FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
15. dub 2011

Paraple jj Obornou už nebrat, a Michnová se musí ještě zacvičit ale jinak super, taky mi to od ní není moc příjemné, ale na doktorku u nás v nemocnici nemá, ta je na tohle úplný kopyto - od ní to bolí jako čert, někdy po vyšetření u ní i špiním ☹

monali
18. dub 2011

Hezké pondělní ráno 🙂
U nás je nádherně a i víkend se povedl. Už fakt jarní počasíčko.

Tak a já jsem si dělala test a zase nic. 😒 Trochu brečím a hlavně jsem mega naštvaná, už těch pokusů začínám
mít plné zuby. Ale já se znám a za 3-4měsíce asi ještě zkusíme další 😔 a nebo se zkusím poptat na ty dárcovské
vajíčka. Pořád si myslím že ty moje nejsou v pořádku, i když žádné v yšetření nic konkrétního neukázalo. A ještě to
proberu pořádně s manželem ale zažádáme si o adopci, Už jsem to chtěla udělat před 3roky ale manžel mě přemluvil že ještě budem zkoušet - zrovna jsme začínali tehdy jezdit do Olomouce, tak jsme to nechali být. Kámoška si zažádala už mají doma půl roku miminko ( čekali od podání žádosti asi 2roky). Takže tak.
Asi dám do čekárny ve fakultce na nástěnku nějakou výzvu, že každá holka které se to povede se nám tady nahlásí.
Zatím to vypadá že se fakultce vůbec nedaří 😠
Do středy kdy jedu na krev si pobudu doma, udělám si velikonoční úklid a hurá do práce. 😉

nana.76
18. dub 2011

@monali moc mě to mrzi 🙂 jednou to vyjde uvidíš 🙂

lajcikova
18. dub 2011

@monali
ahojik
monali mě to tak strašně mrzíííí ☹ ☹ ☹ ☹ moc sem ti to přala....kruci ten život je hajzl
tu adopci běžte zařizovat,nakopne tě to i psychicky,,vidim to na sobě,sice neni adoptovanej ale je to podobne...a na darcovske vajička ti doporučuju reprofit,stoji to tam 39tisic,a ve zlině 38tisic,taky se chystame...my jdem do zlina nemusi si se tam čekat...davaj na sebe pozor

s9480
18. dub 2011

Monali sakra to je mi líto, a kolikátý jsi den od ET? není ještě na test brzy?
je to na prd, nějak se nedaří, půjdete do adopce? to je fajn drž se

monali
18. dub 2011

Dík holky 😉
To nejhorší už mě přechází , (však na neúspěch jsem zvyklá 😒 ) a už zase s nadějí si říkám, že příště se povede,
@s9480 no jsem 11den po ET to už by něco bylo vidět, apoň nějaký malý dušík, a test byl úplně čistý, navíc se mi rozjela MS, tak to je konečná.
@lajcikova Ivet super žes o sobě dala vědět, tak nakonec jste se rozhodli pro darované, tak držím palce a dej pak vědět až se bude něco dít. Já už moc na naši diskusi nechodím , je tam většinou mrtvo a navíc tam jsou všechny maminy, a
mi je to líto, vždyť jsme byly skoro najednou a oni už mají svoje andílky a já furt nic, Ale zase si ráda přečtu jak jejich andílci vyvádí 🙂 a jak jim rychle rostou.
@nana.76 dík, vím že mi držela palce i Terinka, asi si budeš muset ještě pořídít nějakého dalšího drobečka - potřebuju na držení asi více palců pro štěstí. 😀

lajcikova
18. dub 2011

@monali chapu tě taky tam moc nechodim,připadam si divně psat o tom že zase nic
no ja ted řešila,že sem ani po agolutinu nedostala ms...tak sem v patek testla a nic,zkusila sem ještě dnes a byl tam fakt pidi duch,,,no ale už začinam špinit takže se mi rozjiždi ms ☹ takže sem měla nejspiš chemicke nebo jak se tomu řika těhu....kurv.....bych se na to schuti vysrala....moje draha starši sestra je už opět od 1.4 matkou..cele těhotenstvi prohulila,protrajdala,,,žije na azylaku,toho jejiho zavřeli..a takovy děti maj--- 😠 pak at mi někdo řekne kde je ta spravedlnost???tak možna jenom pro hajzli,fetáky,kur...ů.a hlavně pro cigány ty maj děcek jak smetiiii
tak sem si postěžovala,,,a jdu si lehnout 😝

nana.76
18. dub 2011

@monali ja už mam odrozeno ted jsi na řadě ty a přiště budeme držet i palce na nohach 🙂 My dnes byli s Terkou na očkovani nejdřive všem rozdala usměvy a oni ji to vratili včeličkou do zadečku tím si to u ni hodně pokazili 🙂 Drž se holčičko a ještě to nevzdavej 🙂

paraple98
18. dub 2011

Monali - to je mi strašně líto, sakra práce už, tak jsem věřila, že budou dobré zprávy 😒

