FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

dyny
6. únor 2011

Esíčko čekám samé dobré zprávy - držím palce 🙂

lenkacar
6. únor 2011

@s9480 tak co jak to dopadlo?

suno
6. únor 2011

holky můžu se ještě zeptat,když se píchájí ty hormony ta to se asi nemůže pít? budeme mít oslavu tak ať vím a může se vykonávat nějaká namáhavá práce v tu dobu zvedání těžkého břemena apod,díky

dyny
6. únor 2011

Suno myslím, že s mírou pít můžeš - já byla při jedné stimulce na oslavě a víno jsem si dala - ale samozřejmě se raděj neopíjej 🙂 Těžká břemena nezvedej, říká se, že by mohly popraskat folikuly... Víš, já myslím, že toto jsou věci, které nikdo neví úplně s jistotou - prostě se řiď svým zdravým rozumem a zkus zbytečně nejančit 😉 Přeju hodně štěstí

lenkacar
6. únor 2011

@suno souhlasím ve všem s dyny 😵

dyny
6. únor 2011

Leňulko 😵 to jsem ráda 😉

suno
6. únor 2011

díkes!!

s9480
7. únor 2011

ahoj holky tak se hlásím
dnes po 3 denní kultivaci zavedena 2 embrya jedničkové kvality - sedmi a osmibuněčná
všechny 3 vajucha byly zralé ale oplodnit se podařilo 2 a ty mám u sebe - děj se vůle boží 😖

suno
7. únor 2011

jé tak to blahopřeju ať to vyjde,můžu se zeptat jsem teprve na začátku píchání hormonů jestli jsi měla nějaké vedlejší účinky?

petulka22
7. únor 2011

Ahoj holčiny, tak se konečně hlásím.🙂
Esíčko paráda, škoda, že jsme se v pátek neviděly, pořád jsem na Tebe myslela. Moc moc moc držím pěstičky, takový boj to vždycky je, tak ať se dobojuje až do konce! 😉
Jinak já jsem tam v pátek moc pěkně pokecala s jednou holčinou, lákala jsem ji na koníka, tak třeba se k nám přidá. 🙂 A tentokrát jsem vyfasovala protokol s antagonisty, že je to nějaký nejnovější protokol, začínají se hned 2DC píchat injekce, v podstatě je to asi krátký a jsou tam k tomu přidané navíc nějaké injekce. Neměly jste to některá? Takže pokud nebude nějaká komplikace tak nějak za 14dnů začnu. Jenom na internu mi přibude asi ještě EKG a rentgen plic, protože kvůli tomu vyššímu tlaku mě museli dát už do té druhé skupiny ASA II, a jak jsem si to četla, chtějí tam kromě moči a krve snad i tohle. Takže další den dovči navíc na lítání po vyšetřeních, paráda.. Ale čert to vem, hlavně kdyby to už k něčemu bylo..
Dyny a co ty a imuno? Už jste byli?
Jinak všechny zdravím a padám zase něco dělat.. Pondělky já ráda...🙂

marcajda
7. únor 2011

ahojik holky, přeji krásný celý týden, jak je dnešní odpoledne 😀
Esíčko, to jsi mi uudělala ohromnou radost. ja to tak prožívala a byla nervozní s tebou 😉 jejda,jejda, kéž by..
@petulka22, ten protokol s antatgonisty, to jsem asi měla. mě to moc vyhovovalo. tak doufám, žebude i tobě. líp to kopíruje klasický cyklus a já reagovala pěkně..tak snad budeš taky spokojená. no a budeš pořádně proklepnutá..mě teda EKGdělá obvoďačka pokaždé, ale ty si užiješ ještě rengen 😅

petulka22
7. únor 2011

Marci, taky v práci? 🙂 A Ty chodíš na EKG pokaždé když chtějí internu? Já myslela, že to je až od 40 let, ne? No, uvidíme.. A co sis píchala za injekce? Já mám krom puregonu a menopuru ještě nějaký snad orgalutran..

