FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
30. led 2011

@petulka22 jo náš případ jsem paneláková 😀 😝 ,jsem ko léčíms e ,už na mě tyhle dýchánky v takový kose nejsou .. 😕

lenkacar
30. led 2011

@s9480 u nás se píchá pregnyl 36hod. před OPU

11112
30. led 2011

@marcajda mám ho v injekci,ale já si naštěstí sama pichat nebudu mám známou sestřičku.Nevím jestli bych to dokázala,když mě berou krev musím ležet nebo omdlívám 😉 Jak mě tady píšeš tak mám dlouhej protokol ještě jsem nezačala čeká na měsíčky ty jsem měla naposledy v listopadu,ale doktor říkal,že za dva týdny se dostaví takže druhý den začnu.Jsem pěkně nervozní... 😔

11112
30. led 2011

@marcajda Ještě píšeš o těch čárkách a pak to zklamání,chápu to správně že jsi těhotná a pak normálně potratíš?Mám pocit,že se to stává každé druhé.To musí být nápor na nervy.

s9480
30. led 2011

Peti máme rok a půl starého maltézáčka, je to hrozněj raubíř , prej by se měl po 2 letech zklidnit tak v to doufáme, protože jestli takový bude pořád tak nevím 😖 ,chtěli jsme malého psa na mazlení než se dočkáme toho mimi, že mu bude stačit náš malý městský dvorek na proběhnutí, ale omyl, jak s ním nejdu každý den apoň na chvíli ven na procházku tak doma lítá až po stropě 😠 -energie na rozdávání
11112 jojo chápeš to správně většina z nás to tu má už bohužel za sebou - tak ať MS dorazí co nejdřív ať můžeš začít stimulku
tak říkáte 36 hod před OPU, tak doufám že mi už zítra řeknou ať si ho večer píchnu a že ve středu bude OPU, podle tlaku už jsou vajca asi dost velká, doufám, že do středy neporupou a něco z téhle celé srandy bude 🤐

petulka22
30. led 2011

Rok a půl, tak to je ještě malinkej, to má nárok být raubíř.🙂 A jak se jmenuje?
Jinak vajca u dlouhého protokolu nemůžou sama prasknout, tam je to nějak ošetřené, ale třeba u minimální stimulace se to klidně sát může. Když jsem ji v září 2009 měla, tak před OPU se ultrazvukem zjišťovalo, jestli právě vajca neruply. Tehdy sice neruply, ale zase se nám ani jedno neoplodnilo, takže ve výsledku to bylo stejně jedno. Já mám vždycky nějaké specialitky, ať už tohle nebo nedokončení minimálky kvůli nenakoupeným médiím na embrya, otočení katetru při ET a zmizení embryí neznámo kam.. Já se v podstatě divím, že jsem ještě z FN nezdrhla... 😀

lenkacar
30. led 2011

@petulka22 ted řekli kámošce ,že jich měla na OPU méně než viděli takže samy odešly ,takže asi prasknout můžou 😕 ,měla dlouhej protokol

lenkacar
30. led 2011

@petulka22 mě se to teda nikdy nestalo ,tak nevím..hlavně prý záleží na tom ,aby se ta injekce píchla v přesnou hodinu ,holky čim dýl tam chodim ,tím jsem z toho větší jelen

s9480
30. led 2011

Jmenuje se Caddy - má drahá polovička hraje golf a cady je v golfovém světe ten co hráči nosí ten bag s holema atd 😉
no Peti upřímně se ti teda taky divím, to je dost pochybení u jedné pacientky 😖,
já doufám že to u mě neposr...
Dostál totiž v ten pátek napřed chtěl abych šla na KO už dnes ale pak počítal počítal, zjistil že léky mi ještě do pondělí vyjdou tak mi dal KO až na zítra
no právě si myslím že klidně rupnout můžou jak píše Leňa- no já se nenudím každý den od začátku stimulky se stresuju něčím jiným

petulka22
30. led 2011

Sakryš Leni, je to možné? Právě jsem četla, že proto je ten dlouhý protokol lepší, že by se to stát nemělo, proto i ta zastavovačka a tak.. tak nevím.. já už nevěřím teda ničemu.😀
Ale Esíčko u Tebe se to prostě nastane. A basta.😀 A Caddyho pozdravuj od naší Agi. 😉
Holky, taky se tak těšíte zítra do práce? 😀 Nesnáším neděle večer.

