FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
14. říj 2010

brýtro .. 😀 to je stejně pitomý že nedaj všem těhulím neomezený 😔 marci hlavně žádný příznaky .. 😀 😝

lenkacar
14. říj 2010

marci neboj ,čápa jsem pochopila,já taky na chatě koukam na strop ,ale spíš kvůli možným pavoukům

s9480
14. říj 2010

Tak se dnes hlásím Marci jen tak dál, mimi nevyležíš, Any jen buď doma žádné stresy v práci
takže ve FN dnes zpoždění 45 min - klasika, venku za 5 minut.
jelikož jsem na stimulku nereagovala napsala mi na 3 měsíce antiko prej aby se vaječníky nabudily a potom reagovali a někdy v prosinci na KO požádat pojišťovnu a celý koletoč jedem znovu - prej se u takové reakce teda spíš nereakce na léky setkává spíš u starších ženských , no trochu mě ta 3 měsíční pauza zaskočila chtěla jsem něco podnikat hned, ale na druhou stranu taky dobře zase se mi v hlavě honí jenom myšlenky na mimi tak se aspoň uklidním a budu si užívat "OBYČEJNÉHO SEXU"!!!
a prej v lednu mi napíše jiný protokol takže asi krátký - vlastně ale nevím jaký jsem měla teď 😉

petulka22
14. říj 2010

Teda Esíčko, to koukám jak blázen.. Antiko na nabuzení vaječníků? Hm, sakra, to bych je musela mít nabuzené až až, když se mi po každé stimulce udělá cysta a mám na měsíc až dva antiko a furt nic.. A co to imuno? Nezkoušela jsi prosadit?
Leni to slovo na P, co hledáš na stropě předemnou ani nevyslovuj... brrrrr... 🙂
Marci, s tím čápem jsi mě fakt dostala. 😀 Tak ale to už by bylo, aby nebylo.. Budeš testit nebo to necháš až na kontrolu? 🙂

any10
14. říj 2010

Ahojte holky,
tak hlasim jedno busici srdicko..Jsem strasne moc stastna..ale nervy jsem mela jak blazen..prisla jsem o ctvrt na 9 a na radu jsem jsem se dostala tak za hodku a pul..opet pekne narvano..jeste tesne prede mnou si docentka musela odskocit udela jeden transfer, tak mne trochu napinala 🙂. Jeste jsem si pak delala srandu, ze kdyby byly dve srdicka, tak by mi to vubec nevadilo 🙂
Ted uz musim jenom verit, ze to bobek dotahne do konce..
Holky moc vam vsem preji, abyste zazily to same a taky se dockaly vytouzeneho mimi..
Jo a nevite, jestli se kazde tehotenstvi po ivf bere jako rizikove?
Marci, kdy budes testovat?
Nani, jak dlouho dava doktor vychazky..4 hodky denne?
Peti..preji hodne stesti s dalsim pokusem..hlavne zadne cysty.

lenkacar
14. říj 2010

any tak to je krásná zprávička .. 😵

s9480
15. říj 2010

Any super moooc gratuluju 😀
Peti jsem to blbě napsala , antiko právě na utlumení vaječníků aby pak reagovali na stimulku no nevím nevím, já myslím že mě celkem reagují dobře jak jsem psala - když jsem chodila k tomu vietnamci tak ten mi uměl vykouzlit v 1 cyklu i 5 vajec a to bez jakékoliv chemie jen masáží no ale to bohužel ti naši slavní doktoři takové zlaté schopnosti nemají tak holt se musím zase po 6 letech začít cpát antikem, jak kdybych to tu nedávno neprobírala ☹ no jo no právě jdu do lékárny protože cítím že mrcha je za rohem a mám to začít brát od 1 DC tak aby mě to nezaskočilo o víkendu
Já vždycky úplně zapoměnu na co se chci zeptat, takže na imuno ani nedošlo taky jsem se zapoměla zeptat jestli mám brát dál Dostinax na ten prolaktin, no asi ne když budu brát antiko tak je jedno jakou budu mít hladinu prolaktinu

nana.76
15. říj 2010

@any10 v caru mi dali vychazky 4hod denne a moje doktorka mi dala 6hod,ale hodně to zaleží na doktorce některe davají neomezene.Jinak strašně moc gratuluji 🙂 🙂

nana.76
15. říj 2010

@marcajda jakpak se citíš?kdy budeš testovat?držím palečky 🙂 🙂 🙂

any10
15. říj 2010

dekuji vsem za gratulace a uzitecne rady. Preji hezky vikend. 🙂

marcajda
15. říj 2010

ahoj holky.
@any10 tak to je nádherná zpráva, to jsem se pokochala. dáváš mi takovou nadeji!!
já zatím netestuji, to je ješte brzy. zítra to bude tyden, ale chodím kolem lékáren s obrovským pokušením. jenomže pri pri predstave, že se tam nic neobjevi, radeji počkám..teda do dalšího pondeli určite nevydržím, ale aspon do stredy bych mela 😉
jinak, pocity žádné, jen prsa nateklá, ale to z utrouše..
esíčko, tak to máš na dlouho, nekde to dávají na mesíc. ale aspon odpočinete. asi ti ty roky neklepou na dvere jako me 😀
tak jsem ráda, že jsem čápem pobavila. a když mi to zabere, tak se môžeme domluvit a já vám pronajmu na nezbytne dlouhou dobu ložnici 😀 😀 ale jen tu ložnici 😀
diky, že na me myslíte. mejte pekný vikend!!

