FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marmar79
26. únor 2012

@paraple98 Máme zelenou (mrkni do alba). Jeden podvozek a dvě korbičky. Inglesina bude mít určitě prostornější hlubokou korbu, já ale počítám s tím, že malá bude příští zimu už asi ve sporťáku. U nás opět sněží 🙂

paraple98
26. únor 2012

Ta barva je moc pěkná 😉 Taková uklidňující... Já právě chtěla malou ještě v roce mít v hluboké,zatím je drobounká, tak by se tam asi i vlezla, korba je fakt velká, ale otázka, jestli bude chtít ona. Je totiž děsně zvědavá a když leží, tak se nudí... musí pořád na něco nového koukat už teď, natož za rok 😀 Takže počítám na zimu taky už se sporťákem 😉
Jo a jaké máte vybrané jméno, jestli to není tajemství?

lajcikova
27. únor 2012

ahojik,jdu vás pozdravit

@paraple98 malá je moc krásna,sem zvědava na ten náš vytvor 😀
jinak zasílam foto z 26tt,tedy tři týdny staré 😀

paraple98
27. únor 2012

Ivet - to je ale hezké bříško, taky už to uteče a za chvíli budeš už mít bobka v náručí, 2, 5 měsíce je za pár 😀 😀 Mně se zdá, že jsem včera rodila a malá už má 3 měsíce 😀 😀 Tak se opatrujte holky 😉

marcajda
6. bře 2012

Zdravím Vás!
přišla jsem se s vámi poradovat z dalšího miminka a tady ani řádka..
V sobotu mi přišla nádherná zprávička, že Peťky chlapeček už vykoukl na svět, tak se radujte se mnou!! já byla rozněžnělá docela hodně🙂
omlouvám se, že nemám čísilka, ale omylem jsem tu úžasnou zprávičku vymazala ☹

@paraple98 překrásná holčička, táááák se vám povedla. pěkně jsem si ji zvětšila a kochala se🙂 to se máte.stálo to čekání za to!!!
@nana76 ty už máš doma velikou ženskou. jak ten čas ale letí.

u mě nic nového. užívám si děti od brášky a jsem v podstatě spokojená. Tak aspon, že tady jsou takové krásné novinky. Esíčko, jsme v tom spolu, nedá se asi nic dělat. ale kdyby se nám ta situace náhodou změnila, tak si tě někde najdu a oslavíme to spolu.. ach jo..Ale zázraky se dějí, představte si, že ještě stále doufám🙂) i když s tím už nepočítám a byl by to pořádný šok..

Ještě jednou velká gratulace Peťulce a celé její rodince!!!
mějte se tu krásně, zase za vámi přijdu🙂stýská se mi.

s9480
8. bře 2012

@marcajda no to je dost kočko že ses tu taky ukázala, od Peťky čtu teď poštu v IP, super zprávička, malej je rozkošnej, to je fajn že už je ti zase dobře, u nás vše při starám takkže není co psát, tak se zase ukaž měj se

paraple98
10. bře 2012

Marci - nazdárek,no konečně jsi písla 🙂 Opatruj se holka a věř na zázray, fakt se dějí 😉 Myslím na tebe !!

kamila2121
10. bře 2012

Ahoj holky ,potřebovala bych opět pordit.Mám ket až 25den menstr.cyklu a byli mi zavedany 2 sněhuláci staršího data 1 bylo osmibuněčné a druhé 4 buň.Druhý a třetí den jsem měla bolesti (záda,podbřišek prsa mě bolí už delší dobu)od té doby citím jak mi děloha pracuje(mírný tlak v podbřišku)tak jsem si říkala super!!po5letech konečně něco!!jenže dneska mi přišli špatné zprávy já koza se rozčílila,párkrát mě píchlo a tlak v podbřižku je pryč!! teť jsem po ketu 5den ,co si mám myslet??uz jsem se troch zklidnila ale.... emoticon nepotřebuji ani tak povzbudit jako reálný názor ...............moc dík.Chodím taky ma fakultku a je mi 36