lenkacar
30. led 2011

@s9480 no určo bych nic netahala a nijak se nepřepínala ,ona ta moje kámojda je taková sexuální mlátička ani bych se nedivila ,kdyby to odešlo při sexu 😀 😝 😎 ,to je stejně čípan ona jde po et nebo ketu do hospy je zalejt 😀 😝 ,nevim jak ted jestli už konečně lehla a dá pokoj ,ale jak my ležíme a ani se nehnem ,tak ona je přesnej opak 😀 😝

s9480
31. led 2011

Holky takže obavy byly zbytečné a stres pokračuje, vajca nerostou, takže ve středu další KO, musela jsem si přikoupit další dávku Gonalu - 225 j, v lékárně bych za toto dala 1.800,- Kč oni mi to prodali od jiné pacientky za půlku takže "jenom" 900,- Kč, no tak uvidíme ve středu ☹ no už je to dlouhé - snad už v pátek bude OPU ach jo
dnes jsem taky konečně mohla zaplatit tu PK
Peti pozdrav vyřídím a Vy máte co za rasu?
Leni tak kámoška je teda dobrý razítko 😲

lenkacar
31. led 2011

@s9480 tovíš že je šla zase o víkendu zalejt ,prej na prokrvení sliznice 😀 😝 mě by vladís zabil

s9480
31. led 2011

hmm to je slušný, to já nepiju ani teď u stimulky, v pátek jsme byli na oslavě narozenin a dala jsem si za večer jen 2 malé piva 😖

lenkacar
31. led 2011

@s9480 to ti udělali pěknou cenu .. 😉 toho gonalu

petulka22
31. led 2011

Esíčko ty vajca Ti teda dávaj zabrat.🙂 Ale víš co, aspoň budou pak super kvalitní, když na sebe nechávají tak dlouho čekat. ALe musí to být děs tam obden lítat, dokážu si představit. Nevím, jak bych to v práci obhajovala.. Jinak my máme jorkšírku Aginku, před týdnem měla právě 7roků, je to takový náš mazlící gaučák. Ale zvládne klidně i 15km túru, má od nás trénink.🙂 I když je pravda, že už dlouho jsme nikde nebyli. Jak říkám, už to chce jaro.🙂
Leni, ta kámoška, to je fakt síla... I když já si myslím, ležení-neležení, jestli se to má povést, tak se to povede. I když zrovna ta hospoda... nevím, nevím.. 😀

marcajda
31. led 2011

ahoj, teda vy jste se krásně rozjely, i jsem se pobavila 🙂

esíčko, já taky dokupovala, to nevadí, neboj. v tom je ve FN fajn, že nespotřebované léky vracíš a oni je dají jiné se slevou. pojištovna to stejně zaplatila, tak z toho oni mají malou provizi a my ušetříme..
z toho prasknutí mám vždycky největší fobii, ale zatím pokaždé vydržely a i byly zralé, tak v tomto směru jsem problém neměla .. jejda esíčko, at ti to vyjde!!
mě je dr. Michnová hodně simpatická, už se na ni skoro těším. a co ten novy doktor, toho jsi nepotkala? Polách?

Peti, když ty průsery takto vypočítáš dohromady, to skoro děsí. ale tentokrát to už snad nepodělají, to už by bylo na žalobu...asi jim to chce před zákrokem trošku připomenout, at se snaží, ale nevím, je to zvláštní. teda ja s nimi žádný problém nikdy neměla..

petulka22
31. led 2011

Jo Marci, taky si říkám, že už je to divné. Že někdo tam nahoře se opravdu hodně snaží, aby se nám to nepovedlo a už neví, jak tomu zabránit.. No, uvidíme..
Taky jsem zvědavá, kdo bude v poradně tentokrát... Je mi to celkem jedno, hlavně, ať vymyslí něco pořádného..🙂

marcajda
31. led 2011

a hlavně at má šťastné ruce..
to občas s mojí věřící mamkou vedeme debatu jestli je umělé oplodnění v pořádku z pohledu víry. a shodly jsme se, že ani toto vyjít nemusí, pokud to není požehnané. takže si myslím, že jestli to děťátko je pro mě někde nachystané, tak se ho dočkám.. a jestli děti mít nemám, tak se mohu po sexu třeba na hlavu stavět a jezdit po všech vyšetřeních a stejně budu mít smůlu. ale taky stále doufám, že se to podaří. no, ale když ne, tak se svět asi točit nepřestane..
asi jsi neměla ještě ten pravý čas a tentokrát už to doufám bude ten správný pokus a snad i u mě a pak si dáme sraz na sv. kopečku a budeme kočárkovat 😀 holky, kolik se nás sejde?? doufám, že všechny.