marcajda
7. únor 2011

peti, abych ti nekecala, našla jsem papíry 😉 stálo mě to čokoládu, protože jsem šla kolem mého mlsného šuplíku 😀
1amp Orgalutran+1amp menopur+100IU puregon

ta má obvodní je aktivní 😀 😀

s9480
7. únor 2011

díky holky jste zlaté, bude se snažit abych Vám udělala radost,ale ještě dloooohý kus cesty přede mnou - jo jinak dnes mi při kontrolním UTZ po transferu Dostál jen tak mimochodem řek, že mám srdcovitý tvar dělohy s malou přepážkou tak jsem opět na nervy, do dnes mi to nikdo neřekl a že těch vyšetření mám jak 10 ženských dohromady
tak jsem hned hledala na netu ,no snad to není žádná tragédie, ale je tam prý větší % potratů a předčasných porodů 😖 - diagnóza uterus arcautus-subseptus
Suno já jsem nikdy žádné vedlejší účinky neměla, stimilovala jsem už 3x, no ale taky jsem nikdy nějak extra nezereagovala, takže.....
u první stimulky jsem měla od začátku píchání neschopenku ukončenou po HCG nula,a teď už 2x jsem chodila normoš do práce, dnes a v pátek když byla OPU jsem měla dovču a zítra už jdu normálně do fachy - pracuju v kanclu takže neschopenka je naprosto zbytečná, snad jen teď kvůli chřipkové nákaze,ale jinak je to dle mě fakt zbytečný když není namáhavá práce, jedinná nevýhoda při stimulce taky je že já teď třeba ob den chodit na kontroly no a jak všichni víme tak ve FN je to vždy min na 2 -4 hodiny takže neustále výmluvy v práci , ale zatím jsem to ustála
😉

s9480
7. únor 2011

Marci jak to čtu tak tenhle protokol jsme mělo v to září když se to muselo stopnout protože 7 den stimilky jsem měla 1 vajco, ale Peti neboj každá jsme jiná
Hoky vůbec mi tedy nevedeme žádné statistiky, kolik máte ještě IVF?
a nevíte dělají ve FN i minimální stimulaci? -to se nepočítá jako IVF nebo se pletu?

marcajda
7. únor 2011

já mám 2IVF a 5IUI, takže chystám poslední pokus..

@suno, ty budeš mí
t s tím dojížděním větší trápení.. já jezdím v podstatě ze Svitav, protože tam pracuji a to je tak na paragraf..a protože mám práci se zvířaty, tak beru i neschopenku. je to opravdu podle náročnosti té práce..ale i holkám závidím, že mohou do práce, nemají tolik času na to myslet a není v práci tolik otázek..

esíčko, že ti tu přepážku neodstranili.ale nemysli na to, to bude dobré!!oni vědí co dělají!
a zítra v práci pěkně v klidu!! nebo se na tebe budeme zlobit 😉 😀

s9480
7. únor 2011

Marci ona ta přepářka je asi minimální - na UTZ toho asi moc nevidí, no znáš Dostála mručel si to pod vousy a mluvil doktorsky 😖 , já byla zase tak vyhukaná a čuměla jsem na ty moje bubliny 😝 že jsem se nestihla na nic zeptat, on se mě jen ptal jestli jsem byla na hydrolaparce a to jsem byla a 2x a nikdy mi nic neříkali tak to ho uspokojilo řekl že je teda vše v pořádku a šel, no uvidíme, bublinky doplavaly do pravého rohu jakoby toho srdce tak nevím jestli je to dobře nebo ne, však už serfuju jak zběsilá a hledám info 😎
jojo zítra v práci bude v klííídku....snad

dyny
7. únor 2011

Ahoj holky

Esíčko takže opatrovat se a věřit - já věřím s tebou 😵

Peti nebyli - jedem ve středu tak jsem zvědavá...Jinak ten protokol jsem měla taky - při 1. IVF - já měla puregon a orgalutran - byla tam ale ta nevýhoda, že jsou tam docela vysoký dávky, já začínala na 225 iu pak se to teda snižovalo, ale oproti dlouhému (co jsem měla podruhé) mi to pak připadalo moc. Jinak vajíčka téměř na stejno - u krátkého 15 (11zralých), u dlouhého 18 (15zralých). Takže za 14 dní jo - to se teda začíná rozjíždět...

A to se brzy přídá ještě Leňa s KETem, že 😉

Minimálku dělají - myslím, že se na ni chystala Monali 😉 a v ceníku jsem vyčetla, že je za 7.000,-

marcajda
7. únor 2011

esičko,tak to jsou na pravem mistě 😀 už jen se tam zabydlet a devět měsicu si to tam užívat 😉
a na dalši informace se vyprdni, dej tomu klid 😉 už aby te zamestnaly pracovni starosti, někdy je i moc informaci na skodu 😀
dnes nám neteř vysvětlovala, že se učí o velikosti močového měchýře a že teda nemůže vypít víc jak tři čtvrte litru, jinak se počura..a tak byla ve škole vyděšená,aby to z ní nezačalo téct..