petulka22
11. bře 2012

@marcajda Marci ahojky, děkuju ještě jednou za gratulace a oznámení zde.🙂 Jinak je moc dobře, že jsi spokojená, to se pak zázraky dějí o 106.😉 Já Ti to moc moc moc přeju. Zase nakoukni, takové sluníčko jako Ty tady je třeba.🙂
@kamila2121 Myslím, že z nějakého rozčilení se snad nic stát nemohlo.. Držím pěsti, dej pak vědět.🙂

paraple98
12. bře 2012

@petulka22 Nazdárek matko, tak jak je? Jak mrňus spí?

@kamila2121 rozčílení určitě nic neudělalo, hlavně se ale už nerozčiluj a moc držím palce 😉

petulka22
12. bře 2012

@paraple98 Ale jo, musím říct, že v noci už to celkem jde. Narozdíl od noci v porodnici, kdy jsme nespali vůbec.🙂 Teď tři hoďky vydrží, napapá se a spí další tři hoďky. 🙂 Co u vás?

paraple98
12. bře 2012

@petulka22 super,šikulka 🙂 u nás už malá spí od 9 do 3 nebo do 4, pak ji nakrmím a zas usne tak do 6 nebo 7 h. Kdyby neměla pořád tu rýmu, tak by nejspíš spala vkuse až do rána, jenže ji vždycky vzbudí plný nos a pak už chce i krmit 😀 😀 Ale přes den už zas moc nespí, leda v kočáru na prochajdě...už aby bylo lepší procházové počasí 😉

petulka22
12. bře 2012

@paraple98 Tak to je bezva, že tak krásně spinká. Třeba se taky někdy k tomu dopracujeme.🙂

paraple98
12. bře 2012

@petulka22 určitě 😉 na začátku to bylo stejné jak u vás, pak se to zlepšovalo a od 3.měsíce paráda 😀

petulka22
13. bře 2012

@paraple98 Už se těším.🙂

lola72
13. bře 2012

@petulka22 Nezlob se,že jsem se neozvala dřív.Strašně moc gratuluji k chlapečkovi.Ať jste hlavně oba moc a moc zdraví.Je to krása,když už není člověk sám co?Já jsem šťastná za toho naše ďáblíka,ale strašně bych to chtěla zažít znova,ten pocit!Tak se mějte moc krásně.Jinak já to mám takové jako na houpačce.Doktorům se zdálo,že embrio špatně roste,tak mi dali dělat kontrolní HCG,ale to nestoupalo tak jak mělo.Dneska jsme se měli domlouvat jak provedeme revizi.No a ono vykouklo embrijko i s srdeční akcí.Tak jsem z toho taková rozpačitá.Není to úplně jak má být,tak mám strach,že to nebude dobré.Doktor byl sice nadšený,ale logicky to není dobré.No nebudu ti kazit radost mými problémy.Malému posíláme pusinku ,já i syn.

lajcikova
14. bře 2012

@lola72 moc ti držím plečky,snad to bude dobré,on to ten bojovníček dožene neboj 😉

petulka22
14. bře 2012

@lola72 Děkuji moc za gratulaci, zrovna včera jsem si říkala, jak jsem tu psala, co asi u Tebe nového, ale nechtěla jsem Ti psát, dokud se neozveš. Budu moc držet pěstičky, když už to ten embrýsek dotáhl tak daleko, tak třeba se bude snažit i dál. Budu na Tebe myslet, ozvi se, dobré to bude uvidíš.🙂

marmar79
14. bře 2012

@lola72 Držím palečky, aby se embryjko nadále snažilo.