Ivet - ahojky holka zlatá, občas jsem na Tebe vzpoměla, ale nikde jsem Tě na diskuzi nenašla, jsem ráda, že jsi mezi nás zavítala 😉 Moc mně mrzí, že se vám taky stále nedaří, je to fakt k posr..., že kdo děti chce a dal by jim první poslední je mít nemůže a naopak kdo nechce a ještě na nich kašle jich má plnou chalupu 😠

Nani - to věřím, že včelička se malé nelíbila 😉 Doufám, že dostala aspoň obrázek 😀 😀

marcajda
18. dub 2011

@monali no, doufala jsem v lepší zprávičku. stále přemýšlím, kde berou ty své statistiky.. je mi to líto. já už zapomněla, byla jsi i na tom imuno? jenomže ono je to asi něco mezi nebem a zemí. ono to vůbec není o těch našich nemocech. asi kdyby rozpitvali všechny ty "matky"jak jste psaly, tak by těch nemocí a odchylek našli mnohem víc. někde jsem četla, že ty ženy tímto dostávají šanci najít lepší cestu.. no, ale jakou šanci teda dostáváme my??
tak já jdu ve čtvrtek na mamograf, snad mi nic nenajdou, to by bylo strašné.. a volala jsem do té Plzně a máme přijet 2 a 3. května. takže docela fičák..už se těším do té zoo 😀 .no, paní profesorku zajímal hlavně můj věk.. a pak neřešila ani utrogestan co jsem si ted zaváděla, ani nějakou ovulaci, tak se uvidí.. snad tam nepojedeme zbytečně.
@nana.76 kolik se toho očkování vlastně děla? nemám vůbec představu.. dostávají ti mrňouskové pořádně zabrat.. ještě že je maličká taková princeznička usměvavá.
@lajcikova
@paraple98
@monali holky a jak dlouho se tu už potkáváte?,
@s9480 jakpak se máš?

marcajda
18. dub 2011

@lenkacar moc na tebe myslim. a pořád tiše doufám. nikde jsem tě na diskuzích nenašla, tak snad vyčkáváš. jsem s tebou.

paraple98
19. dub 2011

Marci - no uz tu strasime dlooouho 😀 😀
Jinak na Lencutaky furt myslim a tise stale doufam....

Minuly vikend jsem si poradne natahla sval na pazi a porad boli jak cert, asi s tim nakonec skocim k doktorovi, noli to jak cert a moc se to nelepsi....nemate nekdo zkusenost?

paraple98
19. dub 2011

Marci jsem moc zvedava na tu Plzen, to utece jak voda 😉 Jsem si rikala, jestli jsme tam taky radsi nemeli jet, Podoli se zda byt jak pres kopirak, zadny individualni pristup 😝 No pak musis podrobne poreferovat 🙂

monali
19. dub 2011

@marcajda Marci my už máme hotové všechny možné vyšetření i to imuno. taky jsme byli v Plzni, paní doktorka je moc fajn. A ZOO si rozhodně nenechte ujít, fakt to stojí za to . Jestli budete mít čas , skočte si i na exkurzi do pivovaru. Teda jestli vás takové věci baví, my jsme si to užili, vezmou vás do provozu , kde se plní flašky a vaří pivo, je to zajímavé. A nakonec dostanete i okoštovat. 😀
No Paraplíčko to napsala dobře - už tu strašíme fakt dlouho. A Ivet (lajcikova) s tou se známe osobně, jednou jsme se spolu viděly na srazu snažilek, a pak jsme se párkrát potkali ve fakultce.

paja30
19. dub 2011

ahoj holky, již delší dobu sleduji vaše stránky a prosím o radu, minulý týden mě doktorka Michnová poslala na imunologii do Plzně, řekla mi pouze, že se mám objednat a nedala mi ale žádnou dokumentaci, jen zprávu z poslední poradny. Nevíte jestli tam po mě budou nějakou dokumentaci chtít nebo jim bude stačit jen ta zpráva. děkuji za odpověď

nana.76
19. dub 2011

@marcajda ted se davaji 3,4,5 měsic po dvouch to je ten prevenar a hexa jsou to vždycky dvě injekce.Dnes je Terka po tom očkovani i trošku protivna a takova spava.jinak synator si včera zlomil na fotbale nohu tak to jen abych neměla nahodou o něco min starostí 🙂

marcajda
19. dub 2011

@nana.76 jejda, nemocnej chlap doma, tak to si užiješ, jsou chudinky v každém věku 😀 😀 😀
teda, tak to ty děti pořádně dávkují. hlavně at nechytne nějakou reakci.. ta protivnost ji přejde rychle.. a už se ti pořádně pronese, že? už je to kus baby. ted dělám jarní úklid, ale po velikonocích hodím domek za hlavu a vyrazím za tebou 😉 moc se na tu tvoji maličkou těším. teda, jestli se domluvíme 😉