lenkacar
16. říj 2010

marci kolik bereš za noc s čápem? 😀 😝

marcajda
16. říj 2010

no, že si to ty..umyješ mi okna?já se ted nemohu natahovat 😀 😀

lenkacar
17. říj 2010

no marci to je teda kauf s tebou ,já si je neumeju ani sobě .. ☹ jsem tak bez nálady furt ,to je hnus ,holky kde berete tu energii?!

marcajda
17. říj 2010

leni, tak ja ji mam ted spoustu, pekne si každy den spim 9hodin, a pak ješte v posteli ctu.. a na praci mám cely den, je to neuveritelné.. ale hlavne ji ted čerpam z té nadeje, teda v pátek jsem mela depku, že to určite zase nevyjde, ale pak prijel pritel a hned mi bylo dobre 😉 a taky tu mám tu rocni holčičku a je užasná. pobíha, tancuje, zkouší mluvit a poťád si chce hrát. je to krása. a v noci ji trápí chuďatko kašel, ale to je s maminkou, takže já si užívám tu trešinku na dortu 😀

takže s okny nepočítat?? to je škoda 😉

petulka22
17. říj 2010

Ahoj holčiny,
Any obrovská gratulace k srdíčku, musíš být moc šťastná.. Tak ať jde vše tak, jak má! 🙂
Marci na Tebe pořád myslím a držím moc moc moc pěstičky! 🙂 Taky si asi ložnici pronajmu. 😀
Leni, s energií neporadím, já jsem včera o všechnu energii přišla.. Šla jsem 1.DC na zastavovačku a co myslíš... opět cysta, takže pokud do týdne nezmizí sama po zastavovačce, tak odsátí, a aby toho nebylo málo, tak ve výsledcích odběrů na trombofilie jsem měla zvýšený cholesterol a středně silnou (asi dispozici) k revmatické artritidě. Docentka navrhovala konzultaci s revmatology, ale tím by se IVF posunulo někdy na příští rok, tak jsem řekla, že to zkusíme a případně pak to budu řešit.. Nechápu, jak cholesterol a revma souvisí s plodností, ale asi na tom něco bude. ☹
Takže veškerý optimismus je v ... Jak kdyby toho nebylo málo.
Holky mějte se a užívejte neděli.

nana.76
17. říj 2010

@petulka22 to jsou pořad nějake trble doufam že se ta cysta umoudří a zmizí a stím cholesterolem ti neporadím nevím jestli ma něco společneho s plodností 😒 Drž se holka 😉

petulka22
17. říj 2010

Nani koukám, že jste změnili Natálku na Terezku. 🙂 To je moc pěkné jméno. Taky jsem chtěla Terezku, ale předběhla mě švagrová a je to neteř..
Jinak taky doufám, že se cysta po té zastavovačce vstřebá. Ale předoperační musím pro jistotu příští týden vyřídit.

lenkacar
17. říj 2010

já začla se stimulkou hned druhý den po odsátí cysty .. 😉 ,vůbec to nebolelo ,byla to brnkačka ,ale taky mi štvalo ,že se to oddálilo.. 😠 ,jinak mám taky zvýšenej cholesterol..a doky mi řekl ,jak jsem heterozygot ,že to v ničem nevadí ..to je taky dispozice k tromboze ..

nana.76
17. říj 2010

Petuli mě se líbí obě ty jmena ale mojí polovičce se více líbí Terezka tak zvítězila.Zitra jedu zase do fakultky do poradny jsem zvědava jak mi tam zase vyskočí tlak doma ho mam 120/60 a taam zase bude vysokej 🙂

nana.76
17. říj 2010

No je pravda že když jsem ležela ted v nemocnici tak tam semnou byla holčina a s trombozou v noze si pěkně užila je to dost nebezpečne ☹

lenkacar
17. říj 2010

to je ..každá komplikace je v těhu naprd..to neni možný jak ti ty tt letí ,za 2měsíce a kousek můžeš rodit

nana.76
17. říj 2010

@lenkacar ani nevíš jak strašně se těšímPodle pohybu mam termin 9prosince ale myslím že kvuli tlaku to bude o něco dřív 😉 Přeju ti a všem tady at mužete zažívat taky takvy pocit štěstí je to to nejkrasnější co muže byt 🙂 🙂 🙂

lenkacar
18. říj 2010

nani jsi hodná.. 😵 uvidíme ..snad už štěstí sedne i na vola 😀 😝 ,leda že bych si na strop nakreslila čápa,že by to štěstí vrazilo čápovi do zobáku nějakej povijan..poprvé mi z toho vylezl pivijan..to bude asi tim ,že už jsem dlouho ani to pivo neměla 😀 😝

marcajda
18. říj 2010

je, tady ae rozebírají jmena 😀 já porad plánuji Ludmilku. ale je to prý karmicky težké jmeno 😉 no, uvidí se. a chlapečka bych nechala na tatínkovi, on je šikulka, tak nejaké krásné vymyslí.