@petulka22
@paraple98
Ať vám miminka krásně rostou, papají a spinkají 🙂 S tím spánkem se mám asi na co těšit 😀 To jsem fakt zvědavá, jaké to bude u nás. Jsem teď nějak více nervózní, když nevím, kdy to přijde. Snažím se zabavit, ale jde to jen těžko. V noci teď skoro nespím, pořád mě někde "něco" tlačí a to prý mám spát co nejvíc 🙂

petulka22
14. bře 2012

@marmar79 Jojo, snaž se spát, dokud to aspoň trochu jde. Pak už to nebude tak jednoduché.😉 Držím pěstičky, ať vše proběhne hladce, budu se těšit na zprávičku.🙂

paraple98
14. bře 2012

@marmar79 díky,no jsem na vás avědavá, pořád nakukuji, jestli už... 😉 No s tím spánkem je to horší, to chápu. Já špatně spala už od 5 měsíce, ale to proto, že mně trápily karpální tunely a trnutí nohou. A teď zas nespím kvůli malé- Ale kámoška mně uklidnila, prý až bude malá ve škole, že se vyspím 😀 😀 Tak se držte holky 😉 Jinak u mně taky bylo vše ok, ve středu prý na porod to nevypadá a v neděli prásk a bylo to 😝

@lola72 taky se přidávám s těma palečkama, tfuj tfuj tfuj ať je vše jak má být 🙂

paraple98
21. bře 2012

Halooo kde jste kdo? Kdepak je asi marmarka,že by už v porodnici? 😉

marmar79
24. bře 2012

Ahoj holky! Oznamuji, že se nám 18.3.2012 v 6:04 narodila dcerka Laura, 3050 g a 47 cm. Včera nás propustili z porodnice a teď si zvykáme na nové povinnosti čerstvých rodičů. Je to skvělý pocit mít miminko!

paraple98
24. bře 2012

@marmar79 Gratulkaaaaaaaaaaaaaaaaa 😉 Držte se holky a ať jste obě zdravé 🙂 A jak porod?

marmar79
25. bře 2012

@paraple98 Ahoj! Porod byl docela rychlý. V sobotu mě celý den pobolívalo břicho, večer se bolest stupňovala a začala být pravidelná. Kolem půlnoci to bylo co pět minut, tak jsme teda vyrazili do porodky. Tam mi Dr. řekl, že prý to jsou jen zatím poslíčci, jenže v tu chvíli mi praskla voda a z poslíčků byly rázem silnější kontrakce. Toto trvalo až do ca. půl šesté, kdy jsem se otevřela a mohla tlačit. Takže porod byl fakt rychlý. Bohužel to tlačení mi zrovna moc nešlo, takže jsem měla nástřih a nějaké natrhnutí od malé. Ještě teď nejsem úplně fit, ale i tak to stálo za to.
Přeji krásnou slunečnou neděli. M.

petulka22
28. bře 2012

@marmar79 Teeeda moc gratuluji k Laurince.🙂 Zrovna dnes jsem si říkala, jak na tom jsi..🙂
@paraple98 Paraplíčko jak jsi psala o těch karpálech - to Tě ruce brněly nebo jak? Já jak jsem na konci těhu zadržovala vodu, tak mě začaly děsně bolet zápěstí, hlavně v noci, zatím to nezmizlo, tak mám občas celkem problém vůbec malého vzít.. 😒

paraple98
4. dub 2012

Petul - no měla jem v nich mravence a bolelo to..zápěstí a celé dlaně. Po porodu jsem nemohla malou pořádně držet, v noci mi v jednom kuse lítaliv ruckách mravenci...Teď už je to lepší, ale stále občas zabolí nebo semtam zamravenčí...

marmar - hlavně že jste obě ok 🙂 opatrujte se holky 😉

nana.76
4. dub 2012

@marmar79 MOOOOC GRATULUJI AT JSTE ZDRAVÍ🙂 🙂 🙂 🙂

marmar79
5. dub 2012

@nana.76 Děkuji.

lenkacar
6. dub 2012

ahoj jsem na šmíringu,zdravím a gratuluji k miminkám 😵 u mě nového vůbec nic ..tak jsem si vás dočetla azse mizim ,marcelko ahojky..