@paja30 no, já tam taky pojedu jen s tou dokumentací co jsem za ty dva roky nasbírala. jinak mi nic nedala. už jsi jí tam volala? už toho máš za sebou hodně? to je fajn, že nás sleduješ, tak se k nám přidej, poplkáme 😀

@monali já se na tu cestu těším jako na výlet, tak třeba bude i ten pivovar.. a to dělají prohlídky i v týdnu? musím kouknout na net, je to dobrá možnost, já pivo ráda. a jak ti je? mrcha je protivná?? pořádně nás naštvala všechny...

@paraple98 pročítala jsem si tu stránku doktorky a píše o tom zajímavě, je vidět, že se tím fakt zabívá, tak se uvidí. Peťulka tam byla taky a byla moc spokojená s přístupem. uvidím co my.. s tím svalem ti asi doktoři moc nepomohou. on může být i natržený, ale to se musí srovnat samo.. něčím to namaž. jsi šikulka, to ses pustila do sportování nebo jarního úklidu?

paraple98
19. dub 2011

Marci - ani jedno ani druhe, proste jsem nesika, jak jsempadala, tak jsem se blbe chytla uz to bylo 😀 😀

nana.76
19. dub 2011

@marcajda jeee to budu jenom rada když za nama přijedeš budeme se moooc těšit. 🙂

paja30
19. dub 2011

volala jsem tam dneska a objednali mě na 11. a 12.5. tak jsem taky zvědavá. Jinak mám za sebou 3 neúspěšné inseminace, ale naštěstí jedno úspěšné IVF a i když jsem v plné míře prodělala hyperstimulační syndrom a prožila si svoje, stálo to za to a máme krásnýho chlapečka. v červnu mu budou dva roky, tak to za to stálo 🙂 Teď se chceme pokusit o druhý mimi. měla jsem ještě zamražená embryjka na 2 pokusy, ale z toho nic nebylo, ani mi je nezaváděli, po rozmražení se hned rozpadla. Tak jsem byla v poradně a poslali mě na různá vyšetření a právě i na tu imunologii.

Jinak všem vám moc a moc držím pěstičky, věřím, že se všechny brzo dočkáme 🙂

s9480
20. dub 2011

Ahoj holky jakpak se máte? já si užívám PN plnými doušky počasí nádhera, dnes jsem byla zase na KO, vše ok dokonce to na UTZ vypadalo na těhu 😎 ,jelikož jsem ale paní doktorku ujistila že není z čeho jelikož mi po hystero a laparo řekli dodržet jakoby šestinedělí(což podle není nebylo potřeba ☹) tak teda že to je prej rozjíždějící se MS - dnes jsem už totiž 28DC, takže dorazí každým dnem holka jedna červená no a pak už hurá do snažení, teď jsem dva dny vozila miminka (v kočárech je tak velkej rozdíl, že bych tomu nevěřila, nevyzkoušet to na vlastní kůži) tak snad se mě ty mimi bacily už chytly
do práce jdu v úterý - no po pravdě vůůůbec se mi nechce , bych zavedla práci jen přes tu hnusnou zimu a od jara do podzimu by mohlo být placené volno 😀
to jsem holky zvědavá jak Vám to imuno dopadne
Lena asi odpočívá od koníka a sbírá síly na další pokus 😉
Moni a co ty? už to trošku přebolelo? Marci nám zase pošle trošku optimismu a bude líp 😉

monali
20. dub 2011

ahojky 🙂
tak jsem dneska byla na krev a samozřejmě negativní, to nebylo žádné překvapení 😒 takže 3měsíce pauza a pak to zase zkusíme. Aspoň budeme mít čas zas něco našetřit.
@s9480 Esíčko venku je fakt nádherně, já si dneska užívám poslení den volna, od zítřka už jdu do práce. Dobře že kontrlola dopadle a jsi OK , tak si ještě rychle užij těch pár posledních dní. A s těma miminama - fakt super recept, asi to taky tak budu zkoušet 😉
@marcajda my tu Plzň měli taky jako výlet, když už jsme museli jet přes celou republiku, A v tom pivovaru jsou ty prohlídky každý den, nebo aspoň před rokem to tak bylo. Určitě si to užijete.
@paja30 taky jsem dostala jenom jeden papír, spíše to bylo aby doktorka viděla , kdo nás tam posílá. Jinak se nás na všechno vyptala a dělala si vlastní poznámky, jako co máme za sebou, různé nemoci, kouření , léky atd.
@paraple98 tak co rameno, už jsi byla u doktora? Já k doktorům chodím nerada, ale zase někdy se tomu člověk fakt nevyhne, tak ať je ti co nejdříve lépe 😉
@nana.76 Teda ty mimča dostávají pěkně zabrat s tím očkováním, ale zase když je to pro jejich dobro, tak to jinak nejde, navíc se z toho rychle otřepou a je zase dobře. A co mladý, jaký je pacient poslouchá? a nebo je na umření? 😀 Mě stačí když má manžel rýmu a už pomalu sepisuje závěť 😀