jejda, venku je zase kosa.. ještě ze už jsem zalezlá v kanclu. doufám, že už dnes nebude žádný porod, už se mi nechce ven. pak jen přeběhnu do auta a doma jsem si ráno pěkně zatopila, to tam bude fajn..už se moc těším na víkend, budeme s miláčkem, sice dopoledne bude dřina na zabíjačce, ale večer si zatopíme v krbu a svaříme vínko, to bude romantika. 😀 😀 😀

@11112 takže do píchání ses nepustila? já byla líná někoho shánět a někam jezdit, tak jsem to zkusila..

s9480
31. led 2011

jojo cena slušná 😉 - ale doufám že ve středu už nebudu muset kupovat další
jinak jojo vajca zlobí no snad budou ok hlavně doufám že už v pátek půjdu na OPU no a v pondělí by byl ET tak bys si příjemně prodloužila víkend a už budu jen čekat na výsledek 🤐 , neschopenku neberu jsem v kanclu tak není potřeba sice stres je tam dost velký ( a já nervačka 😉 )ale snad to zvládnu, doma bych zase stresovala jinak 😎
Michnová je zatím super všechno vysvětlí mluví pro nás laiky srozumitelně ale dnes třeba jsem měla zase Dostála a v pátek taky a se mi zdá že je čím dál lepší, úplně se rozmluvil a taky je OK, Poláka jsem ještě nepotkala on tam má být nový??
Peti smůli už sis vybrala tentokrát to vyjde!
Marci já už se taky těším na víkend už snad budu vědět jaká byla úroda, mimi už budou v inkubátoru, a já si budu moci dát panáčka Citrusu abych se před tím těhotenstvím ještě poměla 😀
kouřit jsem přestala 1.1.11 (dnes přesně měsíc tak jsem na sebe pyšná 😝 no tak teď už všechno pro mimi

s9480
31. led 2011

Holky kolik se píchá Pregnylu?? mám doma 3 krabičky po 5000 jednotkách není to nějak moc??

marcajda
31. led 2011

jejda, nevěřila bych, že tak rychle zapomenu kolik se toho dává, však oni ti řeknou, ale všechno určitě ne.. to máš do zásoby a protože to pak už nebudeš potřebovat, tak jim zbytek vrátíš 😉
esíčko, to jsi dobrá, zes to odvykání zvládla, ale chut bude jeste mnohokrát, já kouřila sem tam na akcích a stejně ještě i po letech, když si dám víc alkoholu, tak přijde chut..ale od cigaret raději dál. a je fajn, že už na ET máš nejhorší absťák za sebou, jsi fakt šikovná!!
kolik dní si už pícháš?

s9480
31. led 2011

Marci dnes jsem 13 den stimulky (13. den píchám) no břuch už mám jak cedník ráno píchám Gonal a Menupor a večer Fraxiparin
no já jsem se na ten Pregnyl ptala hlavně proto, že kdybych ho měla hodně nafasováno tak že bych ho vyměnila za ten Gonal pokud bych ještě potřebovala dokoupit další dávku 😉
jojo s těma cigárama vím že nemám vyhráno, já už takhle přestala několikrát, no snad už teď budu mít důvod do toho nevletět znovu, to víš že i teď mám chuť, ale v zimě se mi nechce ven, v létě je to horší

lenkacar
31. led 2011

@s9480 já měla 10tisíc jednotek 😉

s9480
1. únor 2011

jé Leni neupsala jsi se??? to je hrozně moc to jsi jen za dokupování dávek dala majlant ne? pojišťovna hradí jen asi 2.500 jednotek Gonalu

nana.76
1. únor 2011

tak holky mame po šestinedělni prohlidce Terinka važí 5160g a měří 55cm je zdravoučka a mamka moooooc štastna 🙂 🙂 mějte se krasně na všechny moc s Terezkou myslíme at je tu co nejdřív nějake nove konikovske miminko 🙂 🙂

11112
1. únor 2011

@marcajda Nepustila než bych se pichla tak bych se skácela k zemi.Naštěstí ta co mě bude pichat bydlí kousek jen nevím co to se mnou bude dělat.Jaký jsi měla stavy ty?bylo ti špatně nebo nebo jsi přibrala nebo něco jinýho?Jsou to přece jen velké dávky hormonů.?

11112
1. únor 2011

@s9480 Děkuji a tobě držím samozřejmě palečky. 🙂

lenkacar
1. únor 2011

@s9480 neupsala měla jsem deset tisíc jednotek

lenkacar
1. únor 2011

vždyt ty máš 3 po 5000 co tu