balím. teda pokud nebude nějaký zlý porod, ale doufám, že ne, at se zase nepřepínám..

dyny
23. zář 2010

Holky nevím jestli to může být zahnízďování, ale na to mi přijde už pozdě (měli jsme 5 dní PK), navíc včera- 10 den ET negativní test, tak si už nedělám planý naděje...

Marci my jsme plně odkázaní na doktory - manžel má azoospermii takže jedeme ze spermií získaných z tese, já jsem zatím podle všech vyšetření v poho, akorát jsem měla jednou zvýšený prolaktin, tak mám čtvrtku dostinexu týdně...
Budeme na Tebe intenzivně myslet - neboj a dej pak vědět jak budeš moct 🙂

marcajda
23. zář 2010

no, jdete s Any na krev v pondělí, tak se uvidí. teda pokud si to dobře pamatuji.

jo ty spermijky, tak to je blbé, ale aspon neblázníš kazdý měsíc jako já, to je taky na hlavu..

lenkacar
23. zář 2010

na imuno se jede 2krát ,berou tobě krev a manžovi sperma a ptají se na vše možné a podruhé to samé a je tam kontrola ,jestli se to zlepšilo pokud něco najdou ,většinou daj jenom prednison a sex s gumou.. 😝 všem stejně 😝

monali
24. zář 2010

ahoj všem,
tak víkend zase před náma, i když počasí se má trošku zkazit, snad nebude úplně hnusně.
My se chystáme zítra na oslavu, tchyně slaví narozky, manžel narozky a švagrová svátek, naštěstí se domluvilo,
že se to oslaví najednou. Tchyně uděla oběd, my zákusky ( už jsem zplácala jeden tvarohový a ještě dodělávám roládu) a chlebíčky, a švagr obstará pití, oříšky atd.
Chceme taky ještě grilovat - letos asi naposled, tak snad to vyjde.
Volala jsem do OL tak mrazáčky nemáme žádné, nezbývá než doufat, že snad se zadaří.

všem přeju hezký víkend 🙂

@dyny , já myslím, že vás Dostál pošle rovnou na to imuno, protože tam posílá po 2 nepodařených IVf, my jsme tam byli letos v březnu a potom ještě za měsíc pro výsledky. Poprvé to je na 2 dny, protože jeden den jdete k doktorce oba, a druhý den už jenom namžel na sperma. Podruhé už vám jenom řekne výsledky. U nás bylo vše OK, tak mi Dostál nepíše prednison, že není třeba.
@marcajda, my se bez doktorů neobejdem, manžel je v pohodě, ale já mám PCO - bez ovulace, takže bez hormonů
ani ránu 😒 Taky jsem napnutá jak to s tebou bude.

lenkacar
24. zář 2010

cože moni na 2dny? to nám v praze to udělali najednou mě krev ,jemu sperma a pohovor a jelo se domu ..

dyny
24. zář 2010

Holky a kde jste byly - Praha nebo Plzeň? Třeba jste byly každá jinde...

lenkacar
24. zář 2010

já byla v podolí v praze..a jsem byla ráda ,že se to odbilo za jeden den..

lenkacar
24. zář 2010

ooo to měkké i tam asi být nemá což ..no nevim..to je fuk..na věci to nic nemění ,že mě tyhle doktoří návštěvy silně vysírají ,páč nevim co mám říkat v práci..

monali
24. zář 2010

My jsme byli v Plzni, Dostál nám tam dal doporučení na doktorku. A už jsme si z toho rovnou udělali výlet, i když teda dost drahý 😒

lenkacar
24. zář 2010

a je vše vysvětleno ..koukla jsem k vám i na diskuzi olmíku ,tam už jsem nečučela od té doby co to předělali a jsem zvědavá jak to lajci dopadne ..takovejch holek co tu straší stejně jak já a furt nic 😔

any10
27. zář 2010

Ahojte holky,
tak vam dneska v tom skaredem pochmurnem pocasi prinasim jednu pozitivni zpravu. Dnes jsem byla na krvi a HCG je 520 🙂 ted jeste aby bylo za 14 dnu srdicko nebo dve 😀 a pak si prispustim tu krasnou vetu.."Jsem tehotna".
Omlouvam se, ze se ozyvam az ted..vysel mi uz minuly tyden pozitivni test, ale nechtela jsme to zakriknou a napsat vam zpravicku, az to bude hezky overene...
Vsem holkam, kterym to ted neklaplo preji hodne stesti a pozitivniho mysleni..jednou to musi vyjit vsem, co jsme tady...ani ja nemam jeste dobojovano..jak rikala doc.Oborna..radujte se, az budete mit dite v naruci..
😅

petulka22
27. zář 2010

Any to je SUPER ZPRÁVIČKA!! Konečně! Tohle jsme tady potřebovaly, aby to někdo rozjel. Takže já (zatím) potichoučku gratuluji! 🙂 Moc držím pěstičky, aby bylo všechno v pořádku!! A cítíš se "těhotně"? 🙂
Jinak holky, chtěla jsem se ještě zeptat na tu imunologii - jak dlouhé jsou tam objednací lhůty? Kdybych se tam pak třeba pak nechala poslat, tak abych neztratila 3měsíce čekáním než mě vezmou, pak další měsíc než budou výsledky a tak..
Já dnes pracuju, ale je tady celkem klid, skoro všichni mají dovču. Takže všem přeju krásný sváteček, užijte si volna a relaxujte a taky chci slyšet pěkné zprávičky od Monali!! 🙂

petulka22
27. zář 2010

Jo a co Dyny? Vy jste dnes byly holky na krvi spolu?
No nic, letím makat, zatím papa

any10
27. zář 2010

Diky Peti..doufam, ze brzy budu potichoucku gratulovat i Tobe..jinak tak od utery mne pobolival podbrisek podobne jako bych mela dosta mrchu, ale navic jsem citila takove tlaky..jako by se tam neco delo..nejhorsi to bylo, kdyz jsem dosla z prace, protoze celou pracovni dobu sedim u PC..ted jsem se ted rozhodla nic neriskovat a budu nejakou dobu na nemocenske..

paraple98
27. zář 2010

Ahojte kočky, zdravím všechny 🙂

Any10 - gratulka 😉 🙂 hlavně se opatruj a pohodových 40tt přeji 🙂

Petul - hrom aby do toho .... ale teď už to vyjde i kdyby na chleba nezbylo 😉

Monali - a co v Plzni, jaké to tam bylo? a našli vám něco?

My se vrátili u dovči, super to bylo, lezli jsme po skalách, no paráda.....dokonce ani žádný úraz jsem si nepřivezla 😀 😀