paraple98
20. dub 2011

Moni - to mně mrzí, ta definitiva na krvi je pěkne naprd. Jsi statečná holka a moc moc držím palce na příště 😉 Jinak já doktory taky nerad, stačí že lítáme do CARu, tak jsem se pasovala na samoléčitele a počkám, až budu moct hýbat rukou 😀 😀

Esíčko- hlasuji pro tvůj nápad s prací, akorát ráno vstávat v mraze není nic extra, tak co kdyby se v zimě pracovalo jen obden a to ještě od 11 do 14?? 😝 😉

s9480
20. dub 2011

Moni to je správnej přístup - nic nevzdávat i když je to hodně těžké, jojo návod s mimčama je to dobrej, kamarádek s dítkama mám celkem dost, bohužel se mi to poštěstilo jen teď když jsem nemocná, protože pokud makám tak než přijedu z práce domů, tak maminy ty své ratolesti už skoro koupou 😖
Paraplíčko jo tak ten tvůj pracovní návrh zní ještě líp 😀

nana.76
20. dub 2011

@monali no prosim tě to je podej mi to pak zase ono a když mu řeknu at si to poda sam řekne divej se jakej jsem marod no abych ti pravdu řekla někdy na ranu 🙂 no ma celkem zkaženy prazdniny s tou nohou ale ja mu pořad říkala at se na ten fotbal vykašle.Před dvouma rokama si zlomil při fotbale zapěstí.na něho se mi vyplatí ty pojistky urazový 🙂

nana.76
20. dub 2011

@monali jsem hrozně rada že to nevzdavaš 🙂 mrzí mě ta krev ale jednou to vyjít musííííí 😉

petulka22
20. dub 2011

Ahoj holky, nakukuju, ale moc radosti tu zase není.. Fakt nevím, kde jsou ty holky, co jsou z FN těhu..
Monali, bezva přístup! 🙂 Ono je to tak asi potřeba, jinak bychom asi už skončily v blázinci..
Já mám dnes konečně po zubařovi, spravil mi vypadlou plombu a vzal to naštěstí jako "reklamaci". takže jsem to ani neplatila.. A obíhám pomalu internu, EKG atd. na příští pátek na to hystero.
Jinak se nic neděje.. V práci jsem spokojená a jsem moc ráda, že mám jeden problém z krku.
Co Leňuli, že se tu nějak neukazuje?
Jinak holky jsem zvědavá, jak na vás zapůsobí paní profesorka v Plzni. Já byla fakt nadšená.. Takže to pěkně absolvujte, povýletujte a hlavně, ať je vše v pořádku.
Holky, ale už to tady fakt hlavně někdo rozjeďte!!!!!

lenkacar
21. dub 2011

takže mimino se nekoná a nikdy jsem nepřijela z car tak nasraná,totální nezájem a hlavně mě znova cpal do dalšího pokusu ..mlel totální kraviny ,že jsem měla falešně pozit. test z pregnylu ,kterej jsem vůbec neměla a do papírů mi napsal ,že jsem měla těhu testy negat.byla jsem tam jako simulant a totální kráva .. a to jsem tam jela pro sichr na kontrolu smířená s tim ,že to neklaplo,ale jednání děs ,běs a i vladís překvapenej ..s timto car končim.. a vůbec se všim..

s9480
21. dub 2011

Leni co říct, třeba časem změníte názor, zase by byla škoda nechat tam poslední nanuky a nevyužít toho
s tím testem mi ani nemluv, já to tak měla taky , testy 3 dny pozitivní ale pak to sláblo, a když jsem to řekla v CAR tak mi doktor řekl že test pro něj nic neznamená, důležitá je krev - prej testy nejsou spolehlivé - kravina jak lavina

lenkacar
21. dub 2011

@s9480 no a moje gyndařka zase řekla ,že ona krev nenabírá že se řídí testama,to je co .. 😀 😝 že jsem vůbec někam jezdila,chtěli jsme se domluvit na dalším ketu ,ale nejevil zájem se s náma o tom bavit