peťulko, tak zase trápení. nechceš zkusit zajít na polikliniku do lékárny, tam míchají ruzné čaje podle léčitelky Lenky Perníčkové a jsou opravdu dobré. tak se zeptat, jestli má namíchaný i na cysty. kamarádka si takto pomohla.
já méla po zastavovačce taky cystu a hned druhý den ji odsáli. a any 10ji odsávali taky a vidíš, jak jí to dopadlo.

any10
18. říj 2010

Peti, presne jak pise Marci, taky jsem mela cystu, odsali ji, za 5 dni jsem sla na kontrolu a hned dalsi den zacala stimulovat, tak neboj, bude to v poho..
Marci..co testovani..kolikaty je to dnes den?

marcajda
18. říj 2010

any, plán mám ve stredu.a protože doma testík nemám a do lékárny se dostanu zítra a chi to zkusit z ranní moče, tak tu stredu dodržím. ale strach mám veliký, ale i doufání. moc verím tomu, že čárky budou, takže jestli ne, tak to bude veliký smutek.. no, dej se vule Boží!
a na krev jdu za týden, takže čekání ješte dlouhé..tys testovala po kolikati dnech? nerada bych mela pregnylovou čárku a radovala se mylne. ale to by snad už nemela mít. no, užívám si tu nejistotu. mam tu stále tu roční holčičku, tak čas mi naštestí pekne utíka. což je krásné 🙂

leni, tak jak dopadlo to pivko? ono by možná jedno udelalo i dobre? a jak se ti jinak darí? vsechno v pohode? co brigádnice v práci?

nani, jak dopadla poradna? tlak jsi ustála? a co naše chodbová čekárna, byla plná? vubec se mi po ní nestýská. za týden tam taky hodím oko a budu tak ráda, že nemusím do kabinky. jejda, kéž by se me to taky už netýkalo 😉

peti, já to četla znovu a tys tu cystu mela pred injekcí, to je zvláštní. a divím se, že ti i presto prišly menzes. máš to složité. a ješte k tomu další lotrovinky... ale treba, když bude mít telicko jiné starosti, tak se srovná? ale vubec ti nezávidím.což je logické, že? jak jsem bohatá, že nenám vlastne problémy. díky za to.

nana.76
18. říj 2010

ahojky Marci dnes tam u vas skoro nikdo nebyl šlo to tam rychleji než obvykle.Ja tlak ustala ale až po delším měřenim takže nejdříve 150/100 sestřička šla do mdlob no a pak mě přeměřila a měla jsem 130/90 tak byla klidnější a ja taky,.Kontrolu mam za 14dni i s ultrazvukem 🙂 Jo uvidíš že už tam do te kabinky pujdeš jenom jednou a to poslechnout si srdíčko miminka 🙂 🙂 věřím tomu 🙂 🙂

marcajda
18. říj 2010

no, asi se už zbavili toho poprázdninového návalu.

nani, to je výborné, že máš další kontrolu dobre za sebou. a doufám, že máš s tou mojí kontrolou pravdu, bylo by to úžassné. já mám stejne ted v hlave jen toto. bude strasné jestli se budu muset vrátit do práce a miláček se mi vrátí domô až príští pondelí, tak by me ani nemel kdo ukonejšit. jak ráda bych ho vítala dobrou zprávičkou. no, od zítra se budu desit kazdé návštevy wc, aby tam nebyla krev. už se blíží termín menzes..
teda,ale nevím co se vlastne stresuji..

petulka22
19. říj 2010

Ahoj holky, jste hodné, že na mě myslíte.. Já se nebojím té cysty, na to už jsem si zvykla, že ji mám po každé stimulce i KETu, čajíky nepomáhají, to už jsem zkoušela.. Ale ty trombofilní mutace.. Studovala jsem to na internetu, já mám konkrétně krom toho cholesterolu lupus antikoagulans a stojí to za prd.. Snížená schopnost otěhotnění, vysoká potratovost, nižší porodní hmotnost, předčasné porody, rizika jako plicní embolie atd.atd. Co mi ještě nenajdou.. asi řeknu svojí doktorce, aby mě na tu revmatologii poslala ona, ať vím, jaké jsou vyhlídky..
Leni, Ty bereš na tu mutaci nějaké léky?
Marci, Ty nás ale napínáš!! 😀 Tak se těším na tu krásnou zprávičku. Jiná nebude. 😉
Any a jak je Tobě?
Holčiny mějte se, jdu ještě pracovat.