suno
7. únor 2011

esičko s tou dělohou si nedělej starosti znám dvě holky které ji měli na půl a normálně otěhotněli akorát rodili císařem.hlavně ať ti todobře dopadne a pořádně se zavrtají do peřinky,marcajdo píchám si to samé co ty, akorát nevím jestli musím přesně denně na hodinu,ptala jsem se Dostála a pořádně mi neodpověděl.nakonec jsem si neschopenku nechala až od dalšího týdne to budu 10den cyklu .budu ještě tedkom dělat, tak snad se nic nestane dělám na interně a je tam dost ležáků tak snad se nebudu moc tahat.moje sestřenka taky píchala a měla prej při tom velké břicho jak balón a nemá se moc tahat tak nevím.

lenkacar
8. únor 2011

@s9480 jé tak to je neskutečně dobrá zpráva ,že jsou jedničkové po takových útrapách .. 😵 ,jinak já byla včera v car a ket bude v březnu

marcajda
8. únor 2011

leni, krásně jsi to esíčku napsala 😉
a tak tobě budeme držet palce v březnu, to se už těším. tentokrát to všechno dopadne dobře!!! a tak co pracování, jak to s tebou vypadá?

@suno, na minuty přesně to být nemusí, ale v rozmezí tak dvou tří hodin určitě. ja píchám kolem desáté, protože jak se chodí na kontroly, tak se ten den nepíchá až podle ultrazvuku a tak to zhruba na tu desátou vycházelo.
ten první týden se určitě nemusíš ničeho bát, to jsou folikuly malé. riziko je ke konci píchání a hlavně opatrně, jak se píchne pregnyl, ten je na dozrávání. to veliké břicho je když máš ten hyperstimulační syndrom(OHSS). a to je většinou az po odběru vajíček. to by ti mohla vyprávět lencar, ta si ho protrpěla.
a jak se ti zatím daří? co píchání? máš modřiny?

petulka22
8. únor 2011

Teda holky, vy to tady pěkně rozjíždíte.. ani vás nestačím dočítat.🙂
Esíčko minimálky jsem měla ve FN dvě, při první minimální dávky Fostimonu a měla jsem 9vajíček, bohužel se nám ani jedno přirozeně neoplodnilo a druhou stimulku jsem měla na přelomu roku a když mělo dojít k OPU, vajíček jsem měla taky plno, ale neměli ještě nakoupena po Novém ruce kultivační média, takže OPU nebyla a vše šlo do pr...yč.. Takže já s minimálkou moc štěstí neměla..Ale máš pravdu, jako IVF se to nepočítá a je to pro tělo menší záhul s hormonama. Ale je tam zase možnost, že vajucha prdnou ještě před odběrem, protože na to se tam nebere žádný hormon. Hele a Ty už o ničem nepřemýšlej když jsi těhu.🙂
Dyny ve středu na Tebe budu myslet, hlavně, ať jsou výsledky OK! 🙂 My jsme teď sháněli injekci, co by měl před odběrem dostat manžel a nikde ji po jedné ampuli už nevyrábějí a po pěti má dodavatel dlouhodobý výpadek, tak jsem paní profesorce psala mail, jestli mi nedoporučí něco podobného, tak uvidím. Snad se ozve..
Leni, takže v březnu..to je za chvíli. Tak budeme mít další těhulku. 🙂 Jaro je jaro..
Suno, Ty už stimuluješ nebo se teprve chystáš? Jinak já injekce píschala vždycky před prací, nedovedu si představit, že bych to tam nějak koulela na záchodě nebo kde.. Takže jeden týden kolem 6 a druhý kolem 8 ráno. A vajec bylo vždycky plno..🙂

marcajda
8. únor 2011

peti, přesné..ja na zachode, romantika jak víno..

lenkacar
8. únor 2011

@marcajda myslím ,že já jsem se pro práci nenarodila 😀 😀 😀 😔 😝

marcajda
8. únor 2011

takže jsi zatím doma? a na neschopence? aspon si odpočineš 😀 důležité, že je miláček pracovity 😉 😀 😀

lenkacar
8. únor 2011

@marcajda no do konce měsíce na PN ,ale potom ÚP 😔 ,kam mám lézt do práce ,když chci v březnu zkusit ket

petulka22
8. únor 2011

Leni jasně, to nemá cenu něco shánět, moje řeč.. Relaxuj a těš se na březen.🙂

marcajda
8. únor 2011

tak jen pekne odpočivej a treba se ti i naskytne nejaka brigada, ten čas ubehne jak voda a bude brezen!

nana.76
9. únor 2011

ahojky holky posílam vam těhu bacilky v podobě meho zlatíčka tak at už se to tru přelomi a je nějaka nova těhulka 🙂 za chvilku bude jaro tak snad to nějaky bude 🙂 myslím na vas 🙂 🙂 🙂